Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts



zna li neko koje su poslednje vesti u vezi kalendara za 2021, koji je poslednji plan/predlog za australijsko leto, sta planiraju da se igra i kada? je li ATP cup definitivno otpao ili je jos uvek u razmatranju?
 
ko rece da je Dzumhur izjavio da se sezona nastavlja u martu/aprilu?


Dzumhur je drzao konferenciju za stampu, to valjda radi na kraju svake sezone i tada je to rekao, da ce sezona najverovatnije poceti u martu.

A koliko sam shvatila, narednih par dana su presudni sto se tice odluke za AO.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wwww said:

zna li neko koje su poslednje vesti u vezi kalendara za 2021, koji je poslednji plan/predlog za australijsko leto, sta planiraju da se igra i kada? je li ATP cup definitivno otpao ili je jos uvek u razmatranju?

 

ko rece da je Dzumhur izjavio da se sezona nastavlja u martu/aprilu?

Očekuje se odluka za AO i pretpostavljam ostale turnire na tlu AUS u narednih 2 dana.

Ali ima ovo , vlasti u Viktoriji ublažavaju mere :

 

"But in two weeks time, Victoria will open its borders to international arrivals once again and reinstate a hotel quarantine program - although details are yet to be announced"

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8972899/Massive-changes-Victoria-coronavirus-lockdown-rules-announced-TODAY.html

 

Diskutovale smo ranije da su vlasti u AUS vrlo striktne i ne oklevaju sa brzim reakcijama ako mere treba uvesti ponovo. Pa ni ovo trenutno popuštanje nije garancija da ce i ostati nakon Božića ( u dec)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

hm, ako pomere AO za februar onda bi u januaru mogli da vezu Dubaj i Dohu, pa da onda odatle teniseri krenu za Australiju. Verujem da bi sheici bili fleksibilni. Ne verujem da bi moglo da se igra u Indiji, a i Evropa/Meksiko u januaru mi deluje kao nemoguca misija. Ne vidim ko jos bi mogao da uskoci kao alernativa za igrace u januaru. :smiley33:  Eventualno ako Nemacka resi da iskoristi priliku (i ako u medjuvremenu suzbijemo ovaj talas).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Keira said:

JA i Indija  mislim da ne dolaze u obzir, znači mogli bi Qatar i UAE . Još je zima u Evropi tako da samo indoors dolazi u obzir u jan/feb, ne znam da li u Nemačkoj ima kapaciteta za npr veći turnir (tereni za igru i trening)

Ima dvorana, moglo bi se to sve organizovati, u Berlinu, Kelnu, Stutgartu... Sad je samo pitanje da li bi se isplatilo bez publike, a ne znam da li ce vec u januaru da dozvole publiku. u sredu se pravi plan za decembar/januar sto se tice anti-corona mera. za sada mislim da sigurno u decembru ne dolazi u obzir da dozvole ikakve dvoranske sportove, pogotovu s publikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Keira said:

JA i Indija  mislim da ne dolaze u obzir, znači mogli bi Qatar i UAE . Još je zima u Evropi tako da samo indoors dolazi u obzir u jan/feb, ne znam da li u Nemačkoj ima kapaciteta za npr veći turnir (tereni za igru i trening)

 

Ove nedelje se igrao celendzer u Gvajakilu, sa dosta evropskih igraca, sledece nedelj se igra u Limi i Sao Paolu, tako da je to moguca opcija. Najveci problem su eventualni karantini, kao sto je sada slucaj u Australiji.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milutinov Tata said:

 

Ove nedelje se igrao celendzer u Gvajakilu, sa dosta evropskih igraca, sledece nedelj se igra u Limi i Sao Paolu, tako da je to moguca opcija. Najveci problem su eventualni karantini, kao sto je sada slucaj u Australiji.

Eto prilike za Nadala da uzme još jednu indoors titulu:classic_biggrin: 

 

Čisto sumnjam da sa cororna situacijom koja je na ivici katastrofe u gotovo celoj Južnoj i Centralnoj Americi bilo koja vlada iz tog regiona razmišlja o dovodjenju elitne grupe internacionalnih sportista za koju mora obezbediti bolje uslove nego što su realno na CH turnirima i u normalnim vremenima.Ne vidim kako to mogu ispratiti ekonomski.

Link to comment
Share on other sites

upadoh sad u emisiji na SK gde Viskovic, Govedarica i ona zenska diskutuju zasto u Srbiji nema 250 turnira i zasto Srbija nije sad uskocila kao Sardinija, Keln... Pri cemu Viskovic kao glavni negativni argument navodi to da Srbi nisu teniska nacija i da radije gledaju sport iz fotelje! (nije da nije, ali da je ovo glavni argument?)

Ja ne znam gde ti ljudi zive? Kapiraju li da je Srbija u uzasnom stanju, ekonomskom na prvom mestu. Ko bi to trebalo da sponzorise? Korumpirana vlast? Dok nema para za mmnogo prece stvari?

:twak:

Link to comment
Share on other sites

Pa imali smo 250 pa je propao brze nego sto je dosao jer osim meca kad je igrao Djokovic sve ostalo je bilo sablasno prazno.

Tacno se secam da je poslednje godine cena karte za dnevnu sesija bila 200 dinara, sto je van svake pameti, a i sa tom cenom je bilo nas nekoliko na tribinama.

Link to comment
Share on other sites

Ekonomsko stanje gradjana diktira sve. Nemaju Englezi bolju ligu od nas sto bolje igraju fudbal, vec sto bolje stoje sa finansijama i vise ulazu u sport. Balkanci generalno su jedni od najtalentovanijih naroda na svetu. Dokaz je i jedan Novak. Koliko li samo Novaka ima po Balkanu, a nemaju uslove kao sto vecina zapadnjaka ima, ali dobro, opet Srbija ima lep broj igraca u TOP100 u muskom singlu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:

Pa imali smo 250 pa je propao brze nego sto je dosao jer osim meca kad je igrao Djokovic sve ostalo je bilo sablasno prazno.

Tacno se secam da je poslednje godine cena karte za dnevnu sesija bila 200 dinara, sto je van svake pameti, a i sa tom cenom je bilo nas nekoliko na tribinama.

problem s publikom je sto oni koji bi gledali tenis uglavnom rade u vreme kad su mecevi (evo pogledaj ljude s ovog pdf), a ovi dzabalebarosi, koji su u to vreme slobodni, ne smatraju "in" da gledaju neke nizerangirane igrace da bi se pojavili. Verujem da bi tribine bile punije da se mecevi igraju pocev od 5 uvece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...