Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Iz navijačkog ugla: sad će NĐ da ima i nekakva, kakva takva antitela, koja će da traju minimum neko vreme. Takođe, valjda će da podnese ostavku na funkciju predsednika ili neka ga smene, to bi bilo još bolje...

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Nesto razmsljam sta ce se desavati ubuduce kada se na nekom teniskom turniru pojavi korona kod nekog ucesnika turnira ili clana tima ili skupljaca loptice, sudije... Mislim da je jasno da je jednostavno nemoguce da ce jedan USO ili RG ili bilo koji turnir da prodje bez  jednog zarazenog. I sta onda? Zaustavi se turnir? Adria je zaustavljen ali to je na kraju humanitarni turnir nije bilo tragicno zaustaviti ga nema titula, ATP poena - jedino je Novak otisao na lomacu sto se nikad vise nikom nece desiti ubedjena sam i ne treba ali sad ce to da postane normalno jer je neizbezno. Janka niko nece na lomacu zbog korone na njegovom turniru kao sto i ne treba.

Sta je onda resenje? Ukinuti tenis cekajuci vakcinu koja nece stici bar jos par godina? Ukinuti tenis cekajuci i nadajuci se da ce virus sam da nestane? Nastaviti turnir sa nezarazenim, verovatno je to resenje kao sto se i do sada desavalo - neko se razboli , povredi a turnir se naravno nastavlja. Bice vrlo neobicno jer za razliku od povrede korona je zarazna.

 

U Premijer ligi Engleske je već bio slučaj zaraženog igrača. On nije igrao na narednoj utakmici, i čini mi se da je morao u karantin 7 dana. Dva igrača sa kojima je imao najbliže kontakte su takođe otišla u karantin. Klub je ovo objavio tek 5-6 dana posle zaražavanja, i uopšte nije otkriven identitet zaraženih. Fudbal je nastavio da se igra normalno, i bez ikakve drame i panike. Iz ovog razloga sam smatrao da ono kako je Dimitrov hendlovao situaciju nije baš bilo najsretnije, i da je bilo i boljih načina.

Edited by Whitnail
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To je bilo i moje pitanje - jedino sto mogu da zamislim kao resenje je da ce napraviti neka pravila opsta i obaveze koje ce da se postuju a da ce van toga sve biti licna odgovornost igraca, otprilike kao kad dobijes grip ili se povredis - zahvalis se i odes sa turnira; ne vidim sta bi drugo mogli da urade. Ako pocne turnir GS ili neki drugi mislim da ga nece zaustavljati zbog nekog slucaja korone, pa ko stigne do kraja stigao je - zadatak pazi na sebe

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ali ako je neko bio u kontaktu sa zarazenim, taj mora u dvonedeljnu izolaciju, kako ce onda teniseri da dodju za Evropu?

 

Ja apsolutno ne verujem USO, doduse ne verujem uopste u tenis do kraja ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Treba da se cuvaju da ne dodju u kontakt to je moguce u sportu kao tenisu, ne moraju da imaju kontakt uopste, sve moze da ide na licnu odgovornost.

 

Ne znam videcemo ali bojim se da ako se bude cekalo da korona prodje moze da se desi da se ceka i par godina bez tenisa sto je vec drugi problem

Link to comment
Share on other sites

Ako racunas da ce na USO da bude otprilike 350+ tensiera, neka samo 10% njih povede jos 2 clana tima plus ovi koji ce da povedu samo jednog, plus kad uracunas ljude iz organizacije itd, verovatnoca da ne bude zarazenih je 0.

 

I ja ne vidim kako misle da nastave takmicenje kad je ovakav haos izbio zbog Adria toura.

A jos povrh svega, svi ti igraci treba da se prebace u Evropu i igraju sljaku...trenutno je to po meni naucna fantastika

Link to comment
Share on other sites

Ali nemam utisak da ce neko da odustane i pored svega.

 

Mislim da ce ih bas Adria tur naterati da sve ovo predvide u pravilima. S te strane je bolje nego da tamo pocne kao sve je pod kontrolom i onda pocne zaraza

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa USO je i smislio da ih prakticno drzi pod kljucem sve vreme: smestaj u hotelu koji je na aerodromu (bukvalno, u hotelu koji je zapravo renovirani stari deo aerodroma - kakav li je tu tek mir i tisina kad avioni slecu... jos sam osecaj da si pod kljucem sigurno nije najbolji za mentalnu pripremu pred meceve), transport do kompleksa u tacno definisanim kolima/prevozu, tu izolacija po zasebnim prostorijama za nosioce (2x32, ne znam da li se ovo odnosi i na dublove) - to je prostor koji je ranije koriscen za VIP-ovce i ostale "drangulije" kojih nece biti (jer nema gledalaca). Jos je prvobitna verzija bila da samo mogu jednu osobu da povedu, sto rece Raonic: moraju da biraju izmedju zdravlja i tenisa (fitnes trener ili teniski trener) - sto je suludo.

Negde sam procitala komentar u stilu: kako mogu prakticno da propisu ograncenje kretanja (iliti zatvor) za tenisere kad to ne vazi za stanovnike USA? Ovo je prakticno zatvorska osuda na 3-4 nedelje. A bas me zanima kako ce da se izvede igranje Washingtona (gde ne znamo kakve ce mere biti), pa odatle odlazak za NY.

 

Jedan veliki rizik je prekookeanski let (6+ sati) u komercijalnom avionu (pa makar i u biznis klasi) gde ima raznih ljudi s raznih strana sveta. Da ne pricam o tome sto ovi iz latinske Amerike ne mogu da izadju iz zemalja do kraja avgusta (ne znam ima li uopste nekih letova). Pa onda odluka EU da banuje putnike iz Amerike 8to bi valjda trebalo sutra-prekosutra da odluce) i obavezan karantin 14 dana. Znaci, ko god ode na USO nece moci da igra Madrid i vrlo verovanto RIm, na stranu sto nece moci da trenira. Jos sto je guverner NY uveo meru 14 dana karatina za one koji dolaze iz saveznih drzava koji ne drze virus pod kontrolom, kakvi su Florida, Kalifornija, Teksas. Jos ce ispasti da je Serenina gradnja terena s identicnom podlogom kao USO promasena investicija :wink2: . Kei, Osaka su takodje na Floridi. Na kraju ce im se takmiciti samo Njujorcani. :classic_dry:  I GS titulu ce da osvoji Noa Rubin. :lol_2:

 

Plus politicki/socijalni nemiri i nestabilnost.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Za RG : vlada je za sada odobrila 5000 ljudi publike na stadionu, a izgleda da su organizatori vec smislili plan da se stadion Chatrije nekako izdeli u dva dela kao odvojena - donji deo i gornji deo, pa se onda vodi kao dva stadiona i onda samo na Satrijeu moze 10 000 publike svakog dana  :classic_laugh:

 

https://sports.orange.fr/tennis/roland-garros/article/roland-garros-plus-de-5-000-spectateurs-sur-le-court-philippe-chatrier-CNT000001rcFep.html

 

Edit : toliko su se potresli oko 4 zarazena tenisera na Adria turu

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

jeste sigurni da je video bio autentican i aktuelan? pre neki dan su se javljali mnogi da su ga videli istovremeno i u Monaku i u Berlinu i u jos nekom mestu.

 

S druge strane, sta pricam kad kod mene puni kafici, parkovi i strafta na reci, omladina se druzi, pije picenca i uziva u letu, mladosti, smatra da je sve ovo prenaduvano... (treba li da napomenem da nam kriva ide na gore). Trenutno su najopasniji po okolinu ti od 15-30 godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...