Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

I meni Timova izjava zvuci sasvim OK;

Ivanisevic mi se sve vise svidja

Zile - svaka cast ali proziva Zile ladno i ovde koga misli da treba oduvek , ima tu reputaciju da nije p; nego kaze sta misli a nije glup

 

Imam zamerku na Grigora moram da priznam ali ogradicu se da mozda ne znamo sve - smeta mi sto je svoju koronu objavio na instagramu pola sata pre finala u Zadru. Ne znamo kad je saznao ali po meni mogao je prvo da se cuje i dogovori sa Novakom naprimer i da zajedno objave, to me podsetilo na onu objavu Agasija na tv kad je objavio da su on i Novak "raskinuli' pre par godina, - prave s-nja nepotrebno po meni i zatezu i onda se poteze ko je kriv - ne treba da se prica o krivici po meni oni su se svi vrlo lepo proveli tu i uzivali - ako se kao sto se nadamo svi izvuku brzo i bez posledica na dobitku su i nema razloga da se povlaci i stvara neka zla krv. Da su zajedno reagovali od pocetka i dali neku zajednicku objavu mislim da bi bilo jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

Gael Monfils asks Gilles Simon his opinion on Adria tour controversy. Gilles Simon : " it is only politics, some won't want to give to much attention on the matter, such as Roland Garros and the US Open, but they will blame Djokovic, saying it is entirely his fault and that their organization will be better. Because what happened there should not impact their own tournament. They are a bunch of people who are very happy to blame Djokovic because he takes up space trying to help other players for other matters. Should have it happened with other players, the newspaper l'Équipe won't have put the subject in two front pages in a row. It is no coincidence it hasn't happened for a while. (Laughs)

"The first wave of violence against Djokovic, it is very revealing. , To give a whole page at Noah Rubin who nobody knows , u have to ask : Since when Noah Rubin has a whole page to demolish Djokovic? Imagine that they went to get a lot of people to get to Noah Rubin. He's not the first guy, you say to yourself, "on the news, then there, we absolutely need the opinion of Noah Rubin [laughs].

Alize Lim then ask what Noah Rubin said about Novak ? " Noah Rubin criticized him for not being present at this Zoom meeting. But i want to say : dude Djokovic spent 1500 hours on the phone to defend his case without Rubin knowing it.

He accuses him of not having been at the final conference when he had discussed all the subjects with everyone beforehand for months .Novak did a lot more for Noah Rubin than many other guys, but he decided he didn't like him because he wasn't at the final zoom conference.

This is the problem we have with some players. When you can give the floor to anyone, you will always find guys who disagree and who do not have an overall vision because they haven't been on the circuit for too long."

What hurts me most is when Noah Rubin or another attack Novak is that from all the players present on the Council if is there someone who really tries to help more others it is Novak.

You have to realize something, Novak he will earn 0 euro cents more at the end of the year, it does not change his life that we double the prize money in qualifying Grand Slam, but he takes time for other players to take benefit of it.

Since Novak Djokovic tries to do a lot of things, both on and off the court, it annoys a lot of people, the USTA in particular and it's quite amazing to see the federal influence we have here in France, the Americans also have it at home.

So, when you have a remote-controlled scud from Noah Rubin to Novak Djokovic, you have the right to wonder if it doesn't come from there. "

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Krava kaze mu said:

meni sad i zao lika, ovo mora da je pakao za nekog ko ima tu jaku potrebu da bude voljen od strane mnjenja(ok svi imamo tu potrebu hteli to da priznamo ili ne)

 

Neki vole i da ih mrze.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zbog cega je Novak na udaru, covek nije prekrsio nijedan zakon, jel tako? Ti gostujuci teniseri sto su dosli, oni su dosli na svoju ruku, nisu ni oni petogodisnjaci, pa da ne znaju da postoji opasnost od zaraze... 

 

Nije lako ni Novaku pored ovog Srdjana, stvarno se nekad ponasa tako odvratno.

 

I NBA igraci se zaraze, svaki dan po 4-5 igraca, pa ne vidim da neko Silvera kritikuje za bilo sta. 

 

Uglavnom, lazni moralisti su jedva docekali da udare po Novaku, mislim na medije evropske. Tu ne bi trebalo nista ni da cudi, s obzirom na istoriju. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Drakaris said:

Ne znam zbog cega je Novak na udaru, covek nije prekrsio nijedan zakon, jel tako? Ti gostujuci teniseri sto su dosli, oni su dosli na svoju ruku, nisu ni oni petogodisnjaci, pa da ne znaju da postoji opasnost od zaraze... 

 

Nije lako ni Novaku pored ovog Srdjana, stvarno se nekad ponasa tako odvratno.

 

I NBA igraci se zaraze, svaki dan po 4-5 igraca, pa ne vidim da neko Silvera kritikuje za bilo sta. 

 

Uglavnom, lazni moralisti su jedva docekali da udare po Novaku, mislim na medije evropske. Tu ne bi trebalo nista ni da cudi, s obzirom na istoriju. 

Na stranu to sto je ponasanje i Novaka i kolega mu bilo nepromisljeno jer je virus jos uvek vrlo prisutan suda okolo (tu ima malo olaksavajucu okolnost zbog lude drzave i "struke" - mada meni nije jasno kako ljudi to ne kapiraju, ali ajde sad, ocigledno mnogi ne). Ovi silni napadi iz inostranstva nemaju nikakve veze s zabrinutoscu za zdravlje Srba i Hrvata (danas Ben Rotenberg poceo da broji ima li mrtvih koje je Novak prakticno ubio :twak: ) - Srbi su i onako izolovani, nemaju gde da mrdnu, sigurno nece ugroziti USA i UK. Nego se koristi prilika za politicki obracun. Zil Simon je pricao s Monfom o tome (imas gore).  Previse se Novak zamerio mocnicima oko borbe za vece parce kolaca za igrace. Kako da propuste ovu priliku kad se napenalio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa na udaru je kad im stalno dava gorivo. Zašto se malo ne smiri ovih nekoliko mjeseci kao Nadal za kojega se i ne čuje. On kao da je popio svu pamet svijeta, u sve se razumije, u vodu, u zdravu hranu, viruse, a onda na kraju ispadne glup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta ce taki mu karakter - nije on samo teniser nego mora da se bori za bolji i zdraviji zivot ne samo drugih tenisera nego svih, ljubav i pozitivu na planeti itd.

Sto bi mi voleli da on samo igra tenis i ljubazno se smeska novinarima to je nas problem :classic_laugh:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Sta ce taki mu karakter - nije on samo teniser nego mora da se bori za bolji i zdravili zivot ne samo drugih tenisera nego svih, ljubav i pozitivu na planeti itd.

Sto bi mi voleli da on samo igra tenis i ljubazno se smeska novinarima to je nas problem :classic_laugh:

Da dodam jos, koliko inspiracije je dao novinarima za vrhunske clanke i karikature, kreativne nadimke, naslovne strane casopisa, postova na forumima i drustvenim mrezama! Lavina pozitivne energije je pokrenuta! To majstore! Magu je poslo za rukom da odobrovolji i usreci i one najtuznije, koji se sad nasladjuju citajuci sve to, lajkuju, dele, kopiraju i bekrajno se raduju!🤩

Ovo im je slucajno promaklo.. 

https://www.kurir.rs/sport/tenis/3487029/olga-danilovic-novak-djokovic-adrija-tur-tenis-korona-virus

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Ideja organizovanja Adria Tura bila je dobra – očigledno, posle duge pauze na ATP turu, to je definitivno pomoglo igračima da se vrate na pravi put i da uživaju u tenisu u malo drugačijem konceptu. Svi učesnici došli su jer su mere Vlade popustile, te mere su svi poštovali, tako da je pogrešno upirati prstom (u organizatore) jer su definitivno poštovali instrukcije Vlade“, kaže Vajda za Sport klub.

http://sportklub.rs/Tenis/ATP/a335198-Vajda-za-SK-Pogresno-je-sada-upirati-prstom.html

Link to comment
Share on other sites

Adria Tour je bio “cetresnica” u odnosu na slavlje navijaca Liverpula. Mozda se i ne da porediti ali skoro pohvale od ostrvskih medija za proslavu titule. I dalje mislim da je turnir bio greska ali namjere su bile fer i casne. Ali znamo za onu put do pakla... 
Zika solidno “gadja”. Fakin Noa Rubin odjednom postao ime vrijedno stranice. Hu iz ju sto bi rekli.
Novak nek’ se “kutarise” ovih funkcija i neka vise ne zarezuje nikog nego sebe. 
I naravno, malo vise “ucenja” (bar za to sad ima vremena) ali ne sa yt, fb i slicnih blajbingerija. 

Edited by wrecktangle
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto je najbolje/najgore, kako se stvari razvijaju u USA, niko ni nece doci da iga na USO. EU sad njima udara "sankcije" (tj. produzava postojece) jer su visoko infektivni. Ako evropski igraci budu isli da igraju u USA morace da idu 14 dana u karantin po povratku, znaci nista od Madrida i Rima, nego teoretski odmah na RG. Sve se bojim da ce Spanci i Francuzi (a i ostali) ovo da rizikuju. Guverner NY propisao 14 dana karantin onima koji dolaze iz raspustenih i razuzdanih saveznih drzava (kao sto je npr. Florida, Teksas, ne znam da li je i Kalifornija ukljucena) - kako ce im Serena, Kei, Osaka i ostali doci da igraju ako budu morali 14 dana da budu u karantinu? Da ne pricam o Juznoamerikancima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Boxy said:

Jedno sasvim logicno pitanje

 

 

Stos je valjda u tome da Madrid masters mozda i mogu da nazovu regularnim ako im ne dodje pola igraca iz nekih zemalja (popunice nekim Evropljanima), a za DC ne mogu tek tako da izbace npr. Argenitnu ili koju jos zemlju iz koje se ne moze izaci (ne znam sad ko se sve kvalifikovao).

Valjda.

 

Plus, verovatno su proracunali da im se finansijski ne isplati.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, wwww said:

Stos je valjda u tome da Madrid masters mozda i mogu da nazovu regularnim ako im ne dodje pola igraca iz nekih zemalja (popunice nekim Evropljanima), a za DC ne mogu tek tako da izbace npr. Argenitnu ili koju jos zemlju iz koje se ne moze izaci (ne znam sad ko se sve kvalifikovao).

Valjda.

 

Plus, verovatno su proracunali da im se finansijski ne isplati.

 

taj plus je izgleda presudan

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Whitnail said:

Šta kažu poslovično objektivni zapadni mediji o proslavi titule Liverpulovih navijača? Pitam za Novaka

https://www.bbc.com/sport/football/53183857

Liverpool fans celebrate winning the league at Anfield

Thousands of Liverpool fans gathered at Anfield to celebrate their side's first title in 30 years

 

Despite being urged to "stay home" by the city's metro mayor because of coronavirus, thousands of fans gathered at Anfield to celebrate.

Many of the supporters who congregated at the club's ground wore face masks and some lit flares.

 

A number of Reds players, including goalkeeper Alisson, defender Virgil van Dijk and midfielder Alex Oxlade-Chamberlain, celebrated together after watching the Chelsea-City game.

_113102994_gettyimages-1252495070.jpg

 

As the global pandemic disrupted life in England and led to the suspension of the Premier League for three months, Liverpool supporters endured a nervous wait to see how the season would end, with some early suggestions it might have been declared null and void, thus wiping their remarkable efforts from the record books.

The Premier League's return this month enabled them to cap their stunning success.

However, because of the measures put in place in response to the virus, Liverpool will not be able to celebrate their long-awaited success with their supporters immediately, at least not in the traditional sense.

 

i  jos jedan detaljniji clanak:

https://www.bbc.com/news/uk-england-merseyside-53187158

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nesto razmsljam sta ce se desavati ubuduce kada se na nekom teniskom turniru pojavi korona kod nekog ucesnika turnira ili clana tima ili skupljaca loptice, sudije... Mislim da je jasno da je jednostavno nemoguce da ce jedan USO ili RG ili bilo koji turnir da prodje bez  jednog zarazenog. I sta onda? Zaustavi se turnir? Adria je zaustavljen ali to je na kraju humanitarni turnir nije bilo tragicno zaustaviti ga nema titula, ATP poena - jedino je Novak otisao na lomacu sto se nikad vise nikom nece desiti ubedjena sam i ne treba ali sad ce to da postane normalno jer je neizbezno. Janka niko nece na lomacu zbog korone na njegovom turniru kao sto i ne treba.

Sta je onda resenje? Ukinuti tenis cekajuci vakcinu koja nece stici bar jos par godina? Ukinuti tenis cekajuci i nadajuci se da ce virus sam da nestane? Nastaviti turnir sa nezarazenim, verovatno je to resenje kao sto se i do sada desavalo - neko se razboli , povredi a turnir se naravno nastavlja. Bice vrlo neobicno jer za razliku od povrede korona je zarazna.

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...