Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Just now, Green23 said:

Da, glavni deo turnira, petak-subota-nedelja je bio humanitarnog karaktera, pobednik je birao gde će se uputiti sredstva, a njemu je prethodio turnir, gde su skupili novac za slabije rangirane tenisere.

 

:classic_biggrin:

 

Ovo me podseti na recenicu iz Kabarea Laneta Gutovica iz 92-e

"Poticem iz siromasne bankarske porodice" 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alcesta said:

Pa njima je pomoć i te kako potrebna, jedva krpe kraj s krajem, mislim lošije rangirani igrači/ce. Ajd makar neka korist od ovoga da bude, mada je to kap u moru.


Iskreno, sere mi se od slabije rangiranih igraca kojima treba 40k da bi preziveli mesec dana... ako ne moze da prezivi, neka lepo uzme lopatu u ruke pa polako da radi za klopu i dnevnicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Da, glavni deo turnira, petak-subota-nedelja je bio humanitarnog karaktera, pobednik je birao gde će se uputiti sredstva, a njemu je prethodio turnir, gde su skupili novac za slabije rangirane tenisere.

 

Nemoj me zajebavati 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sprivel said:

 

Nemoj me zajebavati 😄

Jebiga, koliko god se tenis činio isplativim, ko nije u top100, on bukvalno igra da pokrije troškove i da mu nešto malo ostane sa strane. Nažalost to je veliki problem u tenisu, recimo igračima odlazi samo 14% ukupnog protoka novca u tenisu, dok je to u NBA 51%.

 

Evo deo intervjua, našeg Milojeviča

Quote

Mnogo se govori o tome da u tenisu treba da bude više novca i za one koji nisu u samom vrhu. Teniseri iz Top 100 lepo žive, ali kako izgleda tvoja finansijska godina?

Trošim između 60.000 i 70.000 po sezoni kada se sve uzme u obzir – i trener i hrana i putovanje i hoteli. Prošle sezone sam imao oko 90.000 nagradni fond, to je bukvalno minimalan plus i verovatno nije ono što bi trebalo da bude za nekoga ko je prošle godine bio 150, sada 170 na svetu u tenisu. Dakle, nije idealna situacija i trebalo bi da bude više novca za te igrače. Ove godine ću biti u malo većem plusu samo zbog US opena.

 

http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a255978-Milojevic-Sport-Klub-Kirjos-Tipsarevic.html

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

U stvari...to i jeste bio issue o kom se naširoko pričalo u poslednjih nekoliko meseci. Ne znam sad da li su oni skupili ili skupljali novac u tu svrhu, ali problem definitivno postoji. 

sad sam gledala intervju koji je radio Ivan Ivanovic za svoju emisiju. Novak kaze da su za turnire pre ove egzibicije bili obezbedili nagradni fond od po 40000 (valjda eura) za zenski i za muski turnir (i u BG i u Zadru), a da je ista suma bila namenjena pobedniku koji bira charity kojima ce da pokloni. Tim je izabrao neku deciju bolnicu u Becu (ako se ne varam: za lecenje raka) i neki fond za decu koja imaju problem s "staklenim kostima" ako se to tako kaze (to je ono kad su kosti krhke pa se lako lome). Svi top igraci su igrali za dzabe. Od fonda u Zadru je jedan deo isao za gradnju njihovog teniskog centra u Zagrebu.

 

Znaci, sve je to bilo lepo smisljeno, ali kao prvo trebalo je da se testiraju igraci kad su usli u zemlju (ali to valjda nije obaveza u Srbiji),  pre turnira, da drze odstojanje medjusobno, ne grle se niti rukuju, ne mesaju s masom, niti da okupljaju masu za slikanje itd. (ali, ako je "struka" rekla da moze sta ocekivati od udaraca loptica). I naravno da nisu trebali da idu u taj kafic i partijaju. Da su se ovako ponasali velika je verovatnoca da su mogli da prodju bez zaraze, kako igraci tako i publika - sto se konkretno tice turnira, ne mislim na bilo kakve druge aktivnosti po Beogradu bilo koga, kao sto i sami znate.

 

Ivanisevic kaze sledece:

Quote

Marko Paniki, kondiconi trener Novaka Đokovića nije bio na zabavi, ali je pozitivan. Ja sam sa Novakom u Beogradu bio svaki dan, kao i u Zadru, on je pozitivan na virus, a ja nisam. Može li mi to neko objasniti? Ili kako je moguće da je Miljan Amanović, Novakov fizioterapeut, tretirao lakat Grigora Dimitrova u Zadru, ne jednom, a i njegov je test negativan.

sto u sustini ne iznenadjuje jer je virus bio medju ljudima koji su bili u njihovoj okolini i ko zna ko je kome preneo i kad. Vrlo verovatno da su svi oni dobili virus od razlicitih osoba.

Takodje, ne zarazi se svako ko je bio u blizini inficiranog, a i bilo bi dobro da se svi ponovo testiraju za koji dan (jer od zaraze do trenutka kada u grlu ima dovoljno virusa da ga test detektuje ipak prodje koji dan).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

U stvari...to i jeste bio issue o kom se naširoko pričalo u poslednjih nekoliko meseci. Ne znam sad da li su oni skupili ili skupljali novac u tu svrhu, ali problem definitivno postoji. 

Da, slušala sam Novaka kako negde objašnjava naširoko pred turnir taj sistem nagradnog fonda za slabije rangirane, priznajem da ništa nisam razumela :classic_biggrin: ali to je zapravo i jedino opravdanje za organizaciju ovako nečega u ovo vreme. Šteta što nisu umeli to da realizuju kako treba.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, momohyoideus said:

 

Kakva je ovo glupost, negde u rangu Srdjana i izjavi o Dimitrovu. Svi koji su ucestvovali su svesno doneli odluku da se grle, ljube, idu na zurku... nisu "samo bili tamo".

 

Jeste, ovo je u rangu Srdjanovog lupetanja. Pazi tražili su da budu ispunjene mere bezbednosti. Pa ako nisu bile, zašto niste rekli, izvinite niste se držali dogovora, mi nečemo igrati. I niko nebi mogao A da im kaže zbog toga. Ali ko što smo reklli, današnji svet je prepun kukavica, koje nisu sposobne da priznaju svoju grešku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

A dobro, prepao se i menadžer da ne ostane bez posla, treba prebaciti svoj deo odgovornosti na nekoga, a neće sigurno na Tima :classic_tongue:

menadzer je direktor turnira u Becu (koji je pokusavao da pridobije Novaka da tamo igra) i clan ATP Boarda kao predstavnik turnira.

EbW-PKrWkAYwtZn?format=jpg&name=small

 

 

Inace, posle Gaskea i Simon je pricao za novine, ovde su isecci:

https://www.sportskeeda.com/tennis/news-bunch-of-people-happy-see-novak-djokovic-getting-weakened-says-gilles-simon

 

EbWnG2gXsAQy0y6?format=jpg&name=largeEbWnG2kXYAExPlu?format=jpg&name=largeEbWnG3IWAAABdz9?format=jpg&name=largeEbWnG2lXYAAU7pd?format=jpg&name=large

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Pa kako nije govno, ovaj cijeli slucaj samo pokazuje koliko su ljudi pokvareni.

 

1 minute ago, Boxy said:

 

Pa sta je to Thiem izjavio da je ispao govno ili pokvaren?

 

Slažem se sa Boxy. Thiemova izjava je bila profesionalna i nimalo nalik ovome što njegov meneđer govori. A ako čemo ga nazvati govnetom za ovo što je izjavio njegov meneđer, onda moramo i Novaka za ono što je pričao Srdjan.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...