Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Nije ovdje Novak kriv. Sad svi seru po njemu ko da je sam on smislio ovaj turnir i sve dozvolio i organizovao. 
Ali je “kriv” jer trlababani o vakcinama. To sto je Jelena tralababanila o 5g nije kriv ali taj narativ je zabrinjavajuci. Znaci “uci” se od random likova koji po netu sire teorije zavjere. Jos samo fali da pocne da prica o ravnoj zemlji. A te tri stvari prilicno idu zajedno. E zato ga napadaju i u fokusu je bas zbog ovog sto rekoh iznad. 
Jebeno je saznanje kad shvatis da je budaletina tipa Kirjiosa ispao znatno razumniji u svoj ovoj situaciji oko virusa.  
Novaku i njegovoj porodici zelim sve najbolje i da sve ovo prodje bez zdravstvenih posljedica. I da se mane Transformacije svijesti (kao plastican primjer) i slicnih bulsit uradaka fejsbuk “siritelja istine” a posveti se onome u cemu je najbolji. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 12Laki said:

Iskoristio je to sto su nasi dozvolili sve i to ti je.Druga stvar sto mi svi znamo kakvi ljudi vode nasu drzavu i iz kakvih razloga su dozvolili sve to.Na to moze da se vadi ali nije da ga drugi nisu upozoravali i govorili da je nepromisljeno.A mogao je i on da u organizaciji valjda uvede neke mere?Tako da koliko kriva drzave u kojima je bio ima i do njega i organizacije Adria tura.

 

Znajuci koji ljudi vode nasu drzavu ja sam odbio da se pojavim na nekim okupljanjima koja se organizuju prethodnih mesec i nesto. On nije, vec je odlucio da izlazi u klubove kao da je sve kul.

 

Ako se vratimo na njegove pomodarske reakcije vezane za situaciju u Americi on izgleda bolje zna ko vodi Ameriku nego ko vodi Srbiju? Ili prosto porodica ima neki interes da cuti na sve ovo...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wrecktangle said:

Nije ovdje Novak kriv. Sad svi seru po njemu ko da je sam on smislio ovaj turnir i sve dozvolio i organizovao. 
Ali je “kriv” jer trlababani o vakcinama. To sto je Jelena tralababanila o 5g nije kriv ali taj narativ je zabrinjavajuci. Znaci “uci” se od random likova koji po netu sire teorije zavjere. Jos samo fali da pocne da prica o ravnoj zemlji. A te tri stvari prilicno idu zajedno. E zato ga napadaju i u fokusu je bas zbog ovog sto rekoh iznad. 
Jebeno je saznanje kad shvatis da je budaletina tipa Kirjiosa ispao znatno razumniji u svoj ovoj situaciji oko virusa.  
Novaku i njegovoj porodici zelim sve najbolje i da sve ovo prodje bez zdravstvenih posljedica. I da se mane Transformacije svijesti (kao plastican primjer) i slicnih bulsit uradaka fejsbuk “siritelja istine” a posveti se onome u cemu je najbolji. 

E to je to! Bravo! Previse se primio na razne teorije zavere. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vanjabarsa said:

imunizacija po do sada uradjenim testovima  traje 2 do 3 meseca.tako da niko od njih nije bas prosao super.

 

Imunski odgovor se ne sastoji samo od protitjela. Hoču reči, da nije ni sve baš jasno kakav je tačan imunski odgovor u vezi ovog virusa. 

 

 

19 hours ago, vanjabarsa said:

ma sve je ok, corona oslabila, ljudima dosadilo da postuju preporucene mere, svakodnevni slucajevi smrtnih ishoda nista ne znace , trgovine rade ( doduse moras tamo sa maskom i na odredjenoj distanci) ,ljudima se ide u kafane, da igraju basket .... i tako ce ovo trajati beskrajno.

btw ko je rekao da novak treba da se izvinjava ???

da je samo deo forumasa bio u nekoj covid bolnici ne verujem da bi pricali da je ovo dobra prilika da se novak pljuje i bla,bla,bla. 

ja jesam i verujte mi tesko i san dodje .

i da, svako je gospodar svoga zivota , pa moze da radi sta hoce.

 

 

Nije korona oslabila. Uvedene su mjere protiv širenja virusa (zato je /bilo manje inficiranih).

 

18 hours ago, vanjabarsa said:

pricamo o  mladim, pozitivnim tj inficiranim  ljudima koji su jos sportisti. mladi a ne hr. bolesnici i starija populacija ,niti teraju biciklo po bicikl. stazi vec igraju tenis pred punim tribinama i partijaju  .rec je o njihovoj odgovornosti prema sebi i drugima . 

ovde nista od toga nije bilo.

 

U stvari ovi profesionalni sportisti imaju vrlo istrošeno telo i vrlo oslabljen imunski sistem na kraju sezone zbogsvih napora. Hvala bou pa stigla karantena pa suse mogli koliko toliko odmoriti.

Link to comment
Share on other sites

A konstatacije u nekim zapadnim medijima da se opet pokazalo da Novak nije istinski sampion... Ma da, kako da ne. Naravno, prednjace svetski dramoseri Britanci. Neka se pre tona fekalija koje istresaju na Novaka priupitaju da li je Uefa i dalje kredibilna da radi to sto radi jer je direktno svojom organizacijom utakmica lige sampiona u smrt oterala hiljade ljudi. Neka se upitaju da li je njihov Liverpul mogao drugacije da organizuje mec sa Atletikom. Samo pare su bitne, jebes humanizam kada su njihove guzice u pitanju.

Novaku, kao i ostalim zarazenim teniserima, sve najbolje i brz oporavak. Steta sto i iz ovoga nece izvuci pouke i bataliti sve propratne gluposti.

Ne znam kako stvari stoje, da li je zadarska otganizacija bila duzna raditi kontrole i sve sta ide uz to. A zurke, spavovi... Jbg, niko nikoga silom nije terao da ide tamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fino bi bilo da ga ovo sad tresne po glavi i spusti na zemlju kad su medicinski pojmovi i nju ejdž gluposti u pitanju, to bi bila najveća korist od korone. Međutim kako ga ni uspešna operacija nije otreznila, nisam preveliki optimista. :classic_sad:

Neki dan pročitah saopštenje košarkaške reprezentacije Srbije pred okupljanje, na sreću sad su otkazali, u članku je stajalo doslovce da doduše ovo ne mogu sad da budu pripreme za OI kao što je planirano, ali "još jedno okupljanje NE MOŽE DA ŠKODI". :classic_ninja: 

Kamo sreće da je Novak jedina budala u sportu, a i šire...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ipak da dodam...malo vise jedu govna ovi manje poznati teniseri koji sad pokusavaju da cipelare Novaka zbog ovo “zabrlja” s turom, za koje je on pokazao zelju da im pomogne (jer je tenis stao) dok su “sveci” cutali o toj istoj pomoci. Na to nisu zucnuli. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U danasnje vreme ne smes nista da uradis a da ne istrpis kritike. Ta PC korektnost je nesto najgore u poslednje vreme.

Sta hocu da kazem: 

Bio pre neki dan u apoteci, i cekam u redu, naravno distanca, maska,... u drugom redu stoje stariji par, i mala devojcica oko 4god, verovatno unuka. I deojcica gleda u mene, i ja primetim i onako obrvama i ocima odreagujem, na sta se ona trgla i zakikoljila. Baka i deka pogledali prema njoj, pa prema meni. Ja se u tom momentu zapito" sta radis, jos ce pomislit da sam pedofil" 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Slavisa iz Tavankuta said:

U danasnje vreme ne smes nista da uradis a da ne istrpis kritike. Ta PC korektnost je nesto najgore u poslednje vreme.

Sta hocu da kazem: 

Bio pre neki dan u apoteci, i cekam u redu, naravno distanca, maska,... u drugom redu stoje stariji par, i mala devojcica oko 4god, verovatno unuka. I deojcica gleda u mene, i ja primetim i onako obrvama i ocima odreagujem, na sta se ona trgla i zakikoljila. Baka i deka pogledali prema njoj, pa prema meni. Ja se u tom momentu zapito" sta radis, jos ce pomislit da sam pedofil" 

 

Niđe veze.

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

U danasnje vreme ne smes nista da uradis a da ne istrpis kritike. Ta PC korektnost je nesto najgore u poslednje vreme.

Sta hocu da kazem: 

Bio pre neki dan u apoteci, i cekam u redu, naravno distanca, maska,... u drugom redu stoje stariji par, i mala devojcica oko 4god, verovatno unuka. I deojcica gleda u mene, i ja primetim i onako obrvama i ocima odreagujem, na sta se ona trgla i zakikoljila. Baka i deka pogledali prema njoj, pa prema meni. Ja se u tom momentu zapito" sta radis, jos ce pomislit da sam pedofil" 

 

Quote

Political correctness (adjectivally: politically correct; commonly abbreviated PC) is a term used to describe language, policies, or measures that are intended to avoid offense or disadvantage to members of particular groups in society. In public discourse and the media, the term is generally used as a pejorative with an implication that these policies are excessive or unwarranted. Since the late 1980s, the term has been used to describe a preference for inclusive language and avoiding language or behavior that can be seen as excluding, marginalizing, or insulting groups of people considered disadvantaged or discriminated against, especially groups defined by sex or race.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slaviša, jasno je šta hoćeš da kažeš, ali za to je kriv još jedan savremeni trend pored besomučnog forsiranja iluzije političke korektnosti, a to je agresivno nametanje i bombardovanje ljudi svim mogućim vidovima izopačenosti koje se sa margina dovlače u fokus i predstavljaju kao nešto najnormalnije, koje čak i ako se tobože osuđuju ustvari se ovim predstavljaju kao sasvim prihvatljivo ponašanje.

Edited by VoodooDerina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Hvala, zar nije ta PC dovela do ovakve situacije? da ne smes pogledati dete, ili npr neku zensku osobu, bit ces optuzen za silovanje, ili nesto slicno,...?

Na zalost nije bas sve tako. Postoje pravi monstrumi.

 

Mi smo ovde bas prosle nedelje imali ogroman slucaj gde su pronasli sediste grupe pedofila, u sred nekog naselja s onako fino porodicnim kucicama. Seksualno su zlostavljali decake od 5, 10, 12 godina, sve to snimali i delili na dark netu (i to sve godinama, umrezeni s grupama iz nekoliko drugih gradova). Imali su visoko profesionalni server s svim mogucim zastitama. I niko od rodbine/komsija/prijatelja/kolega nije nista primetio. Inspektori koji rade na slucaju su toliko bili zgrozeni time sta su videli, prosto vidis da ljudi samo sto ne povrate.

A vec par meseci istrazuju slucaj grupe pedofila koji su cak vodili neki omladinski/decji kamp i godinama seksualno zlostavljali decu.

I to nije jedini slucaj. Prosto da ti se zeludac prevrne.

I jos milion drugih, strasnih (i manje strasnih, ali takodje traumaticnih) prica, da ne pisem sad dalje jer ovo nije mesto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...