Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

24 minutes ago, alcesta said:

...

 

Upravo. Jer ti s jedne strane tvrdiš da poštuješ sve preporučene mere (mada se stvarno nisam udubljivala koje su tačno mere u tom trenutku bile preporučene), a onda gostima organizuješ gomilu "vannastavnih aktivnosti" jer je važnije pokazati se kao dobar domaćin nego paziti na virus, po oprobanom sistemu neće valjda. Plus koristiš svaku priliku za grljenje i daješ lično primer i publici i svima koji gledaju da distanca više nije potrebna.

 

S druge strane danima pozivaš publiku u što većem broju da dođe s porodicama i da se zadrži u kompleksu ceo dan jer si očigledno uveren da im se ništa ne može desiti i da su mere koje si preduzeo dovoljne :Hail:

Uz to još pred početak tražiš minut ćutanja za žrtve korone da bi se odmah potom ponašao kao da je sve to bilo pre 100 godina i više nas se ništa ne tiče. 

 

...

 

Nije ovo odgovor tebi lično, ali na više mesta sam primetio ovakvu vrstu obrazloženja od ljudi koji smatraju da je korona velika opasnost. Jedan od glavnih argumenta tih ljudi pre nekoliko meseci je bio: "treba verovati struci". A sad kad je struka dala zeleno svetlo da se život polako vrati u normalu, sad odjednom više ne veurju toliko u struku. You can't have it both ways.

 

I da ponovim, nije bio odgovor tebi lično, nego više generalno na taj tip razmišljanja.

12 minutes ago, wwww said:

Pazi ovako: da se Boxy zarazila (izvini) onda bi to bio samo njen problem jer je znala u sta se upusta (ne spada u grupu onih koji veruju da je corona pobedjena), plus je jos i Fed fan, pa joj ne mozes odbiti na ludilo navijacko, plus je rekla da je imala masku ali je nije stavila jer joj je bilo vruce. Sam pao, sam se ubio. Ali Novak je svojim imenom i ugledom garantovao ovim ostalima (Zverevu, Dimitrovu, Timu, i sirotom Rubljovu :ajme:, koga je u poslednji trenutak nagovorio da dodje) da je sve u redu i bezbedno u Srbiji (a to nije mogao ni u kom slucaju da im garantuje) i sad im je poremetio pripreme (nadam se samo to, a ne da jos dobiju i neke zdravstvene probleme).

 

...

 

I ajde jos da nekako i progutamo publiku (drzava odobrila), ali ono partijanje u velikom drustvu - to ne moze da se odbrani ali nikako! Ne moze da se vadi ni na to da niko nije terao ostale tenisere da mu se pridruze (mislim da je Tim bio malo "po strani", a Dimitrova je on licno doneo na binu, Zverev je ipak deset godina mladji). Znaci, nema opravdanja.

 

...

 

Izvini ali ti nikako nemožeš da znaš dali je i šta je Novak njima garantovo u pregovorima. Ni dali je ili nije podmuklo namamio sirotog Rubleva u žarište koronavirusa aka Zadar.

 

Naravno da može. Da je Novak u centru Beograda predložio da opljačkaju zlataru, nebi mogli da se izvuku na to da ih je Novak nagovorio/naterao. Pošto su odrasli ljudi, a odrasli ljudi sami odgovaraju za svoje postupke. Ako ti se ne ide u klub, ostaneš u hotelskoj sobi. Ako ti se ne igra turnir u Beogradu, ostaneš u Austriji/Njemačkoj/Los Anglesu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

Nije ovo odgovor tebi lično, ali na više mesta sam primetio ovakvu vrstu obrazloženja od ljudi koji smatraju da je korona velika opasnost. Jedan od glavnih argumenta tih ljudi pre nekoliko meseci je bio: "treba verovati struci". A sad kad je struka dala zeleno svetlo da se život polako vrati u normalu, sad odjednom više ne veurju toliko u struku. You can't have it both ways

Ti bi bio u pravu da je u svakom od tih slučajeva u pitanju jedna ista apstraktna "struka" koja se ne sastoji od konkretnih ljudi od krvi i mesa. Ali ova koja daje zeleno i crveno svetlo u Srbiji imala je prilike dosad da stekne više poverenja sigurno, da nisu svaki drugi dan menjali odluke i sluđivali ljude. Da ne govorim o tome koliko njihova stručnost zaista donosi odluke. Nije mesto za to niti tema, a i ne pratim već dosta dugo njihova saopštenja pa neću da dužim o tome. Svakako više poverenja imam u neke druge struke iz nekih drugih zemalja, a hvala Bogu lako je informisati se u današnje vreme.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Nije ovo odgovor tebi lično, ali na više mesta sam primetio ovakvu vrstu obrazloženja od ljudi koji smatraju da je korona velika opasnost. Jedan od glavnih argumenta tih ljudi pre nekoliko meseci je bio: "treba verovati struci". A sad kad je struka dala zeleno svetlo da se život polako vrati u normalu, sad odjednom više ne veurju toliko u struku. You can't have it both ways.

 

I da ponovim, nije bio odgovor tebi lično, nego više generalno na taj tip razmišljanja.

 

Izvini ali ti nikako nemožeš da znaš dali je i šta je Novak njima garantovo u pregovorima. Ni dali je ili nije podmuklo namamio sirotog Rubleva u žarište koronavirusa aka Zadar.

 

Naravno da može. Da je Novak u centru Beograda predložio da opljačkaju zlataru, nebi mogli da se izvuku na to da ih je Novak nagovorio/naterao. Pošto su odrasli ljudi, a odrasli ljudi sami odgovaraju za svoje postupke. Ako ti se ne ide u klub, ostaneš u hotelskoj sobi. Ako ti se ne igra turnir u Beogradu, ostaneš u Austriji/Njemačkoj/Los Anglesu.

 

 

ja vise verujem vanji, koja je radila obdukcije preminulih od corona virusa, nego srpskoj "struci" (ili drzavi).

Ti samo izvoli, idi po kafanama. Jedini je problem sto time i druge ugrozavas, a ne samo sebe.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vanjabarsa said:

ma sve je ok, corona oslabila, ljudima dosadilo da postuju preporucene mere, svakodnevni slucajevi smrtnih ishoda nista ne znace , trgovine rade ( doduse moras tamo sa maskom i na odredjenoj distanci) ,ljudima se ide u kafane, da igraju basket .... i tako ce ovo trajati beskrajno.

btw ko je rekao da novak treba da se izvinjava ???

da je samo deo forumasa bio u nekoj covid bolnici ne verujem da bi pricali da je ovo dobra prilika da se novak pljuje i bla,bla,bla. 

ja jesam i verujte mi tesko i san dodje .

i da, svako je gospodar svoga zivota , pa moze da radi sta hoce.

 

 

wwww je quote-ovao post sa sportkluba

 

I samo da završim svoje razmišljanje na temu korone i pandemije, pa onda ode malo na twitter. Ja mislim da u ovoj fazi svako mora najviše da pazi na sebe. Ja kad vozim biciklo, ne idem na avtoput i očekujem da drugi voze oko mene, nego pazim na sebe i vozim po biciklističkoj stazi. isto tako sam mišjenja da stariji ljudi, kronični bolestnici (glavne rizične grupe) treba da paze na sebe. Da nose maske, da ne idu u gužvu i tako dalje. Neko če reči da je takvo razmišljanje sebično i da mene nije briga za te ljude. Ali to nije istina. Jer kad se gleda šira slika, ako svet stane zbog te jedne kritične grupe stanovništva, taj potez če stvoriti nove ugrožene grupe stanovništva direktno prouzrokovane striktnim merama za suzbijanje korone. Zato treba paziti na sebe i pronači neki pravi balans.

 

Link to comment
Share on other sites

pricamo o  mladim, pozitivnim tj inficiranim  ljudima koji su jos sportisti. mladi a ne hr. bolesnici i starija populacija ,niti teraju biciklo po bicikl. stazi vec igraju tenis pred punim tribinama i partijaju  .rec je o njihovoj odgovornosti prema sebi i drugima . 

ovde nista od toga nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

Salila sam se na pdf kosarka temi o tome kako ce klubovi kontrolisati sta igrace u slobodno vreme ali fakat je da zivotne navike sportista nisu iste kao ljudi koje rade od 9-17h i da zbog toga imaju drugacije rizike, mislim da je to najveca pouka celog ovog dogadjaja, zajebano ce biti sacuvati tur na broju sa starim navikama. Turniri ce morati da smanje zabavne aktivnosti, interakcija sa navijacama (kad ih bude na tribinama) ce morati da se smanji a tu ipak cuce pare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, zoe Bg said:

Salila sam se na pdf kosarka temi o tome kako ce klubovi kontrolisati sta igrace u slobodno vreme ali fakat je da zivotne navike sportista nisu iste kao ljudi koje rade od 9-17h i da zbog toga imaju drugacije rizike, mislim da je to najveca pouka celog ovog dogadjaja, zajebano ce biti sacuvati tur na broju sa starim navikama. Turniri ce morati da smanje zabavne aktivnosti, interakcija sa navijacama (kad ih bude na tribinama) ce morati da se smanji a tu ipak cuce pare. 

 

Jedna stvar koju sam iskreno ocekivala da je Novak uradio pre pocetka Adria tour-a jer mi je bilo vise nego logicno je ono sto je upravo uradio Muratoglu pre pocetka svog turnira - testirao sve ucesnike. Izgleda da Novak to nije uradio, da je to uradio ne bi bio problem ni grlenje ni ostalo jer se sve desava medju ljudima koji su overeno nezarazeni a odvojeni su od publike (Boxy rekla znaci tako je). C'est la vie nadam se da ce svi proci sa laganim simptomima a da je trebao da testira celu ekipu trebao je; na osnovu cega je on mislio da su svi ucesnici turnira i prateci clanovi nezarazeni samo zbog toga jer se sve desava u Srbiji i Hrvatskoj to samo on zna.

Dva pitanjca - jel zna neko koliko godina ima Paniki? Jel postoje neke info u vezi zarazenih beba u stomaku i trudnica - mislim da sam nesto citala da je zanemarljivo u smislu bezopasno tj nista nije bilo primeceno ali - to su dve stvari koje mogu da zabrinu, naravno ovo drugo se odnosi na Viktorovi zenu tj bebu.

Btw nadam se da ce Novak prestati cak i posle korone sa grlenjem svojih protivnika posle meceva, nek grli svoje drvece to je mnogo bolje :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da je neka beba umrla u Srbiji. @zoe Bg?

trebalo bi kao da trudnice nisu specijalno vise u opasnosti od vrsnjakinja koje nisu trudne. mislim da sam negde citala/gledala neku izjavu jedne trudnice koja je bila zarazena i bila u bolnici (doduse ne na intenzivnoj), ako me secanje ne vara, nije joj bilo svejedno.

Link to comment
Share on other sites

sto se trudnoce tice ne postoje saznanja  tj. studije o dejstvu virusa u prvom i drugom trimestru, ako je majka + beba se po rodjenju odvaja i izoluje.zasad su rodjene bebe kod inficiranih majki bile negativne, nije nadjen prenos virusa preko pupcanika i mleka mada je jos uvek mali br. studija.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, wwww said:

mislim da je neka beba umrla u Srbiji. @zoe Bg?

trebalo bi kao da trudnice nisu specijalno vise u opasnosti od vrsnjakinja koje nisu trudne. mislim da sam negde citala/gledala neku izjavu jedne trudnice koja je bila zarazena i bila u bolnici (doduse ne na intenzivnoj), ako me secanje ne vara, nije joj bilo svejedno.

evo ovde jedna beba na Filipinima (29 dana stara) umrla: https://www.srbijadanas.com/vesti/svet/najmlada-zrtva-korona-virusa-preminula-beba-stara-29-dana-2020-04-16

jedna trudnica u Luizijani se preveremeno porodila i beba umrla: https://www.srbijadanas.com/vesti/svet/tuga-trudnica-zarazena-korona-virusom-se-prevremeno-porodila-beba-umrla-posle-samo-jednog-dana-2020-04-06

(valjda je ovaj sajt pouzdan)

 

beba u Velsu: https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3189359-umrla-beba-stara-samo-tri-dana-majka-se-zarazila-korona-virusom-pred-sam-porodjaj

 

nije naivno

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Boxy said:

Ne, nego cu da pljujem po Dimitrovu sto je javno saopstio da je pozitivan :puke:

 

Pa, ako je vec imao neke simmptome, i nije se dobro osecao, trebao je onda da kaze da odustaje od turnira ( koliko znam nije se osecao dobro jos u BGD). Zasto je uopste i odlaziou u Zadar? Valjda zna da je pandemija jos u toku. Ne branim Djokovica, i mene nervira u poslednje vreme i neka ga dobro iskritikuju svi. Ali ni Dimitrov se nije poneo bas kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

A odakle ta ideja da mu je bilo lose u Beogradu?
Osim izvora Informera, kao i istog izvora za b92, samo sto je tu lepse napisano, malo nasminkano...

Dimitrov je igrao mec protiv Thiema za prolaz u finale i odigrao odlican mec, uzivo sam gledala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Ne verujem u ovu teoriju zavere koja se ovde nazire da je Grigor bas hteo da zarazi Novaka ali izgleda mi vrlo verovatno da jeste Grigor doneo koronu na turnir i da je trebalo da se povuce jos u Beogradu ili posle Beograda

 

https://www.b92.net/sport/teme/luka-nikolic.php?yyyy=2020&mm=06&nav_id=1699021

Ma da za sve je kriv Dimitrov.Nema veze sto su organizovane vanterenske aktivnosti i sta sve ne.Organizatori turnira i drzave u kojima se igralo treba da snose isto odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

Grigor namerno zarazio Novaka... Veču glupost nisam pročitao u zadnje vreme. Pa imali taj Informer lektora/urednika, ili tamo može svako da objavljuje šta hoče? Ajde to da su poznati po glupostima koje objavljuju, pa razina ispisanih gluposti u ovom tekstu i ne čudi toliko. Ali pazi kako je napisan ovaj tekst. Ko god ga je pisao ne verujem da ima završenih 8 razreda osnovne

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi. Ne želiš da znaš šta je Informer. Pošto živiš u jednoj uređenoj i normalnoj državi, ne postoji način da ti predočim...mislim ono...nećeš mi verovati da je moguće da tako nešto postoji.

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...