Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

37 minutes ago, L' Imperatore said:

Novak se je sa ovim namestio na penal svim svojim dežurnim kritičarima, koji su jedva čekali na nešto ovako da ga sad natovare.

To sigurno.

Ove stvari ce se naravno sada desavati stalno i uvek. Svuda gde postoji bilo kakva grupa ljudi koja se testira uvek ce biti po neko pozitivan. Grigor je stigao iz USA i to iz NY ako se dobro secam tacno na pocetak beogradskog Adria tura ako se dobro secam sto je bilo pre desetak dana, lici mi vrlo moguce da je doneo virus sa sobom ali potpuno je nevazno, jednostavno ce ga uvek biti a zivot i sport ne mogu da stanu dok sve ne nestane. Vrlo me interesuje i kako ce ici oporavak zarazenih i koliko njih ce biti zarazeno, da li je sada i korona na nivou gripa - nije nemoguce bar za ljude koji su u dobrom zdravstvenom stanju, ustvari i do sada je bila manje vise.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da je doneo virus iz Amerike, zato sto se period inkubacije poprilicno poklapa sa divljanjem po Beogradu.

 

 

I Zverev negativan, ali se izvinjava svima sto je pristao da igra i tako ih izlozio riziku

 

 

Edited by Boxy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ace Rimmer said:

Sretan je onaj ko se sada zarazi dok je virus bezopasan.

 

Aha...slobodno zivi u uverenju da je bezopasan.

 

Mi koji imamo po nekoga angazovanog u zdravstvu znamo istinu, ali je izgovorena istina u ovoj zemlji osnov da te hapse za dizanje panike.

 

@Boxy Duboko sam razocaran Novakom i svim ovim likovima koji su se poneli izuzetno neodgovorno. Kao Novakov navijac ovo me je bas iznerviralo.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Laki John Terry

Ja sam isla jedan dan na turnir i vec sam napisala ovde da znam decka koji je pozitivan i koji je bio na turniru, ali on se nije zarazio tamo. Nadam se da on nije nikog zarazio oko sebe...

Medjutim, teniseri su preterali sa grljenjem, ljubljenjem, zurkama, to je bas bilo previse.

 

Evo, sad je i zatvoren hotel i restoran gde su bili u Zadru, sad ce da ispadne da ih je Djokovic ostavio bez posla

 

Zatvoren restoran u kojem su "ludovali" teniseri: "Svi gosti su nam otkazali rezervacije

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ciao said:

To sigurno.

Ove stvari ce se naravno sada desavati stalno i uvek. Svuda gde postoji bilo kakva grupa ljudi koja se testira uvek ce biti po neko pozitivan. Grigor je stigao iz USA i to iz NY ako se dobro secam tacno na pocetak beogradskog Adria tura ako se dobro secam sto je bilo pre desetak dana, lici mi vrlo moguce da je doneo virus sa sobom ali potpuno je nevazno, jednostavno ce ga uvek biti a zivot i sport ne mogu da stanu dok sve ne nestane. Vrlo me interesuje i kako ce ici oporavak zarazenih i koliko njih ce biti zarazeno, da li je sada i korona na nivou gripa - nije nemoguce bar za ljude koji su u dobrom zdravstvenom stanju, ustvari i do sada je bila manje vise.

 

Odlično napisano. Razmišljao sam kako da svoje misli kulturno ubesedim, a da ne planem, ali sad nema potrebe pošto podpisujem ovaj tvoj post od reči do reči. Kao što si ti reko, da uzmemo sad neku random grupu ljudi i sve ih testiramo, našli bi nekoliko zaraženih primera. I namerno se onda usmerava pažnja na sam broj zaraza, umesto na to o koliko teški slučajevima se radi.

 

I da, covid-19 je sad jednostavno nešto što je dio našeg života i na to moramo da se priviknemo i krenemo dalje. Nemožemo si priuštiti da život stane i da čekamo da koronavirus nestane. Nervira me licemerstvo nekih ljudi i dvostruki aršini. Oni koji misle da je njihov posao i život bitniji od nekog drugog. Pa kao, moj posao je bitan i ja mogu da radim, a ti pošto si teniser ili glumac, ko te jebe, crkni od gladi.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Boxy said:

Tesko da je doneo virus iz Amerike, zato sto se period inkubacije poprilicno poklapa sa divljanjem po Beogradu.

 

A znamo i da je Krajinovic bio pozitivan u neko doba pred beogradski turnir. No, pretpostavljam da je virus upao preko nekog ko je bio na toj zurci, a da se Coric zarazio u Zadru, mozda cak i od Dimitrova koji je najzarazniji bio u cetvrtak-petak.

Novak mozda sad i bude negativan jer je prosao period kad se virus mogao detektovati u grlu. Slicno vazi i za Zvereva (mada je on imao teoriju da je on imao coronu u januaru pred AO, posle one egzibicije s Fedom (bese) u Kini).

 

da zakljucim s 2 opaske:

- nadam se da nisu nikog drugog zarazili, posebno one iz rizicnih grupa (utesno je sto je Boxy rekla da je gotovo nemoguce bilo prici teniserima)

- Novak ce sad prirodnim putem da se imunizuje (bar do kraja godine), te nema potrebe da se plasi vakcine :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma bice ovaj virus, ne ide nigde. Cekaj samo kako ce se tek rasprstiti onaj njihov USO mjehur sa hiljadama u organizaciji, logistici i igrackom i trenerskom kadru. Glupo je samo sto se namestio na zicer raznim Rotenbergzima, Brigsima... A nije da nije bio svestan da ga samo jedva cekaju. Ali jbg, covek ili nikako da nauci, ili ga toliko boli ona stvar, da mu je vise svejedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zadarski ugostitelj, koji je i na početku epidemije među prvima zatvorio svoje objekte, rekao je za "057info" i kako su gosti hotela sami otkazali dolazak kada su pročitali da se u Zadru pojavio koronavirus.

"Za sada su hotel i restoran zatvoreni danas i sutra, pa ćemo videti dalje šta ćemo kada se testiramo. U dogovoru smo s epidemiolozima. Zatvoriću prvi ako treba i 14 godina, samo da budemo svi živi i zdravi. Imam unuka, decu, ženu, osoblje i goste, naravno da nam je u interesu zdravlje svih. Svi se bojimo, ali nisam samo ja u pitanju. U pitanju je zapravo celi grad, odnosno Hrvatska - od čistačice na Višnjiku do premijera, svi su bili u kontaktu s njima", rekao je Pavin, dodajući kako je ionako planirao odmor.

Ugostitelj je istakao da je imao 13 sigurnih rezervacija pre incidenta, a da sada nema nijednu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

@wwww

pa ja sam skroz zaboravila na Krajinovica :classic_ninja:

Pa kad mu je drugi test bio negativan :classic_tongue:

 

E na šta je spao Novak, da mu Den Evans deli savete i što je najgore, da je još i u pravu :ajme:

Nadam se da će ovo biti opomena svim velikim turnirima koji eventualno još uvek računaju na neku masovnu posetu.

Link to comment
Share on other sites

Vanturnirske aktivnosti su sigurno bile visak, razumem promociju i sve ali kad se vec upustas u rizik i organizujes nesto u doba kad tesko sta se moze smatrati 100% izvesnim onda smanjis nepotrebna desavanja jer su sanse da se sapletes ogromne. 

Novak je dosao kao kec na 10 ovim satrapima koji vode drzavu jer daje alibi za njihove aktivnosti, jos ako sve prodje kako treba njima nezasluzenu promociju, strasno je sto on nikako da uhvati siru sliku u zivotu iako nije blesav ni najmanje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To stoji ali s druge strane jedini nacin da te ne pljuju za nesto sto uradis je da ne uradis nista; Novak se borio i uspeo da nize rangirani igraci budu placeni posle nekog broja rangiranja, uvek ce se naci neki ispod crte koji ce ga pljuvati jer crta negde mora da se stavi, d anije nista pocinjao ne bi ga pljuvali a ovako svaki teniser ispod bilo koje crte ako ga popljuje dobije publicitet, nekog uvek raduje da se opljuje Djokovic.

Ovaj Adria tour je za dlaku mogao da prodje kao uspeh, da Grigor nije objavio na instagramu nego samo obavestio one koji treba da znaju ovo bi bilo sasvim OK. I dalje mislim da nista mnogo negativno nije bilo a da je bilo pozitivinih stvari na ovom Adria turu, igraci su se vratili u zivot, dobar broj ljubitelja tenisa (kao Boxy napr) su mogli malo da uzivaju u tenisu. Bice fazon sada ako Grigor objavi da mu je drugi test negativan. I ti testovi su nepouzdani kao sto znamo, pogotovo ako su radili testove na antitela to znamo.

Nadam se da ce svi teniseri i iz ekipa da se oporave bez problema a zao mi je ovih ugostitelja, to je vec nezgodna antireklama, sada ako hrvatima propadne turisticka sezona i okrive za to iskljucivo Novaka, jbg

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, po tebi je Dimitrov trebao da krije da je pozitivan, samo da Djokovicu ne bi naskodio? Wtf?
Drugo, Djokovic je povukao jos jedan ocajan potez, svi su se sinoc testirali u Zadru, a on kao domacin i organizator je pobegao u svoju zemlju...

Edited by Boxy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kao fan često razmišljam/preispitujem  šta treba da se desi da više ne budem fan, da oladim, ili da potpuno promenim stav i postanem hejter? Gde je granica do koje sam spreman da progutam, da prihvatim ili racionalizujem? Ne samo kad je Đoković u pitanju, nego uopšte. Bilo koji pojedinac ili tim.  Kad je Đoković u pitanju došao sam do zaključka da bi jedna/bilo koja od dve stvari bila dovoljna. Prva bi bila  da javno podrži Gospodara, a druga da se dokaže  doping.

Danas sam vršio neka "unutrašnja preispitivanja" i bogami, za tv mogu da izjavim da se u poslednja tri meseca ovih sitnijih gluposti toliko nagomilalo da se ta granica opasno približila. 

 

disclaimer: termin "sitnijih"  je upotrebeljen relativno u odnosu dva ranije navedena slučaja, iako uopšto nisu toliko "sitne". 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Cekaj, po tebi je Dimitrov trebao da krije da je pozitivan, samo da Djokovicu ne bi naskodio? Wtf?
Drugo, Djokovic je povukao jos jedan ocajan potez, svi su se sinoc testirali u Zadru, a on kao domacin i organizator je pobegao u svoju zemlju...

 

Grigor je mogao je da saceka sa instagramom naprimer da se potvrdi njegova korona i da se vidi odakle mu, ne da krije ali da ne stavlja na instagram nego prijavi licno organizatorima i ucesnicima Adria turu za pocetak da ih obavesti i upozori. Oni jesu concerned druga publika nije vazno da bude obavestena pod hitno pre nego sto bude i provereno da je stvarno fasovao koronu.

Ne vidim koja je bitna razlika u tome da li ce Novak da se testira par sati ranije ili kasnije - pretpostavljam da nije hteo da se testira u hrvatskoj jer ako se tamo testira tamo treba i da ceka rezultat a i nije jasno da li bi smeo da napusti hrvatsku ako bude pozitivan. Logicno mi je da vise voli da sa porodicom bude u Beogradu u svom stanu i tamo ceka rezultate i tamo je u karantinu do daljnjeg tj sto on kaze samoizolaciji ako bude potrebno i koliko bude potrebno. Borna i ostali su se testirali u svojoj zemlji, a ni Grigor se nije testirao u Hrvatskoj nego kad je dosao kuci u Monako

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...