Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Nego ja sve nešto razmišljam zadnjih par dana, hoćemo li u ovim našim GOAT nadgornjavanjima priznati NOvaku ovu sezonu kao kalendarski slem, ako više ne bude slemova odigranih pre sledećeg AO.  Mislim ono....pošto će u tom slučaju imati sve osvojene slemove tokom jedne kalendarske godine jelte....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Nego ja sve nešto razmišljam zadnjih par dana, hoćemo li u ovim našim GOAT nadgornjavanjima priznati NOvaku ovu sezonu kao kalendarski slem, ako više ne bude slemova odigranih pre sledećeg AO.  Mislim ono....pošto će u tom slučaju imati sve osvojene slemove tokom jedne kalendarske godine jelte....

 

To bi naravno bilo  u redu ali mislim da ce ipak biti bolje sa jos osvojenim USO i RG; Zalicemo ovaj Wimbldon, morace opet sve ispocetka sledece godine ali sta se mora nije tesko - znaci ove godine jos dva i sledece kompletna 4 to ce biti 17+6 = 23. Ili mozda ipak da Rafinjo osvoji ovaj RG i dodje do 20 a Novak USO i kalendarski sledece godine 22 i to je lepa cifra. Posle moze da uveca za po neki ...

Link to comment
Share on other sites

U Francuskoj Mouratouglou organizuje turnir " L'Ultimate Tennis Showdown" 13-14 juni , prijavljeni za sada : Gofin, Per, Fognini, Luka Puij, Popyrin, Dastin Brown, Auger-Aliassime, verovatno i Cicipas koji nije jos zvanicno na spisku ali redovno trenira tamo tako da ocekuju da ce i on ucestvovati

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Kirijos mi je cudan, znaci da ocekuju da se avio saobracaj normalizuje
 

 

Ocekuje se takoreci zvanicno, 15 juni za unutar evrope a najkasnije 1 juli za "svet" glede aviona

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je drugi GS sampion Wawa?

 

Boxy jel se zna sta je sa Fekijevim kolenom, ima price da tu nesto nije otislo kao sto su se nadali ali ne sumnjam da ti znas detaljnije

 

Meni lici da ATP forsira te lokalne turnire verovatno nesto i finansira ali nisam trazila podatke da li je zvanicno samo mi lici - bas da sada odjednom posvuda organizuju te lokalne turnire spontano mi je malo neobicno

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

totalno laički - deluje da su lokalni turniri probni baloni i da bi sezona mogla da se nastavi tamo u avgustu...

EDIT: mada sam pročitao da je bostonski septembarski maraton otkazan.

 

Meni bi bilo logicnije da USO i RG zamene sadasnje termine tj da RG bude prvi i pocne krajem avgusta a USO septembar, tako bi bio logican sled teniske sezone, falio bi Wimb ali trava ne moze da se izmesta to znamo, a sem toga NY "kasni" sa koronom u odnosu na evropu, mislim da ce Francuska i uopste evropa biti takoreci zavrsene sa koronom krajem avgusta a NY da ima mesec dana duze da privede kraju.

Ali nigde nisam procitala tu mogucnost ni kao teorijsku

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ciao said:

Pretpostavljam da je drugi GS sampion Wawa?

 

Boxy jel se zna sta je sa Fekijevim kolenom, ima price da tu nesto nije otislo kao sto su se nadali ali ne sumnjam da ti znas detaljnije

 

Meni lici da ATP forsira te lokalne turnire verovatno nesto i finansira ali nisam trazila podatke da li je zvanicno samo mi lici - bas da sada odjednom posvuda organizuju te lokalne turnire spontano mi je malo neobicno

 

Pa zar nisi do sad naucila da se o Federerovom zdravlju zna samo onoliko koliko on zeli da javnost zna?

Kao sto niko nije znao da je imao problem sa kolenom i da je morao da ide na operaciju, tako se i sad ne zna u kakvom je stanju koleno.

Jedino sto je on izjavio je da je sve proslo kako treba, da operacija bila uspesna, da je oporavak bio uspesan, u jednom trenutku je bilo nekih sitnih problema, ali posto nigde ne zuri, sve je ok i sve ide kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Francuski turnir sredinom jula organizovan od strane FFT (Francuska federacija tenisa) : samo za francuze oko 6 og jula verovatno Nica, 12 muskih igraca i 12 zenskih, po deset najbolje rangiranih plus po 2 WC. Igrace se u dva seta i treci super tie-break. Ideja je da se igraci pripreme za nastavak sezone, jos se ne zna podloga, ceka se 15 juni da se USO definitivno izjasno, ako se USO odrzava bice na hardu.

Citira i da na slicnom principu Djokovic organizuje Adria Tour gde ce ucestvovati Zverev, Tiem i Grigorov izmedju ostalih a u Engleskoj Jamie Murray organizuje turnir za najbolje engleske igrace.

 

https://rmcsport.bfmtv.com/tennis/tennis-vers-une-tournee-de-tournois-francais-en-juillet-1922993.html

Link to comment
Share on other sites

Kakvo ludilo, nadam se da ima neko da ih obuzda. Posle 5/6 meseci neigranja, da igraci prakticki vezu 6 nedelja top tenisa, uz to promena podloge, nema sanse. MIslim mogu se turniri odrzati, ali ko ce to sve igrati.

 

Sto se Severne Amerike tice, ovde je gotovo izvesno da ce se NBA i NHL igrati u avgustu. Obe lige ce imati bazna mesta, ali NHL ima slobodniji pristup i dozvolice igrcima da zive "normalno", tj, mogu da izlaze van mesta boravka, ali i planiraju da rade svakodnevne testove svih igraca. NBA ima nameru da drzi ekipe pod kljucem, bar se tako trenutno prica, vise ce se znati krajem nedelje. Ocekujem da USO pokusa nesto slicno, tj. da igraci budu testirani pre pocetka i da budu smesteni zajedno na nekom mestu. Verovatno ce biti dosta restrikcija tokom turnira u vezi njihovog eventulanog kretanja i po kompleksu i po gradu. Pretpostavljam da ce sa igracima ici samo 2-3 ljudi maksimalno, a verujem da nekih dublova nece ni biti.

 

Za Rodzers Kup trenutno ne vidim mogucnost da se igra, jer postoje veliki problemi prilikom prelaska granice Kanade i SAD, recimo NHL ima problema zbog toga (oni bi da organizuju baze timova ovde jer je mnogo jeftinije) i pokusavaju da nekako "zaobidju" procedure, ali sumnjam da ce to proci. Posle otkazivanja Montreala, ako ne bude i Toronta, Tenis Kanada ce biti u velikim finansijskim problemima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...