Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

U SAD se vrsi veliki pritisak da se stvari vrate u normalu, a samim tim i sport. Verujem da USO prati sta se dogadja i ceka odlike pre svih NBA i MLB (NHL trenutno vodi malo relaksiraniju politiku, cak spominju u kasno leto za nastavak sezone). Ove organizacije imaju ideje koje otprilike podrazumevaju izolaciju ekipa na odredjenom podruciju (u pustinjama sto dalje od ljudi :classic_biggrin:). Ako i bude USO, to ce biti potpuno drugaciji turnir od "normalnog" u svakom smislu, ne samo (ne)prisustva publike nego i drugih stvari u organizaciji. Cak ne bih iskljucio mogucnost da ga odrzi u nekom potpuno drugacijem formatu, verovatno i bez dublova, ako im bude stalo da se turnir odrzi po svaku cenu. NFL sezona pocinje tokom druge nedelje USO, kod njih je trenutno sve "normalno". 

 

Naravno problem ce biti uslovi pod kojima se moze uci u zemlju, NBA i NHL imaju problem sto se neki igraci u Kanadi, a neki van americkog kontinenta, i po ulasku u SAD bi morali u karantin. Sto se tenisa tice, u teoriji ko igra Toronto automatski ne moze Sinsinati, a u Nju Jork ce na teren moci neposredno pred sam pocetak turnira, tako da je izvesno da od Rodzers Kupa nema nista, i da ce se igrati samo u SAD, ako se uopste bude igralo. Ovo se sigurno nece menjati do kraja juna, tako da ipak postoji neka sansa da se izmene uslovi u vezi ulaska u zemlje Severne Amerike.

 

Licno nisam optimista, mnogo je tu faktora u igri kada je tenis u pitanju, ne verujem da ce se sve kockice posloziti i svi biti zadovoljni.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno, Francuzi i dalje imaju 700-1000 novih slucajeva dnevno, pa se nadaju da ce biti odrzan RG za 4-5 meseci, dok su recimo Australci na ivici da otkazu AO, a imaju 20 slucajeva dnevno, pritom je turnir tek za osam meseci... 

Link to comment
Share on other sites

Nisam čula da se već sad razmatra otkazivanje AO :classic_mellow: doduše ovih dana stvarno slabo šta i stižem da pratim...

 

16 hours ago, Crni Bombarder said:

Ok je ovo,ali bih vise voleo da vidim chat Shugarpove i Enemiksa :kece:

Ma ja se sad oduševim kad vidim da priča o bilo kakvim glupostima koje nisu alternativna medicina i ezoterija, tako da neću da zakeram :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drakaris said:

Nije mi jasno, Francuzi i dalje imaju 700-1000 novih slucajeva dnevno, pa se nadaju da ce biti odrzan RG za 4-5 meseci, dok su recimo Australci na ivici da otkazu AO, a imaju 20 slucajeva dnevno, pritom je turnir tek za osam meseci... 

Gde si nasao cifre ?

Nikad francuzi nisu imali te cifre dnevno, imali smo 600 max - jedno vreme smo naknadno dodavali one naknadno posthumno testirane iz starackih domova koji su umrli, zato ih je bilo oko hiljadu (ukupno je umrlo u starackim domovima oko 10 000).

Sada je vec nekih nedelju dana oko 200-300, a gde je septembar !

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Gde si nasao cifre ?

Nikad francuzi nisu imali te cifre dnevno, imali smo 600 max - jedno vreme smo naknadno dodavali one naknadno posthumno testirane iz starackih domova koji su umrli, zato ih je bilo oko hiljadu (ukupno je umrlo u starackim domovima oko 10 000).

Sada je vec nekih nedelju dana oko 200-300, a gde je septembar !

Naravno, mislio sam na broj zarazenih!

Evo danas imaju 3000+ novih, pa nema ni govora o otkazivanju RG-a.

 

A ovamo Tejli govori da mozda nece da se igra AO sa dvadesetak slucajeva dnevno na osam meseci pred turnir... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Naravno, mislio sam na broj zarazenih!

Evo danas imaju 3000+ novih, pa nema ni govora o otkazivanju RG-a.

 

A ovamo Tejli govori da mozda nece da se igra AO sa dvadesetak slucajeva dnevno na osam meseci pred turnir... 

 

 

A Ok sorry mislila sam da mislis na mrtve !

Nisam videla da je AO pod znakom pitanja; Francuzi su generalno optimisti kao ljudi, ali ameri su trenutno u bitno goroj situaciji pa je USO i dalje na programu ja mislim?

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam gostovanje Gorana Ivaniševića u dnevniku HRT-a. U kratkim crtama:

- tenis na kakvog smo navikli nikada neće biti isti

- nema ozbiljnog takmičarskog tenisa pre RG 2021

- u najboljem slučaju Aussie Open bi se igrao u martu 2021

- kaže da se o tome priča po kuloarima

- sa Novakom i još nekim igračima (nije naveo imena) se razmatra održavanje nekakvih regionalnih teniskih turnira. Uključivali bi prostor bivše Jugoslavije plus okolne zemlje..jer bi tu putovanja i procedure bile jednostavnije

 

Obrni okreni...kajla za profi tenis. I to neka velika i teška kajla..

Link to comment
Share on other sites

U Francuskoj od ponedeljka pocinje neko opustanje mera, sto te tice sporta rekli su da ce biti dozvoljen : individualni sport na otvorenom , najvise 9 ucesnika. Nikakvih preciziranja nije bilo ali po meni to bi znacilo da moze tenis da se trenira na otvorenom, ne sme mec ali trening sa 9 osoba da.

 

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Pogledao sam gostovanje Gorana Ivaniševića u dnevniku HRT-a. U kratkim crtama:

- tenis na kakvog smo navikli nikada neće biti isti

- nema ozbiljnog takmičarskog tenisa pre RG 2021

- u najboljem slučaju Aussie Open bi se igrao u martu 2021

- kaže da se o tome priča po kuloarima

- sa Novakom i još nekim igračima (nije naveo imena) se razmatra održavanje nekakvih regionalnih teniskih turnira. Uključivali bi prostor bivše Jugoslavije plus okolne zemlje..jer bi tu putovanja i procedure bile jednostavnije

 

Obrni okreni...kajla za profi tenis. I to neka velika i teška kajla..

 

Nisam ocekivala priznajem, ja jos uvek verujem u RG u septembru pa sta bude :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

jebote ovi djokovici odlepili, ova njegova sere o karijesu kao etioloskom faktoru za sterilitet ovaj se leci trampolinom , ajd u zdravlje novace , uspeo si da me ubefis da me vise ne zanimas. ni kao sportista ni kao ljudsko bice .

majko mila, struktura molekula vode se menja emocijama wtf. :roflmao:

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Ova izjava da ce mozda da organizuju turnire u ex jugi da bi lakse putovali - mnogo im je lakse da organizuju turnir u Monaku i da niko ni ne putuje, tamo ih ima toliko da mogu tri turnira da organizuju bez problema

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vanjabarsa said:

jebote ovi djokovici odlepili, ova njegova sere o karijesu kao etioloskom faktoru za sterilitet ovaj se leci trampolinom , ajd u zdravlje novace , uspeo si da me ubefis da me vise ne zanimas. ni kao sportista ni kao ljudsko bice .

majko mila, struktura molekula vode se menja emocijama wtf. :roflmao:

 

donaacije po milion srbiji, italiji pa i spaniji, nema veze?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ciao said:

 

donaacije po milion srbiji, italiji pa i spaniji, nema veze?

Nisam znao da mozemo da kupimo opciju da baljezgamo svasta po internetu i da niko nema pravo da nas kritikuje.

 

Mislim, sto se mene tice, nemam problem da bilo ko navija za Novaka. Osim u nekim ekstremnim situacijama, ja licno razdvajam privatni zivot sportista od onog sto rade na terenu, pa sa tim nemam nikakav problem. Ali ne vidim kako ikoga moze da cudi to sto Novak gubi fanove worldwide jer siri sarlatanstvo po internetu i pomaze nekim sumnjivim likovima da prodaju neka ulja ili sta vec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a ja sedim sa profesorkom decije stomatologije i pokazem joj biser od gospoje , zena zinula i krsti se sa obe ruke .

sto se tice donacija vec sam pisala, medicinski i nemedicinski kadar po bolnicama je svuda u svetu "donirao" svoje zivote , i jeste da im je obaveza pred zakletvom,savescui td. pa me uopste te materijalne stvari ne fasciniraju niti ih ikako mogu da poredim i vrednujem.i da , i ne zanima me.

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...