Jump to content

Covid-19 i rad od kuće


Recommended Posts

Kod mene je rad od kuce potpuno nova stvar. Interesantno je kako su u pocetku svi trazili da ti video bude ukljucen, a kad je zoom poceo da kaslje, shvatili su da je dovoljno samo da te cuju, kad imas sta da kazes.

Ovo je svakako novo iskustvo s'gledista nove skole. 

Link to comment
Share on other sites

Moje jutro rad od kuce:

pre virusa:

- ustajanje, zmirkanje, stavljanje kafe

- sedam za laptop, 100 mailova cekaju

- kratak scanning - 10-15 zahtevaju hitan odgovor

- 15 minuta pogledam forum

- pola sata pogledam vesti

- do 10 ujutru sam odgovorila na sve internacionalne mailove koji su ispred mene u vremenu i obavila sta god je bilo time limited u Evropi

- tusiranje, spremanje, sminka

- odlazak od kuce na sastanke, conference call radim iz kola

 

od virusa:

- ustajanje, zmirkanje, kafa

- laptop, 20 mailova su reklame, gadljivo pobrisem spam, ostala sam sa par komada, odgovorim

- sat vremena citam forum

- sat vremena citam vesti, gledam ko je objavio sta o virusu

- oko 11 tusiranje, sminka nepotrebna, obucem trenerku i papuce....

- nazad da pogledam pola sata forum

:smiley58:svi se probudili, 100 mailova

- conference call, conference call, conference call....

 

Sad sam skoro zavrsila.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Razlika pre i posle korone je da sada kao ludak pratim vesti, forume, whatsap poruke... i mnogo sam manje produktivan. Kad bi mi ugasili internet i mobilnu merzu jedno 24 sata. odmorio bih mozak posteno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bukvalno sam juce morala da pozovem advokaticu koja je iskasapila nekog saradnika, 20 mailova u 2 sata, znaci svega mu se po spisku, naravno da je on bio idiot, ali u normalnoj situaciji ona nikad ne bi probala da ga pojede za dorucak, morala sam da je zovnem i kazem, relax girl.

 

Svi su neurozni....

Link to comment
Share on other sites

Uvek je petkom bio team meeting sa video call. Pola sata i da se ljudi u 6 regiona Asia Pacific koji se retko (ili nikako) sreću a rade svaki dan zajedno i vide.

 

Sa korona virusom ima dodatak: direktor kaže "samo da proverim da stvarno niste u ofisu".

Link to comment
Share on other sites

Neko iz firme našao i postovao članak kakav je Zoom njuškavac. Između ostalog kaže

 

Doc Searls, co-author of the influential internet marketing book The Cluetrain Manifesto last century, today warned [cached] Zoom not only has the right to extract data from its users and their meetings, it can work with Google and other ad networks to turn this personal information into targeted ads that follow them across the web.

This personal info includes, and is not limited to, names, addresses and any other identifying data, job titles and employers, Facebook profiles, and device specifications. Crucially, it also includes "the content contained in cloud recordings, and instant messages, files, whiteboards ... shared while using the service."

 

Ceo članak.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

Meni rad od kuće nije stran, ali ova situacija mi služi da se podsetim koliko istinski prezirem rad od kuće.
Poludeću, ne znam još koliko će dugo da traje ovo. Ali teško će da se izrdrži.

I to imam lepo dvorište, izolovano za kuliranje, mini teretanu u dvorištu.

Da sam u stnau i da moram sad da radim od kuće, tačno bih potezao veze za Lazu...

On 3/16/2020 at 7:52 PM, stefan81888 said:

@realno *w pohvalih pre neki dan Teams a on danas baš umro. 😕

Teams je govno govnjivo.

Mi smo se odlučili za njega i mesecima radimo na njemu. Ali je užasno neintuitivan, i malo je reći da prečesto ne radi dobro, da neke funkcije neće nekad da rade iz kog razloga.
Nešto radi sa fajlovima isto. Kolega mi pošalje sliku ili screenshot, da mu iz toga izvucem nesto vektorski u Adobe-u, kad mi salje preko Teams-a često taj download-ovan fajl nece da mi otvori adobe. Kad isti fajl salje preko SLACK-a(najveca ljubav) ili maila hoce.

Da se ukljucis u call-a 2 klika, da posaljes nekom sliku 2 klika. 
Uzasno je neintuitivan, UI je daleko od bajnog, prvih mesec dana nisam primecivao notifikacije...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kronostime said:

Yoyogi, kako izgleda cas muzickog?:classic_laugh:

 

Pa to sam mislim već pisao.  Svako svoj instrument, online. Mojoj ćerki je lakše, piano ili bas gitara, jedan kome su udaraljke u ulozi, ima bubnjeve, oni su japanski, nema doboša nego, onako, naučni, ne proizvode buku sa slušalicama i priključeni na net mogu da se udaraju i u stanu,  komšije ne čuju ništa a zvuk u školi  isti.

Da se skupe u orkestar online, može, nije baš 100%  ali može. Da ih sutra uživo stave na scenu, sve bi funkcionisalo i ispali bi uvežbani.

Link to comment
Share on other sites

 

43 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa to sam mislim već pisao.  Svako svoj instrument, online. Mojoj ćerki je lakše, piano ili bas gitara, jedan kome su udaraljke u ulozi, ima bubnjeve, oni su japanski, nema doboša nego, onako, naučni, ne proizvode buku sa slušalicama i priključeni na net mogu da se udaraju i u stanu,  komšije ne čuju ništa a zvuk u školi  isti.

Da se skupe u orkestar online, može, nije baš 100%  ali može. Da ih sutra uživo stave na scenu, sve bi funkcionisalo i ispali bi uvežbani.

Ja kad odvrnem Laney  - ceo komsiluk cuje.

Marshall - celo selo cuje.

A gitara ista - Kronos bastard Stratocaster handmade.:s_d:

PS. Ovijeh dana u radu kod kuce nadje se vremena i za vezbu.:classic_laugh:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBorn said:

Meni rad od kuće nije stran, ali ova situacija mi služi da se podsetim koliko istinski prezirem rad od kuće.
Poludeću, ne znam još koliko će dugo da traje ovo. Ali teško će da se izrdrži.

I to imam lepo dvorište, izolovano za kuliranje, mini teretanu u dvorištu.

Da sam u stnau i da moram sad da radim od kuće, tačno bih potezao veze za Lazu...

 

Kada sam birao kucu, lepo i veliko dvoriste je bilo pod brojem jedan. Broj dva je bio razmak izmedju dve kuce, jedna pored druge. Dok sam jos ziveo u stanu primetio sam da je apsolutno nemoguce raditi svaki dan u stanu, godinama, a ne dobiti napade klaustrofobije. Isto bi bilo i da sam kupio kucu u novogradnji gde sve ide u visinu; bocno rastojanje izmedju kuca 2 metra, a basta kutija sibica. Mora pristup otvorenom prostoru, mozak posle nekoliko meseci pocinje da se buni ako nema toga. U sustini, moj izbor da radim od kuce je diktirao kakvu sam nekretninu trazio da kupim.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Yoyogi said:

Škola od kuće, osim što đaci nisu u učionicama i što se lično ne druže, nema smanjenja obaveza. Fizičko, rade yogu.

 

2020homeschool01.jpg

 

2020homeschool02.jpg
 

Na cemu ovo radis? 🙂

Ja sam skoro krenuo na projektu da se igram sa magnitude-om za acceleration, tj accelerometer data. Ova situacija nas je bacila malo u drugu stranu, ali me ceka bas zanimljivo igranje sa graph-ovima za magnitude acceleration.

Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2020 at 11:53 PM, Doorn said:

Ja sam od prosle sedmice kuci. Pitanje koliko cu izdrzati na ovoj stolici,

 

Ovo je premijerna stolica, Herman Miller  Aeron . Jeste koštala 1,500 dolara ali je večita (mislim da u garanciji i kaže "lifetime warranty"). Nema podmazivanja, zatezanja šrafova, ništa.

 

Septembar 2003. Ovako dođe, kompletna, nema ništa da sastavljaš. To valjda i stoji iza doživotne garancije, da neko sam ne sastavi pa nešto pogrešno uradi ili ima višak delova.

 

2020herman01.jpg

 

2020herman02.jpg

 

To mi je 5 godina bila jedina stolica u kući.

 

2020herman03.jpg

 

Posle 17 godina, na njoj se ne vidi da je iko ikada seo u nju. Ne verujem da bi 3 puta jeftinija (a dobra) stolica izdržala toliko da se u njoj sedi svaki dan  5-10 sati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Yoyogi said:

 

Ovo je premijerna stolica, Herman Miller  Aeron . Jeste koštala 1,500 dolara ali je večita (mislim da u garanciji i kaže "lifetime warranty"). Nema podmazivanja, zatezanja šrafova, ništa.

Posle 17 godina, na njoj se ne vidi da je iko ikada seo u nju. Ne verujem da bi 3 puta jeftinija (a dobra) stolica izdržala toliko da se u njoj sedi svaki dan  5-10 sati.

 

 

Japanska kompanija, japanski kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...