Jump to content

Covid-19 i rad od kuće


Recommended Posts

1 minute ago, Klotzen said:

@Yoyogi

 

Pa što si kupio novu kada je ona stara 17. godina ko nova ?

 

Uvek novo.  A polovnih i nema, treba da ideš u neka skladišta ili radnje koje prodaju "sayonara" nameštaj koji stranci ostavljaju za sobom (đuture, samo da se reše). Nema tu ovakvih stolica, ako je neko i kupio pošalju je kući, ostave krevete, veš mašine, stolove.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Pa vidimo na slici da si kupio novu stolicu. Pitam šta bi sa starom ?

 

Nije bilo stare. To je bilo nedelju dana nakon što sam se doselio u Japan, prazan stan. Nisam još ni znao kakvog izbora ima a takvu sam imao u ofisu u Sidneju pa sam znao šta je.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ajde onda slikaj nam je sada da vidimo kako izgleda posle 17 godina. Ja svaku fotelju sjebem za 2-3 godine pa da vidim na šta ta liči posle 17 godina.

:roflmao:Kad si s'oprostenjem deb'o.

To i kod mene slucaj, rasiri se i udubi.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Amigo said:

Radim od kuce od sredine prosle sedmice, bez zajebancije i prepucavanja, fali mi stolica iz firme.

Moracu sutra da idem da kupim sebi neku bolju, ledja su pocela da me otkidaju :smiley5:

Mi obicno u Costco-u uvek uzimamo tu opremu. Mozes da vratis, ako nisi zadovoljan. 

Evo, kod tebe u Onatariu.

imageService?profileId=12026539&id=22085

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i pre vanrednog stanja prestao da idem u office (nisam isao u svoj, nego kod brata u firmu, cisto zbog radne atmosfere).

 

Taman sam par dana pre toga napravio setup sa 2 monitora (nekada koristim i 2 laptopa). Pokupovao sve od kablova sto mi nedostaje i konektora i ono se desi prvi slucaj virusa kod nas. 

 

 

Uzeo sam i ovo (pravim bluetooth setup jer koristim Microsoft Surface pa hocu da mogu da koristim tastaturu i misa i kada je detach-ovan od svoje tastature, a onda nemam USB portove za onaj bezicni patrljak): 

LOGITECH Bluetooth tastatura za više uređaja K480 (Crna) - 920-006366  preko Fn tastera

https://www.gigatron.rs/bezicne_tastature_i_kompleti/logitech_bluetooth_tastatura_za_vise_uredjaja_k480_crna__920006366-41117 (bila na akciji, castila me zena) 🙂

 

I merkao sam i misa nekog (isto da bude multi-device) ali su skupi majku im... 

https://www.gigatron.rs/bezicni_misevi/logitech_bezicni_mis_m590_multidevice_silent_crveni__910005199-107625 da uzmem crveni, da sluti na rados' (a i crni i svi su skuplji).

 

Ili da idem sa jeftinijom varijantom (Logi je super je mozes pomocu njega da radis copy/paste teksta, slika i fajlova sa uredjaja na uredjaj):

https://www.gigatron.rs/bezicni_misevi/rapoo_bezicni_mis_m300_silent_crni-318638?recommender_box_placement=homepage_recommended&recommender_box=quarticon?recommender_box_placement=productpage_similar&recommender_box=quarticon 

https://www.gigatron.rs/bezicni_misevi/rapoo_bezicni_mis_m500_crni-318645?recommender_box_placement=categorypage_recommended&recommender_box=quarticon  

Link to comment
Share on other sites

Eh da, merkao sam i koju stolicu, otisao do Emmezeta-e jer kao tamo videh najbolji izbor, delovalo je da ima i nekih gejming stolica... sve krsh do krsha, ni jedna nema podesavanje nagiba ledja. 

 

Ako imate neki predlog, BGD ili online, a da je max 150-180eur... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

Eh da, merkao sam i koju stolicu, otisao do Emmezeta-e jer kao tamo videh najbolji izbor, delovalo je da ima i nekih gejming stolica... sve krsh do krsha, ni jedna nema podesavanje nagiba ledja. 

 

Ako imate neki predlog, BGD ili online, a da je max 150-180eur... 

Vidi ove gaming stolice su super, treba isfilitrirati, ali ih ima. Ja sam mom mladjem kupio neku gaming, bila je nesto vise, ali se obara, maltene u krevet. Stavis keyboard u krilo monitor je na zidu i samo pici. Sigurno nesto licno ima i u BG

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MetalHead said:

Eh da, merkao sam i koju stolicu, otisao do Emmezeta-e jer kao tamo videh najbolji izbor, delovalo je da ima i nekih gejming stolica... sve krsh do krsha, ni jedna nema podesavanje nagiba ledja. 

 

Ako imate neki predlog, BGD ili online, a da je max 150-180eur... 

Pogledaj u JYSK-u, trebalo bi da ima nešto.

Edited by Bushman
Link to comment
Share on other sites

a ova najbolja:

large-stolica%20za%20kompjuter%202.JPG
Imao sam jednu ovakvu, samo joj nisu otpali nasloni za ruke. Vrh je, i ako se redovno zatežu šrafovi - nema brige. Kaki bakrači, kake masaže i gluposti...
Forma Ideale > Steelcase, Herman Miller, Knoll... !!!

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

Ja sam demotivisan skroz, gledam sto manje da radim.

 

Izbegavam conference calls sto vise mogu.

 

Nemam bas uslove za rad, posto zbog slabijeg wifi signala, delim "radnu" sobu sa sestrom, a njoj telefon zvoni 105 puta dnevno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

Meni treba stolica gde mogu da podesim nagib ledja, kao i da taj nagib mogu da menjam bez da ustajem i zasrafljujem ono ispod sedista... tj. da imam rucicu za promenu nagiba.

Vozacevo sediste iz Golfa 2: imas naslon za glavu, podesavas nagib tockicem sa strane.:default_coffee:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bushman said:

 

Da, upravo tako nesto, mozda i previse opcija 🙂 ali je zato i skuplja, nije bas 200eur, malo manje (192eur). 

https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gaming-stolice/gejmerska-stolica-gamborg-crna-naran

Nasao sam slicne za 160eur ali me brine malo kvalitet, gledao sam neke YT klipove i plasim se da ne pocne za godinu-dve da se raspada ta vestacka koza (a da ne pominjem sto su skripale vec posle mesec-dva dana). Kad bi bila platnena to bi bilo idealno. 

 

Ova Jysk-ova, kada bih je ja dizajnirao bas tako bi izgledala 😄 kombinacija boja koju sam furao u virtuelnom svetu trkanja a posle i u stvarnom trkanju 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam loša iskustva sa stolicama sa visokim naslonom. Njih lomim dok si trepnuo. Imao sam jednu koja je deklarisana do 120kg (ja imam oko 100kg) i slomila se vrlo brzo. Problem je što ja volim da se ljuljam dok čitam a to je smrt za te stolice sa visokim naslonom. Pošto sam visok oko 2m + to ljuljanje povaćava silu verovatno delujem na naslon sa preko 120 kila opterećenjem. Opet nisam koristio gajmerske fotelje nego kancelarijske, žao mi da dam 200 evra kad mogu da uzmem ove kineske za 50 pa svake 2-3 godine da menjam. "Jesu sranje ali standard" 🙂 + svakih par godina promeniš izgled radne sobe.

 

Za onu yoyogijevu ja mogu da kupim 30 kineskih, neka svaka izdrži 2 godine to je više nego što će mi trebati 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...