Jump to content

Covid-19 i rad od kuće


Recommended Posts

Imam jedno pitanje... ima ču neke video konference preko zoom tačka us.

 

Treba mi neki add-on (Chrome ili Opera), da bi taj live video u html5/flash formatu ako ne grešim (u čim kvalitetnijem zvuku i sliki) skidao dolje na komp. Nisam ja onaj koji če voditi/početi 'predavanje'. Ja se samo logiram na zoom.

 

Imaču to 2 puta sedmično po jedan sat.  

 

Hvala unapred za pomoč.

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

Zoom po 3-4 sata dnevno. Obično je "shared screen". Samo petkom kada je ceo Asia Pacific team meeting obavezan je video. Ne sećam se da li je trebao neki add-on kada sam ga instalirao pre dve godine.

Koristi se i Skype for Business po dva sata dnevno, uglavnom chat, poneki sastanak je još uvek na Skype.

 

Glavne aplikacije su Office 365 (cloud) i SalesForce (cloud) i ne treba VPN.

 

VPN treba samo za neke Engineering a to najviše pola sata dnevno.

 

Teams: dvoje iz Microsoft su u centrali firme radeći na Teams. I oni kažu da je to još uvek nezavršen proizvod, na neki način su odabrali 30% zaposlenih da ga koriste i prijave bagove, sa namerom da krajem ove godine uvedu Teams u opštu upotrebu i prekinu Zoom i Skype. Ne da ih odstrane nego da što više prebace na Teams.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Zoom po 3-4 sata dnevno. Obično je "shared screen". Samo petkom kada je ceo Asia Pacific team meeting obavezan je video. Ne sećam se da li je trebao neki add-on kada sam ga instalirao pre dve godine.

Koristi se i Skype for Business po dva sata dnevno, uglavnom chat, poneki sastanak je još uvek na Skype.

 

Glavne aplikacije su Office 365 (cloud) i SalesForce (cloud) i ne treba VPN.

 

VPN treba samo za neke Engineering a to najviše pola sata dnevno.

 

Teams: dvoje iz Microsoft su u centrali firme radeći na Teams. I oni kažu da je to još uvek nezavršen proizvod, na neki način su odabrali 30% zaposlenih da ga koriste i prijave bagove, sa namerom da krajem ove godine uvedu Teams u opštu upotrebu i prekinu Zoom i Skype. Ne da ih odstrane nego da što više prebace na Teams.

Sales force mi se dopada, mada cenim da je malo skup za nas.

Bitrix24 mi se čini cenom pristupačniji i da bi obuka bila kod njih bila brža. Na plus strani su i takoreći free extranet korisnici pa mogu da ih ubacim da ne ugrozim limit licence.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, urosg3 said:

Sales force mi se dopada, mada cenim da je malo skup za nas.

 

Ne znam koliko to košta, to je nama vezan biznis: 2017. kada je duplirao infrastrukturu, SalesForce je kupio sve to od moje firme. Prva tranša je bila 60 miliona dolara, od onda su kupili još 3 puta toliko. Razumljivo da je firma kod njih drži svoj cloud.

U Japanu u Yokohami i Osaki imaju dva ogromna data centra, Yokohama podatke kopira u Osaku , istovremeno Osaka kopira u Yokohamu, a oba istovremeno u Singapur, kao zvezda. Sve je restartable, ne sme da stane jednu sekundu.

Link to comment
Share on other sites

Bitrix24 bi bio više nego dovoljan za ne samo malu firmu nego i za veliku koja nema ekstra potrebe - kao WebEx session a možda može i to. 

 

Zoom nam je bio nametnut kao superioran za video conferencing, što možda i jeste samo to nije neophodno. Ljudi u conference call baš i ne vole da budu gledani. Mnogo puta i ne pričaju, samo slušaju, pritisnu "mute" i za to vreme mogu da ustanu, izmu napitak, pomaze psa ili dete koje se rasplakalo, gledaju mejl na drugom ekranu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rad od kuće i razvodi. Od 10 ljudi (jedan tim nevezan sa mojim) šestorica se razvela od kada su počeli da rade od kuće. Žene ne mogu da podnesu njihovo opšte prisustvo niti oni njihovo.

To je poznata stvar, da se godišnje 20% zahteva za razvod braka podnese baš u vreme od 25. decembra do 5. januara.

 

"Forced cohabitat" gde su svi u kući, niko ne ide u kancelarije, alkohol. Mamuran muž ostavi telefon na kuhinjskom stolu, iskoči poruka "Kako si mi Macane, javi se" i žena je vidi, može i obrnuto, da on vidi njene poruke.

 

Od svih gadnih, biće i ova dimenzija naglašena za ovo vreme.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rad od kuće i razvodi. Od 10 ljudi (jedan tim nevezan sa mojim) šestorica se razvela od kada su počeli da rade od kuće. Žene ne mogu da podnesu njihovo opšte prisustvo niti oni njihovo.
To je poznata stvar, da se godišnje 20% zahteva za razvod braka podnese baš u vreme od 25. decembra do 5. januara.
 
"Forced cohabitat" gde su svi u kući, niko ne ide u kancelarije, alkohol. Mamuran muž ostavi telefon na kuhinjskom stolu, iskoči poruka "Kako si mi Macane, javi se" i žena je vidi, može i obrnuto, da on vidi njene poruke.
 
Od svih gadnih, biće i ova dimenzija naglašena za ovo vreme.
Tebe još nije u'vatila!
Sreća.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poceo da radim od kuce jos od pojave prvih slucajeva korone kod nas. Taman sam se opremio (monitori) i pocelo da se desava ovo sranje i rekoh hajde... Doduse moze mi se, "samostalni preduzetnik" sam. Do tada sam isao kod brata u office cisto zbog radne atmosfere a i da mi se deca ne vrzmaju tu kada imam neki call 🙂

 

Samo mi bolja stolica nedostaje 😞 to ce morati da saceka mozda da ovo prodje... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Zabranjen prevoz, a u firmi mi nisu dali resenje o radnoj obavezi - ergo, radim od kuce.

 

Kod mene su dali naredbu da se radi od kuće, ko god može. Tehničari koji idu da zamenjuju delove i koji moraju da idu na sajtove, imaju formular kojim kažu da nemaju nikakve simptome a da dobiju isti takav formular od korisnika, da ni oni nemaju simptome. Tek onda se ulazi u data center. Nije perfektno samo svaki ofis i data center ima onaj kao pištolj za merenje temperature koji ti se uperi u čelo da ti izmeri temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

Online škola. Nema predaha osim za ručak. Po ceo dan ovako, još i interakcija sa nastavnikom koji može biti bolje tehnički opremljen ali je u istoj situaciji kao i nastavnik u Srbiji - po prvi put ovo rade.

 

2020homeschooling01.jpg

 

Nedostaje joj škola i društvo mada su se povezali pa se druže online. Ništa bez odlaska u školu, mislim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...