Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa sad, koliko ti aerosoli lete u daljinu? 3-4 m? Ako tako gledas onda nisi bezbedan nigde. Pogotovo u gradovima. Cak i kuci, otvoris prozor da proluftiras i uleti ti aerosol od nekog zarazenog sa sprata iznad. Ne znas da je zarazen.

 

Mislim stvarno, u restoranima je mala verovatnoca da se zarazis pogotovo ako se ispostuju neki uslovi. Dok po kaficima to nije isto i ne mogu se porediti. Razumem i struku jer ako ne zatvore restorane a zatvore kafice izbio bi bunt

 

precesljaj naucnu temu, stavljali smo radove koji govore o inficiranju u zatvorenim prostorijama, aerozolima itd. sve s ilustracijama/slicicama i "filmicima" ako ne znas engleski ili ti se ne cita ceo tekst. Ukljucujuci restorane, kantine, open space biroe itd.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Referent said:

I još nešto. Komšinica je dijabetičar, muž joj fasovao koronu skoro isti dan kad i ja, on imao temperaturu nedelju dana i malaksalost, ona ništa, ništa. Nikakvo odvajanje, nikakva maska u stanu, zajedno spavali, sve normalno. Ne kontam, majke mi.

 

Jedna petina populacije je iz (do sada neutvrđenog) razloga imuna na koronu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo misljenje i analiza.

Daje potencijalno objasnjenje zasto se toliko sukobljavamo i natezemo oko "mera" i slicnoga.

 

Samo najbitniji pasus:

 

"Had the virus killed one out of three people, we would have beaten it months ago. But one or two out of 100? Those are odds a lot of folks have decided they can live with, even if it means a half-million or more will die. Had a nuclear weapon killed so many, we would have laid waste to the world to have our revenge. But a few hundred dead at a time? Everybody’s got to go some time, right? The incrementalism of this disease is what makes it so deadly. The virus is bad enough to be deeply disruptive to our country but mild enough that we won’t take collective action to stop it."

 

link za citav clanak: https://www.al.com/news/2020/11/the-perfect-weapon.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

Oni koji stvarno vezbaju, dizu tegove, rade kardio vezbe itd. se pri tome znoje, izbacuju u vazduh velike kolicine kapljica i aerozola, razmenjuju velike kolicine vazduha s okolinom (vise nego ako neko sedi i cita knjigu), pa ako je neko inficiran (asimptomatican) u toj masi onda ce se zaraziti i mnogi koji u doticnoj teretani vezbaju.

To se već desilo u Sidneju, bio je jedan cluster koji je potikao iz jedne teretane u gradu:

https://www.theaustralian.com.au/breaking-news/how-sydney-cbd-coronavirus-cluster-got-out-of-control/news-story/1c702e052c3a3d5841e8de7df57bbd93

 

Na sreću, contact traceri su efektivno uradili svoj posao. 

Link to comment
Share on other sites

 

36 minutes ago, John Terry said:

Prezentuj dokaz, kakve veze ima da li neko insistira ili ne? Ako je korisno za diskusiju, daj da cujemo.

 

6 hours ago, koca popovic said:

www koliko sam ispratio tvoje postove odprilike sve se slazem osim ovog zadnjeg sto se raspravljas sa Slavisom. Ako budes insistireo/la imam vrlo uvjerljiv dokaz.Toliko za sada.

 

kao sto rece John Terry, sta god imas - postavi. nemam nikakvog problema s tim.

 

ono sto sam pisala Slavisi su moji zakljucci na osnovu procitanog o temi. ja se ponasam u skladu s tim, smanjujem rizik gde god mogu (ne mogu ga svesti na nulu, naravno) jer licno ne zelim da se zarazim ovim virusom ma koliko za mene licno mozda ne postoji tolika opasnost od nekih tezih posledica (mada je i ovo tesko garantovati). na njegov post i Angeliin sam reagovala prosto jer ima i drugih koji citaju i mogu pomisliti da su mnoge stvari bezbedne i sigurne, a nisu, kao i da su neke mere neutemeljene, a nisu.

Link to comment
Share on other sites

Pa htio sam da kazem da se ova zaraza ne siri bas tako lako kako se opisuje ovdje. Ja sam pristalica pridrzavanja mjera koje su propisane. Da ponovim sto je mnogo puta receno ovdje a i u medijima. Odstojanje pranje ruka. Moje radno mjesto je vozac gradskog autobusa. Od pocetka pandemije pa evo do danas radim bez problema. Imao sam i do 60 putnika u autobusu i nikakav problem. Jedina zastita za nas vozace od prvog dana je da prvi red sjedista iza nas sa obe strane suzatvoren i ulazi se na zadnja vrata ( i izalazi). Onda sta je problem sa Slavisom sto sjedi u restoranu sam za stolom? 

Link to comment
Share on other sites

Pa velika je razlika između autobusa i restorana. U autobusu svi (ajde, trebalo bi svi) nose maske i malo ima otvaranja usta. Kraći je kontakt takođe, voziš se nekoliko stanica i izađeš, ako si inficiran a nosiš masku i ćutiš, ne kijaš i ne pipaš po licu nikoga, nećeš nikoga ni da zaraziš

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Burazer ima neke A La Palma simptome, ceo dan mu bude dobro i onda uvece temperatura 37.5 koja traje sat i po. Tek je sada poceo da gubi cula, a uzeo je ipak od prekjuce Hemomicin da pije za svaki slucaj, iako mu nisu dali. Nazalost i snajka fasovala, samo ce probati da pregura bez antibiotika jer doji bebu. :3 Inace ona se pumpala vitaminima sve vreme, i opet temperatura 38.5. 

Da li uopste bildovanje vitaminima ima nekog uticaja, ili je samo bitno da nisi bas na heroinu, a za ostalo kako ti se zalomi. 

Edited by AgroLaki
Link to comment
Share on other sites

Vitamini i drugi suplementi nemaju nikakvog uticaja na bilo šta ukoliko se zdravo hranite, jedeš voće i povrće itd. Mada pošto mnogi od nas jedu džank fud, onda kontam da je ok da se kljukaš. Ali generalno to budženje imuniteta (takozvano) je jedna od većih zabluda modernog čoveka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sunshine State said:

A sto hemomicin na svoju ruku? Pa  virusna je infekcija, nije u bolnici, male su sanse da ce zaraditi sekundarnu bakterijsku infekciju

 

Nek im je sa srecom oboma!

 

 

Hemo se daje jer je redak imunomodulator među antibioticima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sunshine State said:

A sto hemomicin na svoju ruku? Pa  virusna je infekcija, nije u bolnici, male su sanse da ce zaraditi sekundarnu bakterijsku infekciju

 

Nek im je sa srecom oboma!

 

 

 

Pa mnogima u SRB su prepisali hemomicin, a s obzirom da je on ipak imao simptome, kasalj, temperatura, bolovi u zglobovima, nije hteo da rizikuje, 

28 minutes ago, McLeod said:

Vitamini i drugi suplementi nemaju nikakvog uticaja na bilo šta ukoliko se zdravo hranite, jedeš voće i povrće itd. Mada pošto mnogi od nas jedu džank fud, onda kontam da je ok da se kljukaš. Ali generalno to budženje imuniteta (takozvano) je jedna od većih zabluda modernog čoveka.

Slazem se, ima onaj vic od proleca: A sta cemo ako je lek za koronu boranija? 😄

Zanima me da li ima nekih istrazivanja, da li je redovno uzimanje suplemenata (tipa C, D, cink) pre same infekcije, pomoglo u razvijanju slabijih simptoma, ili laksem ''preguravanju'' bolesti. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Likvi said:

Hemo se daje jer je redak imunomodulator među antibioticima. 

 

Rado cu proslediti prepisku covid lekara, u kojoj objasnjavaju zasto su protiv davanja hemomicina i ostalih AB (nije moj zakljucak 🙂 )

 

Edit: jedan od upisa:

 

"Bakterijske superinfekcije u kovidu vrlo retke. A uzrocnik virus. U prvom talasu kovida intenzivna nega Klinike za pulmologiju KCS u kojoj radim od 55 bolesnika na mehanickoj ventilaciji ili NIV u High Flow..imala je samo dve sepse. Sve je hiperinflamacija sa mikrotrombozama."

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

Pa htio sam da kazem da se ova zaraza ne siri bas tako lako kako se opisuje ovdje. Ja sam pristalica pridrzavanja mjera koje su propisane. Da ponovim sto je mnogo puta receno ovdje a i u medijima. Odstojanje pranje ruka. Moje radno mjesto je vozac gradskog autobusa. Od pocetka pandemije pa evo do danas radim bez problema. Imao sam i do 60 putnika u autobusu i nikakav problem. Jedina zastita za nas vozace od prvog dana je da prvi red sjedista iza nas sa obe strane suzatvoren i ulazi se na zadnja vrata ( i izalazi). Onda sta je problem sa Slavisom sto sjedi u restoranu sam za stolom? 

tvoj je posao rizican, stalno ti se u blizini muva mnogo ljudi. dobra stvar je (sto rece McL) sto ljudi bas i ne pricaju mnogo u autobusu. Nadam se da imas makar ono neko zastitno staklo (ka prednjim ulaznim vratima) i da s tvoje strane otvaras prozor cesto.

drzim pesnice da sve dobro prodje dok ne stigne vakcina. 🤞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo. Na zalost nemamo zastitno staklo. Bilo je dobro do sada . Nadamo se da ce ovako nastaviti.Za sada niko u firmi nije imao probleme sa koronom. I da napomenem jos jednu (po mom misljenju) veoma bitnu stvar , ovde je narod veoma disciplinovan. Izuzetak su stranci i studenti , ali vlast reaguje veoma brzo. Prije 5-7 dana imali smo oko 600-650 zarazeno dnevno na nivou drzave. Saki dan su donosili neke mjere. Zadnja 2 dana smo oko 350. I da sto se mene tice jedva cekam da dodje vakcina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Burazer ima neke A La Palma simptome, ceo dan mu bude dobro i onda uvece temperatura 37.5 koja traje sat i po. Tek je sada poceo da gubi cula, a uzeo je ipak od prekjuce Hemomicin da pije za svaki slucaj, iako mu nisu dali. Nazalost i snajka fasovala, samo ce probati da pregura bez antibiotika jer doji bebu. :3 Inace ona se pumpala vitaminima sve vreme, i opet temperatura 38.5. 

Da li uopste bildovanje vitaminima ima nekog uticaja, ili je samo bitno da nisi bas na heroinu, a za ostalo kako ti se zalomi. 

 

Ovo lici na moje simptome, plus tako ide i onom komsiji koga sam spominjao... Dakle, probudis se kao da te pregazio autobus, onda se osecas nenormalno dobro, toliko dobro da bi mogao da ides da trcis (dead cat bounce :)), i onda te strovali ponovo u krevet. To je ta nelinearnost bolesti koju stalno pominju. I ja sam izgubio miris i ukus na samom kraju (btw jos uvek nista ne osecam). Inace ja sam imao temperaturu relativno kratko, dok je gospoja imala duze ali nije isla preko 38. 

 

Za hemomicin, on je bio prepisan zeni, pa me je naterala da krenem da ga pijem i ja sam uzimao to onaj minimalni period i batalio. Ja stvarno ne volim da pijem lekove ako stvarno ne moram.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, koca popovic said:

Hvala mnogo. Na zalost nemamo zastitno staklo. Bilo je dobro do sada . Nadamo se da ce ovako nastaviti.Za sada niko u firmi nije imao probleme sa koronom. I da napomenem jos jednu (po mom misljenju) veoma bitnu stvar , ovde je narod veoma disciplinovan. Izuzetak su stranci i studenti , ali vlast reaguje veoma brzo. Prije 5-7 dana imali smo oko 600-650 zarazeno dnevno na nivou drzave. Saki dan su donosili neke mjere. Zadnja 2 dana smo oko 350. I da sto se mene tice jedva cekam da dodje vakcina.

A ti nisi u Srbiji?

U Srbiji/Beogradu je ocigledno veliki broj zarazenih svuda, a kod vas je ipak mali (🤞 da i tako ostane), tako da je manja verovatnoca da ti se u autobusu nakupi virusa. Plus se vrata otvaraju na svakoj stanici (pa tako imas luftiranje).

Sve najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

na njegov post i Angeliin sam reagovala prosto jer ima i drugih koji citaju i mogu pomisliti da su mnoge stvari bezbedne i sigurne, a nisu, kao i da su neke mere neutemeljene, a nisu.

Iskreno receno meni nije bilo jasno zasto si odgovarala na moj post posto ocigledno nisi razumela zasto su mere neutemeljene i besmislene u tom slucaju (i jos nekim navedenim u tom textu koji sam linkovala).

Ako neko kod koga barovi i restorani, rade smanjenim kapacitetom, mislim da su tamo na 25%, i uz to ogranicava goste na 1.5 sat boravka u istom, uz obavezu da kupi hranu da bi imao pice, znaci nema guzve i nema sanse napijanja - dodati na to i jos moraju da zatvore u 10 pm, uopste nema smisla. I objasnjenje da je to zato da se ne bi napijali je totalno besmisleno.

Da ne pominjem zatvaranje teretana u 10 pm - nikakvog smisla, niti je bilo kakva argumentacija koju si dala uopste dotakla stvarno stanje. Tvoja argumentacije je kao da nikakva ogranicenja ne postoje - pa kao ajde da zatvore u 10, ovo se odnosi na barove i restorane.

U slucaju teretana je samo kontraproduktivno, jer to znaci da ce oni koji dolaze kasno sad jos pokusavati da se uguraju u skraceno vreme i praviti veci problem.

 

Potpuno besmisleno gusenje i to malo biznisa koji pokusavaju da prezive.

Isto besmislena mera kao i ona u Kaliforniji, da se ne mogu posecivati rodjaci i prijatelji od 10 uvece do 5 ujutru.

Znaci mozes da provedes ceo dan kod nekoga, i pandemija se nece siriti, ali ako prespavas hoce - gde je tu logika?

44 minutes ago, AgroLaki said:

 

Slazem se, ima onaj vic od proleca: A sta cemo ako je lek za koronu boranija? 😄

 

U tom slucaju ja sam zavrsila pricu :lol_2:

 

Imas dosta materijala o uzimanju vitamina kao o najboljoj prevenciji, tj nije prevencija nego kao i ako dobijes virus imaces blazi oblik jer ce ti imuni sistem biti jaci. Sto se tice istrazivanja nisam videla nijedno, drugi link je Cleveland clinic i oni kazu da istrazivanje ne postoji

https://healthnewshub.org/vitamins-vs-covid-19-these-3-and-zinc-will-reinforce-your-immune-system/

https://consultqd.clevelandclinic.org/covid-19-and-supplements-what-we-know-now/

 

Generalno mislim da se za sada lekari slazu da moze samo da pomogne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

24 minutes ago, sreta-steta said:

 

Ovo lici na moje simptome, plus tako ide i onom komsiji koga sam spominjao... Dakle, probudis se kao da te pregazio autobus, onda se osecas nenormalno dobro, toliko dobro da bi mogao da ides da trcis (dead cat bounce :)), i onda te strovali ponovo u krevet. To je ta nelinearnost bolesti koju stalno pominju. I ja sam izgubio miris i ukus na samom kraju (btw jos uvek nista ne osecam). Inace ja sam imao temperaturu relativno kratko, dok je gospoja imala duze ali nije isla preko 38. 

 

Za hemomicin, on je bio prepisan zeni, pa me je naterala da krenem da ga pijem i ja sam uzimao to onaj minimalni period i batalio. Ja stvarno ne volim da pijem lekove ako stvarno ne moram.

Ovo mu pre dodje klimaks no Corona.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Andjo, problem je upravo u tome da zavisi od toga koliko zarazenih ljudi je u tom trenutku u cirkulaciji i prenose virus i mislim da je objasnjenje bilo dobro.

 

Znaci ukoliko je u odredjenom mestu 30 registrovanih zarazenih taj dan, uz pretpostavku da ima 3-5 puta vise onih sa jako blagim simptomima ili asimptomatskih koji nisu isli da se testiraju, ti prakticno igras igru brojeva. Sve postaje sansa i statistika.

 

Taj "veci razmak" izmedu stolova da bi se sprecilo prenosenje virusa radi posao ukoliko imas mozda samo jednog zarazenog koji je u tom trenutku tu - nije se zadrzao dugo, mozda je bio odgovoran - super!

 

Ali virus kad se izluci ostaje u vazduhu i povrsinama neko vreme, trazi novog domacina. Sto je vise vremena u cirkulaciji, to su vece sanse da se neko zarazi. Znaci, ako ima generalno vise zarazenih u populaciji, vece su sanse da se vise zarazenih nadje na jednom mestu, izluce dovoljnu kolicinu virusa da zaraze druge i dalje to ide kao tipicna lancana reakcija, to ne mora da se objasnjava.

 

Rastojanje vazi za konverzacije jedan na jedan. Ne vazi za zatvorene prostorije sa vise ljudi. Ako se prostorija ne provetrava dobro, ako klima pogoduje sirenju virusa, ti mozes da se zarazis od coveka koji vise nije u prostoriji, a mozda nije ni bio tog dana uopste, ako ima centralnu klimu i on se tako lepo prosiri po celoj zgradi, ako je koncentracija dovoljna. U tome je fora i poenta one price.

 

Sto se tice zatvaranja u 10, meni to nije suludo, pogotovo za kafice teretane itd. Suludo mi je ovo sto nasi radi i zatvaraju do 5, mozda ce jos da skrate, jer se onda samo povecava koncentracija ljudi dok rade.

 

U teretani ionako vecina zavrsi do 10, a nocni klubovi kao leglo zaraze ne treba ni da rade.

 

Zasto se to radi nocu? Nije tacno da virus isto spava od 10 uvece do 6 ujutru kako se "sale" skeptici ismevajuci te odluke, nego je stvar u tome da se ljudsko bice inace u ovom smislu rizicnije, ili ako hoces nevezano za virus, opustenije ponasa nocu, nocu se pije, nocu se ulazi u prisnije interakcije sa drugim ljudima i tako dalje i tako blize.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

The news we've all been waiting for. The immune response to these vaccines is so strong that they are probably even better at protecting against severe infection than a previous mild SarsCoV infection.

 

The first coronavirus vaccine could be approved by December 29, according to the EU pharmacopoeia.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Andjo, problem je upravo u tome da zavisi od toga koliko zarazenih ljudi je u tom trenutku u cirkulaciji i prenose virus i mislim da je objasnjenje bilo dobro.

Kakve veze ima broj zarazenih sa time da je ista situacija u 9.30 i u 10.30?

Mozda ti imas neko objasnjenje ali ga ja ne razumem.

 

1 hour ago, McLeod said:

Rastojanje vazi za konverzacije jedan na jedan. Ne vazi za zatvorene prostorije sa vise ljudi. Ako se prostorija ne provetrava dobro, ako klima pogoduje sirenju virusa, ti mozes da se zarazis od coveka koji vise nije u prostoriji, a mozda nije ni bio tog dana uopste, ako ima centralnu klimu i on se tako lepo prosiri po celoj zgradi, ako je koncentracija dovoljna. U tome je fora i poenta one price.

Prvo sva istrazivanja te demantuju, da se virus ne zadrzava toliko dugo ni u zatvorenim prostorijama ni na povrsinama.

Drugo, restorani ne mogu da imaju centralnu klimu za celu zgradu, nije po zakonu. Mozes da imas manju centralnu ako je restoran manji, ali ce i dalje biti odvojen od zgrade.

Tako da sorry nisam razumela poentu. 

Pokusavas da kazes da ako rade duze, iako je isti kapacitet, iako i dalje ljudi ne ostaju duze nego ograniceno vreme...nekako 2 sata duze radno vreme ugrozava vise ljudi? Posto restorani ionako zatvaraju kuhinje u ponoc....

iako do sada po tracingu nema dokaza da se ljudi masovno inficiraju u restoranima, upravo suprotno, imas podatke da to nije tacno, i da se najvise virusa siri u licnim kontaktima, u grupnim okupljanjima (crkva, politicki skupovi).

Medjutim posto ovo zadnje nisu mogli da zabrane (probali pa im SC rekao nije ustavno) onda se smisljaju ovakve alibi mere - za koje nema nikakvih naucnih dokaza da menjaju nesto

1 hour ago, McLeod said:

 

U teretani ionako vecina zavrsi do 10, a nocni klubovi kao leglo zaraze ne treba ni da rade.

Poeenta i jeste da imas ljude koji dolaze posle 10, namerno kad ima najmanje ljudi, ali ova mera ce ih ugurati u vecu grupu, znaci izloziti ih riziku. Kakve veze ima koliko ljudi zavrsi u teretani do 10 sa zatvaranjem? Jel mozes da mi das razlog kako to zaustavlja pandemiju.

A za nocne klubove vec objasnila, oni ionako ne rade kao nocni klub, ako uopste neki radi, a ne rade....jer moraju da sluze hranu.

 

1 hour ago, McLeod said:

Zasto se to radi nocu? Nije tacno da virus isto spava od 10 uvece do 6 ujutru kako se "sale" skeptici ismevajuci te odluke, nego je stvar u tome da se ljudsko bice inace u ovom smislu rizicnije, ili ako hoces nevezano za virus, opustenije ponasa nocu, nocu se pije, nocu se ulazi u prisnije interakcije sa drugim ljudima i tako dalje i tako blize.

Opet, sve sam ovo objasnila da nema veze sa situacijom u NY, zbog vec postojecih mera. Barovima u restoranima nije dozvoljeno da rade, nema tu nikakve interakcije sa ljudima u restoranu gde se jede u drustvu. 

Znaci bukvalno nikakva korist od toga samo steta. 

Ja bih rekla da vi to projektujete SR na USA, pa vam nije jasno da restoran u NY nije kafana na Skadarliji.

 

Imala sam ja svojevremeno pitanje tako od mog roditelja koji je hteo da ga odvedem u lokalnu kafanu da poprica sa ljudima :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...