Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako se vama cini danasnja situacija u vasem okruzenju u odnosu na onu od pre 10-ak dana?

 

Slucajevi za koje sam ja znao su privrseni (od 10tak osoba niko nije imao tezih tegoba), a za nove nisam cuo mozda vec nedelju dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako se vama cini danasnja situacija u vasem okruzenju u odnosu na onu od pre 10-ak dana?

Uh...Tesko je reci...Mislim da prebacuju broj obolelih od pre par nedelja u trenutne brojke...

Kod mene u okolini bilo je dosta slucajeva pozitivnih na virus pre jedno deset-dvanaest dana ,u zadnjih dva tri dana nisam cuo ni za jedan po komsiluku...

U domu zdravlja par stotina metara od mene je ambulanta za testiranje na kovid...

Ogromni redovi su bili prosle i predprosle nedelje,ima ih i sada,ali se brojcano ne povecavaju,cini mi se i da su za nijansu manji...

Ovo ne mora nista da znaci,zivim u manjoj sredini,za veca mesta nisam upucen...

Rekao bih da je po mom misljenju broj u zadnjih par dana na istom nivou,ali se rezultati "prepakuju" da bi se pokazalo da su demonstracije odgovorne za eksploziju zaraze...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dulematic said:

Znaci krenulo je peglanje brojeva...

 

Bas me zanima šta misliš pod ovim..pošto je danas na poslu bila maltene kladionica, gde smo gađali koliko je obolelih danas. Pa su svi u fazonu, sad će neke ludilo cifre pa nagli pad, da se sve ispegla.

 

Meni nešto ne pije vodu ta priča. Prepune su bolnice. U jebenoj areni je neki dan montiran kiseonik. 

 

Istina, manje ljudi znam lično koji su trenutno bolesni nego pre 2-3 nedelje ali opet...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Preko 300 pozitivnih na korona virus je bilo na protestu. Pa to puta određeni broj koji su bili u kontaktu sa njima. Onda vam je jasno kako je to uticalo na situaciju u Srbiji", rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

 

Kako se to zna ko je bio na protestu? Ima neki formular kad se testira ili ima poseban test za to?

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

"Preko 300 pozitivnih na korona virus je bilo na protestu. Pa to puta određeni broj koji su bili u kontaktu sa njima. Onda vam je jasno kako je to uticalo na situaciju u Srbiji", rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

 

Kako se to zna ko je bio na protestu? Ima neki formular kad se testira ili ima poseban test za to?

 

Pa to je lako odredit ali za derbi i izbore je problematicno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

"Preko 300 pozitivnih na korona virus je bilo na protestu. Pa to puta određeni broj koji su bili u kontaktu sa njima. Onda vam je jasno kako je to uticalo na situaciju u Srbiji", rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

 

Kako se to zna ko je bio na protestu? Ima neki formular kad se testira ili ima poseban test za to?

 

Ceka ih na Urgentnom da "dokaze" tvrdnju.:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NMX said:

Meni nešto ne pije vodu ta priča. Prepune su bolnice. U jebenoj areni je neki dan montiran kiseonik. 

Istina, manje ljudi znam lično koji su trenutno bolesni nego pre 2-3 nedelje ali opet...

 

Pa nisu ti iz bolnica u današnjem izveštaju, u tome je caka, pa šta misliš zašto ne objavljuju izveštaje po gradovima, upravo da bi moglo što više da se mulja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dulematic said:

 

Pa nisu ti iz bolnica u današnjem izveštaju, u tome je caka, pa šta misliš zašto ne objavljuju izveštaje po gradovima, upravo da bi moglo što više da se mulja

 

Ma sve to kapiram. Samo me zanima sta mislis pod "peglanjem" u konkretnom slucaju. Da objavljuju vise (sto neki aludiraju a meni je nonsens) ili manje?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Ma sve to kapiram. Samo me zanima sta mislis pod "peglanjem" u konkretnom slucaju. Da objavljuju vise (sto neki aludiraju a meni je nonsens) ili manje?

Mislim da je kolega aludirao na to da je u prethodnom periodu bilo daleko vise zarazenih, kao posledica neodgovornosti vlastodrzaca i popustanja mera, nego sto su nam zvanicne brojke pokazivale...i da ce se u narednom periodu zadrzati ovaj broj koji nam sad serviraju da bi te brojke ispeglali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ZiS said:

Mislim da je kolega aludirao na to da je u prethodnom periodu bilo daleko vise zarazenih, kao posledica neodgovornosti vlastodrzaca i popustanja mera, nego sto su nam zvanicne brojke pokazivale...i da ce se u narednom periodu zadrzati ovaj broj koji nam sad serviraju da bi te brojke ispeglali...

 

Ok, onda se razumemo. 


Samo to znaci da kada ispeglaju da ce krenuti drasticni pad ako ne bude dodatnog rasta novoobolelih u medjuvremenu. Sto sumnjam....

 

bukvalno da objave da je troje zarazenih ili 3003 ne mozes da verujes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, NMX said:

 

Ma sve to kapiram. Samo me zanima sta mislis pod "peglanjem" u konkretnom slucaju. Da objavljuju vise (sto neki aludiraju a meni je nonsens) ili manje?

 

Pre će biti samo da sada objavljuju brojke koje su bliže stvarnim, a ranije su mnogo više lagali. Ja sam ubeđen, prema onim brojkama što su se objavljivale lokalno, da smo imali 1000+ slučajeva dnevno na nivou cele zemlje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Ok, onda se razumemo. 


Samo to znaci da kada ispeglaju da ce krenuti drasticni pad ako ne bude dodatnog rasta novoobolelih u medjuvremenu. Sto sumnjam....

 

bukvalno da objave da je troje zarazenih ili 3003 ne mozes da verujes

Nesto razmisljam koliko je meni isti djavo objavili 3 ili 3333 zarazena.

Ono sto svi znamo je da se minimalno zna o virusu i da jedino sto mozemo je maska, distanca, dezinfekcija i imunitet koliko moze. I guraj tako dok ne bude vakcina ili virus sam ne odluci da nas je dosta razvalio i ode u hall of fame. Stvarno ne znam sta bilo ko od nas moze vise da uradi u ovom trenutku.

Ove njihove politicke igrarije sa brojevima postaju dosadne i odvratne. Ne kazem, fale mi one umetnicke instalacije Marina Abramovic style tipa “Vucko deliveruje respiratore po sumama i gorama “ ali naci on vec nesto da nas zabavi

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, marejosip said:

 

Pre će biti samo da sada objavljuju brojke koje su bliže stvarnim, a ranije su mnogo više lagali. Ja sam ubeđen, prema onim brojkama što su se objavljivale lokalno, da smo imali 1000+ slučajeva dnevno na nivou cele zemlje. 

 

Pa onaj jedan dan su ih i nahvatali, maltene je bilo duplo više (bez BGD) samo u izveštajima okružnih zavoda za jav.zdravlje. Pa se ova krimi budaletina od ministra vadila sa ljudi se testiraju po tri puta :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

"Preko 300 pozitivnih na korona virus je bilo na protestu. Pa to puta određeni broj koji su bili u kontaktu sa njima. Onda vam je jasno kako je to uticalo na situaciju u Srbiji", rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

 

Kako se to zna ko je bio na protestu? Ima neki formular kad se testira ili ima poseban test za to?

 

Pa rekao je 5-7 dana nakon protesta da su anketirali ljude i da je sada "većina zaraženih bilo na protestu ili je neko iz njihove porodice bio", što bi značilo da je u tih 5-7 dana neko (iz porodice) uspeo da se zarazi, razvije simptome, bude testiran i stignu rezultati, zarazi svog rođaka, koji razvije simptome, testira se, stignu mu rezulati...i koji je anketiran da je bio na protestu. Sve za nedelju dana. 

 

Kaki kurac Nemačka. 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...