Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

15 minutes ago, Akiro said:

 

Missing the point. Irelevatno je za temu. Neko je senzibiliziran na neke pojave,a neko je senzibiliziran na percipirane generalizacije tih pojava. Sa suštinom posta, to, međutim, nema veze niti je menja.

Malo sam se gore nasalio. Madjutim, Clifonians su neko koga nikada do sada nisam primetio, kao napadace na moj prostor, ali kako je ova corona uzela maha s'izolacijom, cesto sam u situaciji da kazem osobi iza mene da se udalje. Svi su sad raspolozeni za small talk i hoce da te cuju. Ne mozes pobeci od socijalnog bica. Usamili smo se svi, mogu da zamislim kako to utice na Srbe/Grke. 🙂

Ko je platio docek 2020 da trazi da mu vrate pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve to Ok, ali kako onda da su Grci ipak "odoleli" korona virusu? Mislima ako se svi ljube i lepe? Imaju cak bolje rezultate i od Nemaca ( ovo sam proizvoljno napisao, stekao sam takav utisak )

Mi ameri i kad se ljubimo nosimo masku.

Ja nosim bandanu i moj se zivotni san ostvario, mogu da udjem u banku i da trazim pare, ali ne sa svog racuna. 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve to Ok, ali kako onda da su Grci ipak "odoleli" korona virusu? Mislima ako se svi ljube i lepe? Imaju cak bolje rezultate i od Nemaca ( ovo sam proizvoljno napisao, stekao sam takav utisak )

Bilo pre mesec dana na GPS: https://www.cnn.com/videos/tv/2020/06/14/exp-gps-0614-greek-pm-covid.cnn

Mozda je neko ranije postavljao link, pa se izvinjavam ako je dupliranje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel postoji razlog zasto je Peru ovako pogodjen koronom, tj cela Latinska Amerika (w/o Urugvaj), cak i siromasne zemlje od Kolumbije do Meksika, koje testiraju kao zemlje centralne Afrike?

3 minutes ago, Ridji said:

U KC unNisu su počeli da mere težinu zaraženih od korone, jer su zaključili da je ogroman broj težih slučajeva, nešto tipa 90%, gojazno

Ovo mi pre nedelju dana rece drugar koji radi u hitnoj u NS. Preko 90% onih koji dovoze su, citiram ga, "bas nezdravo gojazni".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve to Ok, ali kako onda da su Grci ipak "odoleli" korona virusu? Mislima ako se svi ljube i lepe? Imaju cak bolje rezultate i od Nemaca ( ovo sam proizvoljno napisao, stekao sam takav utisak )

 

Imali pametniju vlast, kojoj je stvarno stalo do svog naroda, i narod, koji je spreman i da prihvati malo diskomfora (čak i malo više) radi bitnog zajedničkog cilja. I da se ponovim, njihovi mladi više vole i poštuju svoje stare, to nije nebitan faktor. Pročitaj onaj deo ispod "generalizacije" u dotičnom postu, sve rečeno. I poredi iz ControlFreakovog videa ko je njima premijer a ko nama predsednik (pošto kod nas protivustavno predsednik upravlja državom a premijerka ga zove šefom, pa ne možemo dva premijera da poredimo). Kod njih je premijer iz "tzv. elite" (kako Vučić kod nas posprdno naziva pristojan svet) sa reprezentativnom radnom biografijom, kod nas je premijer pravi predstavnik naroda bez dana radnog staža van politike (nešto mi se čini da bi kod mnogih to predstavljalo ideal karijere).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve ja razumem. Nije nikakav problem. Samo to oko ljubakanja i lepljenja. To je specificno za sve juzne evropljane, ne samo za balkance. To ne znaci da su primitivni.

 

Bilo bi bas glupo i bezveze da su svi evropljani isti, bas je lepota u toj razlicitosti

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve ja razumem. Nije nikakav problem. Samo to oko ljubakanja i lepljenja. To je specificno za sve juzne evropljane, ne samo za balkance. To ne znaci da su primitivni.

 

Bilo bi bas glupo i bezveze da su svi evropljani isti, bas je lepota u toj razlicitosti

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

Batali snase po Tavankutu i okolini i bezbedan si, bar ove godine. :default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, RatzenStadt said:

Samo sam hteo da dodam nesto na komentar @djura.net u vezi D vitamina i vremena potrebnom da se provede izlozeno Suncu za dovoljnu dnevnu dozu.

Ja sam u Maju mesecu radio krvnu analizu na vitamin D (izmedju ostalog) posto sam imao blagu upalu grla mesec dana bez prekida. Ispalo je da imam 17 cega god po cemu god.

Referentne vrednosti su :
< 50 deficit
50< x <75 nedovoljno

75 < optimalno

 

Oktobra 10  2017 na sopstvenu inicijativu uradila sam analizu Vit. D 25 OH: 36.7 nmolL. Ref. vrednosti 75 - 250. Dakle, deficit koji nije zabrinuo moju doktorku jer oni o takvim "detaljima" i ne razmisljaju. Nabavila sam uljne kapsule Vit.D3 iz Engleske, 10000 IU, pakovanje od 365 kapsula za 1 na dan. Maja 30 2018 analiza u istoj laboratoriji pokazala je nalaz 188,7 . Na zalost, zbog problema sa gastritisom prestala sam sa uzimanjem ikakve terapije. I tako 2 godine...ovih dana ponovo cu uraditi analizu.

Negde sam, nekad, procitala da su posebno vazne regije oko ociju za apsorpciju Vit D preko koze tako da nosenje naocara protiv sucevog svetla ne daje dovoljan efekat.

http://www.talijalab.com/vitamin-d/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve ja razumem. Nije nikakav problem. Samo to oko ljubakanja i lepljenja. To je specificno za sve juzne evropljane, ne samo za balkance. To ne znaci da su primitivni.

 

Bilo bi bas glupo i bezveze da su svi evropljani isti, bas je lepota u toj razlicitosti

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

Ostavimo to po strani. Neka je matter of taste i društvenih vrednosti. Bitno je da su Grci, iako imaju te neke osobine, očigledno poslušali svoju struku, uključili zdravu pamet i uspeli malo da se uzdrže i prevaziđu svoje navike. Bar rezultati idu u prilog tome. I zato ih još više gotivim, a razvijam averziju prema onima koji u većim brojevima ne žele i ne mogu da se odreknu nekih stvari radi zajedničkog dobra. Ako ne zbog svih a ono makar zbog svojih starijih bližnjih ako već sami misle da im Corona ništa ne može. I zato cenim hipermarkete, koji nemaju korpe već samo kolica, pa makar imaš neki zagarantovan razmak da ti stoka ne diše u vrat zahvaljujući kolicima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

To ne, ali puni kontejneri sigurno da.

Zamisli koja je sansa u Grckoj da se kontejneri na 30m od tvoje terase prazne svako jutro oko 15 do 9 :classic_biggrin: da ne zakasnis na dorucak :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve ja razumem. Nije nikakav problem. Samo to oko ljubakanja i lepljenja. To je specificno za sve juzne evropljane, ne samo za balkance. To ne znaci da su primitivni.

 

tamo negdje sredinom devedesetih ja poslom u Milanu, i pita me jedan od Talijana iz kojeg sam tocno grada. ja kazem Osijek. o, pa znam ja di je Osijek, bio sam tamo osamdesetih, veli on meni. to je tamo di zene ne briju noge!

 

e ak nisam umro od stida. dakle i tu postoje razlike. nije isto hoces li se priljubiti / zaljepiti za uvijek skockanu Talijanku, ili pak za nekog ko ce te, jelte, izgrebati.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vjekoslav said:

 

tamo negdje sredinom devedesetih ja poslom u Milanu, i pita me jedan od Talijana iz kojeg sam tocno grada. ja kazem Osijek. o, pa znam ja di je Osijek, bio sam tamo osamdesetih, veli on meni. to je tamo di zene ne briju noge!

 

e ak nisam umro od stida. dakle i tu postoje razlike. nije isto hoces li se priljubiti / zaljepiti za uvijek skockanu Talijanku, ili pak za nekog ko ce te, jelte, izgrebati.

Ja sam imao slično iskustvo sa Italijanima, ali smo se sreli u Pragu. Pita on odakle smo, kažem iz Srbije, a on kaže, e da znam muziku odatle, i onda me pita. Zašto vaše pevačice zvuče kao muškarci kad pevaju?

  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Kaze dr Kon ds postuje potpisnike peticije, ali navodi da oni nemaju dovoljno informacija.

 

Docim clanovi KS, i pored toga sto nemaju uvid u podatke koje je otkrio BIRN, imaju dovoljno informacija, ne?

a što nemaju informacija, da ih nedajbože ne krije neko?

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Don Juan said:

Ja sam imao slično iskustvo sa Italijanima, ali smo se sreli u Pragu. Pita on odakle smo, kažem iz Srbije, a on kaže, e da znam muziku odatle, i onda me pita. Zašto vaše pevačice zvuče kao muškarci kad pevaju?

Zato što je pogrešnu Stoju tražio na internetima (:

  • Like 4
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

Pocetkom svega ovoga sam donirao izvjesna novcana sredstva na vise razlicitih mjesta. Reda po 500 evra. Kao i za vrijeme poplava. Tada nesto licno a nesto na namjenske racune.  Bez zelje za eksponiranjem ali su ljudi htjeli da mi naprave zahvalnice...i to sam odbio. Ne treba mi.  Medjutim kako to biva u manjim mjestima  doznalo se za jednu od tih donacija i pljuste optuzbe po meni zasto nisi ovako ili onako..ti si budala, lopovi, gdje ces njima i tome slicno. Vrlo malo njih je reklo e svaka cast. To meni puno vise govori o obicnom narodu a najgori su oni kojima su usta puna postenja. I onda se zapitam, majku mu jebem iz ovakvog naroda ne moze nici cestit politicar. Ima ovo veze s korona virusom utoliko sto su danas ti isti kvazi posteni prde o zakonu i primjeni sve  dok njih ne zakaci taj isti zakon i njegovo sprovodjenje. E pa velikim dijelom je isto i sa virusom. Trazimo odgovornost ali odbijamo da preuzmemo isto. Sad sam malo generalizovao i malo idealisticki gledam na stvari ali poenta je tu valjda.  

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...