Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Boujee said:

Nema šta da ga poznajem ili ne, dovoljno je ispratiti njegove kolumne i shvatiti šta radi. 

da da, jasno se vidi, svaki dobronamerni čitalac zna da je psihopata 🙂

Lepo si skinuo narativ kolega, super.  

 

@Boujee a ti ga lepo preskoči, ignore i rešen problem, meni se lično njegova kolumna - dopada. Ima neke specifične stavove, ali ok, generacijski gledano razumem što ti se ne dopada.
Ne dopada se većini ni tamo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Au...pa to Antivirus Vrhovni glavom&bradom :smiley26:

@CLakiSHdodjes mi 100 ojra sto si me naterao da gvirnem tamo

Brate ja gledam Djemsbonda, ne znam sto ti bazas bespucima Zeksovoh tv kanala.

Ojre sam namenio podrsci domacim privrednicima, pola Mozzart pola Balkan bet tako da si zakasnio.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CLakiSH said:

Brate ja gledam Djemsbonda, ne znam sto ti bazas bespucima Zeksovoh tv kanala.

Ojre sam namenio podrsci domacim privrednicima, pola Mozzart pola Balkan bet tako da si zakasnio.

 

A ti li si ovaj tip:

 

 

🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Mnoge zemlje nameštaju rezultate o broju mrtvih i zaraženih. Srbija je uradila odlučno brzo i efikasno sve što je bilo potrebno. Neću da dozvolim da oni za koje znam da su mnogo lošiji da se predstavljaju drugačije."

 

Stidite se, mnoge zemlje. Izaberite prut i ispruzite ruke.

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiS said:

Sta je sad lupio? Muci me kiselina citav dan, ne mogu da ga gledam...

 

Nemam stomak da gledam TV, ali ukratko: Veliki Vođa je izjavio da se od utorka policijski čas pomera na 18h, tako da radnje mogu da rade duže čak jedan sat. Od utorka se otvaraju i sve zanatske radnje, od 27.4. se otvaraju i radnje koje imaju manje od 300 m2, a hoteli, banje, tržni centri, međugradski saobraćaj, aerodromi, restorani i kafići se po svoj prilici otvaraju između 3. i 10.5. Penzioneri će moći da šetaju kako je i najavio, samo nije rekao da li će se šetati sa povocem i brnjicom ili bez njih.

 

Hvala Sebastijanu od Austrije i Velikom Vođi na velikoj milosti da pusti ljude da rade i da se malo kreću.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nemam stomak da gledam TV, ali ukratko: Veliki Vođa je izjavio da se od utorka policijski čas pomera na 18h, tako da radnje mogu da rade duže čak jedan sat. Od utorka se otvaraju i sve zanatske radnje, od 27.4. se otvaraju i radnje koje imaju manje od 300 m2, a hoteli, banje, tržni centri, međugradski saobraćaj, aerodromi, restorani i kafići se po svoj prilici otvaraju između 3. i 10.5. Penzioneri će moći da šetaju kako je i najavio, samo nije rekao da li će se šetati sa povocem i brnjicom ili bez njih.

 

Hvala Sebastijanu od Austrije i Velikom Vođi na velikoj milosti da pusti ljude da rade i da se malo kreću.

 

Imas pice od mene za ovu vest! Pogotovo ako na otvorenom aerodromu bude let za NL - uzimam kartu, makar za stajanje!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne idem cesto u crkvu, cak i retko, ali idem sutra. Zatvaraju se crkve, dok istovremeno rade parovi, zadruge, svi televizijski kanali, nijedna fabrika ili gradiliste nije zatvoreno, kakvo je to vanredno stanje? Ljudi imaju mnogo ostar jezik kada je u pitanju religija, ne znam da li se iko pozalio recimo na parove, gostovanja na hepiju... Neka mi pisu kaznu sutra, a sto se tice vrha SPC-a, pokazali su se... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ras kass said:

Ocigledno da smo bas i cabru cim ovako na brzinu sve otvaramo. 

 

Ma ceo svet je u čabru. I obični flasteri koštaju, a i za njih je potreban novac. Novac se može ili naštampati, što baš i nije pametno, ili se može zahvatiti iz realnih izvora, što je i do sada bio slučaj. Ne može se cela planeta držati u kući baš dugo jer ljudi moraju da nešto jedu, ne mogu se ljudi držati u kavezu, a ovo ipak nije kombinacija bubonske kuge i variole. Ako zemlje koje imaju ozbiljniji standard već počinju da popuštaju, šta drugo može da radi zemlja trećeg sveta čija se privreda zasniva na kafanama, pekarama, apotekama i kladionicama? Može se reći da je ceo svet potrošio produženi godišnji odmor, u smislu propuštenog posla, a od nečega se mora živeti. Uostalom, uz nešto higijene, neće biti velikih problema.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izvin'te sto sam malko zbunjen, ali sta je u stvari ok? Da ostanu ovakve mere kakve su jos mesec dana, da mere budu jos rigoroznije, ili da se popustaju? Ja stvarno ne mogu da ga podnesem (bukvalno sam prebacivao kanale i naleteo pa posle 15 sekundi prebacio, jednostavno ne mogu), ali s jedne strane kazemo da je sa ovako nepotrebno rigoroznim merama apsolutista broj jedan u Evropi, a ovamo kad popusta mere onda je populista i juri izbore sto pre; pa bih voleo da znam, eto pametni ste ljudi, sta je nas konsenzus ovde na forumu, sta valja a sta ne, da vas poslusam pa da i ja budem nacisto. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Imas pice od mene za ovu vest! Pogotovo ako na otvorenom aerodromu bude let za NL - uzimam kartu, makar za stajanje!

Pa da, dijaspora.

Pod Vodjinom  brigom i skrbi se prebrodi najveca opasnost za Srbiju u istoriji svih Srbija pa onda paljba za Olandije.

A kad tamo ukljuce 5G i dodje drugi talas bice joj necemo u Morovic, necemo policijski cas, ocemo setamo kucice. 
 

  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boujee said:

Duhaček je psihopata istog ranga kao i Vučić. 

 

:lol_2:

 

52 minutes ago, Valensija said:

@Laki21  Mogu da ga seruju do sjutra, doticni nije bas sav svoj. Tekst je klasican poklon penal....place vodja za ovakvima.

 

 

 

Suze ćeš videti već na sledećoj KZS, moći ćeš da se uveriš iz prve ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 koji lebdi said:

Izvin'te sto sam malko zbunjen, ali sta je u stvari ok? Da ostanu ovakve mere kakve su jos mesec dana, da mere budu jos rigoroznije, ili da se popustaju? Ja stvarno ne mogu da ga podnesem (bukvalno sam prebacivao kanale i naleteo pa posle 15 sekundi prebacio, jednostavno ne mogu), ali s jedne strane kazemo da je sa ovako nepotrebno rigoroznim merama apsolutista broj jedan u Evropi, a ovamo kad popusta mere onda je populista i juri izbore sto pre; pa bih voleo da znam, eto pametni ste ljudi, sta je nas konsenzus ovde na forumu, sta valja a sta ne, da vas poslusam pa da i ja budem nacisto. 

Cetri es je jace od petge.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

Ne idem cesto u crkvu, cak i retko, ali idem sutra. Zatvaraju se crkve, dok istovremeno rade parovi, zadruge, svi televizijski kanali, nijedna fabrika ili gradiliste nije zatvoreno, kakvo je to vanredno stanje? Ljudi imaju mnogo ostar jezik kada je u pitanju religija, ne znam da li se iko pozalio recimo na parove, gostovanja na hepiju... Neka mi pisu kaznu sutra, a sto se tice vrha SPC-a, pokazali su se... 

Kako ces u crkvu kad je policijski cas?

Mislim ne znam je li moze to da ti napisi kaznu a ti odes da odradis sta hoces.

Sta ako ti napisi dve kazne?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CLakiSH said:

Pa da, dijaspora.

Pod Vodjinom  brigom i skrbi se prebrodi najveca opasnost za Srbiju u istoriji svih Srbija pa onda paljba za Olandije.

A kad tamo ukljuce 5G i dodje drugi talas bice joj necemo u Morovic, necemo policijski cas, ocemo setamo kucice. 
 

 

Jasta more, a @Sunshine State ni hvala da kaze sto je zahvaljujuci merama naseg Velikog Vodje bila sigurnija nego igde i mesec dana cistila pluca i organizam na Fruskoj gori!

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CLakiSH said:

Pa da, dijaspora.

Pod Vodjinom  brigom i skrbi se prebrodi najveca opasnost za Srbiju u istoriji svih Srbija pa onda paljba za Olandije.

A kad tamo ukljuce 5G i dodje drugi talas bice joj necemo u Morovic, necemo policijski cas, ocemo setamo kucice. 
 

 

Obecavam, od sad samo saljem pare Western Unionima, Money Gramima, i ostalim Transfer wise-ima, i nos ne pomaljam u Srbiji dok svi slepi misOvi ovog sveta ne budu istrebljeni!

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CLakiSH said:

Kako ces u crkvu kad je policijski cas?

Mislim ne znam je li moze to da ti napisi kaznu a ti odes da odradis sta hoces.

Sta ako ti napisi dve kazne?

mislim da sutra ujutro diskretno neće biti kontrole i kažnjavanja ali to samo mislim i predviđam, nemam nikakav info o tome.
Dakle zvanično je policijski čas, ali dovraga ne može svuda da budu patrole, a i nedelja je i praznik je, i tako neka priča.

Prečesto se dešavalo i ranije da se neki problemi koji izazazivaju oštre podele reše na ovaj način.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Obecavam, od sad samo saljem pare Western Unionima, Money Gramima, i ostalim Transfer wise-ima, i nos ne pomaljam u Srbiji dok svi slepi misOvi ovog sveta ne budu istrebljeni!

 

Kako hoces, ali ces propustiti najveci rast GDP u Evropi, u stvari to nije rast nego pad ali najmanji pad od svih padova pa se zato moze reci da je rast u odnosu na ostale padove. I rastove. I tako...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, CLakiSH said:

Kako ces u crkvu kad je policijski cas?

Mislim ne znam je li moze to da ti napisi kaznu a ti odes da odradis sta hoces.

Sta ako ti napisi dve kazne?

Moze da mi napise hiljadu kazni. Isus Hrist je umro najgorom smrcu za nas tako sto je morao na svoje zakucane noge ekserom da se dize da bi udahnuo vazduh. Sta meni znace ove kazne u ovom bednom svetu, u svetu gde su golotinje sav ljudski sljam u parovima u direktnom prenosu za vreme vanrednog stanja. Ja verujem da postoji raj i pravda, inace je sve besmisleno. A vrhu SPC-a zelim ujutru ugodno gledanje parova. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Moze da mi napise hiljadu kazni. Isus Hrist je umro najgorom smrcu za nas tako sto je morao na svoje zakucane noge ekserom da se dize da bi udahnuo vazduh. Sta meni znace ove kazne u ovom bednom svetu, u svetu gde su golotinje sav ljudski sljam u parovima u direktnom prenosu za vreme vanrednog stanja. Ja verujem da postoji raj i pravda, inace je sve besmisleno. A vrhu SPC-a zelim ujutru ugodno gledanje parova. 

Od mene imaš podršku. Nisam vernik, ceo koncept organizovane religije mi je stran, ali se divim ljudima koji imaju svoja načela i žive u skladu sa njima.

Kako je u zadnje vreme sve ređe takvo ponašanje, prestao sam da biram koja načela i da li su meni bliska, naprosto samo to da neko ima neko načelo automatski je super.

Svaka čast @Drakaris Hristos Voskrese!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Moze da mi napise hiljadu kazni. Isus Hrist je umro najgorom smrcu za nas tako sto je morao na svoje zakucane noge ekserom da se dize da bi udahnuo vazduh. Sta meni znace ove kazne u ovom bednom svetu, u svetu gde su golotinje sav ljudski sljam u parovima u direktnom prenosu za vreme vanrednog stanja. Ja verujem da postoji raj i pravda, inace je sve besmisleno. A vrhu SPC-a zelim ujutru ugodno gledanje parova. 

Ne znam sta da ti kazem, znas najbolje sta ti je ciniti.

Postujem tvoje misljenje i stav,  ali ne delim tvoje stavove ni blizu.

Pogotovo oko golotinje;)

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...