Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Pletilja said:

Nikad, nikad necu moci da razumem ovakvu supstituciju, ovakvo banalizovanje rituala, ovakvu povrsnost koja se granici sa potpunim nerazumevanjem neke dogme. Ili je ispovedate u originalnoj verziji ili je ne ispovedate? Ne mozes u hram, ne mozes da prineses zrtvu paljenicu, da se poklonis svom idolu? Pa sedi pod drvo i uradi to vizuelno, prodji kroz ritual kao da si na licu mesta, ti i Bog pod kapom neba, nista ti vise ne treba. Ovo prenemaganje, ovo sumanuto dokazivanje svoje vere koje vidjamo danas i u Srbiji, mene je definitivno odvojilo od crkve kao institucije, daleko im lepa kuca jer hriscanskog milosrdja ne vidim ni u tragovima. 

 

Bravo.

 

Tek u ovakvim vremenima se vidi u šta se crkva pretvorila. Neverovatna, nepojmljiva sebičnost, nedostatak elementarne empatije, potpuno odsustvo zdravog razuma, psihopatska zadrtost i tvrdoglavost, te posvemašnja neodgovornost prema svima - vernicima, nevernicima, društvu, državi, you name it.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas mi je kreativna ova parola “Poraz nije opcija” . 

To je Cicvu poceo pa onda moraju i ovi njegovi orci po automatizmu da koriste.

Kao da je Grunf kreirao.

Eto bas smo razmisljali o opciji da virus pobedi u ovom delu prvenstva ali to nece uticati na konacni raspored na tabeli i mi cemo pokazati karakter, ispostovati dogovor iz svlacionice i pobediti u plej ofu uz pomoc nase verne publike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki21 said:

 

Bravo.

 

Tek u ovakvim vremenima se vidi u šta se crkva pretvorila. Neverovatna, nepojmljiva sebičnost, nedostatak elementarne empatije, potpuno odsustvo zdravog razuma, psihopatska zadrtost i tvrdoglavost, te posvemašnja neodgovornost prema svima - vernicima, nevernicima, društvu, državi, you name it.

 

  Ta crkva i nije hriscanska, nego se uvek svodila na obozavanje idola, a nije vise ni crkva, nego nekakva organizacija koja se bavi zastupanjem nacionalistickih ideja krvi i tla, i huskanjem protiv napretka svake vrste. Ako nije tacno da se bave samo idejama krvi i tla, zasto bi onda u Srbiji organizovali raznorazne litije i molebane gde kao "brane svetinje" u Crnoj Gori i ko zna gde, i kakve veze to sa hriscanstvom ima. Hrist nije bio nacionalista, niti se bavio nekakvim teritorijama. Cak i ne kriju sta su, nego se time hvale, i ponavljaju iste budalastine kao i onomad sto su ih prosipali, tipa  "gde su srpski grobovi tu je Srbija" i slicno (ovo je iz 1991):

 


spacer.png

 

spacer.png

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kronostime said:

petaQ mIgh chaHbe' Hoch nuv'e'.:classic_ninja:

Nego, dokle ce ovo da traje?

 

Sov 'Iv

 

edit: sad će nas moderacija banovati, kao pred 5-6 godina na pokojnom forumu, kad smo Schrodinger, moja malenkost i još 2-3 forumaša komunicirali Klingonskim, pa smo se morali, nakon upozorenja zbog nedozvoljenih jezika, prebaciti na Cthulhu, kako jezik, tako i pismo.

Edited by ironside
  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Kolika je kod nas stopa smrtnosti i kako se ona uopste izracunava?
(naravno,pod pretpostavkom da su sve brojke transparentne i tacne,sto verujem da kod nas nisu)

prilično lako - šta je Vučiću potrebno za kampanju, proglašavanje pobede, i dokaz da je Vučić lično spasao Srbiju.

Dakle pita se struka: politički marketing.

Brojevi će biti takvi da izađu u susret ovoj potrebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, urosg3 said:

prilično lako - šta je Vučiću potrebno za kampanju, proglašavanje pobede, i dokaz da je Vučić lično spasao Srbiju.

Dakle pita se struka: politički marketing.

Brojevi će biti takvi da izađu u susret ovoj potrebi.

 

Da, vec su poceli da brljaju s tim kako se za razlicite parametre koriste razlicite metodologije pa nije bas uporedivo. Naravno u regionu smo najbolji osim Slovenaca, Hrvata, Bugara a oni ionako lazu. Tako nekako valjda. Nadam se samo da ce posle ovoga da bolje tretiraju novoobolele, sad kad smo pobedili i kad je Vulin ispunio svoj wet dream.

Link to comment
Share on other sites

"Mislim da smo mi struka kočničari i preuzimamo na sebe da smo mi ti koji zaustavljaju život, ali to zaustavljanje neće dugo trajati - rekao je dr Kon."

 

Dakle definitivno stigla istrazivanja koja pokazuju da se narod buni i da krivi politicare. Potpukovnik resio da zastiti Generala, kako je i red. Da nije providno bilo bi neprovidno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Sta ovi Belgijanci rade,u njih je smrtnost ogromna cak blizu 15% u odnosu na broj zarazenih.Vjerovatno imaju ogroman broj zarazenih koji nemaju jake simptome pa nisu ni testirani.Svaki sedmi potvrdjeni zarazeni je umro.

Mislim da sam negde citala da oni sve koji sad umru prijave kao da su umrli od/zbog korone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina ok stvar na ovim konferencijama je ta što ništa nije ok na ovim konferencijama.

Samo čitaju i pričaju ono što glupa masa želi da čuje a ta ista glupa masa prska svoja dvorišta preparatom protiv korova jer je videla tj čula na nekom od 1234567 kanala da je virus svuda oko njih. Pa kažu saću da ti j.... mater, k.... ćeš ti mene da zaraziš kad te ja zaprskam.

Ta glupa masa veruje da zeks leči ozoniranjem jer je to udarna vest na pinketu. 

Ta glupa masa stvarno veruje da mi ratujemo ej ratujemo protiv korone wtf
Ta glupa mase veruje da imaju plate od 500€ evra iako primaju 250 jer je 250>500. 

Ma veruju u sve što vide na dnevniku i pinku ja ne mogu da vam opišem kakvi su to ljudi svaki dan ih viđam i sve ih je više i više 
 

I da na konferencijama nema novinara i mnogi novinari iste bojkotuju. Znači konferencije= sranje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Plavi Golub said:


Koja je funkcija Nestorovica, formalna?

 

Oprostices mi ako gresim, ali meni se cini da deo ljudi nema zivotnog iskustva u okolnostima kad treba da se sprovede nesto gde zivoti zavise ili nesto moze da se srusi ili zapali i treba da se preuzme odgovornost, a pored imas histericne osobe kojih ne mozes da se resis, a ometaju te. Terenac neki.


Tad je fokus iskljucivo na sprovodjenje aktivnosti, ne na to kako nesto nekome izgleda, da li se svidja. Kritika pa i najgrdja ide kad se zavrsi, jer presingom pritiskas nedgovorne da budu jos gori. Krajnji rezultat ne ugrozava njih, ugrozava druge za koje se navodno svi bore.

 

Neka bude da sam ja redizajnirala i postavila Vucica.

 

On je deo tog kriznog staba, nastupa na televiziji, daje intervjue.

 

Za njega bi trebalo da vazi sve isto kao i za Kona. Cak su im i izjave bile slicne, jedino sto je Nestorovic malo teatralnije nastupao pa se on kritikuje, a Kon ne.

 

Mnogi Nestorovicu zameraju sto je davao takve izjave, ja mu zameram sto je naprasno promenio misljenje, a i dalje se pita u ovoj zemlji, jer ne postoji odgovornost. Dovoljno je privati ono sto Saruman i ovi oko njega vole da cuju i bices na funkciji nevezano da li i koliko odgovorno nastupas.

 

Moguce je, naravno i da Nestorovic samo radi svoj posao, a daje takve izjave, jer sta ce, nece valjda da pravi revolucuju i rusi orkove?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...