Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ocigledno je da je korona najvise pogodila turisticke destinacije sa ogromnim brojem turista koji su cirkulisali na stotine hiljada dnevno, kao i mjesta gdje je javni prevoz u velikoj upotrebi. Tako je su najvise zarazene Italija, Spanija, Francuska ili New York u Americi.

Neko spomenu Bugarsku ili npr Slovacka, koga interesuju te zemlje da ih posjeti, cak Slovacka nije ni tranzintna, normalno je da ce biti manje zarazenih.

 

Ovo sto se radi u Srbiji nije normalno, zabraniti starijim ljudima da izlaze iz stanova ili da idu u kupovinu u 4 ujutru je cisto ludilo ili tri dana policijski cas, mislim nemam rijeci da se stanovnistvo moze toliko maltretirati. Pa ti ljudi stariji ljudi koje ne mogu da izadju na sunce ce da obole od toga, imunitet ce im se srozati totalno.

 

Kod mene je dosta normalno, u samoposluge se pusta samo odredjeni broj kupaca da nema guzve, u redu na kasi je obiljezeno gdje se ceka, po 2 metra razmaka itd. Ljudi setaju po parkovima, kada se mimoilazite sa nekim, svako se skloni u stranu itd. Ja npr sada vise setam nego prije, jer su zatvoreni fitnes centri.

Druga je stvar da nema nigdje maski, niti rukavica da se kupi. Srecom jedan decko Kinez koji je studirao sa mojom kcerkom nam je nedavno donio paket maski, 50 komada, koji su mu poslali roditelji iz Kine i to punu veliku kutiju, ko zna koliko ima, pa se decko sjetio i podijelio svojim drugarima.:thumbsup:

 

Edited by Amigo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

Ocigledno je da je korona najvise pogodila turisticke destinacije sa ogromnim brojem turista koji su cirkulisali na stotine hiljada dnevno, kao i mjesta gdje je javni prevoz u velikoj upotrebi. Tako je su najvise zarazene Italija, Spanija, Francuska ili New York u Americi.

Neko spomenu Bugarsku ili npr Slovacka, koga interesuju te zemlje da ih posjeti, cak Slovacka nije ni tranzintna, normalno je da ce biti manje zarazenih.

 

Začudio bi se.....

https://daljine.rs/turizam-u-bugarskoj-probija-granice/

Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Bokte, novih 424 od 2646 i petoro mrtvih.

Ako ovom skoku nisu doprineli rezultati ovih sa sajma sto su kasnili, onda mere daju rezultate ali za malo..ima li neko objasnjenje za ovo?

 

postavi pitanje  mejlom prvorodjenom i potpiši se kao Goca Uzelac :s_d:

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Bokte, novih 424 od 2646 i petoro mrtvih.

Ako ovom skoku nisu doprineli rezultati ovih sa sajma sto su kasnili, onda mere daju rezultate ali za malo..ima li neko objasnjenje za ovo?

 

Pa valjda je takav skok izmedju ostalog zbog ovog kurcslusa u Gerontoloskom centru u Nisu gde ima 144 zarazenih.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Gerontoloski centar u Nisu je izazvao ovaj skok, od 550 korisnika 140 korisnika pozitivno :default_sofa:

 

Strasno, slicno je cak i u Kanadi, kada korona udje u staracki dom, pokosi ih, ne znam zasto tu sve redom ne testiraju, jer su najugrozenija grupa.

To ne rade cak ni ovde, nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Auhh.ovo su ukljuceni ovi iz gerontoloskog centra u Nisu...samo da za 7 dana ovo ne budu....ajd sa ne kazem sta

 

da ne kažemo da će Aci najteže da padne  to što ne treba da se kaže...  jer oni su njemu najbitniji...  a čisto 4 the record,  svako ko ima dodira sa starijima, zna da su za njih prečesto zapaljenja pluća smrtonosna.

 

 

1 minute ago, Zizu said:

Jel direktor SNS kadar?

 

Nije nestranačka ličnost,  Šolak se preziva, a Dragan zove,  Vuk Jeremić mu tu sredio posao onomad dok je bio drmator  kod žutih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

a čisto 4 the record,  svako ko ima dodira sa starijima, zna da su za njih prečesto zapaljenja pluća smrtonosna.

 

Pisao sam skoro, svekrva moje koleginice je zimus umrla od gripa u jednom domu u kome je od gripa umrlo jos 6 osoba ove zime.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 koji lebdi said:

 

Pisao sam skoro, svekrva moje koleginice je zimus umrla od gripa u jednom domu u kome je od gripa umrlo jos 6 osoba ove zime.

 

Keva moja bila upravnica doma dok je SNS-ovci nisu smenili i postavili svoga poltrona pa s te strane znam, a s druge, sahranio i dedu i babu  i ljudi mi lepo objasnili, zapaljenje pluća, godine metabolizam...  ne može to da nosi kao što mlad organizam nosi...  ne može srce valjda taj tempo da izdrži ili kako bi... davno je bilo  jbga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BojanaCZV said:

Kazu da su uhapsili direktora, nije preduzeo nikakve mere.

Sada verovatno proveravaju spisak "drugova clanova partije" da vide kako da ga uklone sa njega...

Ako je bas "zasluzan clan" verovatno ce razvlaciti ovaj slucaj godinama po sudovima i boce pojeo vuk magarca...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ja nemam odgovor na to, a da je ozbiljan. Nemoj da se ljutiš, ali to je stvarno smešno...pa zar niko nije ostareo za 40 godina....negde je morao da se pojavi neki leš, nisu ih valjda pojeli...:smiley26:

Ali brate 135...pa da li ih je neko od zaposlenih zarazio, nemam pojma....strašno.

Ustanovice valjda kako je usao virus. Nije pao sa neba..
Jedna greska moze da sjebe puno truda i da kosta l zivota,  a bas tamo gde nemas previse lufta za greske mi smo sjebali. A nije da nemamo  podatke iz drugih EU drzava kako se ove price zavrsavaju.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ustanovice valjda kako je usao virus. Nije pao sa neba..
Jedna greska moze da sjebe puno truda i da kosta l zivota,  a bas tamo gde nemas previse lufta za greske mi smo sjebali. A nije da nemamo  podatke iz drugih EU drzava kako se ove price zavrsavaju.

 

U vestima B92 piše ovo:

Quote

"Prvenstveno, dozvoljavane su posete štićenicima, dozvoljavani su izlasci štićenika van doma, što je od samog starta epidemije bilo propisano kao zabranjeno", rekao je Gojković.

 

Koliko se može videti iz komentara po internetu, čak je i terao na rad osoblje koje je bilo zdravstveno sumnjivo, tj. po svoj prilici inficirano. Posete se zabranjuju čak i kada je klasičan grip u pitanju, a ako je sve ovo tačno, direktor bi morao da dugo sedi iza rešetaka.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milos said:

Mi svakog dana imamo sve više i više zaraženih a oni pričaju o smirivanju epidemije. 
I pored ovih 140 to je i dalje rast od 10-15% dnevno.

Nama ako se desi još neka greška mi smo pukli.

 

U današnjoj statistici je po svoj prilici i broj onih iz konclogora sa Sajma  koji već dugo čekaju rezultate, ali i oni iz niškog gerontološkog centra, pa je izgleda nagli porast nastupio usled dugog čekanja (ovi prvi) i zato što je direktor tog centra idiot.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

šta god da je bilo, citirati b92 ovih godina je kao da citiras informer ili alo bez golih guza i picka kurac u naslovu 

 

Ma znam kakav je B92, nego samo sam preneo šta je rečeno na konferenciji. Ne mogu da potvrdim da li je zaista tako bilo, ali jeste evidentno da je virus ušao u gerontološki centar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

U današnjoj statistici je po svoj prilici i broj onih iz konclogora sa Sajma  koji već dugo čekaju rezultate, ali i oni iz niškog gerontološkog centra, pa je izgleda nagli porast nastupio usled dugog čekanja (ovi prvi) i zato što je direktor tog centra idiot.

Ok sve to ali mi ovim tempom 250-300 dnevno zaraženih i još jedan-dva slučaja sa staračkim domovima mi verovatno  za x dana dolazimo do popunjenosti bolnica (nemam pojma koji je kapacitet istih ali mi zdrav razum kaže da smo i sad puni) e onda ulazimo u problem.
Kao sto vidiš Niš je već sad u problemu a mogu misliti šta će biti za 10-tak dana. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

šta god da je bilo, citirati b92 ovih godina je kao da citiras informer ili alo bez golih guza i picka kurac u naslovu 

 

ništa lično, samo primećujem. 

 

meni nije jasno da na primer postoje ljudi koji nisu SNS botovi, a imaju b92 aplikaciju na telefonu na primer....  jer i pre svojinske trasformacije,  b92  je bio onako malo žući nego što bi trebalo da bude... a tek kad ih je kupio Kopernikus  tu su mu majku majčinu  sa kontra strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...