Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

 

Pa nisu svi bili zarazeni. Ali neki sigurno jesu, ti  su zarazili  oko sebe. Pa su ti iz stadiona otisli kuci zarazili svoje, otisli posle na posao, skolu, soping, kafu...
A inace su navijaci Valensije i Atalante pili iz istih casa, kao vid prijateljstva, divan momenat, mislim  manju stetu bi napravili da su se krvnicki tukli kao pravi huligani ali avaj.

 

u quoteu kaze

Quote

Gradonačelnik Bergama Djordjo Gori izjavio je da je svih 40 hiljada navijača koji su prisustvovali fudbalskoj utakmici Atalanta – Valensija igranoj u 19. februara u Milanu zaražno korona virusom.

 

virus ima neki "jedna osoba zarazi dvoje i kusur" potencijal. da bi svih 40k bilo zaraženo kao što gradonačelnik tvrdi, morali bi da imaju puno zaraženih na stadionu i to odlično strateški raspoređenih. ili da makar svi diraju iste stvarčice pa se pipaju opsesivno po licu. nije nemoguće ali je nekako na rubu znanosti

 

a ti navijači što se bratime su kao i na svakoj tekmi grupica ultraša, to opet ne objašnjava onu gore tvrdnju gradonačelnika

 

makar meni to izgleda neverovatno

da je tako, svaki skup od 5-10k ljudi i više koji je imao xy zaraženih bi bio na tom nekom nivou zaraze x kompletna poseta. virus nije baš baš toliko moćan

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Klasicna politicka izjava. Morace na nekog/nesto da se  baci ogromna krivica u Italiji/Spaniji ce izgleda ta utakmica da bude taj zrtveni jarac, mislim jeste ona napravila stetu i bila neka vrste bombe, ali da je 40k na tom stadionu bilo zarazeno (30% svih iz Italije u ovom momentu) pa siguran sam da bi imali vise od 20k mrtvih u Italiji i znatno vise od 150k zarazenih u Italiji.

Link to comment
Share on other sites

Svaljivati sve na jednu fudbalsku utakmicu je preterivanje.

 

Mec Atalanta - Valencia je samo simbol sta se desavalo u severnoj Italiji tih dana - slobodno kretanje ljudi, pune ulice, restorani, kafici. Taj virus bi bio bezazlen da mu stvarno treba jedan takav dogadjaj da se zaraze mnogi. Da je stvarno tako, samo bi bilo potrebno zabraniti velika okupljanja i epidemija bi prosla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:


Ne moze da se poredi jer je za velike boginje postojala vakcina i jedini problem je bio kako organizovati vakcinaciju 20 miliona ljudi u kratkom vremenu. U najvecem delu tadasnje Jugoslavije zivot je tekao potpuno normalno. 

Kod mene je bilo organizovano tako sto su davali vakcinu na otvorenom, na vise punktova, u dvoristu skole. Bio sam osnovac, ali se secam da nije ni bilo mnogo dosadno, pa je verovatno bilo prilicno efikasno organizovano, i bez guzvi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Još jednom vas molim da ne pominjete Nemačku kao neki primer u smislu evo tamo se matorci i dalje skoro slobodno kreću i nisu zaključani. Matorac u Nemačkoj u proseku je disciplinovana osoba koja živi u skladu sa svojim godinama, koja ne tera inat sebi i drugima, a Srbin tih godina je sušta suprotnost toga. Svi problemi po redovima, u gradu, nepridržavanja mera dolaze od strane najstarijih koji mogu da izlaze. Baš bi bilo sjajno da i matorci od 80 i kusur izlaze i ne pridržavaju se ničega uz priče moj otac se vratio sa albanske golgote i preležao tifus a vi se plašite najsmesnijeg virusa na svetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali zaista ima nesto zanimljivo oko izlazaka. Npr ovde u komsiluku, ima jedan stariji par, imucni su. Ja sam ih video 2 puta za ovih 12godina. Doduse muza samo, njegovu suprugu nisam nikad. Nikad nisu islu i rekreaciju setnjom, i sad kako je ograniceno kretanje svako vece oko 17h ih vidim kako prolaze ulicom ispred kuce, setaju nekih 500m . Zasto nisu nikad pre setali?

Link to comment
Share on other sites

Kinezi u Italiji (ovo je u Toskani):

https://ww.fashionnetwork.com/news/made-in-italy-by-chinese-workers,377237.html

ne znam koliko su pouzdani ovi izvori, ali evo ovde jos malo:

https://www.greenqueen.com.hk/exclusive-is-there-a-connection-between-luxury-fashion-brands-dirty-secret-and-italys-coronavirus-crisis/

 

Iz ovog sledi da je eksplozija virusa u Italiji posledica ilegalnih kineskih imigranata koji rade u modnoj industriji, a od cega su imali koristi kako kineske gazde tako i Italijani (tj. lokalne vlasti).

 

Pominju se i sumnjivi slucajevi smrti od neke "upale pluca" jos krajem deecembra i u januaru, pre zvanicnog nultog pacijenta.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ima li šta lepše nego da posle tri dana konačno izađeš na ulicu i dočeka te...takav jebeni dim da bukvalno nemože da se diše, štipa za oči, ne možeš da prestaneš da kašlješ.

 

Nataknem vas sve koji ste mi omogućili ovo nezaboravno jutro.

PRIRODA SE OBNAVLJA OTKAD NEMA LJUDI NA ULICAMA I VRAĆA SE U PRVOBITNO STANJE. 

 

Bor je ponovo najzagađeniji grad, kao nekad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

Kinezi u Italiji (ovo je u Toskani):

https://ww.fashionnetwork.com/news/made-in-italy-by-chinese-workers,377237.html

ne znam koliko su pouzdani ovi izvori, ali evo ovde jos malo:

https://www.greenqueen.com.hk/exclusive-is-there-a-connection-between-luxury-fashion-brands-dirty-secret-and-italys-coronavirus-crisis/

 

Iz ovog sledi da je eksplozija virusa u Italiji posledica ilegalnih kineskih imigranata koji rade u modnoj industriji, a od cega su imali koristi kako kineske gazde tako i Italijani (tj. lokalne vlasti).

 

Pominju se i sumnjivi slucajevi smrti od neke "upale pluca" jos krajem deecembra i u januaru, pre zvanicnog nultog pacijenta.

Evo iz Newyorker-a iz 2018:

https://www.newyorker.com/magazine/2018/04/16/the-chinese-workers-who-assemble-designer-bags-in-tuscany

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

virus ima neki "jedna osoba zarazi dvoje i kusur" potencijal. da bi svih 40k bilo zaraženo kao što gradonačelnik tvrdi, morali bi da imaju puno zaraženih na stadionu i to odlično strateški raspoređenih. ili da makar svi diraju iste stvarčice pa se pipaju opsesivno po licu. nije nemoguće ali je nekako na rubu znanosti

 

To da jedna osoba zarazi dvoje i kusur je verovatno prosek koji zarazi jedna osoba u normalnim okolnostima, mada nisam siguran koliko je i to tacno. Ne znam sta te tehnicki sprecava da zarazis desetine i stotine ljudi, ako si navijac koji je ceo dan u uzasnoj guzvi, od prevoza, kafana, stadiona, pa opet kafana i prevoza i druzenja..sve za jedan dan

Plus su dobili 4-1, tu je bilo urlanja, grljenja i pljuvacke na hektolitre.Pomnozis to sa viralnoscu/viralnosti virusa i dobijes haos.Mozda ne 40k ali solidan broj.

 

Uostalom Djordjo je rekao i ovo:

Quote

 

Gori also considers that there were also other key causes of the contagion spreading,

"The match didn't cause everything because the spark was really at the Alzano Lombardo hospital, as a patient with unrecognised pneumonia infected patients, doctors and nurses," Gori stated.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije bila prica da je u tom austrijskom ski-centru, Ischglu,sve zapravo krenulo od jednog konobara koji je bio inficiran,pa je zarazio 200-300 ljudi? Doduse,verovatno se ne misli da je on licno zarazio sve goste tog kafica,vec su se medjusobno inficirali..mozda @wwwwzna vise o ovome?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zar nije bila prica da je u tom austrijskom ski-centru, Ischglu,sve zapravo krenulo od jednog konobara koji je bio inficiran,pa je zarazio 200-300 ljudi? Doduse,verovatno se ne misli da je on licno zarazio sve goste tog kafica,vec su se medjusobno inficirali..mozda @wwwwzna vise o ovome?

U Nemackoj su povezali nekih 2200 ljudi s tim barmenom (on je bas bio efikasan), a njega je izgleda zarazila koleginica iz Svajcarske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Starešina said:

 

To da jedna osoba zarazi dvoje i kusur je verovatno prosek koji zarazi jedna osoba u normalnim okolnostima, mada nisam siguran koliko je i to tacno. Ne znam sta te tehnicki sprecava da zarazis desetine i stotine ljudi, ako si navijac koji je ceo dan u uzasnoj guzvi, od prevoza, kafana, stadiona, pa opet kafana i prevoza i druzenja..sve za jedan dan

Plus su dobili 4-1, tu je bilo urlanja, grljenja i pljuvacke na hektolitre.Pomnozis to sa viralnoscu/viralnosti virusa i dobijes haos.Mozda ne 40k ali solidan broj.

 

Uostalom Djordjo je rekao i ovo:

 

 

razumem da je gledalac utakmice bio na xy mesta, takođe razumem da to što u proseku jedna osoba zarazi 2, kusur ne znači da je to sveto pismo i da ne može da zarazi 10ak. samo mi je sumanuta izjava da su svih 40k ljudi koji su bili na tekmi zaraženi, jednostavno mi je logički nemoguće pa sam se zato pitao tj pitao ovde naglas

 

nije ni važno na kraju krajeva

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Zapamtila sam epidemiju Variole vere, student potstanar u Bg, Dobracina 4.....primila sam vakcinu na fakultetu, tako je bilo organizovano za studente. Vratiula sam se u svoju sobicu i razbolela, uzasno me je bolelo grlo, glava...posle sam cula da sam 2 dana bila u nekakvoj nesvestici pa su gazde pozvale moje roditelje....dosla je moja baka i odvela me kuci...nas lekar je objasnio da sam imala jaku reakciju na vakcinu. Sporo sam se oporavljala i od tada sa vakcinama ne stojim dobro...

 

Čitao sam dosta o tome i na par mesta sam naleteo na podatak da je tokom te epidemije više ljudi umrlo od posledica vakcinacije nego od same bolesti, s obzirom da su tadašnje vlasti krenule da vakcinišu apsolutno sve živo, nije ih zanimalo što određeni postotak populacije ne sme da prima vakcinu zbog određenih hroničnih stanja, a i sama vakcina navodno nije skroz bezazlena ni za potpuno zdravu osobu, nisu retke bile reakcije poput navedene.

Ima čak verzija ( koliko je tačna, a koliko romansirana to je drugo pitanje ) da je lik koji je doneo bolest sa hadžiluka na Kosovo, namerno izbegao vakcinaciju pre puta( vakcinacija je tada bila obavezna za putnike u te krajeve ) jer nije hteo da mu se desi ovo, ili nešto slično ovom što je napisano. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boujee said:

Biće rampa od četvrtka do utorka, najverovatnije. Sad sam tražio dozvolu za kretanje da bih obilazio babu, kaže mi službenica da će mi izdati za ta 4 dana.

fde se traže te dozvole, pita kolega dev op, njemu majka živi sama ima 78 godina, da je obiće makar jednom u ova 4 dana.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

razumem da je gledalac utakmice bio na xy mesta, takođe razumem da to što u proseku jedna osoba zarazi 2, kusur ne znači da je to sveto pismo i da ne može da zarazi 10ak. samo mi je sumanuta izjava da su svih 40k ljudi koji su bili na tekmi zaraženi, jednostavno mi je logički nemoguće pa sam se zato pitao tj pitao ovde naglas

 

nije ni važno na kraju krajeva

Italijani jos uvek nisu objasnili kako je virus dospeo kod njih, tj. niko od politicara ne pominje ilegalne kineske imigrante.

Italijani su pokusali da prebace krivicu na prvi slucaj u Bavarskoj, ali su geneticari pokazali da je to nemoguce (desila se neka mini mutacija na jednom od prva 4 inficirana koji je jedino sirio virus dalje), vec da su i itlijanski i bavarski virus potekli od istog izvora - iz Kine.

 

Sad sam malo citala sta pise na wikipediji za razlicite zemlje, kako je tekla epidemija, ko su bili prvi slucajevi i kako/gde su se zarazili. Manje-vise ili je neko bio u Kini (Kinez ili lokalni) ili se zarazio u Italiji (pominju se razlicita mesta u Lombardiji/na severu Italije). Znaci da je virus vec duze vreme bio u Italiji i da se tamo prosirio, pa su ga onda ostali Evropljani tu pokupili i doneli kuci. Zasto Italijani to nisu uocili? A zanimljivo bi bilo videti ima li medju tim zrtvama i inficiranim nekih Kineza (prema jednom od clanaka o Kinezima u Italiji, kada neki Kinez umre oni se ilegalno otarase njegovog tela, a njegove dokumente daju novom ilegalcu, pa zato prakticno nema mrtvih u kineskoj populaciji u Italiji).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Atalanta - Valencia

 

Za potpuniju sliku....utakmica nije igrana u Bergamu, već u Milanu, koji je udaljen 50-ak km od Bergama. Ako se uzme podatak da Bergamo ima oko 120 000 stanovnika lako je zaključiti da je skoro svaka porodica imala svog predstavnika na San Siru. Naravno da to nije moguće, ali svedoči o velikom broju prisutnih stanovnika Bergama među 45 000 prisutnih na stadionu.  Desetak dana kasnije, kako prenose mediji, usledila je prava katastrofa u bolnici u Bergamo, a broj pacijenata je premašio daleko sve kapacitete bolnice.

 

Quote

Pacijenti koji jedva dišu na sve strane. Sobe su prepune. Leže na nosilima, u hodnicima… Tog dana u bolnici smo istrošili preko 5.000 maski. Regrutovali smo sve raspoložive snage, povukli ljude sa slobodnih dana, odmora… Mnogi od nas nismo jeli tog dana. Oko sedam sati uveče smo intubirali pacijente u prostoriji koja nam je šest sati ranije služila kao skladište i u njoj su bili palete i paneli. Imali smo preko 500 pacijenata u bolnici tog dana računajući i stare slučajeve. Imali smo samo 20 malih respiratora, a maske nisu pomagale u toj koncentraciji virusa. Bilo nam je potrebno nekoliko puta više tih zaštitnih kaciga“, ispričao je profesor Di Marko iz bolnice u Bergamu u intervjuu za dnevnik Korijere dela Sera...........

 

Nekako se svi slažu da je ta utakmica bila "jezičak na vagi" koji je uslovio dalji razvoj događaja.....

 

Quote

 

Stručnjaci širom svijeta pokušavaju odgovoriti na pitanje -- Zašto je ova regija Italije najpogođenija epidemijom virusa.

Prema prof. Walteru Ricciardiju, stručnom savjetniku talijanskog ministra zdravlja, stopa smrtnosti u zemlji visoka je zbog demografije - država ima drugo najstarije stanovništvo na svijetu - i načina na koji bolnice bilježe smrt, piše britanski Telegraph.

 

„Starost naših pacijenata u bolnicama je nešto veća – prosjek je 67 godina, dok je u Kini bilo 46“, kazao je Ricciardi i objasnio da je stopa smrti u Italiji također visoka zbog načina na koji ljekari bilježe smrt. „Način na koji evidentiramo smrt u našoj zemlji jeste taj da se smatra da svi koji umiru u bolnici s korona virusom, umiru od korona virusa.“

 

Prvi smrtni slučajevi u Italiji zabilježeni su 23. februara, ali prve ozbiljne mjere prevencije uvedene su tek 8. marta. Čak i kad je 10. marta cijela zemlja stavljena u karanten, mnogi i dalje nisu ozbiljno shvaćali o kakvoj opasnosti je riječ. Čak su i pojedini političari, poput sekretara Demokratske partije Nicole Zingarettija, ismijavali mjere prevencije, poručivši da to ne smije utjecati na talijanski način života i svakodnevne navike. Kasnije je i sam Zingaretti objavio da je zaražen korona virusom.

 

Upravo zbog kasno uvedenih mjera i nepoštivanja naređenja, veliki broj ljudi je zaražen u cijeloj Italiji, ponajviše u Bergamu i okolini.

Veliki broj zaraženih opteretio je zdravstveni sistem u cijeloj zemlji, koji se i dalje jedva nosi s brojem pacijenata kojima je potrebna pomoć. Značajan broj ljekara, njih oko 2.000 također je zaraženo korona virusom i ne mogu raditi, što dodatno ugrožava medicinski sistem.

............................................................................

Dolina rijeke Seriane, šire područje Bergama, piše Barcella, nije samo gusto naseljeno, već je i jedno od najproduktivnijih područja u Europi, toliko da je „zatvaranje bilo nezamislivo zbog straha od ekonomske katastrofe“. Već početkom marta rečeno je da će zatvaranje ove regije uzrokovati neizmjerne štete.

„U ovoj dolini su stotine tvornica koje zapošljavaju ljude iz cijele pokrajine. Vozovi se u dolini zaustavljaju na desetak mjesta između Alibina, Nembroa, Alzanoa, gradova u središtu katastrofe, a hiljade učenika i radnika svakodnevno koriste ovaj prijevoz. I željeznički saobraćaj mogao je snažno doprinijeti širenju zaraze. Dolina je i 'dolina starijih', slično kao i pokrajina općenito, starijeg je nacionalnog prosjeka, dijelom i zbog regionalne ekonomije“, napisao je Barcella.

https://www.slobodnaevropa.org/a/zašto-je-bergamo-najpogođeniji-epidemijom-korona-virusa-u-italiji/30508348.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

A zanimljivo bi bilo videti ima li medju tim zrtvama i inficiranim nekih Kineza (prema jednom od clanaka o Kinezima u Italiji, kada neki Kinez umre oni se ilegalno otarase njegovog tela, a njegove dokumente daju novom ilegalcu, pa zato prakticno nema mrtvih u kineskoj populaciji u Italiji).

Jedino ako pređu pešaka i dođu u Evropu preko Kazahstana.....:smiley24: Svojevremeno se pričalo i kod nas da ima preko milion neprojavljenih Kineza...

Kinezi kremiraju svoje preminule i ne sahranjuju po lokalnim grobljima već urne šalju nazad u postojbinu. Ništa posebno im se ne razlikuje procedura od kremiranih pokojnika u Evropi. Urnu možeš da pošalješ poštom...npr. iz Nemačke u Srbiju, samo što primao Urne mora da bude JKP koje polaže Urnu u Rozarijum. Ne znam kako je u Evropi, verujem da je liberalnije, i da Urne mogu da se čuvaju i kod kuće (ne znam stvarno).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Ovaj ludak ce otpustiti strucnjaka samo zato sto je rekao da se ranije reagovalo bilo bi mnogo bolje. :ajme:

 

Pritom, to njegovo banovanje Kine je funkcionisalo tako da je posle toga je uslo jos oko 40.000 njih iz Kine.

 

 

Kakva je to gomila govana (ne mislim na Dra), svi prepisuju međusobno, uvek su oni u pravu i krivi nizašta. 

 

Pocrkali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, urosg3 said:

fde se traže te dozvole, pita kolega dev op, njemu majka živi sama ima 78 godina, da je obiće makar jednom u ova 4 dana.

Ja sam tražio u opštini, sad vidim da može i online. Neka podnese zahtev što pre, jer imaju rok od 48 sati da izdaju. 

Edited by Boujee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo timeline za Spaniju, kad krece "Italijanska veza":

Quote

On 24 February, following a COVID-19 outbreak in Italy, a medical doctor from Lombardy, Italy, who was on holiday in Tenerife, tested positive at the University Hospital of the Nuestra Señora de Candelaria in Spain.[3] The H10 Costa Adeje Palace in Tenerife was put on lockdown.[23]

On 25 February, four new cases related to the Italian cluster were confirmed in Spain:

  • In Canary Islands, the wife of the medical doctor from Lombardy, who was on holiday in Tenerife, tested positive.[3]
  • In Catalonia, a 36-year-old Italian woman living in Spain, who visited Bergamo and Milan from 12 to 22 February, also tested positive in Barcelona.[4][5]
  • A 24-year-old man from Madrid, who recently returned from Northern Italy, tested positive and was admitted to Hospital Carlos III.[24][25]
  • In the Valencian Community, a man from Villarreal, who recently travelled to Milan, tested positive and was admitted to Hospital Universitario De La Plana, Castellón.[26]

On 26 February:

  • On the Canary Islands, two Italian tourists, who were on holiday with the Italian doctor and his wife, also tested positive. The group were transferred to University Hospital of the Nuestra Señora de Candelaria and underwent quarantine.[28] In Barcelona, a 22-year-old man who visited Italy a few days ago was tested positive.[29] Another positive was detected in Hospital Nuestra Señora de Guadalupe, San Sebastián de La Gomera.[30]
  • A second case in Madrid was also reported.[31]

On 27 February:

  • In Barcelona, a 22-year-old woman from Tenerife, who travelled to Italy from 19 to 25 February, was admitted to Hospital Clínic.[32]
  • In Castile and León, an 18-year-old Italian Erasmus student studying in IE University, Segovia, who had just returned from Milan, was admitted to Hospital General de Segovia,[33][34] and an engineer from Iran, working in Valladolid.[35]
  • In the Valencian Community, a 44-year-old man from Valencia, who worked as a sportswriter and travelled to Milan's San Siro Stadium on 19 February to watch a football clash between Atalanta B.C. and Valencia CF, tested positive and was admitted to Hospital Clínico Universitario de Valencia. Two other people with whom he had contact also tested positive and were admitted to the same hospital. Two more people, who had visited the same football game in Milan, were hospitalised at the same place.[36][37][38][39] A woman, who had visited Milan, was hospitalised at Hospital de Sagunto, Valencia.[39] An Italian student studying in Valencia, who had visited Northern Italy, was admitted to Hospital Universitario Doctor Peset.[39]

 

Belgija:

Quote

The yearly one week school holiday around carnival lasted from 22 February until 1 March 2020 and quite a few people go on ski vacation during that period. The number of detected virus infections therefore sharply rose upon the return of people having resided in the ski resorts of the North of Italy.

On 2 March, six additional cases, making a total of eight, had been diagnosed. Five were found in Flanders and one in Brussels, all six having come back from Northern Italy.[24]

As of 3 March, six additional cases were confirmed, making a total of 14 cases. Amongst the new cases, a 17-year from Tienen[25] and a person from Sint-Niklaas[26] returned from a ski vacation in northern Italy,

 

Norveska:

Quote

On 27 February, the Norway Institute of Public Health announced that three more people were confirmed positive for SARS-CoV-2. Two of them lived in Oslo and were linked to the outbreak in Italy.

On 28 February, an individual from Bergen and an employee of Oslo University Hospital, Ullevål, tested positive and were placed in home isolation. Both had visited Northern Italy.[13][14]

 

UK:

Quote

On 27 February, the total number of confirmed cases in the UK were reported as 16, including the first case in Northern Ireland – a woman who had travelled from the outbreak area in northern Italy, having also stopped in Dublin.[54][55]

On 28 February, the first case in Wales was confirmed in a person who had returned from Northern Italy.[56][57][58]

On 29 February, three further cases of the virus were confirmed, bringing the total number of confirmed cases to 23, after 10,483 people had been tested.[12] Two of the three affected people had recently returned from Italy while the third had come back from Asia.[59]

 

Svajcarska:

Quote

On 25 February 2020, Switzerland confirmed the first case of COVID-19, a 70-year-old man in the Italian-speaking canton of Ticino bordering Italy, who had previously visited Milan tested positive for SARS-CoV-2.[15][16][4]

On 27 February, a 28-year-old IT worker from Geneva, who had recently returned from Milan, tested positive and was admitted to the Geneva University Hospital.[17][18] A 55-year-old Italian who worked in an international company also tested positive in Geneva.[19] Two Italian children, who were on vacation in Graubünden, tested positive and were hospitalised.[18][20][21]

A 26-year-old man in Aargau, who had gone on a business trip the week before and stayed in Verona, tested positive and was hospitalised.[18] A 30-year-old woman, who had visited Milan, was admitted to a hospital in Zurich.[18] A 49-year-old man living in France and working in Vaud was confirmed positive in Vaud.[22]

A young woman, who had travelled to Milan, tested positive in Basel-Stadt. She worked in a daycare centre in Riehen, and after her test had been confirmed, the children at the daycare were put into a two-week quarantine.[23] On 28 February, her partner, a 23-year-old man, also tested positive in Basel-Landschaft.[19]

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...