Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 minutes ago, Klotzen said:

Ako vam izreknu meru izolacije pitaće vas za broj telefona pa će vas tako pratiti. S tim da ne prate sve nego verovatno su ograničeni nekim brojem ljudi. Evo ovaj što je osuđen u NS jer je prekršio preporuku predsednika je uhapšen tako što je izašao u šetnju a kad se vratio kući ispred ga čekala policija i priveli ga.

 

Ono što sam čuo od izvora iz policije je da nevezano za imena nadgledaju signale mobilnih i ako negde primete veći broj ljudi šalju patrolu da rasteruje. Dakle ovo nije individualno praćenje nego čisto da spreče okupljanje većeg broja ljudi. Juče je recimo išla marica u NS po keju i preko razglasa terala ljude sa istog. Verovatno su uočili veći broj ljudi pa ih poslali tamo. Naravno u nekim gradovima imaju i kamere pa verovatno i njih koriste da detektuju kada se negde okupi veći broj ljudi.

 

Meni je sve jasno. Jedino bode oci izjave politicara, a to je ta da je premijer Francuske prvo rekao da nema sanse da zazivi takvo pracenje u FR da bi posle nedelju dana pocelo pracenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

Sinoć oko 00h, 7-8 muško ženskih klinaca ide po sred ulice i galami, pa taman kad se vratim na hejtovanje Žvalavog i njegovih mera podsetim se kakva smo overall stoka.

 

Mozda su krenuli da mese 'leba?

 

Edited by Sprivel
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AgroLaki said:

Sinoć oko 00h, 7-8 muško ženskih klinaca ide po sred ulice i galami, pa taman kad se vratim na hejtovanje Žvalavog i njegovih mera podsetim se kakva smo overall stoka.

ako su tinejdžeri, sve ih razumem, u tim godinama ceo svet je tvoj. Imam tinejdžera u kući duša me boli što je sapeta.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AgroLaki said:

Sinoć oko 00h, 7-8 muško ženskih klinaca ide po sred ulice i galami, pa taman kad se vratim na hejtovanje Žvalavog i njegovih mera podsetim se kakva smo overall stoka.

 

Musko-zenski klinci? To nesto kao Cavinijesta? 🙂

 

 

 

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, todorovic said:

Danas malo lošije brojke iz Italije, nadam se da nema nekog novog žarišta na jugu.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Dosta losije brojke. I vec tri dana imaju rast. Ne znam da li je zariste preslo izvan Lombardije, ali bas obeshrabrujuci podaci iz Italije.

Link to comment
Share on other sites

ma jel moguće da prof dr sci imbecilnosti Nestorović kaže da je šoping u Milanu bila šala da relaksira nas stoku, koji smo u zatvoru, da mu ne opustošimo nekakve apoteke???

pa oni stvarno o nama misle gore nego mi o njima. To je ta struka i naši heroji.


Jebote idem da neko kine u mene, da krepam kao čovek ovo vređa svakog ko ima IQ preko 0

Edited by urosg3
izpizdeo sam sorry
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Takvih je uvek bilo, evo na primer Don Kihotov govor u vezi toga:

 

Spoiler

Kako vaša preuzvišenost zna, među uvredom i poniženjem razlika je u tome što poniženje stiže od onoga koji može poniziti te i ponižava i još u tome ostaje uporan; uvreda pak može stići ma od koga a da ne ponižava. Evo primjera: ide čovjek bez brige ulicom; napada ga desetak oboružanih ljudi i mlave ga; on se laća mača da izvrši dužnost; ali protivnička rulja sprečava ga u naumu. Taj je dakle uvrijeđen, ali nije ponižen ni osramoćen. Potvrđuje to i drugi primjer: čovjeku priđe iza leđa drugi čovjek, odalami ga batinom, te ne čeka, nego bježi; udareni poleti za njim, ali ga ne stiže. Ovaj dakle što je udaren jest uvrijeđen, ali nije ponižen ni osramoćen, jer nije imao prigode braniti se. Da se onaj što ga je udario, sve ako je bilo kradom, prihvatio mača, ostao te licem se u lice usprotivio protivniku, bio bi taj mlatnuti ujedno uvrijeđen i ponižen: uvrijeđen, jer je podmuklo izlupan; a ponižen, jer onaj koji ga je mlatnuo nije uzmaknuo, nego je ostao pri svome.

 

Samo što je ovaj izgleda malo i sulud, jer normalan čovek ne bi trebalo da se i dalje ponaša ovako, kad mu čak i ćerka kaže da je sramoti, i da sramoti i sebe i celu porodicu. Sulud ili ne, penzioner ili ne, kad prođe ovo, i kad prođe njihovo, i ovaj isto treba da bude malo pročešljan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Takvih je uvek bilo, evo na primer Don Kihotov govor u vezi toga:

 

  Hide contents

Kako vaša preuzvišenost zna, među uvredom i poniženjem razlika je u tome što poniženje stiže od onoga koji može poniziti te i ponižava i još u tome ostaje uporan; uvreda pak može stići ma od koga a da ne ponižava. Evo primjera: ide čovjek bez brige ulicom; napada ga desetak oboružanih ljudi i mlave ga; on se laća mača da izvrši dužnost; ali protivnička rulja sprečava ga u naumu. Taj je dakle uvrijeđen, ali nije ponižen ni osramoćen. Potvrđuje to i drugi primjer: čovjeku priđe iza leđa drugi čovjek, odalami ga batinom, te ne čeka, nego bježi; udareni poleti za njim, ali ga ne stiže. Ovaj dakle što je udaren jest uvrijeđen, ali nije ponižen ni osramoćen, jer nije imao prigode braniti se. Da se onaj što ga je udario, sve ako je bilo kradom, prihvatio mača, ostao te licem se u lice usprotivio protivniku, bio bi taj mlatnuti ujedno uvrijeđen i ponižen: uvrijeđen, jer je podmuklo izlupan; a ponižen, jer onaj koji ga je mlatnuo nije uzmaknuo, nego je ostao pri svome.

 

Samo što je ovaj izgleda malo i sulud, jer normalan čovek ne bi trebalo da se i dalje ponaša ovako, kad mu čak i ćerka kaže da je sramoti, i da sramoti i sebe i celu porodicu. Sulud ili ne, penzioner ili ne, kad prođe ovo, i kad prođe njihovo, i ovaj isto treba da bude malo pročešljan.

Ja verujem da sve ima svoje granice. Ok, ovde su granice nisko. Baš nisko. A granice podaništva i trpljenja visoko, baš visoko.

Ali ovaj nestorović je prešao granice, svaku normalnu granicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, urosg3 said:

Ja verujem da sve ima svoje granice. Ok, ovde su granice nisko. Baš nisko. A granice podaništva i trpljenja visoko, baš visoko.

Ali ovaj nestorović je prešao granice, svaku normalnu granicu.

 

Da ga i dalje zovu u sve prajmtajm emisije dovoljno govori o tome da on tu granicu preskace kao Sotomajor, znaci uvek moze jos nize. Uostalom, evo kakvo je poimanje medicine u nas:

https://images.app.goo.gl/3gHBfJ56gMB2u9DY9

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, handys said:

 

Da ga i dalje zovu u sve prajmtajm emisije dovoljno govori o tome da on tu granicu preskace kao Sotomajor, znaci uvek moze jos nize. Uostalom, evo kakvo je poimanje medicine u nas:

https://images.app.goo.gl/3gHBfJ56gMB2u9DY9

okay nije to samo kod nas, letos sam u cik zore vozio kroz Međugorje, posebna tema, i poseban procenat ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, freethrow said:

Je l imaš neki notebook da mi pošaljete? Baš me zanima kako ste modelirali.

Šaljem sutra/prekosutra kad ga dovedemo u čitljiv stadium 😄

Neću da zaboravim, pohvalio sam se kod 15 ljudi i sad svi hoće a mene bukvalno sramota da pošaljem nešto što izgleda ovako:

 

"riknuli, poslednji_trzaj, samo_pozitivno, nemaju_viruscinu, gugl_krevet, jebeni_kinezi = train_test_split(xs, ys, 0.25)"

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nicklord said:

Šaljem sutra/prekosutra kad ga dovedemo u čitljiv stadium 😄

Neću da zaboravim, pohvalio sam se kod 15 ljudi i sad svi hoće a mene bukvalno sramota da pošaljem nešto što izgleda ovako:

 

"riknuli, poslednji_trzaj, samo_pozitivno, nemaju_viruscinu, gugl_krevet, jebeni_kinezi = train_test_split(xs, ys, 0.25)"

 

O, pa to je R...

 

🙂

Link to comment
Share on other sites

hahaha, placebo dezinfekcija ulica
Pazi, ako se ne varam u Kraljevu ( mozda je Kragujevac ne secam se tacno iz priloga) je neka "privatna" firma krenula danas dronovima komercijalnim da prska ulice...kaze dobili su od kineskih strucnjaka savete i know-how pa je gradska vlast i to krenula. Verovatno neki startup koji je isao preko fonda za inovacije, poput respiratora za mesec dana nasih ili maski za hepa filterom :D....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, christofer said:

Pazi, ako se ne varam u Kraljevu ( mozda je Kragujevac ne secam se tacno iz priloga) je neka "privatna" firma krenula danas dronovima komercijalnim da prska ulice...kaze dobili su od kineskih strucnjaka savete i know-how pa je gradska vlast i to krenula. Verovatno neki startup koji je isao preko fonda za inovacije, poput respiratora za mesec dana nasih ili maski za hepa filterom :D....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

"pa da, haha, to je u redu, ono, za svaki slučaj" 

 

U stvari ionako je stoka u zatvoru, pa da se uzme neka kinta, mljac...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

Isključiš karticu ili kartice, u gradu se uključiš na besplatan wifi gde ima i tako komuniciraš s ljudima ako je nešto hitno, preko aplikacija. Bazne stanice te ne prate, nema triangulacije, mirna Bačka.

Jason Bourne , Skaljarski klan & Laki21

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...