Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, NMX said:

Ljudi, nemojte da se pičkaramo, pliz. 

 

Pričamo o nekom sranju koje nas je sve zadesilo tako kako jeste. Različiti stavovi, različiti pristupi, sve ok.

 

Nemojte biti kinezi koji kriju informacije i nemojte biti evropljani koji olako pristupaju problemu i lako ćemo dalje.

 

Ako vam je do pičkaranja, idite na Košarku, ABA liga topik i napišite da Partizanu treba da se dodeli titula pa neka žurka počne :kece:

Pa dobro.....evo, ja ću da ustvrdim kako je virus nastao u USA i da su ga američki vojnici doneli u Vuhan na vojnim olimpijskim igrama u Oktobru 2019. E sad, kad god mi linkuješ nešto suprotno i dokažeš da nisam u pravu, ja se napravim blesav, pa odem na drugi topic i opet pričam o američkim vojnicima. Čak i onim koji nisu bili u Vuhanu, ali su širili virus po celom svetu. Naravno, svi oni su bili korisnici 5G mreže, a preko iste su francuski i iranski vojnici širili zarazu u svojim državama preko svoje nacionalne 5G mreže. Mislim da je ionaj HAARP umešan, a da bi g.twitteru trebali napisati pismo da nam ne gasi profile i guši demokratiju i istinu.....jesam li zaboravio nešto ?

Just now, ras kass said:

  Sanjao je sinoc da propada, kao kroz teme, da li je do pritiska..... salim se naravno

DA se pod hitno uvede smajli koji se plazi u reakcijama.... :classic_tongue: (taj)  ...plus bi se lakše razumeo sa Eddardom...

6 minutes ago, Eddard said:


 





Tako kažu, što?

 

 

Interesuje me tvoje, znači stručno, mišljenje o istraživanju Kembridža i o tri tipa Corone virusa....negde u tom članku pročitah da se onaj na tlu Italije, Kine i Amerike razlikuju....a možda sam i loše percipirao, zato i molba da neko iz struke to pogleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao vremena i volje da pisem ovde, ali sad sam nateran ponovo, iz pogresnih razloga. Ko nece da cita carsav i ko nece da guta zuc kao ja, ne mora da cita dalje.

 

Prvo, slazem se sa gotovo svim sto je NMX napisao na prethodnim stranicama. Ne znam kakva osoba treba da neko bude pa da veruje Kinezima. Licno, ne morate se sloziti, to izjednacavam otprilike sa verovanjem da Amerikanci nisu sleteli na Mesec, ako ne i sa zemlja palacinka teorijom. Naravno da lazu i naravno da su podaci frizirani. I naravno da to nije bitno u ovom trenutku ama bas ni malo.

 

Nije bitno iz nekoliko razloga, pomenucu samo neke - ovo je postala pandemija. Znaci ne moramo vise samo gledati u Kinu i procenjivati koliko je virus opasan na osnovu toga - vrlo dobro znamo da je opasan i koliko, videli smo to u komsiluku, a u krajnjem slucaju i kod nas. Dalje, to brojanje mrtvih i zarazenih iz pogresnih razloga je potpuno morbidno - ako je umrlo 60000 hiljada (pisem cifre pausalno) - pa sta, od gripa umre svake zime po milion ljudi, ovo je najsmesniji virus na svetu ajmo u Milano, pale cene! Cisto da one koji to misle podsetim da ovde imamo ovaj broj umrlih (verovatno je i dosta veci) i ko zna koliko zarazenih uz sve mere zabrane i zavarivanja ulaznih vrata, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo da smo slusali Trampa i doktora Nestorovica i ostale idiote koji nazalost u danasnje vreme imaju mogucnost da se obrate sirem auditorijumu, pa bilo to i par stotina hiljada ljudi u Nestorovicevom slucaju (naravno da je najgori predsednik u istoriji SAD mnogo gora posast i od njega, a i od ovog virusa).

 

Dalje, za one koji gledaju u Nemacku i Koreju i Japan i Svedsku i takve zemlje i pricaju kako oni mogu, a ovaj psihopata se izivljava nad nama i zakljucava nas da kazem da mi nismo Nemci, Korejci i Japanci, nego Srbi. A znamo kakvi su Srbi.

 

Nemci i Korejci em imaju mogucnost da testiraju maltene citavu populaciju na ovaj virus (mi slavimo kad testiramo dnevno preko 1000), em im zdravstveni sistem trpi verovatno par stotina, ako ne i hiljada puta veci pritisak nego nas, u cemu je i poenta. Mi nemamo ni petocifreni broj hospitalizovanih, svaki dan cujes kako pojedinacne zdravstvene ustanove pucaju i kako ima velikih problema. Pa samo da se vratimo na te famozne testove, da ne testiramo vise ne jer nemamo testove, nego sto jebeni data entry, koji kosta dolar po satu u Indiji, ne moze da se odradi kako valja, da nemamo ni taj kadar na nivou one Homerove kokoske koju je dresirao da ga zameni i pritiska nekoliko dugmica. I mi cemo da pricamo o tome kako moze Nemac, a ne mozemo mi.

 

Nemac je za ceo svet otac, majka, bog, Isus, bogorodica, Alah i Buda u jednom. To treba da prihvatimo kao cinjenicu da je 1+1=2 i da ne vodimo takve glupe rasprave. Od njih mozes samo da prepisujes i ucis i da se nadas da ces za 200 godina biti tamo gde su oni danas.

 

S tim u vezi, gori od psihopate koji se izivljava su samo ovakvi primerci i njegovi pratioci kojeg svakog ko mu kaze da lupeta gluposti proglasavaju botom:

 

 

Ovi pacijenti se ne razlikuju od vucicevih botova. Iako se dice "slobodnom mislju". A svi zajedno cine stanovnistvo Srbije, odnosno stoku.

 

Sta se radi sa stokom? Zigose se, gura u boksove, izvodi se na ispasu kad pastiru odgovara. Zbog svega toga, sve ove mere koje su drakonske kada se uporede sa vecinom zemalja osim Kine, kod nas i za nas su previse blage.

 

Licno mislim da je dvonedeljna zabrana izlaska trebalo da bude donesena jos pre desetak dana, a ne da se ovako cimamo po vikendima. Jer sa stokom ne mozes drugacije, a mi koji imamo svest i mogucnost da to vreme koje smo zakljucani radimo nesto kreativno i razumemo zbog cega tako mora biti u Stradiji bismo to lako otrpeli.

 

Mi smo sjajni kakvi smo mogli da budemo. Ove mere koje su donete su ucinkovite i spasle su nas.

 

A onima koji nemaju nikoga da o njemu brinu u ovom trenutku cu i da kazem zasto. Majka mi je umrla pre dve nedelje od raka.

 

Poslednjih nedelju dana je bilo uzasno, uglavnom nije bila svesna, a video sam da ima bolove. Jer je nacisto izbodena i osusila se, nije mogla da primi lek protiv bolova infuzijom. Nije mogla vise da guta. Ostale su samo injekcije.

 

Koje poslednja dva dana nisu hteli da mi daju. Jer nisu hteli da dodju. I vrteli me sa telefona na telefon. Hitna pomoc na kucno lecenje, kucno lecenje na hitnu pomoc, pa na izabranog lekara koji mora da prepise recimo trodon, pa onda opet u krug objasnjavaj kako ne moze da primi nista osim injekcijom, koja btw. deluje neka dva sata i svadje sa hitnom kad konacno dodju i preklinjanje da joj daju nesto jer vide da umire samo da se ne muci, da bi mi oni pricali kako ne mogu nista drugo kao da je bitno, zena umire, ali PROTOKOL.

 

I onda kada se konacno odmorila i umrla, za vreme policijskog casa naravno, treba da cekas mrtvozornika 3-4 sata i da dobijes savet od lika koji sredjuje sve oko pogreba, koji ne moze da dodje pre mrtvozornika, da treba da pripremis ti majku umesto njega, da se ne bi ukocila i presvuces je, obrises, umijes.

 

A inace, kod kuce je umrla jer su pravili mesto u bolnici za koronu. A onda se ti do kraja zivota bori da zaboravis slike mrtve majke koju si morao da premeces i oblacis. Pa po sahrani, na kojoj je bilo samo nas nekoliko zbog takodje korone, bori da ti ne dolaze u kucu da izjavljuju saucesce i posvadjaj se sa kumom kojeg je moj takodje pokojni otac vencao oko "najsmesnijeg virusa na svetu".

 

I onda te danas, za vreme lockdowna, zove postar koji donosi takodje bolesnoj babi penziju  da ti javi da je ponovo pala i da je podigao, a ti ne mozes do ponedeljka kod nje, a u zgradi samo penzioneri koji isto ne bi mogli da je podignu da ovaj nije dosao. Babu koju ne mozes da stavis u staracki dom i bar ne mislis toliko o njoj, zbog opet korone. A ne mozes ni da je prebacis kod sebe jer si emotivno prazan i hoces da zastitis sebe i ne prozivljavas za mesec dana isto ono sto si preziveo s majkom s tom razlikom sto je baba dementna i sto te svaki dan kad dodjes pita kako je majka pa joj ponavljas da je umrla i slusas je kako narice. A ne mozes da kazes ni da je dobro zato sto ce onda da te pita zasto ne dolazis.

 

I zato, NE DAJ BOZE ILI VISA SILO ILI STAGOD NIKOME da u ovo vreme prozivljava ovo sto ja i ko zna jos koliko ljudi prezivljava. Koji ne mogu da dobiju hitnu medicinsku pomoc. Koji su u administrativnim problemima.

 

I zato oni koji kukaju na diktatora, a pogotovo ovi sto mi svaki dan useru dok pokusavam da cujem i razumem nove podatke postavljaju idiotska pitanja i vode politicke borbe, a tu uzimam u obzir i informere i kurvire i N1 i Novu.rs jer KOGA JEBENO BOLI KURAC sto se Vucic ponasa kako se ponasa, jebe mi se za njega i njegovu svitu i svakome od nas treba da se jebe, treba da se fokusiramo da svojim ponasanjem ovo prodje sto pre i da se zivot koliko toliko vrati u normalu, a njega nece nista ni disciplinovati ni uzdrmati i to je do sada trebalo da shvatimo.

 

I zato nek se i N1 jebe zato sto su ga trigerovali da jos malo glumi strogocu.

 

A da i ovo, mada je najmanje bitno - i svi koji napadaju doktora Kona na prvom mestu takodje mogu da se gone tamo gde sunce ne sija, a narocito oni koji ne kapiraju da ga je Vucic "unapredio" upravo iz tog razloga sto je covek cist kao suza i veliki profesionalac, kako bi posle mogao da on drzi te konferencije i prica kako ne da doktore i kako smo ovakvi i onakvi i kako mrzimo uspesne ljude, a narocito zene. Kisicka jeste njihova, da je i Kon njihov to nikakve veze u ovoj situaciji ne bi imalo, on je covek koji ima svoj licni i profesionalni integritet koji je dokazao nebrojeno puta i za sve sto smo do sada uradili, a jesmo uradili mnogo vise nego sto je ocekivano (nekad sticem utisak da je nekima i krivo, treba jos nas da umre da bi u njihovoj glavi Vucic bio uzdrman jer je to najvaznija stvar na svetu uvek pa i sad, iako u realnosti da umre i 100000 ljudi ovde ne bi bio uzdrman), on je najzasluzniji.

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Tuzno 29
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Interesuje me tvoje, znači stručno, mišljenje o istraživanju Kembridža i o tri tipa Corone virusa....negde u tom članku pročitah da se onaj na tlu Italije, Kine i Amerike razlikuju....a možda sam i loše percipirao, zato i molba da neko iz struke to pogleda.

 

Koliko ti ja kao ortoped mogu dati stručno mišljenje je upitno, ali pročitaću kad nađem vremena, pa ću ti odgovoriti, ovo sad pišem sa mobilnog pa je malo nezgodno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

Koliko ti ja kao ortoped mogu dati stručno mišljenje je upitno, ali pročitaću kad nađem vremena, pa ću ti odgovoriti, ovo sad pišem sa mobilnog pa je malo nezgodno. 

OK....imam ja dokumentaciju i za tebe :classic_biggrin: doduše ličnu, a cenim da je glupo da te pitam, nsii psihijatar, zašto ženu na svaka dva-tri sata pitam "Koji je dan danas" :smiley13:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:


Ajde da ostavimo Kineze na miru, pa da zapljunemo po Evropi. 
 

Skandinavija (Danska, Island, Norveska, Svedska) se inicijalno zarazila tako sto tradicionalno imaju skijaski odmor u februaru u Evropi. Austrija, Svajcarska i Italija. Island je prvi detektovao medju svojima i upozorio Austriju za onaj skijaski centar koji je rasuo zarazu po Evropi. Kulirali su na pocetku dok se nije omasovilo kad su se ljudi vratili na posao i zaraza pocela da siri narocito po bolnicama.

Neko iz Australije mora da odgovara za to, to pise u nekom od ovih mini eseja. Skrivanje virusa i prebacivanje na avio letove kao izvor virusa  zbog skijanja i $$$$ je fuj.
Ja sam ovde pre par nedelja pljuvao Holandiju  i Svedsku posto mislim da su isuvise lezerno usli u sve ovo a imali su informacije iz Italije,  Svedska kao ima tu razlicitu strategiju ali Nizozemska niti smrdi niti mirise i evo imaju vec x dana po 100 umrelih svakog dana imaju taj neki "smart lockdown"  koji je produzen do 28.4.
Sto se tice Svedske pokazace vreme da li su izbrali pravu strategiju,  u ovom trenutku u odnosu na komsije imaju ubedljivo najveci death/1mpopulacije a najgori test/1mpopulacije,
Inace po ovom 2 samo Albanija,Ukrajina  i Moldavija su gori od nas.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod iskreno saučešće tebi i tvojima, sa pokojnim ocem sam prošao sličan put, znam kako je, i koliko je palijativna nega u Srbiji nepostojeća. Umreti sit, opran i neusran u Srbiji svodi se na mogučnost dece da to urade za tebe.

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

znam video sam,  hajde videćemo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

I to je ozbiljna ahilova tetiva kod"imuniteta krda" ako se virus vraca samo si zrtovao ljude.
A pre ovoga smo imali 2/3 slucajeva vracanja virusa po 2 put, jedna sa Kruzera i nesto je @ Uini postavljao na ovom topiku kao vest pre koji dan ili nedelju davno bese.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

Nije ni vreme ni mesto topik ali ću reći par stvari

 

- Ne sme da se beži sa časova fizike u osnovnoj školi a onda da se priča o 5G

- Ne sme da se koristi televizor, izlaže suncu, koristi sijalica, koristi wifi ruter u kući a da se priča o štetnosti 5G

- Mora da se razume šta je talasna dužina šta je emitovana snaga 

- Mora da se razume kada i pod kojim uslovom dolazi do jonizacije atoma i promene dnk (mada ni ovde ne vidim kako dođe do virusa), pa da se priča o štetnosti 5G

 

E, kada Jeca "kucaj mi lacio iz iksa" Đoković sve to bude razumela, onda neka šeruje do mile volje conspiracy theory frikove. Do tada, neka ćuti jbt i nek se ne blamira. 

 

Da ponovim još jednom - Nole Heroj!!!

 

Boško Buha i Sava Kovačevića malji deca za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

I to je ozbiljna ahilova tetiva kod"imuniteta krda" ako se virus vraca samo si zrtovao ljude.
A pre ovoga smo imali 2/3 slucajeva vracanja virusa po 2 put, jedna sa Kruzera i nesto je @ Uini postavljao na ovom topiku kao vest pre koji dan ili nedelju davno bese.

Ma pusti me u Q, što je najgore krenuo sam da (još jednom) odgledam Utopiju ... postaću jedan od teoretičara zavjere :classic_biggrin:

Edited by Ne sam Safete
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Ma pusti me u Q, što je najgore krenuo sam da (još jednom) odgledam Utopiju ... postaću jedan od teoretičara zavjere :classic_biggrin:

Molotovljev koktele deli Jeca Djokovic pa ih bacamo na 5g mrezu. A posle ili na Amere ili na Kineze tu licni bias i preferencije odlucuju ko je pustio virus.
Pre neki dan bio i slucaj tigrova da i oni mogu da dobiju koronu doduse nije fatalna po njih, cuvajte mace

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Koliko je ljudi umrlo u Nišu od korona virusa?

 

Profesora Tiodorovića smo upitali koliki je broj preminulih od korona virusa u Nišu, pošto tog podatka, od kada je objavljena prva žrtva kovida u gradu, nema ni na sajtu Kliničkog centra, ni na konferencijama a novinare u Vladi Srbije. Primetno je međutim, da zvanični podaci koje saopštava krizni štab ne odgovaraju podacima o smrtnosti od korone koje dobijamo na terenu. Primetno je i da odnedavno na konferencijama za štampu Kriznog štaba pored šture informacije o broju preminulih te rodne podele i prosečnog starosnog uzrasta ne čujemo više iz kojih gradova su preminuli i koje su godište. To stvara nespokojstvo i uznemirenost građana a pogotovo porodica preminulih od korona virusa. Kao ilustraciju našeg pitanja, pomenuli smo prekjučerašnju konferenciju za novinare u 15 časova u Vladi Srbije kada je saopšteno da je u Srbiji ukupno preminula 1 osoba za 24 sata, a neke informacije, veoma pouzdane, ukazale su nam da su, samo tog dana, u Nišu bila nažalost najmanje 3 smrtna slučaja povezana sa korona virusom. Zapravo od 24.marta, primetno je nepodudaranje zvaničnih podataka sa onim što saznajemo na terenu, od porodica, prijatelja, komšija preminulih ali iz objava na društvenim mrežama, čitulja, in memoriam tekstova.

 

"Svi koji su pozitivni na koronu u nalazu, moraju se tako sahraniti a bez obzira da li su imali konačno kao uzrok smrti da je izazivač korona virus ili nešto sasvim drugo. Svi moraju biti po tim pravilima sahranjeni"- rekao je Tiodorović.

 

http://www.radiocity.rs/covid-19/8715/epidemiolog-tiodorovic-"i-u-pandemiji-gripa-smo-kasnije-shvatili-da-smo-imali-vise-preminulih".html?fbclid=IwAR01AbWv71hkqjhiF9xCGfdGUxBgtEZhkA9p3kPd9uxPgIsqSCMr4RCP2Ec

 

:smiley33:

 

Link to comment
Share on other sites

Nesto i o imunitetu krda.

 

Nisam doktor, ispravice me neko od njih ovde, ali ovaj virus je iz porodice korona virusa koja je poznata od ranije, a oni su slicni virusima gripa po tome sto su to RNA virusi, slicno napadaju, slicne simptome imaju, mutiraju lako, zbog cega ne moze da se napravi ucinkovita vakcina a za sve do sada poznate viruse je poznato da nema kao kod boginja trajnog imuniteta.

 

Zato mi nije jasna prica o tome kako ce virus slabiti sa toplijim vremenom (u sred leta, epidemija je buknula i u Australiji), kao i da cemo postati imuni. Licno mislim da se nece desiti ni jedno ni drugo, zbog stvari koje sam naveo.

 

Ipak, svi ti virusi, sto je dobro, mogu slabiti i obicno slabe, pa nam je tako svinjski grip presao u sezonski, a slabi im virulenca cirkulisanjem u populaciji. To ce se, verovatno, dogoditi i sa ovim, ali je pitanje koliko ce i sledece sezone biti ozbiljan, zato je jako bitno da sto pre saznamo sto vise, kako bismo sledeci put bili spremni.

 

Herd immunity moze biti bitan jer postoji veliki broj ljudi koji su sami po sebi imuniji na njega i imace blage oblike bolesti. Ukoliko bi se virus kretao kroz takvu populaciju, on ce neminovno slabiti i postati manje opasan i za osetljive grupe.

 

E sad, kako to izvesti je veliko pitanje, pitanje je da li je to i moguce. Najbolje je vecinu resursa fokusirati na izradu vakcine, ako je to moguce, a verovatno jeste, jer mi se cini (mada pricam napamet) da je za SARS i MERS i slicne viruse koji su se pojavili do sad bilo moguce napraviti efektivnu vakcinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

I Trump je uveo zabranu ulasaka iz Kine recimo na vreme kao dobru meru, kazi mi sta je WHO (autoritet) rekla po tom pitanju?
Rekli su bravo Trumpe odlicna mere? ili su rekli sledece >
 

The Chinese Foreign Ministry criticized Trump’s move to limit travel from China, with spokeswoman Hua Chunying saying, “It’s truly mean,” and noting, “The World Health Organization urged countries to avoid travel restrictions, but very soon after that, the United States did the opposite.”
A isti taj autoritet je i ovo objavio u sred epidemije u Wuhanu, naravno pozivajuci se na Kinu.

Da ne spominjemo ovaj cuveni klip za Tajvan:

Reklo bi se da WHO botovao opasno na startu da zastiti kineske interese, morace Vucic da ih angazuje da zameni ove svoje.

Nestor je cirkuzant koji je dobio upute da smiri tenzijuili stvarno veruje u ono sto prica a to je onda 2 problem


A kako ti mislis da Italija i Spanija opravdaju agresivnije mere ako jedini zvanicni podatak u tom trenutku je bio 2000 mrtvih u Kini i par stotina u Iranu. Nisu mogli da dobiju "otvorenije drzave" kao izvor statistike. Oni se obracaju gradjanima i kako ti da mu kazes:ej nema skole, nema okupljanja preko 50 coveka, nema mesta dokolice itd posto je u Kini mozda nastradalo vise od 2000 ali mi nemamo nikakav nacin da verifikujemo te informacije ali to je nasa procena. Lako 
Ili je virus morao da dodje u  otvorenu drzavu gde si bez cenzure (manje od Kineske ako je bilo) mogao iz dana u dan da dobije pravu sliku virusa i koje su posledice, gde vlada nije imala toliki uticaj da bira koja ce slika da se prikaze i koje brojke su zvanicne? Posto Djuzepe lagano licno moze da ode u x/y televiziju ili da ode na x/y drustvenu mrezu i da kaze ovoliko ljudi je izgubilo zivot iz moje zgrade.
Naravno ima tu i do nekog "evrocentrizma"  ili geografskog usmerenja pa cim su Evropljani poceli da umiru to je postala ubedljivo glavna vest svuda na svetu, posto umiru  ljudi slicni nama.
Ali recimo mi( i mnogi drugi) smo mogli zbog te nesrecne Italije  unapred da donesemo  neke mere koje su sprecile ozbiljnu katastrofu: zabrana publike (40k na Marakani i recimo da bi sada imali hiljade mrtvih), brzo otkazivanje nastave itd. 

Ne bih ja spominjao Austriju u pozitivnom svetlu, posto drzava/vlada regiona te drzava je krila koronu i pored upozorenja Islanda, da bi mogli da izvuku vise para od skijasa. Zato postoji skepsa  kod njihovih podataka ako su mogli da lazu za Tirol ne bi me cudilo da malo srede brojke.
Nemacka i pored sve te pripreme ima trenutnu smrtnost od 4.8%  izbegli su Italiju ali ce i oni imati visoki broj smrtnih slucajeva.

 

Sorry, odakle podatak da je u DE smrtnost skoro 5 %?

Gledam brojke obolelih/zarazenih i umrlih, tu je na ca. 2 % (2700 umrlih na 120+ k ukupno zarazenih)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Sorry, odakle podatak da je u DE smrtnost skoro 5 %?

Gledam brojke obolelih/zarazenih i umrlih, tu je na ca. 2 % (2700 umrlih na 120+ k ukupno zarazenih)

Pa ne mozes tako da racunas smrnost. Edard i Zeljko Mitrovic  su objasnili kako se racuna % smrtnosti
deaths/deaths+recovered 
2736/2736+53913 i to je tih 4.8%.
Ne racunas aktivne slucajeve posto ne znas unapred njihov ishod. Kod njih samo mozes da vidis % kriticnih slucajeva u Nemackoj je to trenutno 7%, naravno mrtvi najcesce dolaze iz te aktivne kategorije.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Knipex said:

Kod mene u firmi je prvi, i do sada jedini potvrđeni slučaj, kolega iz proizvodnje. Pre 13 dana je osetio prvi simptom, dobio je temperaturu. Testiran, pozitivan i prebačen u bolnicu. Pričali sa epidemilogom i rekao nam da je kolega bio najzarazniji 4 dana pre iskazivanja prvih simptoma. Shodno tome su dvojica kolega stavljeni u samoizolaciju. Jedan što je putovao sa njim i drugi koji je imao bliski kontakt, slikali se zagrljeni sa maskama jer su radili na istom mestu. Ovaj drugi se danas vratio na posao jer je od kontakta prošlo 17 dana. Kolega što je oboleo je dobro. Od tegoba je imao temperaturu i slab bol u grlu, nije kašljao uopšte. Ovaj što je putovao sa njim je i dalje u izolaciji, nije testiran. Pre 2 dana se testirao drugi kolega koji radi u smeni sa ovim što je oboleo. Osetio je malaksalost i glavobolju. Otišao ranije kući, javio se doktorima i pošto je bio u kontaktu sa obolelim uradili mu test. Još nije dobio rezultate. Rekli su da se čeka 2 do 5 dana.

 

Inače ja sam shvatio da me umara ovo konstantno tupljenje sa TV-a, cifre, brojke, zaraženi, testirani, mere, zabrane, teorije zavere,...Zadnjih 4-5 dana bacim oko jednom dnevno na mondo da vidim ima li neka bitnija promena. Protrčim kroz ovu temu i sa najviše pažnje pogledam temu za corona zjebanciju. Danas sam, posle 5 godina, opet igrao kanter. Inače od tada ništa nisam ni igrao. Video sam da se uveče opet skuplja ekipa od pre 10 godina, naručio miša jer sam zadnje 2 godine koristio neki krš od kad mi je crkao g500. Ne mogu da opišem koja količina pozitivne energije je prošla kroz mene za tih sat vremena sa ekipom koju poznajem 10-15 godina i koji su opet na istom mestu. 

 

Ponoviću samo jednu stvar koju sam već napisao ovde, čuvajte se ljudi koliko možete i čuvajte ljude oko sebe pošto vlast neće uraditi ništa za vas. Svi oni misle da su Bogom dani i samo svoje guzice tovare, kao da je narod tu za njih a ne obrnuto. Mislim da se u ovoj državi nikad ništa neće promeniti i da je samo pitanje koliko su oni na vlasti sposobni da kradu, spinuju i navode na svoju vodenicu. Svi, ali bukvalno svi koji se bave politikom to rade isključivo iz svoje koristi, tako je postavljen sistem. Ovi što su trenutno na vrhu su majstori zanata, najviše zahvaljujući "šefu", iako ima još "kadra" koji nije za potcenjivanje, ali ničija do zore nije gorela. Ovi su u fazonu da bi i narod promenili jer nije dobar, kao kralj Ibi. Sve ima svoj kraj. 

 

Koji kanter igras. 1.6 ? 😁

 

Inace bukvalno ovo sto si napisao. S tim sto ja udjem ovde na forum i procitam neke vesti. Postali ste mi najpouzdaniji. 😁

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Ma pusti me u Q, što je najgore krenuo sam da (još jednom) odgledam Utopiju ... postaću jedan od teoretičara zavjere :classic_biggrin:

 

meni je utopija na pameti jos od pocetka svega ovoga ali sacuvao sam razum, bar do sada... valjda :classic_biggrin:

 

inace hvala za preporuku, ispod radara mi je prosla a ti si je nekoliko puta hvalio na starom forumu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi kineske krivice za ostatak sveta, imam jedan tok misli...

 

Kao i za sve drugo, na prvom mestu je korišćenje zdravog razuma.

 

Šta zdrav razum kaže u ovom slučaju? Na prvom mestu, da svi lažu. To je neosporna i nepromenljiva istina. Dakle, SVI jebeno lažu.

 

Drugo, opet koristeći zdrav razum - da li je ostatak sveta trebalo drugačije da reaguje, bez obzira na kinesko LAGANJE?

 

Zdrav razum kaže da jeste.

 

Zašto? Zato što ovo nije prva epidemija sličnog tipa u istoriji. Dakle, obrazac je već POSTOJAO.

 

Zdrav razum, a i činjenice kažu da svaka zemlja na svetu ima određenu zdravstvenu struku kojoj je POSAO i OBAVEZA da se bave ovakvim stvarima. Zdrav razum kaže da su na osnovu RASPOLOŽIVIH (ali ne i svih podataka, jer su neki bili nedostupni/skriveni) podataka, dakle, ponavljam, RASPOLOŽIVIH, MORALI brže i efikasnije da reaguju. No, iz raznoraznih razloga, jednostavno to nisu učinili, ili su učinili, ali nisu bili dovoljno ubedljivi. Koliko epidemiologa i u kojim zemljama je podnelo ostavku na svoje funkcije jer se njihova upozorenja ne slušaju?

 

Zdrav razum takođe govori da obaveštane službe (naraočito najvećih zemalja) ili su gomila nesposobnih debila i retarda, ili su veoma rano nakon otkrića zaraze u Kini imale DOVOLJNO relevantnih podataka da reaguju i upozore politčka vođstva svojih država na to šta se sprema. Zašto to nisu učinile, odnosno, zašto nisu bili dovoljno ubedljivi, to je njihov problem. Takođe nisam naišao na podatak da je neki šef CIA ili sl podneo ostavku jer ga nisu slušali.

 

Zdrav razum takođe govori da svetom vlada kamarila nesposobnih, glupih, retardiranih, neodgovornih, umišljenih, arogantnih, nadobudnih i bahatih kretenoidnih populističkih govana, na čelu sa Trampom pa nadalje, koji bi radi rejtinga i ostanka na vlasti bez i da trepnu pobili milione svojih građana.

 

Šta je zaključak ovog pisanija? 

 

Ništa, sem da smo u dubokim govnima, da nema nevinih, da smo sami krivi za sve što nam se dešava, jer su govna u kojima se davimo izasrana od strane govnara koje smo svi globalno u čitavom svetu sami birali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...