Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, CLakiSH said:

Da si zagrlio bar tri drveta i pohadjao tecaj o biodiverzitetu proklijalih semenki gvakamole( 10.000 usd prvi nivo) u agrotronici vortexa ne bi tako pisao.

Mislim da je to više uticaj gama zraka na sablasne nevene...:smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:


A kao posredni dokaz da mozda nije samo 3000, da uzmemo recimo ovo: *ima ceo thread

Posto je malo nelogicno da komijski region ne pusta ljude iz Wuhana da udju u njihov region ako je sve gotovo i da je samo 3000 nastadalih.
Verovatno opet neke harambase lokalne a ne strah od toga sto se desilo u Wuhanu.
/wuhan-lab-virus-leak-no-longer-discounted-cobra/

 

samo mali osvrt na ovo, ovo je od pre 15 dana, kada nije bio podignut lockdown u Vuhanu a njihova policija je puštala ljude da izađu a policija drugog regiona to sprečavala pa je izbio fajt. Sada taj prelaz šljaka najnormalnije.

 

Mislim, lud čovek može da pomisli da je Kina objavila realne cifre, zaista. Isto tako počinje opasno da smara ta histerija jao kina laže, jao kina nije rekla istinu, jao jebeni CCP ne govori istinu. Nije im prvi put, ko je posle toga naseo na priču, shame on him. Dakle, niko. Gde svi seru o toploj vodi jer je mnogo lakše vikati drž'te lopova nego pogledati u svoje dvorište u kome su ljudi (čast izuzecima tipa Nemačka) debelo zasrali.

 

Kao što imaš milion klipova koji će jasno da pokažu da je Kina slagala oko broja cifara (neke si i podelio), tako isto toliko ima klipova gde španski Kon ili Nestorović lupetaju oko smešnog virusa, gde se predsednik najbitnije države na svetu sprda sa virusom iako mu savetnici govore da to ne radi jer znaju šta sledi. I te klipove niko ne gleda jer, pogogu, Kina je slagala oko broja žrtava. Malo smo zasrali u svom dvorištu ali Kina je slagala i kineski režim je totalitaran pa je onda ok što su nam bolnice bez neophodnih materijala i što su nam političari nesposobna banda koja očiglednu pretnju nije shvatila ozbiljno.

 

I ovde na forumu se to radi, ubismo se od objašnjavanja da je Kina slagala. Jeste i? Je l Španija zasrala? Jeste. Je l ITalija zasrala? Jeste. Je l USA zasrala? Jeste, al nekako, fokus je na kineskim lažima. One su nebitne i to sam gore već obrazložio. Evropa mora da ovo da reši na svoj način i rešiće, naravno. I zato je ta nepoznata u jednačini zvana broj žrtava u Kini apsolutno nebitna. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

 

 

I ovde na forumu se to radi, ubismo se od objašnjavanja da je Kina slagala. Jeste i? Je l Španija zasrala? Jeste. Je l ITalija zasrala? Jeste. Je l USA zasrala? Jeste, al nekako, fokus je na kineskim lažima. One su nebitne i to sam gore već obrazložio. Evropa mora da ovo da reši na svoj način i rešiće, naravno. I zato je ta nepoznata u jednačini zvana broj žrtava u Kini apsolutno nebitna. 

Suština.....:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Pošto su strane obaveštajne službe imale info da je situcija u Kini daleko ozbiljnija nego što su je sami kinezi predstavili, šta ih je sprečavalo da upozore svoje nadležne ne bi li se reagovalo na vreme? Ili su nadležni upozoreni, ali je je izostala pravovremena reakcija 🤔...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

ovde na forumu se to radi, ubismo se od objašnjavanja da je Kina slagala. Jeste i? Je l Španija zasrala? Jeste. Je l ITalija zasrala? Jeste. Je l USA zasrala? Jeste, al nekako, fokus je na kineskim lažima. One su nebitne i to sam gore već obrazložio. Evropa mora da ovo da reši na svoj način i rešiće, naravno. I zato je ta nepoznata u jednačini zvana broj žrtava u Kini apsolutno nebitna. 


Pa ne bi bilo fokusa na kineske lazi da se ne svrsava na kineske metode resavanja epidemije koji se koriste kao izgovor za unormaljivanje kineskog sistema i civilizacijskih merlia u na evropskom narodu.
 

Ono kad vam podviknem, pa vas opsujem, pa vas zatvorim, pa vam kazem pridji k nozi...Koji sam ja sebi kralj..

 

I jos ovo cudjenje na forumu kao pa sve to je normalno...

 

Bice da je to onaj poliorjentalni deo u DNK.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vanjabarsa said:

spanija ne da je zasrala nego smo u govnima preko glave ..... procice i ovo pa ce valja svako da dobije svoj racun .

 

Vanja, kad si tu....pitanje :kece:

 

Šta je po tebi najveći uzročnih ovih cifara (ružan termin, ljudi su u pitanju) u Španiji? Jasno je da je kod Italijana najviše do starosti stanovništva, kineza na severu koji su doneli virus, inertnosti sistema i kasne reakcije kada je već ogroman broj ljudi bio zaražen, što sistem nije mogao da izdrži. 

 

Šta je kod Španije ključno? Kasna reakcija, prethodna zajebancija, loš sistem (pritom, manje više svako leto sam u španiji kod rodbine i znam da oni imaju samo reči hvale za zdrav.sistem) ili sve zajedno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Azazelkg said:

Pošto su strane obaveštajne službe imale info da je situcija u Kini daleko ozbiljnija nego što su je sami kinezi predstavili, šta ih je sprečavalo da upozore svoje nadležne ne bi li se reagovalo na vreme? Ili su nadležni upozoreni, ali je je izostala pravovremena reakcija 🤔...

Pet ge

  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

Dačić: Velike sile da objasne - da i je ovo prirodni virus ili laboratorijski, da li je reč o biološkom ratu

Napomena: vest nije za one sa slabijim stomakom.

 

A nekada smo se bunili što se ovaj bavi pevanjem...

 

'Dodaje i da Kinezi kažu da virus nije nastao u Vuhanu.'

 

Eo ipso!

Pitam se da li bi drug Dacic prihvatio neku od sledecih teorija (btw. bilo bi lepo kad bi novinari, politicari, pa i obican svet mogli da razlikuju hipotezu od teorije, jer teorija mora da bude potkrepljena svedocanstvom, da ima eksplanatornu snagu i prediktivnu moc, a hipoteza moze da bude i postavljanje 5g antena bez ometanja gnevnog stanovnistva. glupa, ali hipoteza):

1. Rec je o bioloskom ratu, i to, sudeci po stanju u svetu, hobsovksom bioloskom ratu svih protiv sviju.

2. Ima laboratorija blizu Vuhana - mozda na to Kinezi misle kad kazu da nije nastao u samom gradu?

3. CIA se ustremila na nase ekonomske reforme a sve ostalo je kolateralna steta.

4. Teniska asocijacija je resila da spreci Novakov pohod na Federerov rekord (Jelena Đoković shared this too)

5. Znaci virus, znaci pobegao.

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NMX said:

 

.

.

 

I ovde na forumu se to radi, ubismo se od objašnjavanja da je Kina slagala. Jeste i? Je l Španija zasrala? Jeste. Je l ITalija zasrala? Jeste. Je l USA zasrala? Jeste, al nekako, fokus je na kineskim lažima. One su nebitne i to sam gore već obrazložio. Evropa mora da ovo da reši na svoj način i rešiće, naravno. I zato je ta nepoznata u jednačini zvana broj žrtava u Kini apsolutno nebitna. 

Osim sto nisu nebitne, posto su te lazi dale svim tim Nestorovicima osnovu za hipotezu da je "najsmesniji virus" 3.000 mrtvih u regionu od 50 miliona, kako ide pa to obican virus vise ubije godisnje i slicne stvari koje su se i ovde pisale pre par nedelja.
I zato je fokus na prvobitnim Kineskim lazima, da su dali te ispravne podatke pa umesto 3.000 stoji brojka izmedju 10.000 i 42.000  a umesto 80.000 zarazenih stoji x.xxx.xxx zarazenih mozda bi Italija drugacije shvatila virus, mozda Nestrovic ne bi slao ljude u soping u Milanu. Mozda se ne bi igrala utakmica Atalanta Valensija posto imas 1 slucajeve virusa kod tebe a video si opasne brojke u Kini
Mozda zato treba da bude fokus na tim lazima? 

Znam kada je makljaza posto sam je pre 15 dana  postavio ovde i pise ispod samog twita od kada je.
A ovo je iz tog perioda :

 

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:


Pa ne bi bilo fokusa na kineske lazi da se ne svrsava na kineske metode resavanja epidemije koji se koriste kao izgovor za unormaljivanje kineskog sistema i civilizacijskih merlia u na evropskom narodu.
 

Ono kad vam podviknem, pa vas opsujem, pa vas zatvorim, pa vam kazem pridji k nozi...

 

I jos ovo cudjenje kao pa sve to je normalno...Bice da je to onaj poliorjentalni deo u DNK.

 

Pa evo ja prvi sam gore napisao da su te mere isto kao i cifre apsolutno nebitne. Jer te mere sem Kine niko ne može (a i ne treba, da sprovede). I uz takve mere, Kina je morala da laže o brojkama. Pa se onda da postaviti pitanje o učinkovitosti tih mera :lol_2: 

 

I uopšte...bilo kakvo poređenje bilo čega između Evrope i Kine je suludo...Evropa kakva god da je, takva je i naša je i nemam nameru da svršavam na kinese metode. Možda evropski metodi nisu učinkoviti odmah ali su naši i čine deo naše kulture. Kao što su i njihovi deo njihove kulture. I poštujmo to što kinezi prvi misle da su te mere ok, kao što treba da poštujemo to što mi mislimo da nisu. I da ne palamudimo više :kece:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo je retka situacija u kojoj se ne slazem sa kolegom Enemiksom.

Ja na ovoj temi ne vidim neku anti-kinesku histeriju. Retko se i komentarise epidemiolosko stanje u NR Kini. Na svakih (lupicu) 30.postova se desi jedan o situaciji u Vuhanu. Masovno se komentarisu aktuelnosti iz Srbije,bivse Juge i evropskih zemalja te SAD. Nijedna vlast u pobrojanim delovima sveta nije postedjena kritike za svoja (ne)postupanja. Ni administracije niti njihovi gradjani koji se ponasaju neodgovorno. 

Ja svakako ocekujem da ce,kad ovo prodjetm, u Evropi da "leti perje"..zatajile su ozbiljno ili obavestajne sluzbe ili demokratski izabrani predstavnici..ili oboje. No,isto tako ocekujem da ce i NR Kina doci na talon. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

 

Pa evo ja prvi sam gore napisao da su te mere isto kao i cifre apsolutno nebitne. Jer te mere sem Kine niko ne može (a i ne treba, da sprovede). I uz takve mere, Kina je morala da laže o brojkama. Pa se onda da postaviti pitanje o učinkovitosti tih mera :lol_2: 

 

I uopšte...bilo kakvo poređenje bilo čega između Evrope i Kine je suludo...Evropa kakva god da je, takva je i naša je i nemam nameru da svršavam na kinese metode. Možda evropski metodi nisu učinkoviti odmah ali su naši i čine deo naše kulture. Kao što su i njihovi deo njihove kulture. I poštujmo to što kinezi prvi misle da su te mere ok, kao što treba da poštujemo to što mi mislimo da nisu. I da ne palamudimo više :kece:


Pa nisam odgovorila na tvoj post zbog tebe.
 

Nego zbog ovih koje u sustini boli doope i za Kineze kao ljude vec za apologetsko izgovaranje tog sistema sa odokativnim uskracivanjem slobode i implementaciju u nasim uslovima.  
 

Ono za obavestajne zapadne obavestajne sluzbe sam pre napisala na kineskoj temi.

Edited by Plavi Golub
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E pa nemoj si sujetan, ali ni Kina više nije zemlja sa milijardu bicikla...ono...plamene zore, bude me iz sna.

Ne radi se ni o kakvoj sujeti, što bi rekao Kinik, mene Kina ič ne interesuje, nego mi je zanimljiv taj fenomen u Srbalja, da na slepo brane sve što dolazi iz Rusije i Kine, bratskih naroda, nasuprot zlom i lažljivom zapadu.

 

A empirija nas uči upravo suprotno - da laži, prevare, skrivanja, dolaze upravo iz takvih režima. Empirija nas uči, kao što je Crni Bombarder gore rekao, da Kini nije verovati ni kad kaže da je napolju dan u podne, a kamoli kad su ovakve stvari kojima se narušava savršenost komunističkog zločinačkog sistema.

 

Pogotovo kad dolazi od naroda koji se svakodnevno sablažnjava nad lažima, prevarama i skrivanjima sopstvenog režima, u čemu postoji konsenzus, iako ni ovde nemamo "činjenice" već samo empiriju i iako je taj domaći režim upravo potekao i učio, ne od zapadnih licemernih lažovskih režima, već od svojih uzora, Putka i Si Đia.

 

Ali ne, onda dođe Starešina i traži konkretne podatke. Ma nabij si ih u dupe [emoji41][emoji57].

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Osim sto nisu nebitne, posto su te lazi dale svim tim Nestorovicima osnovu za hipotezu da je "najsmesniji virus" 3.000 mrtvih u regionu od 50 miliona, kako ide pa to obican virus vise ubije godisnje i slicne stvari koje su se i ovde pisale pre par nedelja.
I zato je fokus na prvobitnim Kineskim lazima, da su dali te ispravne podatke pa umesto 3.000 stoji brojka izmedju 10.000 i 42.000  a umesto 80.000 zarazenih stoji x.xxx.xxx zarazenih
mozda bi Italija drugacije shvatila virus kao, mozda Nestrovic ne bi slao ljude u soping u Milanu. Mozda se ne bi igrala utakmica Atalanta Valensija posto imas 1 slucajeve virusa kod tebe a video si opasne brojke u Kini
Mozda zato treba da bude fokus na tim lazima? 


Ovo sve što si napisao može da stoji ako sve nabrojane države zdravlje svog stanovništva, ekonomiju i prosperitet baziraju na google dostupnim informacijama. Neće da bude. U januaru imaš već pismo  Pitera Navara (koji nije tek neki rendom vašingtonski administrativac) o tome šta se sprema i šta treba raditi. Međutim, to se poklapa sa dow i s&p all time high rezultatima i svakoga u US boli patka da vidi šta je iza ugla. 

 

Hoćeš da mi kažeš da epidemiološke službe Italije i Španije nisu mogle same da zaključe da je 3k mrtvih uz ONAKVE MERE ozbiljan problem?!? Ti i ja to možemo da zaključimo a ne neko ko se time profi bavi. I ko zna da Kina ima istoriju laganja. I šta ti uradiš? Poveruješ im? Neće biti. Kina je kriva što su karantin uveli tek kad su imali 10k zvanično zaraženih (što je x5 realnih)?

 

Misliš da je Nestorović ono lupetao jer je imao pogrešne informacije iz Kine? Zaista...ako ništa drugo, eno ti ga neki dan se izleteo sa izjavom da su već početkom februara imali prve sastanke gde su znali šta se sprema. 

 

Što Nemačka ili Austrija nisu nasele na kineske laži? Ili će biti da je do poverenja u Kinu ili do informacija koje imaju a žele da zaštite stanovništvo i privredu plus ozbiljne države bez lako ćemo pristupa. Što Koreja nije nasela na kineske laži? 

 

Inače, načuh da je kineska ambasada u Srbiji još početkom februara kineskim firmama u Srbiji ukazala na problem koji se sprema i rekla im koje mere zaštite da preduzmu. Ceniš da je menadžment firmi u jebenoj Srbiji početkom februara mogao to da zna ali su obaveštajne službe tako velikih država verovale vestima ca CCTV1? 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto su moja zapazanja je da se kod svih govori o malom ulaganju u zdravstvo (manjak zastitne opreme, mnogo zarazenih lekara). Medjutim cisto tehnokratski suludo je projektovati zdravstvene sisteme za pandemije. Pandemije se moraju spreciti. Kao i ekoloske katastrofe. A zato je pre svega vazno da se pravovremeno iskomuniciraju sa mesta nastanka.

 

I jos jedna stvar. Ne moze se svet postaviti da se sve sto se tice zastite proizvodi samo u jednom delu sveta. Odjednom sva zastitna oprema, komponente za lekove dolazi samo iz Kine ili Indije. Politicki i korporativno svet ce morati da se malko pocesu po glavi.

Edited by Plavi Golub
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ovo je retka situacija u kojoj se ne slazem sa kolegom Enemiksom.

Ja na ovoj temi ne vidim neku anti-kinesku histeriju. Retko se i komentarise epidemiolosko stanje u NR Kini. Na svakih (lupicu) 30.postova se desi jedan o situaciji u Vuhanu. Masovno se komentarisu aktuelnosti iz Srbije,bivse Juge i evropskih zemalja te SAD. Nijedna vlast u pobrojanim delovima sveta nije postedjena kritike za svoja (ne)postupanja. Ni administracije niti njihovi gradjani koji se ponasaju neodgovorno. 

Ja svakako ocekujem da ce,kad ovo prodjetm, u Evropi da "leti perje"..zatajile su ozbiljno ili obavestajne sluzbe ili demokratski izabrani predstavnici..ili oboje. No,isto tako ocekujem da ce i NR Kina doci na talon. 

 

Daleko bilo da se o svemu slažemo :kece:

 

Ne rekoh topik, nego forum. Eno PRC topika gde je Denis imao neke baš baš neprikladne postove i takvu histeriju. 

 

Za posldnji pasus se baš slažem i on jeste poenta mog kenjanja danas. Ako je ijedna EU država dozvolila da joj jebena kineska komunistička propaganda kroji sudbinu, onda smo ga najebali kao kontinent. Ipak, ne verujem da je do toga. Nego do velikog fejla, kao što si rekao, obaveštajnih službi i demokratsko izabranih predstavnika, ili oboje. 

 

Kina mora da dođe na talon kada se ovo završi samo to svakako neće biti e lagali ste a mi naseli. Jer Kinu zabole za to a ni EU od toga nema ništa. Nego da EU postane manje zavisna od Kine, da pokuša da reorganizuje svoje kanale distribucije i prozivodnje, da uloži u lokalne pogone po cenu da plati koliko će morati da plati a ne da zavisi od toga što Đi Min Lin to uradi za dva dolara dnevno i kuvanog slepog miša. Al onda jbg, top menadžment, shareholderi i ostala korporativna ekipa mogu da zaborave na masTne profite na kojima su jahali decenijama jer je lakše da rendom Kinez napravi ono što može i Evropljanin. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

da krenem od infekcije zdr. radnika, ja sam na sudskoj, mi inace koristimo zastitnu  opremu :odecu,obucu .... pa je nama to svakodnena praksa,nazalost masa kolega nikad nije bila u prilici da koristi zastitu pa kad se doda da je bila deficitarna na pocetku pandemije i jos se dobija na kasicicu - eto problema. o politickim i ekonomskim manevrima svih na svetu ne treba trositi reci ... tako fa smo svi ucestvovali u sranju, svako je dao svoj "doprinos" ....

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

 

Cak i ove smesne predikcije sa urnama su kudikamo ozbiljnije od 'kinjez gowno laze' argumenata.

To bi (10x) cak mogli i nekako da sakriju ili podvedu pod neke druge bolesti...

 

I sa tim ciframa, oni su na ~20mrtvih na milion stanovnika pa uporedi sa ostatkom sveta..

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...