Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Tvoje i propuste tvojih "strucnjaka" placa narod. Kukavice!

 

-Smesan virus

-Idite u shoping

-Necu da nosim masku

-Zli gastosi

-Moli vas i ljubi vas Aca, ne izlazite

--Policijski cas

-Penzioneri, volim vas

-Jos duzi policijski cas

-Narod je nedokazan

-Krecemo sa masovnim testiranjem

-Kucni ljubimci, naucite da koristite toalet

-Nasli smo jos para, svima po 100€ o.O

-Ipak krecemo sa ""prosirenim testiranjem", masovno smara 😉

-Otvara se linija za uplatu pomoci jer "imamo para"

-Dosad najduzi policijaki cas

 

Sizofrenija to be continued....

 

P.S. Za svo ovo tuzno vreme koje je za nama, jos se vodi aktivna kampanja - NIJE BOLEST SVE STO BOLI!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

U Nišu ponestaje kapaciteta...

 

spacer.png

 

ovo isti onaj telegrav čiji je urednik pre neko veče izdominirao na press konferenciji, da je naspram njega doajen novinarstva Dragan Jebeni Vučićević izgledao kao trećerazredna Barbara sa televizije Most.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ovo isti onaj telegrav čiji je urednik pre neko veče izdominirao na press konferenciji, da je naspram njega doajen novinarstva Dragan Jebeni Vučićević izgledao kao trećerazredna Barbara sa televizije Most.

Izgleda, međutim priča je istinita, provereno....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Matador said:

 

 

Sizofrenija to be continued....

 

P.S. Za svo ovo tuzno vreme koje je za nama, jos se vodi aktivna kampanja - NIJE BOLEST SVE STO BOLI!

Sad je non stop sa doktorima, mogli bi malo da mu to pogledaju.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Za sledecu nedelju ocekujem karantin od cetvrtak 17h do utorka 05h ujutru. 
Ali..to sam vec i sinoc napisao. 

Inace..posto na forumu egzistira grupa forumasa, kojima smeta kritika mera i odluka srpskih epidemioloskih i politickih vlasti i koji opravdanje vecito pronalaze u stoci (stanovnistvu) jer se stoka ne pridrzava nicega i neneormalna je..u Hrvatskoj takodje ima primera nediscipline i krsenja odluka. Posto je kod njih na snazi zabrana napustanja mesta prebivalista onda se u tu svrhu (za izuzetke) izdaju elektronske propusnice/dozvole. Zna se ko sme,a ko ne sme da ih zahteva. Medjutim,dozvolu je zatrazilo preko 2000 osoba kojima je izrecena mera izolacije. Sto je,jelte,isto potpuno idiotski.

Juce je u Zagrebu jedna zena obolela od virusa prilikom provere zatecena u porodicnoj kuci,gde je otisla da poseti roditelje. Jos jednom:zena kojoj je utvrdjena zaraza i koja ima blazu klinicku sliku (pa je u kucnom karantinu) otisla je malo na rucak kod roditelja..

Pa sve to hrvatske vlasti nije nagnalo da zaostravaju mere i primenjuju vojne. Dapace - vidimo da ce biti i njihovih ublazavanja. 

Uopste vise nisam siguran da oduzimanje slobode kretanja u ovoj meri i na ovaj nacin ima veze sa efikasnim suzbijanjem epidemije.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ovo isti onaj telegrav čiji je urednik pre neko veče izdominirao na press konferenciji, da je naspram njega doajen novinarstva Dragan Jebeni Vučićević izgledao kao trećerazredna Barbara sa televizije Most.

 

Ja mislim da je onaj baki bio iz SRPSKOG Telegrafra, lite verziji Informera, osnovanog negde 2016, a ovu vest je preneo običan Telegraf, koji je malo manje gowno od prethodna dva brisiguza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni Bombarder said:



Uopste vise nisam siguran da oduzimanje slobode kretanja u ovoj meri i na ovaj nacin ima veze sa efikasnim suzbijanjem epidemije.

 

Ima ko da misli umesto tebe (nas) i verujem da ćeš i ti ugledati svetlo na kraju tunela. Izdrži druže...kad je srBska majka izdržala sa nanogicom 6 meseci, izdržaćeš (ćemo) i ti (mi) par nedelja....#predajanijeopcija

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se u petak, 27.3.2020. zavrsio 14 dan samoizolacije. Bio srecan sto cu moci malo da prosetam.

U subotu, 28.3.2020. zovu me da kazu da je sad 28, znaci do 10.4.2020. Popizdeo sto necu moci da prosetam.

Danas, dobijamo obavestenje da od 10.4.2020 do 13.4.2020. niko ne moze napolje. Dobijam blazi nervni slom sto ne mogu da prosetam


Znaci ravno mesec dana. A inace, preporuceno mi je da se krecem svakodnevno.
 

I sve to zato sto je neko nesposoban da sprovodi mere, pa ce da se izivljava na svima.

 

Ne mogu vise da se nerviram na tu imbecilnu grupu koja vodi stvari u ovoj "drzavi", ne mogu da se nerviram na "narod" koja istim tim dozvoljava sve ovo, resio sam da gledam na ovo "on the bright side".

 

Najzad su dodali tu kap koja je prelila casu, zbog koje vise necu oklevati nego odoh negde drugde cim se za to stvore uslovi.

  • Like 5
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Izdrazcu ja @Constantinovaj karantin i virus..nema tu dileme.
Kako posle izdrazti nosioce Morona virusa - e,tu nisam pametan. Toga se plasim..imas neki predlog,neku meru sa "juga"? 

Ja procitao Mona virus, mada kad razmislim to je isto.😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Crni Bombarder said:

Toga se plasim..imas neki predlog,neku meru sa "juga"? 

 

Samo pusti struju u žice....

Spoiler

Joooj Radovane,crni Radovane - REMIX- - YouTube

 

A ti slobodno počni ovim redom....

 

Spoiler

How to fit in with locals - Belgrade at night

Spoiler

 

 

Edited by Constantin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče cele ove situacije sa merama koje naša vlast propisuje, delim frustraciju i nerviranje koju vidim da većina forumaša ispoljava. Al razmišljao sam malo o svemu tome i sledeća misao mi je pala na pamet.

 

Naše zdravstvo je toliko ruinirano i generalno je spremnost zdravstvenog sistema da se suoči sa jednim ovakvim izazovom ekstremno niska. Uz to je jasno i da postoji dosta propusta u reagovanju na sprečavanje cele ove situacije, cela priča sa nespremnošću na šire testiranje itd.

 

Kad uzmemo sve to u obzir trenutna situacija, tu prvenstveno mislim na broj mrtvih, nije toliko katastrofalna, a tu verujem i da bi bilo dosta teško sakriti da su stvari zaista otišle skroz u krasni.

 

Imajući u vidu to, iako deluju preterane, ove mere možda i nisu loše, jer ako bismo u Srbiji zaista imali full blown outbreak, kao što se desio u Španiji, Italiji, Njujorku i UK, to bi bio horor neviđenih razmera. Stvarno se bojim i da zamislim kako bi to izgledalo sa našim zdravstvenim sistemom i nivoom organizacije.

 

Tako da mislim da bi sve ove mere trebalo da gledamo kroz prizmu toga šta bi moglo da se desi ako bi kod nas zaraza krenula da se širi nekontrolisano, ili čak ne mora ni da bude skroz nekontrolisano, već samo umereno brže od onoga što imamo sada.

 

Vučić naravno to nikad neće reći, već će da jede govna o 400k gastarbajtera, narodu koji je stoka, neodgovornim pojedincima, kučkarima i ostalim glupostima i da time pravda ovakve mere, ali generalno mi deluje na mi u Srbiji hodamo po mnogo tanjoj oštrici žileta nego što je to slučaj u nekim drugim zemljama i da ne bismo mogli da se izborimo ni sa umereno zajebanom situacijom sa koronom.

 

Ne znam da li je ovo zaista tako, ili je to samo moj utisak i racionalizacija radi lakšeg prihvatanja ovog karantina, ali jbg moramo da izdržimo, a svakako ima i ljudi (tu pre svega mislim na medicinare) koji su u dosta zajebanijoj situaciji od nas običnih ljudi i koji ovu igricu moraju da igraju na impossible težini i raspaloj krntiji od kompjutera, tako da jbg.

 

 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...