Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Nestorovic dominira kod Marica...mrtav ladan na saljivu opasku Marica da je slao ljude u soping u Italiju kaze "idem u penziju u septembru, mnogo sam radio pa imam dobru penziju, uopste me ne pogadja to sto pricaju o meni"...Mora neki preki sud, nista drugo ne pomaze...

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, handys said:

 

Ja koliko razumem, sta god dirao vani, lanac prenosenja se prekida pranjem ruku, samo da se ne dira lice. Onda sve gde si u kuci pipao pre pranja ruku dezinfikujes. Rukavice su stvarno cist visak, maske su ipak dobre ali samo ako lepo nalezu na lice.

Ja obavezno nosim rukavice kad idem u nabavku. Kad su mi rukavice na rukama siguran sam da neću dirati lice. Podsvest...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako se Maric uvek zaboravi kad se pominju DJ Vucicevic, Mitrovic, i ostale Barbare. 
A on staro, lukavo, kvarno, inteligentno DB govno koje se pravi francuska sobarica.

Zesce pokvaren covek.

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kaze Brnaba samo Vucic zna koliko respiratora smo kupili...on je opsednut respiratorima, zove je nocom da joj objasnjava neke probleme sa baterijama...majko mila sta zena izgovara...😁

Edited by ZiS
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

@Angelia

A da ne misliš ti na Džoleta i Sladžu emoji16.png? Ja mislim da ovi Đani i Slađa nisu ni postojali pre 15 godina...

Đani je megazvezda u odnosu na Džoleta, a goajazan je zbog uzaanog nacina ishrane

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

Pa svako po savesti I mogucnosti.

Ne mogu svi kao Djokovici da pljucnu milion, neko da evro, neko evro svakog drugog dana, neko 10, neko 50. U ovakvim vremenima (I ne samo u njima, naravno) treba gledati siru sliku. Jasno je I da nisu svi u prilici da doniraju, ali svako kome je prece da popije kafu ili kupi cigarete nego da pokaze trunku solidarnosti, morao bi dobro da se zamisli o svojim prioritetima I o tome da ce I njemu ili nekom njegovom trebati neka pomoc nekada.


https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/nkt-naredbe-i-preporuke-se-u-najvecoj-mjeri-postuju-usvojen-izvjestaj-o-donacijama-uplacenim-do-danas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

SVESNO SAM REKAO DA JE OVO NAJSMEŠNIJI VIRUS! Dr Nestorović odgovorio na prozivke

 Dobio sam četiri strane u "Nedeljniku" pre neki dan sa naslovom "Stend ap koroničar". Mene je to oduševilo. Ja svaki dan šetam Beogradom i Obrenovcem i ljudi su oduševljeni.

 Ja sam, da se ne hvalim, popularan doktor, ali ja volim kada drugi ljudi imaju različita mišljenja. Jedini trenutak kada sam bio u iskušenju da reagujem bio je kada mi je ćerka rekla "Tata, znaš li šta sve o tebi pišu na Tviteru"?! Potom sam izašao na ulicu i 20 ljudi me je pozdravilo i podržalo me

 

The X Files Scully GIF by Fox TV - Find & Share on GIPHY

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uncletima said:

 


Bolje kuci da krepam uz caj, nego ovakvi strucnjaci da me lece!


 

Djubre osuditi za par ubistava, odma, bez odugovlačenja... Kakav sud, kakvi advokati?! 

Šta kažeš advokat, braniš ga? 

Nemoj i ti da pričaš gluposti, da ne bi završio i ti kao on.. 😁

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, JohnnyDragon said:

Djubre osuditi za par ubistava, odma, bez odugovlačenja... Kakav sud, kakvi advokati?! 

Šta kažeš advokat, braniš ga? 

Nemoj i ti da pričaš gluposti, da ne bi završio i ti kao on.. 😁

 

 

Ali ne mozemo tako znate, pa ljudska pravaaaa....morate prvo da popricate sa njim...

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako, covek je ipak setao ulicom i video da su ljudi odusevljeni svime, jedino im eto smeta sto nije policijski cas 24 sata (premda je onda nejasno sto su odusevljeni na ulici i sto ih je tako mnogo, al ajde)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, wwww said:

EU2ByVxWkAApGtH?format=jpg&name=medium

valjda je tacno

 

 

Ja nasao ovu.. Sve ovo verovatno treba uzeti s rezervom, jer verujem niko nije radio istrazivanje direktno s covid 19, bilo bi glupo iz sasvim jasnih razloga.. 

Virus se uglavnom siri kapljicnim putem, moze se vezati i cesticama prasine.. I to su slucajevi gda maska pomaze.. 

 

 

 

 

scale_1200.jpg

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...