Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

To je proizvoljno.

...

Tako onda isto mozes racunati npr broj testova u San Marinu, ili Lihtenstajnu.

 

Aproksimacija je, zapravo, potpuno legitiman metod i skroz primerena za korišćenje kod ovakvih grafikona.

 

Nije egzaktno, ali je dovoljno dobro za poređenje.

 

Usput, San Marino i Linheštajn, sa po oko 30,000 stanovnika, sigurno nisu dobri primeri za ovakvu vrstu aproksimacije, ali je CG, sa populacijom otprilike 2/3 od 1,000,000, sasvim u redu za neku linearnu aproksimaciju.

 

Sent from 127.0.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ruku na srce nas i nema 7 miliona u Srbiji, bar milion je u inostranstvu. I tu ne mislim na ove što su se vratili. Ja imam dosta rodbine u EU zemljama i niko se nije vratio. Ovi što su se vratili su uglavnom ovi "zaposleni" po Slovačkoj, Rusiji i slično gde dobiju honorarni ugovor na 3-6 meseci i onda se vrate u Srbiju na odmor pa ponovo. A regularni gastosi imaju socijalno tamo gde su i ne pada im napamet da se vraćaju u ovu kaubojštinu od zemlje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Je l realno da pričamo o ovome?!?

 

Da ti odgovorim kontra pitanjem...kako za zemlje koje imaju više od milion stanovnika možemo da računamo? To je proizvoljno. Ne znamo koliko bi testova uradili da imaju milion stanovnika više. Eto za Srbiju, znamo da nas ima 7 miliona, to je sve proizvoljno, jer ne znamo koliko bi uradili da nas je 8 miliona. 

 

Imaš i na worldmeter. Pritom, ova tabela nije tačna, jer ako su do sada uradili 1456 testova na svojih 631k stanovnika, to mu na milion dođe nekih 2306 (worldmeter.com je dobio 2318, očigledno su koristili drugi izvor za populaciju).

 

 

 

Zato i kazem

Link to comment
Share on other sites


 

9 hours ago, Belgrade said:
  EUyc_icXkAQlQRq?format=jpg&name=medium

 


Ovo bi trebalo ide uz jedan citat, da bi bilo kompletno:

 

Quote
"Krenućemo uz pomoć kineskih prijatelja na masovna testiranja. Očekujte da drastično uvećanje testiranja počne za oko 48 sati. Do sada smo se branili, a sada je vreme da mi napadnemo virus koji nema šanse da se proširi ako nema kontakata među ljudima"

A. Vučić, 23.03.2020.

 

A i da se ne zaboravi.

 

 

 

Edited by fancy
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Krenućemo uz pomoć kineskih prijatelja na masovna testiranja. Očekujte da drastično uvećanje testiranja počne za oko 48 sati. Do sada smo se branili, a sada je vreme da mi napadnemo virus koji nema šanse da se proširi ako nema kontakata među ljudima"

A. Vučić, 23.03.2020.

Ovo ako može da se prebaci u odgovarajuću temu, higijene foruma radi.
Na Corona zajebancija.
Hvala.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:
16 minutes ago, ZiS said:
Evo sad je upravo sahranio 6000 ljudi vise u Nemackoj...jebo me pas kad gledam ovo...iznerviram se od ranog jutra...odakle potreba da broji tudje mrtve...

Šta je rekao?

Da je u Nemackoj 7500 mrtvih.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni sto iko ima potrebu da ga gleda, sem kad izleti sa nekom novom merom/kritikom za narod....covek je oooooozbiljan idiot (mada i tu samo moze da iznervira ponasanjem u ovakvoj situaciji)

 

Verujem da ce i u toj poseti magacinu, sa sve tv kucama, provuci ljude koji su dosli iz EU i tako to

 

Bednije stvorenje ne postoji, a ni veca kukavica

 

Nisi centar sveta paceniku, idi u podrum i pusti struku da se bavi ovom zarazom!

Edited by Matador
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je provukao...i gastarbajtere i opoziciju i herojsku borbu jednog malog naroda uprkos cinjenici da ni zapad ne moze da se izbori sa ovim virusom sa sve prebrojavanjem mrtvih u tim zemljama...i naravno nedisciplinovan narod...klasican predizborni skup...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZiS said:

Ma sve je provukao...i gastarbajtere i opoziciju i herojsku borbu jednog malog naroda uprkos cinjenici da ni zapad ne moze da se izbori sa ovim virusom sa sve prebrojavanjem mrtvih u tim zemljama...i naravno nedisciplinovan narod...klasican predizborni skup...

Sto bi Ljupko rekao:
 

Spoiler

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je najjače to što on sve ovo radi sa pozicije predsednika države, koji nema nikakva ovlašćenja, osim u ovoj situaciji i da raspusti parlament, a pojavljuje se kao i dok je bio premijer. Čovek se nije ni povukao iz stranke (podsećam da je rekao da će to uraditi), rekao da ae nikada neće kandidovati za predsednika. Njega premijerka zove ŠEFE. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Bane said:

Ja sam cuo da reko 1500 mrtvih u Nemackoj!? 

Verujem ja da svako cuje ono sto zeli...ali 22:12 na snimku.

 Edit...ja pogresio...za mene vazi ona prva recenica 

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZiS said:

Verujem ja da svako cuje ono sto zeli...ali 22:12 na snimku.

 

 

Bas i ne mogu da verujem da ovo radim, ali je prvo ponovio 8500 za USA, a odmah nakon toga rekao Francuska, pa si s razlogom pomisio da prvo navodi cifre pa drzave. Ako odslusas do kraja, cuces u stvari da je redosled prvo drzava pa onda cifra. 

Link to comment
Share on other sites

"Sve je to nama nasa borba dala" iliti teatar apsurda iz mog kraja
(bilo bi urnebesno smesno da nije tuzno i zalosno)

Spoiler

Vatrogasci zaustavljeni u akciji zbog zabrane kretanja

Članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva iz Bezdana su se juče, nešto posle 13 časova, uputili na intervenciju van sela, ali su na mostu kod carine doživeli neočekivano. Službenici granične policije su ih zaustavili i insistirali na dozvolama za kretanje tokom zabrane, koje im još uvek nisu izdate.

Foto 36592Članovi predsedništvo DVD Bezdan su za SOinfo.org naveli da ih je o požaru izvestila Vatrogasno spasilačkog bataljona iz Sombora, te da su se odazvali pozivu i uputili se na intervenciju jednim vatrogasnim i sa dva civilna vozila koja se inače koriste za ovakve prilike. Kako kažu, na teren je krenulo devet članova Društva, propisno opremljenih u kompletnim uniformama. - Pripadnici granične policije su nas međutim zaustavili na mostu kod carine i insistirali na dozvolama za kretanje tokom vanrednog stanja. Dozvole nismo imali, ali nam je usmeno odobreno, od strane nadležnih organa Sektoru za vanredne situacije, odnosno beogradskom i somborskom MUP-u, da se možemo slobodno kretati u slučaju intervencija, da nije potrebna posebna dozvola i da se naše reagovanje u slučaju požara podrazumeva - preneli su iz predsedništva DVD Bezdan. Objasnili su i da je vatrogasnicima tek nakon izgubljenih pet minuta, odnosno obavljenih telefonskih poziva i dokazivanja da postoji usmeno odobrenje, dozvoljeno da nastave kretanje ka požaru koji je na kraju uspešno ugašen, u saradnji sa kolegama iz VSB Sombor.
Članovi predsedništva bezdranskog društva, kako kažu, još jednom žele da upute apel nadležnima da se udostoje i upute pisani odgovor na njihove dosadašnje zahteve da im se odobre dozvole. Kažu da su odobrenja tražili od gradonačelnice, inače komandatna lokalnog Štaba za vanredne situacije, ali i od odgovornih lica u sektoru. Objašnjavaju i da sva njihova obraćanja uglavnom završavala međusobnim prebacivanjem odgovornosti, unutar Odeljenja za vanredne situacije, između Ivana Gligorića i Milana Pilipovića. - Mi smo u međuvremenu imali i razgovor sa sekretarom MZ Bezdan koji je iskazao zabrinutost zbog situacije i problema sa kojima se suočava jedno od najstarijih dobrovoljnih vatrogasnih društava u Srbiji, sa tradicijom dužom od 140 godina - naveli su članovi predsedništva. Oni podsećaju da je njihovo područje delovanja pored Bezdana i susedni Kolut, kao i pet vikend naselja u okolini.
- Želimo da ukažemo i da DVD Bezdan, i pored izostanka finansijske podrške lokane samouprave u 2019. i 2020. godini, funkcioniše i opstaje, zahvaljujući donacijama i „prosjačenju po selu”. Pored svih teškoća možemo da se pohvalimo da smo jedino dobrovoljno vatrogasno društvo na teritoriji grada koje ima dva ispravna i registrovana vozila - istakli su iz predsedništva. SOinfo.org o nedaćama članica Saveza dobrovoljnih vatrogasnih društava grada Sombora piše punih godinu dana. Odgovori nadležnih izostaju, problemi se gomilaju.
 
 

https://www.soinfo.org/vesti/vest/22881/1/Vatrogasci-zaustavljeni-u-akciji-zbog-zabrane-kretanja/

Nema veze..za sve su krivi: gastosi koji su se vratili,Djilas & Solak te neposlusni narod

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

au brate, sta sam sve video u ovih 5 minuta, citav spektar ozbiljnih dijagnoza, od mesijanskog kompleksa preko kompleksa zrtve do CIA-e i manije gonjenja, da bi se na kraju predstavio kao Antigona koja je spremna da zrtvuje i svoje zdravlje i svoj civot kako bi nas sve spasio od apokalipse i usput nam napunio dzepove velikom lovom koju je sam krvavo ustekao

 

o sweet Sejtane, sta sam bio u proslom zivotu kada sam se reinkarnirao u zemlji u kojoj ljudi glasaju za ovo ?

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno kaže 1500... Preuranjuje se ovde sa napadima, uopšteno pričam... Ne, ne branim ga, niti mi pada na pamet... Ali tako se pojedini na prvu izetikeriraju... Žao mi je samo što sam nateran da pustim snimak, hvala što je rečeno gde je to na snimku pa nisam morao ceo snimak da puštam...

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...