Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, ciao said:

Nije u Francuskoj tako strasno kao sto izgleda, ovo je treci dan da dodaju mrtve iz starackih domova koji su tek sada prijavljeni, ovih "normalnih" tj u 24h je oko 500 po obicaju poslednjih dana. Nadam se da su zavrsili sa ovima iz domova, njih je sada skoro 2000 mislim, prikazanih kao dodaci u tri poslednja dana, ima oko 3000 domova kazu da im stizu svakog dana (tek sada su trazili od njih) koliko je imalo koronu i umrlo od nje u poslendjih mesec dana, kazu da da je 1-2 u svakom domu (od domova koji su poslala odgovor), prosek godina je blizak 90

Sta se desava sa onim doktorom iz Marseja, je li Raul bese? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 said:

Jel gledate Kesića?😂😂😂

napisi nesto za one koji ne mogu da gledaju pliz

5 minutes ago, CLakiSH said:

Sta se desava sa onim doktorom iz Marseja, je li Raul bese? 

On radi u svojoj bolnici u Marseju, daje pacijentima klorokin kome odgovara i testira sve koji dodju na testiranje, uspeo je u tome da se klorokin daje svuda prakticno u kombinaciji sa antibiotikom

Edited by ciao
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zizu said:

U Hrvatskoj i Sloveniji nema vremenska zabrana kretanja, ali ima izmedju opstina i gradova.

 

Inace, Hrvatska je danas pocela sa drive in testom koji moze da se obavi uz uput nadlezne lekarske sluzbe.

 

Gde si ovo našao?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Gde si ovo našao?

 

 

Bilo na N1 u emisiji crvena linija, da skratim, Hrvatska uvodi drive in tj je vec pocelo ali ne moze svako vec ljudi koje lekar opste prakse posalje, brzina testiranja je u Hrvatskoj 3.5-4sata, u Bosni 24h a u Srbiji od 5 do 10 dana, kad se pogleda sta je Kon rekao izgleda da se testovi rade brzo ali ekipa koja treba da dostavi rezulate je totalno nesposobna :krstipd4: sto i ne cudi kad pogledam firme (drzavne i privatne) gde sam radio, uvek ti na kojima je ustvari najlaksi deo posla zaseru stvar.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kakao komšije u Hrvatskoj to rade...transparentno i pregledno. Kod nas DAria na svakoj konferenciji za medije kaže kako su podatke dobili neposredno pred ulazak i da nema po gradovima, kao i druge podatke. Usledi obećanje da će dostaviti, ali na tome se sve završava. Svaka pohvala za Index.hr koji verovatno vuče podatke od svog nacionalnog biroa za Covid.

 

spacer.png

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

I dalje mali broj testova!? Zasto ne rade vise testova? 

 

Izaberi odgovor:

 

1. Neodgovoran narod

2. Gastarbajteri

3. Perimetar oko Milana

4. Đilas, Šolak i njihovi mediji

5. Penzioneri

6. Kučkari

7. Nije uveden policijski čas 24/7

8. Licemeri iz EU

 

Naša vlast se herojski bori, ali neprijatelj je jači i brojniji.

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Bar ovog puta prakticno svako moze da vidi koliko je sati. Ko ce zaista videti, i da li ce to nesto znaciti ne znamo. Ali i Sloba je posle svog vanrednog stanja delovao nepobedivo. S druge strane evo Orban dobio neogranicena ovlascenja na neodredjeno vreme. Ali eto, bar ne mogu (jos uvek) da nam skrembluju izvor informacija i da citamo novine oblepljene kao plakate na fasadama, kao onomad sto smo morali zbog ministra informisanja, zaboravih ko je bio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Otkad u CG ima milion stanovnika?

 

Pa nema, ali je ovo računica na milion, prema broju urađenih testova. CG je uradila 1456 testova do sada, na broj njihovog stanovništva to mu dođe toliko na milion. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

To je proizvoljno. Ne znamo koliko bi to bilo zaista na milion, da ih ima toliko. Mozda manje, mozda vise. Tako onda isto mozes racunati npr broj testova u San Marinu, ili Lihtenstajnu.

 

Je l realno da pričamo o ovome?!?

 

Da ti odgovorim kontra pitanjem...kako za zemlje koje imaju više od milion stanovnika možemo da računamo? To je proizvoljno. Ne znamo koliko bi testova uradili da imaju milion stanovnika više. Eto za Srbiju, znamo da nas ima 7 miliona, to je sve proizvoljno, jer ne znamo koliko bi uradili da nas je 8 miliona. 

 

Imaš i na worldmeter. Pritom, ova tabela nije tačna, jer ako su do sada uradili 1456 testova na svojih 631k stanovnika, to mu na milion dođe nekih 2306 (worldmeter.com je dobio 2318, očigledno su koristili drugi izvor za populaciju).

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

To je proizvoljno. Ne znamo koliko bi to bilo zaista na milion, da ih ima toliko. Mozda manje, mozda vise. Tako onda isto mozes racunati npr broj testova u San Marinu, ili Lihtenstajnu.

 

Moze da se uzme i pet miliona. Taj broj je samo jedinstvena bazna vrednost za svodjenje da bi se sve lakse predstavilo na jednom grafikonu.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...