Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Koliko se secam, sa Malte su se vracali ne svojom voljom vec voljom malteskih zakona, nesto u vezi spajanja porodica, dece.....

Ja bih dala sve vreme koje imam, potpisujem, da mi se deca vrate, da ih gledam, slusam, zivim sa njima. Ali, da mi danas kazu da se vracaju ovde, radila bi varjaca! Dobili bi bukvicu kakvoj se nisu nadali i kakvu nikad pre nisy dobili. Sedi di si, zasuci rukave, postuj pravila, napravi nesto od sebe i zivota, Srbija je g r o b lj e! 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

jel hoce neko da da se menjamo :s_d:
evo kanada i australija mi dodju bas fino, onako pasos za pasos :kece::kece::kece:

Meni je to odmah palo na pamet. Glava za glavu. Oni nama jednog srbina antivaksera, mi njima jednog srbina vaksera. Dobro njima dobro nama. Ja se evo dobrovoljno prijavljujem da učestvujem u međunarodnoj razmeni vaksera i antivaksera.

 

Jebote korona će na kraju da se ispostavi kao blagotvorna bolest u odnosu na sve ove bolesti koje ljudi nose po svojim glavama. Nemojte molim vas da ih vraćate..

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pletilja said:

Koliko se secam, sa Malte su se vracali ne svojom voljom

 

Kako ko, neko se vraćao jer je izgubio posao, neko zbog administrativnih peripetija, a neko zato što nije hteo da se vakciniše (a očekivao je da će vakcinacija biti obavezna) ili da pristane na propusnice.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djura.net said:

 

jel bolja situacija od jutros?

 

Hvala na pitanju. Još osećam blagu malaksalost, i to će proći do kraja dana. Ne znam zašto tako burno reagujem na vakcinu.

 

OK, blaga temperatura, glavobolja, malaksalost su poznate nuspojave..ali ja nisam imala tu blagu temperaturu već onu pravu...preko 38.. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stvarno kako će se na kraju sve to rešiti oko propusnica? Ja sam u startu stvarno zamišljao da će da ti lupe nešto u pasoš ili na fazon pasoša. Ovako ja mogu da dam svoj telefon nekom drugu i on ode u restoran sa mojim kodom i to je to. Eventualno ako stvarno od januara ukinu testove pa ostane samo vakcina, ali opet ni tada ne vidim kako će sve kontrolisati.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

Milutin Mrkonjić na ECMO-u, najopuštenije pošto trudnice i deca uopšte ne umire mogu da stavljaju na taj aparat dedu od 80 godina. :furious:

Zar nije smisao ovako organizovanog društva, sa autoritanim Vođom da za pripadnike vladajućih struktura, klera + bogate i slavne bude povlašćeni tretman? Ili nedajbože da lekari biraju koga će na ECMO a koga na običan respirator?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...