Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 hours ago, Ridji said:


Je l moze i za ovo da se prijavi lekar? 

Mislim sad je hajka, sto je opravdano, da se prijave doktori koji preporucuju ljudima da se ne vakcinistu a sto ne bi mogli da prijavimo lekare koji nece da rade svoj posao i da pregledaju pacijenta. 
Ja bih svakako promenio tog izabranog lekara.

 

Može da prijavi, ali mislim da neće. Ja ću je opet savetovati da karton prebaci u DZ koji ipak imam dobre i normalne lekare.

 

Taj ogranak DZ je problematičan godinama. Ne zna se da li su neljubaznije medicinske sestre ili lekari. 

 

Ja sam tamo imala probleme, dva puta. 

 

Dosadna sam, ali ovo je važno: Lekara na Kliničkom centru je pregledala sestru. Snimala je pluća, nema upalu pluća već bronhitis.

 

Lekarka sa Kliničkog rekla je sestri da je dobro što nije pila lekove prepisane u kovid ambulanti i da se antibiotik ne daje kada je korona u pitanju, a i za druge bolesti ne treba odmah da se prepisuje antibiotik.

 

Ne znam koje je ona lekove prepisala. Obradovala me je činjenica da bar neko od naših lekara zna da antibiotici nisu za koronu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otisao sam da proverim antitela nakon 2 fajzera. 

Druga doza je bila pre 3 i po nedelje (prva krajem avgusta, imao sam pauzu jer sam pred revakcinu bio bolestan). 

 

Bio bih zahvalan, ako moze neko da mi pomogne, da protumaci, nisam ranije citao o testu, i krenem sada da istrazujem, gledam tudje rezultate i vidim da oni imaju neke druge granice ili vrste testa.

 

image.png.276d674cf482164891acc3cb839e8298.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kooineeperk said:

Otisao sam da proverim antitela nakon 2 fajzera. 

Druga doza je bila pre 3 i po nedelje (prva krajem avgusta, imao sam pauzu jer sam pred revakcinu bio bolestan). 

 

Bio bih zahvalan, ako moze neko da mi pomogne, da protumaci, nisam ranije citao o testu, i krenem sada da istrazujem, gledam tudje rezultate i vidim da oni imaju neke druge granice ili vrste testa.

 

image.png.276d674cf482164891acc3cb839e8298.png

 

Ja sam istom metodom radila 4 meseca nakon druge doze - imala 33!

 

Doduse, ja sam imala i koronu pre skoro godinu dana.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Ma uopste nije prica o tome kome je i koliko donirao, vec njegov antivax stav koji je jako opasan a koji on pokusava da uvije u foliju nekih prava i korektnosti.

 

On to predstavlja kao da ga pitaju da li vise voli plavu ili zelenu boju.  Plus promovise neko nadrilekarstvo bosanskih piramida. Generalno jedna ogranicena osoba.


Čudo nije do sada iskočila neka slika sa Nestorom 

Link to comment
Share on other sites

Kako to misliš?

 

n4iIN58.jpeg

 

Quote

 

Doktor Branimir Nestorović ugostio je Novaka Đokovića, svog velikog prijatelja sa kojim je najavio ozbiljan projekat kad Nole završi sezonu. Đokoviću je ostao još samo turnir u Londonu, krajem novembra i onda će imati više vremena da razradi ideju sa Dr Nestorovićem.

- Isplanirao sam tri, četiri neka projekta, koja su meni važna. Jedna je sa Novakom sa Teslijancima, i to će dobro da krene. Čekamo da Novak završi turnire.

 

https://www.telegraf.rs/sport/showtime/3259122-branimir-nestorovic-novak-djokovic-tesla

Edited by erwin
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CikaKURE said:

Debilno je nazivati debilom coveka koji je pomogao vecem brojem ljudi od celog foruma zajedno.

 

Da se vakciniše javno (ili objavi da se vakcinisao) i pozove sve da slede njegov primer, u sledećih deset dana imao bih 100K novovakcinisanih u Srbiji, par miliona u svetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ima to i u uputstvu pise da je propratna pojava. Uzimao sam jednom doksiciklin mesec dana zbog sumnjivog ujeda krpelja koji je počeo da crveni, pa sam čitao uputstvo, što za svaki lek radim :classic_smile:

 

Ma ovo je bilo pre više od 40 godina, bio sam klinac tada. Keva kaže da su tek kasnije otkrili da taj lek trajno boji zube i povukli ga iz upotrebe. U svakom slučaju, imam lepu uspomenu na dečačke dane :05::05:.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:
15 minutes ago, Prijatelj Mitar said:
Ljudi, sme li se u bioskop nakon prelezane korone, kaki su vasi saveti?

Što da ne?

 

Hvala! Cinjenica da si prelezao ti daje malo slobode, ali ja ne planiram da promenim ponasanje u odnosu na prehodnih godinu i po dana. Maska svuda u zatvorenom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:
15 minutes ago, Prijatelj Mitar said:
Ljudi, sme li se u bioskop nakon prelezane korone, kaki su vasi saveti?

Što da ne?

Odgovor na ovo pitanje zasluzuje pola godine bana pa cu preskociti - zna Mitar iz Upper Dubicha o cemu se radi. :classic_biggrin:

Just now, Prijatelj Mitar said:

 

Hvala! Cinjenica da si prelezao ti daje malo slobode, ali ja ne planiram da promenim ponasanje u odnosu na prehodnih godinu i po dana. Maska svuda u zatvorenom.

"Gospodjo moja - ja sam, tvoj covek za kojega potpisa` onomad pred popom i maticarom i jos  gomilom svedoka"! :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

A to je dobro ili lose? Jel se ocekuje vise ili je i ovo ok?

 

Meni je rekla da je super, obzirom da je proslo vec 4 meseca od druge doze. Kaze, obicno oni nakon Pfizera imaju 10-15, u proseku.

 

E sad, ti si relativno skoro dobio, verovatno je zato iznad tog proseka.

 

Jesi prelezao koronu?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

Meni je rekla da je super, obzirom da je proslo vec 4 meseca od druge doze. Kaze, obicno oni nakon Pfizera imaju 10-15, u proseku.

 

E sad, ti si relativno skoro dobio, verovatno je zato iznad tog proseka.

 

Jesi prelezao koronu?

 

Nisam prelezao osim ako se nije desilo to izmedju dve vakcine kad sam imao neke blage simptome. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Hvala! Cinjenica da si prelezao ti daje malo slobode, ali ja ne planiram da promenim ponasanje u odnosu na prehodnih godinu i po dana. Maska svuda u zatvorenom.

 

Apsolutno! 

 

Nevezano da li traze ili ne - nosila je u NL (gde vise nije obavezna), nosim je i ovde na Floridi (gde je u vecini zatvorenih mesta preporuceno da je nose i vakcinisani)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...