Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 minutes ago, Kronostime said:
  • Glodur Informera Dragan J. Vucicevic
  • Glodur Novosti Milorad Vucelic
  • Glodur Objektiva Dejan Vukelic

Glodur = Glavni i odgovorni urednik.

Ova trojica su sve sem toga.

 

Do juče u tabloidima nije promovisana vakcinacija već uglavnom antivakseri, to pratim objavljujući ove delove naslovnica. Naravno da ne preporučujem čitanje tog smeća.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

 

Do juče u tabloidima nije promovisana vakcinacija već uglavnom antivakseri, to pratim objavljujući ove delove naslovnica. Naravno da ne preporučujem čitanje tog smeća.

Sa druge strane, ja preporucujem javno paljenje celog tiraza tog smeca i krivicnu odgovornost za  urednike tih i ostalih glasila, a i za REM i RATEL - od osnivanja do sada: vece stete nam niko nije naneo u istoriji.

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Losmi17 said:

Bogami mene je fajzer razorio juce. Ceo dan temperatura, svaka kost me bolela, glava, rame.

Danas vec dosta bolje, ostao bol u ramenu.

Uf al te sastavilo. Mene boli glava od jutros ali podnosljivo, osetim da sam malo topla, troma i usporena ali izlazila sam i napolje na par sati, doduse juce sam odmah posle vakcine legla, odmarala/spavala i do jutros nista nisam radila. Rame stabilno boli. 

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoe Bg said:

Uf al te sastavilo. Mene boli glava od jutros ali podnosljivo, osetim da sam malo topla, troma i usporena ali izlazila sam i napolje na par sati, doduse juce sam odmah posle vakcine legla, odmarala/spavala i do jutros nista nisam radila. Rame stabilno boli. 

Ni Nuttela ne pomaze?

 

Spoiler

 

Odo` da prespem domacu, a i da vidim kako vino napreduje dok` ne nastupi kataklizma.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da nema novih mera:
 

Quote

 

Radno vreme radnji u Beogradu produžava se do ponoći, razlog – Nesvrstani

 

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je da će radno vreme maloprodajnih objekata i restorana od subote, 9. oktobra, do 13. oktobra biti produženo do ponoći, saopštila je Gradska uprava.

Ta odluka je doneta zbog velikog broja stranih gostiju koji će posetiti Beograd tokom međunarodnog samita koji se održava povodom 60 godina od osnivanja pokreta Nesvrstanih.

Vesić je istakao da će Beograd biti dobar domaćin sada kao što je to bio i u septembru 1961. godine kada je održana prva konferencija Nesvrstanih.

 

https://rs.n1info.com/biznis/radno-vreme-radnji-u-beogradu-produzava-se-do-ponoci-razlog-nesvrstani/

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posle antigena i rezultata krvi, stigao mi i "PRC" - negativan ☑️

 

Gospoja ok, temperaturu nema od dana kad je testirana (cetvrtak), nije malaksala, nema bolova u misicima, nema problema sa disanjem.

 

Suvo kaslje i ima podnosljivi glavobolju, odnosno kaze da je bole oci kao da je napinjala vid.

 

Edit: nzm kako sam negativan kad sam imao iste probleme kao ona prethodnih dana. U ponedeljak sam imao bolove po telu i uvece temperaturu na sat vremena, do srede su me povremeno mucili probavni problemi, a suv nadrazajni kasalj imao do sinoc (sad se smirilo).

Edited by Prijatelj Mitar
  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Posle antigena i rezultata krvi, stigao mi i "PRC" - negativan ☑️

 

Gospoja ok, temperaturu nema od dana kad je testirana (cetvrtak), nije malaksala, nema bolova u misicima, nema problema sa disanjem.

 

Suvo kaslje i ima podnosljivi glavobolju, odnosno kaze da je bole oci kao da je napinjala vid.

 

Edit: nzm kako sam negativan kad sam imao iste probleme kao ona prethodnih dana. U ponedeljak sam imao bolove po telu i uvece temperaturu na sat vremena, do srede su me povremeno mucili probavni problemi, a suv nadrazajni kasalj imao do sinoc (sad se smirilo).

@zoe Bg briši ovog iz evidencije 🙂

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Out of a total of 385 patients who died, 352 [91,4%] were unvaccinated and 33 [8,6%] vaccinated. Vaccinated deceased patients ranged in age from 38 to 86 years. Of the vaccinated deceased patients, 32 had comorbidities and 1 had no comorbidities.

https://stirioficiale.ro/informatii/buletin-de-presa-8-octombrie-2021-ora-13-00 (prevod: Google Translate)

 

U Rumuniji je potpuno vakcinisano 28,7% stanovništva i još 2,6% jednom dozom.

 

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=People+vaccinated+(by+dose)&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=~ROU

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Losmi17, @zoe Bg  Kakve ste reakcije imali posle druge doze vakcine? Pitam, jer sam ja imala temperaturu 39,5 drugo veče sigurno, prvo veče nisam merila..pisala sam o tome ovde.

 

Razmišljam da li ću tako reagovati i na ovu buster -treću dozu? 

 

 

 

Meni je ovo bila buster doza, nakon 2 kineza.

Dan nakon vakcine me raznelo. Vise od 12 sati temperature oko 38, bolovi u misicima, glavobolja.

Danas dosta bolje, ostao bol u ramenu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

A kako su to procenili da su do 30 godina ugrozeni a recimo onaj sa 31 godinom starosti nije ugrozen vakcinom Moderne?

Čudno je i meni. I Fajzer ima isti problem pa nije stopiran, ne znam što je Moderna problem - osim ako se dešava mnogo češće. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

 

On 10/8/2021 at 10:25 AM, urosg3 said:

Ukoliko gledamo opštine kao entitet centralne opštine u Bgd su za dobru marginu najvakcinisanije, Stari grad, Vračar, S Venac ubedljivo. Ostale gradske opštine šareno. Barajevo, Surčin, Sopot, Mladenovac i Obrenovac traljavo. 
Opasno liči na izborne rezultate 🙂

 

Direktna distribucija visine IQ.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Edward Louis Severson III said:

A kako su to procenili da su do 30 godina ugrozeni a recimo onaj sa 31 godinom starosti nije ugrozen vakcinom Moderne?

 

Jebem li vas mlade i mladje, vi bi sve hteli geometrijski i crno-belo, gde treba i ne treba.

 

Ljudsko telo je varijabilno, nije isto kod svakoga. Uzmi primer da neki mladi luduju i kafani, pa jedan  napola mrtav povraca pod stolom a drugi, iste visine i tezine, zove jos jednu rundu jer se setio neke pesme.

Tako i kod vakcine - ili bolesti kod nevakcinisanih. Neko ce podneti lakse, neko teze, a treci ce umreti.

 

U modernom svetu, imamo suludu i nikada ranije vidjenu mogucnost (i dostupnost!!!) informacija. Isto tako, mogucnost matematickog obradjivanja istih.

Ali to je bezvredno na licnom primeru i u kratkom roku!

Jedina upotrebljiva i pozeljna stvar je verovatnoca. Dakle, izaberes povoljniji i verovatniji ishod i smeris prema tome - ali garantnog lista nema!

 

Uzecu ovde primer mog oca, vec 25+ godina pokojnog. Bio je lekar, intelektualac i opstenito majstor i velikan. Umirao je od raka i savrseno znao sta se desava. Nasao je neku tada novu metodu lecenja i odlucio da proba. Ja ga pitao zna li se uspesnost, a stari se nasmeje i kaze: "ako prezivim, onda je 100%, a ako umrem onda je 0". Nije preziveo, umro je ubrzo.

 

Ovde, kod korone, manje se zna cak i u %. Niko ne garantuje nista POJEDINCU!

Ali statisticki (verovatnoca), bolje je (tj. verovatniji bolji rezulat i duzi zivot) za vakcinisane nego za one koji nisu.

 

Obrati paznju drugde.

Ako se bavis gradjevinom, najverovatnije ti nece pasti betonski blok na glavu (meni, u kujni, nece nikada -meni je jebada da se ne opecem). Ali ako ipak (minimalno verevatno) padne, bolje da imas slem nego da nemas. Ni slem nije 100% zastita, mozda pukne kicma i ubije te. Svejedno, statisticki, bolje je da imas slem nego da nemas.

 

Kod korone, ajme, ne pitaj. Svaka vakcina je bolja nego nista i svaka mera ili (ajd' za primer) u stilu "necu u guzvu, svadbu ili crkvu itd."  isto tako.

 

Da se vratim na kvotovani post - zajebi godine, specificne granice i detalje.

Mere, kakve-takve, postuj iz sopstvene glave a ne zato sto je neko "gore" propisao.

 

I. kad citas vesti, nemoj da pomislis da si van opasnosti jer mediji pisu da su najugrozeniji oni od X do Y, a ti si prevalio taj raspon pre dve nedelje.

 

 

  • Like 15
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Jedan od naučnika na koje se BBC poziva u članku o ivermektinu kao lažnom leku (link) je pod imenom i prezimenom u nizu tvitova ispisao šta nije u redu sa glavnim studijama po kojima je ivermektin efikasan taksativno za svaku pojedinačno i pozvao da ljudi to ospore ako mogu.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...