Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

20 minutes ago, Kronostime said:

Seminar o istorijii IT industrije i teorijama zavere oko toga moramo nastaviti na Tehnickom sektoru iz razloga sto ce doci do gomile neslaganja i patkometrije ciji je bolji...:default_coffee:

Bili je postao meta onda kad je poceo zagovarati vakcinaciju. Do tada su ljudi bili prilicno indiferentni prema njemu.sem Linux-asa 😁.
Zbog vakcina sam ga pominjao a ne zbog bilo cega drugog. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gistro Bančo said:

Bili je postao meta onda kad je poceo zagovarati vakcinaciju. Do tada su ljudi bili prilicno indiferentni prema njemu.sem Linux-asa 😁.
Zbog vakcina sam ga pominjao a ne zbog bilo cega drugog. 

Bili je meta od kad je preprodao IBM-u OS zasnovan na CP/M za njihov proizvod za kucno trziste sastavljen iz otpada: 8086 procesor i cuvenih 640 KB memorije - kome ce trebati vise od 10x osnovne memorije?

:roflmao:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drakaris said:

Kakav smeh sa ovom cenom vakcinisanja. Ne verujem kako je narod pohrlio u Usce. Ovo je u stilu Palme.

...

 

Ne znam zašto se jednostavno ne propiše zakonom da svako ko radi u nekom kolektivu ili je posao takav da zahteva rad sa ljudima mora da primi vakcinu, uz izuzetak onih kojima to zdravstveno stanje ne dopušta. Em je mnogo jeftinije, em je efikasnije. Ako se to može propisati za decu koja idu u školu, može i za pomenute kategorije. Ne verujem da je u pitanju rejting jer se već zaboravilo da su ludaci zabranjivali i šetanje pasa.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Drakaris said:

Kakav smeh sa ovom cenom vakcinisanja. Ne verujem kako je narod pohrlio u Usce. Ovo je u stilu Palme.

 

Ne kapiraš većinu u ovoj zemlji. Kako drugačije misliš da bi ovaj, a i neki prethodni uživali toliku podršku.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cyber said:

Jos samo fali da kazu ko [im] nabaci jos, primera radi, tri kandidata za vakcinu dobija neku vecu kintu.

Naigrali su se ljudi tamo raznih piramida igara.

Nace se ovde neko da te prosvercuje na vakcinisanje - ne brini.

Nece ti pare propasti - evo ja ti dajem 3000.

Beg nikad nije bio cicija.zb763JU.gif

Link to comment
Share on other sites

Eh kako se, iz epidemiloških razloga u par nedelja od lockdown-a tržnih centara dođe do vakcinacije u tržnom centru je odraz volje Vođe.Taman je jedno pametno koliko i drugo.
Zloupotreba epidemioloških mera u političke svrhe 🙂
 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Eh kako se, iz epidemiloških razloga u par nedelja od lockdown-a tržnih centara dođe do vakcinacije u tržnom centru je odraz volje Vođe.Taman je jedno pametno koliko i drugo.
Zloupotreba epidemioloških mera u političke svrhe 🙂
 

Sto?

Pratioce Cece i Jece bih zatvorio u TC da rasprave koja je bolja - pa ko pretekne, ako prezivi plivanje preko reke... neka prica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Sto?

Pratioce Cece i Jece bih zatvorio u TC da rasprave koja je bolja - pa ko pretekne, ako prezivi plivanje preko reke... neka prica.

E to su distopijske slike koje bih da vidim 🙂 Inače The Starija Princeza mi priča kako je jedan lik isto 1. godina na FPN ustao herojski, otišao u Ušće, bio u 7:30 tamo, otčekao mučenik red i stigao kao 101. na vakcinaciju mučenik. Tolika muka uzalud, samo boli ruka...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Hugo Punch said:

Ove scene iz tržnog centra... ovo nije smešno. Ovo je dokaz da je narod stoka. Znači neću da se vakcinišem jer mi je stalo do zdravlja ali hoću za vaučer od 3000 RSD.

 

9 hours ago, Hugo Punch said:

Cekajte, pa jebo te bog...pa zar ne beše do juče priča kako nam vakcina ugrožava život, kako svi pomru, kako svi postanu impotentni, sterilni... i sad ispada da celo ljudsko dostojanstvo košta 3000 dinara?

 

Pa kakav je ovo narod?

 

10 hours ago, Hugo Punch said:

Ove scene iz tržnog centra... ovo nije smešno. Ovo je dokaz da je narod stoka. Znači neću da se vakcinišem jer mi je stalo do zdravlja ali hoću za vaučer od 3000 RSD.

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebote ...

Kakav je Vučić amater....

Podmićuje ljude da se vakcinišu ....

Evo kako bi ja to odradio : Nabavim vakcine, objavim da je cena za vakcinisanje jedno 1000 dindži,naredim mojim botovima da se prvih dve tri nedelje par stotina njih vakcinišu i objavljuju po društvenim mrežama,čisto da narodu malo dižu pritisak ...

Sačekam da opozicija počne da me proziva... Onda izadjem na TV i kažem : Ok, znam da bi ste vi iz opozicije da ste na mom mestu naplaćivali vakcinisanje 2000,ali da dokažem da nisam kao vi evo vam akcije narednih mesec dana : Cena 200 dindži, za starije od 65 i maloletne džabe ...

Pa ja mislim da bi Srbiju okrenuli naopačke da se vakcinišu .... Još bi i neku kintu uzeo ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To samo znači da treba uvesti zloupotrebu pravnog sistema kao krivično delo, pa onda ovakve u keliju, sa cimerom koji voli da "vakciniše", da se malo suoče sa prošlošću :lol_2:

 

Malo je to za necivilizovane. Treba potpisati međunarodni ugovor sa Hrvatskom i reaktivirati Goli otok, pa da se takvi šalju tamo na letovanje. Em bi bilo koristi za turizam, em bi se takvi naučili da ili ostanu u svojim rupama, ili da se ponašaju normalno. Uostalom, svaki čobanin zna da volu ne može da kaže: „Gospodine vole, budite ljubazni da krenete ovim putem”, već da se vo usmerava pomoću štapa. Kod volova to funkcioniše, pa računam da bi funkcionisalo i kod njihovih dvonožnih srodnika.

 

Ovom prilikom se javno izvinjavam plemenitim životinjama što ih poredim sa onima koji im nisu ni do kolena.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Knipex said:

Moj klinac je skeptičan što se tiče vakcina i džabe što ga obrađujem skoro svaki dan već 3 meseca, neće da se vakciniše. Sad mu je izgovor što je bio pozitivan kad i ja, ali sa blagim simptomima. Kad ste okačili ovu vest za ušće ja ga startujem da vidim reakciju, reko evo ti šanse da uz vakcinu dobiješ i neku kintu. Biraj dan u ušću. Kaže neće mene bosti u dupe za 3000. Reko sine ovi ne bodu u dupe, to se radi na drugom mestu, ovi bodu u ruku... Toliko o tome. Barem se ne prodaje za sitne pare ako mozga nema. Ipak, ne odustajem. Valjda će se predomisliti kada se ja vakcinišem za par meseci.

Eh majku mu djetinju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tomiprunet said:

Ne znam Ciao da li se vakcinisala, ali ti Angelia si ocigledno pozurila kao i svi ostali. Eto vam sad kad ste nestrpljivi bili. Meni je jako drago da se nisam vakcinisao ranije, sad cu biti dobar za 3000din. :bravo:

Mc2jVxq.jpg

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim...imam osecaj da mi se mozak sparusio i da zvecka kao zrno suvog graska u glavi...a da ipak podelim s vama jedno zapazanje? Radi se o ovome: Oktobar 2020, redovna kontrola melanoma u levom oku, UZ oka kod moje dr Smiljke Dj. Nalaz bez promena sto je najbolja moguca vest. Doktorka primecuje na kapku oka malu promenu, malecnu kvrzicu i kaze " to je zacetak virusne bradavice, spalicu vam to kad dodjete iduci put". Prolazi vreme, sredinom Februra primam i drugu dozu Sinofarma....pocetkom Marta, sasvim slucajno, primecujem da na kapku nema nicega, to nesto malo sto je postojalo - nestalo bez taga. Prva pomisao mi je bila da je nekako vakcina uticala da ta banda virusa nestane, 3 meseca pre toga sam prestala da uzimam bilo kakve suplemente za podizanje imuniteta jer mi je zeludac otisao dodjavola, ne moze da bude od toga, jedina terapija koju sam primenjivala u kontinuitetu je ona za hronican gastritis i redukovana ishrana, jogurt, dvopek, pirinac, krompir....nista sveze voce i povrce, imunitet bi morao da mi bude na nuli a ipak, kapak s ocistio od virusa. Nekako mi se javlja da je imuni odgovor organizma nakon vakcine zavrsio i sa jos nekim virusima u telu. Verovatno gresim u zakljucivanju ali je moj intuitivni dozivljaj vrlo jak.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...