Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, Knipex said:

Moj klinac je skeptičan što se tiče vakcina i džabe što ga obrađujem skoro svaki dan već 3 meseca, neće da se vakciniše. Sad mu je izgovor što je bio pozitivan kad i ja, ali sa blagim simptomima. Kad ste okačili ovu vest za ušće ja ga startujem da vidim reakciju, reko evo ti šanse da uz vakcinu dobiješ i neku kintu. Biraj dan u ušću. Kaže neće mene bosti u dupe za 3000. Reko sine ovi ne bodu u dupe, to se radi na drugom mestu, ovi bodu u ruku... Toliko o tome. Barem se ne prodaje za sitne pare ako mozga nema. Ipak, ne odustajem. Valjda će se predomisliti kada se ja vakcinišem za par meseci.

 

I to je bolji stav, nego ovi sto ce da izmene misljenje za 25 evra. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ako će da se vakcinišu svi za 25 eur, trošak je mnogo manji nego da dele svake godine 50-100 eur svakome, ni za šta.
Izbodi stoku i plati i da se rešimo pošasti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Knipex said:

Moj klinac je skeptičan što se tiče vakcina i džabe što ga obrađujem skoro svaki dan već 3 meseca, neće da se vakciniše. Sad mu je izgovor što je bio pozitivan kad i ja, ali sa blagim simptomima. Kad ste okačili ovu vest za ušće ja ga startujem da vidim reakciju, reko evo ti šanse da uz vakcinu dobiješ i neku kintu. Biraj dan u ušću. Kaže neće mene bosti u dupe za 3000. Reko sine ovi ne bodu u dupe, to se radi na drugom mestu, ovi bodu u ruku... Toliko o tome. Barem se ne prodaje za sitne pare ako mozga nema. Ipak, ne odustajem. Valjda će se predomisliti kada se ja vakcinišem za par meseci.

Jedan roditeljski savet, pomogao i meni pri razgovoru sa naslednikom koji misli da ako je prelezao Covid za vreme bozicnjih praznika onda ne mora da se vakcinise.

 

tumblr_lgzb4jm3K41qh59n0o1_400.gif

 

Sutradan je otisao na studenCku polikliniku da se Fajzeruje.

 

Za svaki slucaj sam posao sa njim da mu pruzim podrsku

BTSxZX.gif

 

Oduvek sam imao dobru moc ubedjivanja. :s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Nesto razmisljam oni ionako ne racunaju moje fajzerovanje u SR, da dodjem pa da se bocnem jos jednom, za 3,000 :18:

 

2 hours ago, ciao said:

Dajes mi ideju - em smo im ustedeli jednu vakcinu tj dve em necemo dobiti ni dzindze  ovako :classic_laugh:

Ne znam Ciao da li se vakcinisala, ali ti Angelia si ocigledno pozurila kao i svi ostali. Eto vam sad kad ste nestrpljivi bili. Meni je jako drago da se nisam vakcinisao ranije, sad cu biti dobar za 3000din. :bravo:

 

 

edit:

Imam jednu teoriju, a to je posto vidimo da razni ljudi imaju razlicite reakcije na vakcine, od nikakvih do jake temperature . Moje je neko misljenje da oni koji imaju jace reakcije ustvari imaju slabiji imunitet i da ako bi zakacili kovid-19 da bi imali teze posledice. A ovi sto imaju nikakve reakcije imaju jaci imunitet i da bi lakse presli preko covid-19.

Edited by Tomiprunet
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

 

Ne znam Ciao da li se vakcinisala, ali ti Angelia si ocigledno pozurila kao i svi ostali. Eto vam sad kad ste nestrpljivi bili. Meni je jako drago da se nisam vakcinisao ranije, sad cu biti dobar za 3000din. :bravo:

Ma mogu ja jos jednom, nece se baci :smiley2: dok ja stignem u sr cena ce porasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Urose - Kosmaj i okolina su tvoj reon, pali RUP i motri na okolinu.

Ostaju nam jos Srem i Backa da se pokriju (Clash se jos nije stavio na raspolaganje - ceka Putina :furious:), a ako zatreba, Vlada miner ceka kod Gazele, Pancevca i ostalih mostova, a i brat Djura motri na Aerodrom...

Nece se nama ta emigracija i nepostena inteligencija uplitati u nas nacin zivota i otimati nam novce.:default_coffee:

PS. Sosa ima imunitet kao ilegalka.:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Urose - Kosmaj i okolina su tvoj reon, pali RUP i motri na okolinu.

Ostaju nam jos Srem i Backa da se pokriju (Clash se jos nije stavio na raspolaganje - ceka Putina :furious:), a ako zatreba, Vlada miner ceka kod Gazele, Pancevca i ostalih mostova, a i brat Djura motri na Aerodrom...

Nece se nama ta emigracija i nepostena inteligencija uplitati u nas nacin zivota i otimati nam novce.:default_coffee:

PS. Sosa ima imunitet kao ilegalka.:classic_biggrin:

Razumem!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za pravac prema Severnoj Makedoniji i okolini Nisa (Toplica Kosanica, Zupa i jugosticno od Nisa do Pekinga)  se postavlja Vojvoda @Constantin - najiskusniji na tom polju.

Constantine, dovedi to u red, streljaj koga treba - Gvozdeni Puk je tvoj i tebi obrazu.:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Za pravac prema Severnoj Makedoniji i okolini Nisa (Toplica Kosanica, Zupa i jugosticno od Nisa do Pekinga)  se postavlja Vojvoda @Constantin - najiskusniji na tom polju.

Constantine, dovedi to u red, streljaj koga treba - Gvozdeni Puk je tvoj i tebi obrazu.:default_coffee:

 

Ja cu vam pruziti podrsku iz vazduha.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Za pravac prema Severnoj Makedoniji i okolini Nisa (Toplica Kosanica, Zupa i jugosticno od Nisa do Pekinga)  se postavlja Vojvoda [mention=223]Constantin[/mention] - najiskusniji na tom polju.
Constantine, dovedi to u red, streljaj koga treba - Gvozdeni Puk je tvoj i tebi obrazu.:default_coffee:
Ček...nemoj danas. Počeo sam da slavim Djurdjovdan...pa dok završim, tamo u nedelju, će tepamo kog oćeš. Dotle ću se ja utepujem....valja se..[emoji847]

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Ček...nemoj danas. Počeo sam da slavim Djurdjovdan...pa dok završim, tamo u nedelju, će tepamo kog oćeš. Dotle ću se ja utepujem....valja se..emoji847.png

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Abe, dok ti proslavis Djurdjovdan - ovi dobrovoljci ce se razbeze k`o kuciki niz ma`ale od petardu, a ti ti ne trebaju ni kao straza kod Katuna ili Marjana  da im od Doljevca ili odokud nailazi policija.

Streljaj to odma`: il` zovi u lov, il` zovi na pecanje - mamac se ne vraca kuci:s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gistro Bančo said:

Sto niko ne pljuje Alberta Burlu, Grka na celu Fajzera (koji jedini racuna, ako se ne varam, na ozbiljan profit od vakcina) ali se redovno sere po Gejtsu koji je miljarder vec vise od 2 decenije. 

Jbg, Alberta ne znamo, ali sa Gejcovim proizvodima ratujemo vec 40+ godina.

Navika!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, Alberta ne znamo, ali sa Gejcovim proizvodima ratujemo vec 40+ godina.

Navika!

Ja bih prije rekao..svaki bogatas je vudu lutka za istresanje frustracije average Joe-a…iz jednog prostog razloga. Jer average Joe nema para ko Gejts. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ja bih prije rekao..svaki bogatas je vudu lutka za istresanje frustracije average Joe-a…iz jednog prostog razloga. Jer average Joe nema para ko Gejts. 

Seminar o istorijii IT industrije i teorijama zavere oko toga moramo nastaviti na Tehnickom sektoru iz razloga sto ce doci do gomile neslaganja i patkometrije ciji je bolji...:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Seminar o istorijii IT industrije i teorijama zavere oko toga moramo nastaviti na Tehnickom sektoru iz razloga sto ce doci do gomile neslaganja i patkometrije ciji je bolji...:default_coffee:

Jasno, kao da ne znamo da je Linusov najveći 🙂 Toliki da ne mora uopšte da se petlja sa virusima 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nemacka odobrava AZ za svakog ko hoce da se vakcinise njom, bez obzira na priorizaciju (znaci: sva godista, bez obzira na bolesti ili profesiju). Cak ne mora da se ceka 12 sedmica (kao sto su radili do sada), vec moze i ranije (bar 4 sedmice posle 1. doze, mada se u tom slucaju smanjuje efikasnost) da se revakcinise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Urose - Kosmaj i okolina su tvoj reon, pali RUP i motri na okolinu.

Ostaju nam jos Srem i Backa da se pokriju (Clash se jos nije stavio na raspolaganje - ceka Putina :furious:), a ako zatreba, Vlada miner ceka kod Gazele, Pancevca i ostalih mostova, a i brat Djura motri na Aerodrom...

Nece se nama ta emigracija i nepostena inteligencija uplitati u nas nacin zivota i otimati nam novce.:default_coffee:

PS. Sosa ima imunitet kao ilegalka.:classic_biggrin:

Dzaba vam sva straza, kad vam se dijaspora stalno usunjava....sad bar ne sirimo virus, nego cemo da propagiramo vakcine....

Za 5 iljadarki, nemoj da ste stipse, eto da se ne cenjkamo :s_d: Jos ako ubacite pivce ima i da zapevamo....da nam onda platite da prestanemo.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Dzaba vam sva straza, kad vam se dijaspora stalno usunjava....sad bar ne sirimo virus, nego cemo da propagiramo vakcine....

Za 5 iljadarki, nemoj da ste stipse, eto da se ne cenjkamo :s_d: Jos ako ubacite pivce ima i da zapevamo....da nam onda platite da prestanemo.

Uros je zaduzen za tebe. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...