Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Laki21 said:

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/biden-covid-vaccine-patent-waiver-b1842731.html

 

US announces support for patent waiver on Covid vaccines

Biden administration backs effort to waive intellectual property provisions to boost global vaccine access

 

:smiley58::Hail::s_w::classic_love::bravo:

 

 

PS

 

Evo i na srpskom;

 

https://rs.n1info.com/svet/bajdenova-administracija-podrzava-ukidanje-patenata-za-vakcine-protiv-korone/

To lepo zvuci ali ne znam sta to znaci da podrzavaju i kako se to uklapa u ovaj tekst :

 

https://www.lemonde.fr/economie/article/2021/05/05/covid-19-vers-des-profits-records-pour-pfizer-et-moderna_6079190_3234.html

 

Vaccins contre le Covid-19 : Pfizer et Moderna engrangent les milliards de dollars

Les deux entreprises américaines prévoient d’engranger respectivement 26 milliards et 18 milliards de dollars en 2021 grâce à leurs vaccins à ARN messager.

 

Tj : Rekordni Profit : Pfizer i Moderna zaradjuju milijarde na ARN vakcinama. Predvidjaju da ce tokom 2021 zaraditi 26 milijardi (Pfizer) i 18 milijardi (Moderna)

 

 

 

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma i tri soma je mnogo...

 

https://rs.n1info.com/vesti/vakcinacija-u-tc-usce/

 

Quote

Počela vakcinacija u TC Ušće: Gužva, vaučeri, vakcinisala se i Jelena Karleuša


U Tržnom centru Ušće u Beogradu počela je vakcinacija građana bez zakazivanja, a kako je javio reporter N1 već oko 8 časova se formirao red.

Za 100 njih koji danas budu među prvima obezbeđeni su vaučeri u vrednosti od 3.000 dinara za šoping u ovom tržnom centru.

 

Pažnja! Na stranici na gornjem linku ima jedna fotografija koja se može podvesti pod 18+.

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stiletto said:

Ma i tri soma je mnogo...

 

https://rs.n1info.com/vesti/vakcinacija-u-tc-usce/

 

 

Pažnja! Na stranici na gornjem linku ima jedna fotografija koja se može podvesti pod 18+.

Pa naježila se od uboda igle. Jos ce nam poceti predavati kako je to sve od margarina Rastimo. 
 

 

11 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Iskopa mi oko, jbt 🙂

Hvata radio Ilijas bez antene. 
A vakcina…Ma to guza radi…nekoga koga zna ili joj je blizak sigurno zakacilo opasno pa došla tobe. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se Francuzi  protive ovoj ideji da se ukinu patenti za pravljenje mRNA vakcina (ne znam ko njih pita oni sa tim patentima nemaju veze ali ajde) nego predlazu da se siromasnijim zemljama daju napravljene vakcine po jeftinijoj ceni tj da u cenu ne ulazi cena za patent. Postoji u ceni vakcina deo za patent, deo za izradu vakcina i profit otprilike.

Treba imati u vidu da je RNA tehnologija nesto sto Pfizer i Moderna (originalno ima joj je ModeRNA) razvijaju vec skoro desetak godina a sa namerom pre svega da "dodju glave" raku. Moze se reci da to nije vakcina nego vise "terapija genoma" tako ovde kazu, u svakom slucaju to je tehnologija koja jako mnogo obecava, ovo se pokazalo kao jedan odlican test i primena nove tehnologije ali to je po svoj prilici samo jedan korak, jos mnogo vise se ocekuje u buducnosti od te tehnologije. U svakom slucaju to je ogroman napredak nauke i to po svoj prilici tek pocetak.

 

Edited by ciao
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, urosg3 said:

Kako ti zli turisti ne udare u zid od 60% vakcinisanih sa dve doze i još neki procenat koji su preležali i još neki procenat asimptomatskih, a Izrael i UK sa tim zidom sasvim lepo žive ili...
 

 

Pa 60 nije 100. Drugo UK nema turista, sve je zatvoreno. Izrael tek sada otvara i to za odredjene grupe turista,.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc prilog na RTS o 3000 dinzi, ide snimak gde blagajnica broji pare izbrojala jedno  50.000 dinara.

Neki dan kad je bila ovo za 30 evra na Informerima slike sveznjeva novcanica od po 500 eura. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hugo Punch said:

Cekajte, pa jebo te bog...pa zar ne beše do juče priča kako nam vakcina ugrožava život, kako svi pomru, kako svi postanu impotentni, sterilni... i sad ispada da celo ljudsko dostojanstvo košta 3000 dinara?

 

Pa kakav je ovo narod?

Nikakav!

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, sad će da polete da se vakcinišu dobiju 3k ko onomad na japanske trešnje, pa će brdo njih da se pozaražava u tim gužvama i opet će na kraju ispasti kako vakcina ne valja... ali 3k je 3k.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Laki21 said:

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/biden-covid-vaccine-patent-waiver-b1842731.html

 

US announces support for patent waiver on Covid vaccines

Biden administration backs effort to waive intellectual property provisions to boost global vaccine access

 

:smiley58::Hail::s_w::classic_love::bravo:

 

 

PS

 

Evo i na srpskom;

 

https://rs.n1info.com/svet/bajdenova-administracija-podrzava-ukidanje-patenata-za-vakcine-protiv-korone/


Gde je sad onaj vozač limuzine da nam objasni kako se ovo uklapa u priču i “o čemu se tu zapravo radi”

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Nesto razmisljam oni ionako ne racunaju moje fajzerovanje u SR, da dodjem pa da se bocnem jos jednom, za 3,000 :18:

Dajes mi ideju - em smo im ustedeli jednu vakcinu tj dve em necemo dobiti ni dzindze  ovako :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Cekajte, pa jebo te bog...pa zar ne beše do juče priča kako nam vakcina ugrožava život, kako svi pomru, kako svi postanu impotentni, sterilni... i sad ispada da celo ljudsko dostojanstvo košta 3000 dinara?

 

Pa kakav je ovo narod?

 

Tvoj, dok ne promeniš zemlju.

 

Nema mesta iščuđavanju, odavno smo otišli u ... Honduras.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hugo Punch said:

Ove scene iz tržnog centra... ovo nije smešno. Ovo je dokaz da je narod stoka. Znači neću da se vakcinišem jer mi je stalo do zdravlja ali hoću za vaučer od 3000 RSD.

Brate ja sam iskukao 2 slobodna dana iz principa, a i zato jer mi se može. Sad ću dobijem i 3k dindži, ma idi ovo društvo samo oportuniste nagrađuje.
Da sam ćutao i savesno otišao na vakcinu ne bi dobio ništa. To jest dobio bih samo 3k dindži, hvala skepticima i gde čuli i ne čuli.
Naćkajte se još malo možda padne još koji dinar 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ciao said:

Dajes mi ideju - em smo im ustedeli jednu vakcinu tj dve em necemo dobiti ni dzindze  ovako :classic_laugh:

Dok mi dodjemo mozda padne i 5,000, neko pivo i pecenje .... samo razmisljam :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Moj klinac je skeptičan što se tiče vakcina i džabe što ga obrađujem skoro svaki dan već 3 meseca, neće da se vakciniše. Sad mu je izgovor što je bio pozitivan kad i ja, ali sa blagim simptomima. Kad ste okačili ovu vest za ušće ja ga startujem da vidim reakciju, reko evo ti šanse da uz vakcinu dobiješ i neku kintu. Biraj dan u ušću. Kaže neće mene bosti u dupe za 3000. Reko sine ovi ne bodu u dupe, to se radi na drugom mestu, ovi bodu u ruku... Toliko o tome. Barem se ne prodaje za sitne pare ako mozga nema. Ipak, ne odustajem. Valjda će se predomisliti kada se ja vakcinišem za par meseci.

Edited by Knipex
Ispravka
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...