Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

58 minutes ago, Eddard said:

Sad potražih, ima 4 tablete za 50 eur emoji23.png. Beše ono jeftin lek...? A instituciju veterinarske apoteke nisam još video ovde. Ali nisam ni tražio, pa ne znam.

A internet mi se uključuje 8.2. i to je to, nema brže... Izludeću. Srećom imam nekih filmova na HD-u što sam doneo iz Srbije... Samo moram da nađem HD u ovom rasulu.

 

To na Zapadu su fancy tablete za ljudsku upotrebu. Mi ovde koristimo prah za svinje, koji je 350 RSD, Veterinarski zavod Subotica. Ta jedna kesica od 100gr ce ti resiti celu urgentnu fazu za vas oboje, 50Eur će taman DHL da uzme. Ako imas nekog u Srbiji da ti uzme i odmah pošalje. Ovde u Grčkoj isto udaraju cene za tablete. Evo ti screenshot praha i tečne varijante: https://prnt.sc/x4k7qx 

 

Da nam ti supruga to što lakše prođete i budete čili i zdravi.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Baš lep poklon za useljenje u novu kuću, a radovali smo se tome od kako smo je kupili, nismo mogli da dočekamo... Kad ono kurac...

Hoće život tako da ga šukne.

 

Skoro pa preslikana situacija kao kod mene.Gospođa prvo pa ja.

Ako može da se pravi ikakva analogija ona je zakačila više virusa .Temperatura bi trebala da bude dobar pokazatelj ozbiljnosti infekcije.

Posle početna dva dana temperature može da se javi pad od dva dan pa pogoršanje petog i šestog.Znači oprez.

 

Elem , guzice u krevet. Ništa kutije , ništa malo mi je bolje , mogu. Krevet !!!

 

 

I samo pozitivno razmišljanje .

Biće sve u redu.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ras kass said:

 

Pa zato se vakcinisemo "valjda je ok" vakcinom koja nigde u Evropi nije odobrena, a ni mi ne znamo koliko je efikasna. Doduse mi je odobrili jos na aerodromu. 

 

Jbg to kod razvijenijih ne prolazi. Zato se i cekaju Moderna i ostale, jer je ceo proces transparentan. 

Džabe pričaš, očigledno nemaš kome. Šta da radiš, podaničko je to seme.

 

5 minutes ago, Wookie said:

Mogu ove zapadne vakcine da budu i od zlata, ali džaba kad ne možeš doći do neke veće količine. Pogotovo što sad u USA nova administracija želi da dokaže da je sposobnija od prethodne i neće nikome dati ni jednu dozu dok ne ispune onaj svoj plan od 100 miliona vakcinisanih pre leta.

Pa možda je na to trebalo da mislite pre nego što ste izabrali da postanete trećiji svet :classic_wink: Nekad su vam iz tih USA verovali da im kao partneri radite tada najsavremenije tehnologije, a sad ste poslednji na spisku za vakcine. To je vama vaša borba dala. Ne treba da se žalite, nego dostojanstveno da prihvatite rezultate svog izbora. I Vini Pua. Jedino može da vas izvadi ako ovi stvarno duvaju u istu tikvu sa kinom da bi tako vršili pritisak na civilizaciju, kako pretpostavljaju pojedini, pa da dobiju neke ustupke, ili čak prijem u EU preko reda, ali teško da oni mogu da smisle takav plan jer oni ne znaju ni šta će sutra raditi, a ovo da smisle i izvedu, nema od toga ništa :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Zabole Amere u svemu ovoga za bilo koga, osim za njihovo dupe. Ni EU ne može da dobije neku značajniju količinu vakcina od USA, a kamoli će jedna Srbija. Ti i još par tvojih istomišljenika očigledno živite u nekoj paralelnoj realnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Eddard nasao nesto malo na brzaka, pre spavanje sam pa su možda i gluposti

 

https://www.medpets.de/#sqr:(q[ivermectin])  03222 18 51 922

 

https://www.shop-apotheke.com/search.htm?i=1&q=ivermectin&searchChannel=algolia&userToken=anonymous-9b38d7d4-d21e-4976-a292-f7fea2a13674

 

ne daju telefon, online Tierapotheke kontakt  [email protected]  deru 66 Eura, 4 tablete

 

Ovaj je za svinje:  https://medikamio.com/de-at/medikamente/ivermectin-animed-service-6-mgg-pulver-zum-eingeben-fur-schweine/pil  proizvodi Animed Service iz Austrije     ATC code QP54AA01   Ovi nisu onile apoteka vec samo infor portal

 

https://www.homeovet.eu/virbac_eraquell_tabs_wurmkur_für_pferde_ivermectin__800

 

8 tableta za konje 13,65  Holandezi, nema telefona

 

Gde god pogledas, Scabiorin i Driponal su 4 tablete po 66 Eura za ljude, a ne nalazi se previše kod Tierapotheka. Jedino ona holandska sa Ivermektinom za konje ima jeftinije cene.

 

Još si ti i najpovoljnije našao, sa ili bez interneta. Uzmi to i kreći odmah. A nek ti paralelno pošalju iz Srbije. Ako sme da uđe u Germaniju, vidim da za ove životinjske traže recept.

 

Nešto imam osećaj da je to u Nemačkoj poskupelo otkada su dve firme registrovale za ljudsku upotrebu i pojavio se niz članaka o Ivermektinu.

 

Eto za gastose dobar šverc-komerc biznis.

Edited by Akiro
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Jurgen said:

 

Prolazi itekako, samo ne kod onih koji više mrze sve što dolazi sa Istoka čak i od svog naroda. UAE i Bahrein nemaju tih problema pa su već vakcinisali skoro 30, odnosno 10% stanovništva.

 

Da samo sto su Emirati imali uvid u celu trecu fazu testiranja koja je kod njih i sprovedena. Na kraju trece faze su objavili 86% efikasnost. 

 

Da budemo realni mogu da zamislim reakciju u Srbiji kada bi neko to predlozio. Ja bih ucestvovao kao dobrovoljac u testiranju, ali sam verovatno jedan od 100k.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam: da su ruska ili kineska vakcina lose, to bi se do sada vec pokazalo, ne bi moglo da se sakrije obzirom da je veliki broj ljudi vec primio iste.

Mene vise brine zbog putovanja, da neke zemlje jednostavno nece priznati ruske ili kineske vakcine. Politika.

Drugo, zasto su Zapadne kompanije mahom isle na nove tehnologije pri proizvodnji ovih vakcina? Dok su Rusi i Kinezi koristili staru vec oprobanu tehnologiju proizvodnje vakcina? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Pretpostavljam: da su ruska ili kineska vakcina lose, to bi se do sada vec pokazalo, ne bi moglo da se sakrije obzirom da je veliki broj ljudi vec primio iste.

Mene vise brine zbog putovanja, da neke zemlje jednostavno nece priznati ruske ili kineske vakcine. Politika.

Drugo, zasto su Zapadne kompanije mahom isle na nove tehnologije pri proizvodnji ovih vakcina? Dok su Rusi i Kinezi koristili staru vec oprobanu tehnologiju proizvodnje vakcina? 

 

Pretpostavljas: ako su Fajzer i Moderna isle na nove tehnologije, ne znaci da su sve kompanije sa Zapada isle na nove tehnnologije. I pretpostavljas: ruska vakcina nije stara i oprobana tehnologija, vec relativno nova, na cijoj je platformi napravljena jedina vakcina za ebolu. Svaka kompanija pravi vakcinu na platformi koja joj je poznata i aktivna, niko nije isao from scratch. To sto su neki bili brzi, uticaj je drugih faktora: bolja ideja, brza realizacija i vise resursa, a ne same platforme za vakcinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za putovanja ce uvek biti varijanta ili vakcina ili PCR , nece biti iskljucivo vakcina.

 

Sanofi kaze da ce od jula poceti da proizvodi oko 15 miliona Pzifer-Bionteka mesecno, planira oko sto miliona do kraja godine, a u principu sve je namenjeno evropskoj uniji, ocigledno je da do kraja godine bar ce trajati vakcinisanje a onda pretpostavljam krece krug ispocetka, ko zna, sem ako se ovi lekovi koje sada pominju odjednom ne pokazu kao bolji i jeftiniji, mozda je nekoj drzavi jeftinije da drzi manji broj tih skupih lekova za ozbiljne slucajeve nego da vakcinise celu populaciju, videcemo

23 minutes ago, Darth Bane said:

Pretpostavljam: da su ruska ili kineska vakcina lose, to bi se do sada vec pokazalo, ne bi moglo da se sakrije obzirom da je veliki broj ljudi vec primio iste.

Mene vise brine zbog putovanja, da neke zemlje jednostavno nece priznati ruske ili kineske vakcine. Politika.

Drugo, zasto su Zapadne kompanije mahom isle na nove tehnologije pri proizvodnji ovih vakcina? Dok su Rusi i Kinezi koristili staru vec oprobanu tehnologiju proizvodnje vakcina? 

Koliko citam ta tehnologija je vrlo promissing za masu buducih lekova kao naprimer  za multipleks sklerozu itd tako da je ovo usput i prilika da se to sve istestira razvije itd

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pretpostavljas: ako su Fajzer i Moderna isle na nove tehnologije, ne znaci da su sve kompanije sa Zapada isle na nove tehnnologije. I pretpostavljas: ruska vakcina nije stara i oprobana tehnologija, vec relativno nova, na cijoj je platformi napravljena jedina vakcina za ebolu. Svaka kompanija pravi vakcinu na platformi koja joj je poznata i aktivna, niko nije isao from scratch. To sto su neki bili brzi, uticaj je drugih faktora: bolja ideja, brza realizacija i vise resursa, a ne same platforme za vakcinu.

Pa vidim da su  Zapadne kompanije imale probleme: nakon primanja Fajzerove - desio se veci broj smrtnih slucajeva. A o tome se u javnosti ne govori mnogo?! Oxford - u prvo vreme najvise obecavao a jos nisu usli u lomercijalnu fazu?! Moderna takodje!

I ruska vakcina koristi vektor - to je tehnologija stara 50 godina. 

Vakcine na bazi RNA su nove tehnologije. 

Citao sam o tome. 

Vise resursa? Pa koji je na pocetku imao vise resursa od Oxforda??!!? Svi su im davali pare a oni prdnuli u cabar!!! 

Link to comment
Share on other sites

Meksiko je narucio 24 miliona Sputnjika ovde su preneli, bilo je pitanje sto i francuzi ne naruce bar malo ruskih obzirom da ove kasne , odgovor je da su francuzi narucili vec vakcina dovoljno za dva vakcinisanja cele populacije pa im glupo da narucuju jos 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Meksiko je narucio 24 miliona Sputnjika ovde su preneli, bilo je pitanje sto i francuzi ne naruce bar malo ruskih obzirom da ove kasne , odgovor je da su francuzi narucili vec vakcina dovoljno za dva vakcinisanja cele populacije 

Izgleda da nije ruskih i kineskih vakcina ove srednje razvijene i nerazvijene zemlje bi prdnule u cabar?! A kako trenutno stvari stoje EU ce biti medju poslednjima koji ce vakcinisati svoje stanovnistvo?!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Džabe pričaš, očigledno nemaš kome. Šta da radiš, podaničko je to seme.

 

Pa možda je na to trebalo da mislite pre nego što ste izabrali da postanete trećiji svet :classic_wink: Nekad su vam iz tih USA verovali da im kao partneri radite tada najsavremenije tehnologije, a sad ste poslednji na spisku za vakcine. To je vama vaša borba dala. Ne treba da se žalite, nego dostojanstveno da prihvatite rezultate svog izbora. I Vini Pua. Jedino može da vas izvadi ako ovi stvarno duvaju u istu tikvu sa kinom da bi tako vršili pritisak na civilizaciju, kako pretpostavljaju pojedini, pa da dobiju neke ustupke, ili čak prijem u EU preko reda, ali teško da oni mogu da smisle takav plan jer oni ne znaju ni šta će sutra raditi, a ovo da smisle i izvedu, nema od toga ništa :classic_smile:

 

Srbija trenutno treća u Evropi po procentu vakcinisanih na 100 ljudi, više od 4.5% populacije, 310k...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasa965 said:

 .Temperatura bi trebala da bude dobar pokazatelj ozbiljnosti infekcije.

Posle početna dva dana temperature može da se javi pad od dva dan pa pogoršanje petog i šestog.Znači oprez.

 

Interesantno je da nemamo temperaturu, a imam osećaj kao da gorim. Evo upravo se probudio, kao na vatri, ne znojim se i temp normalna... 

 

6 hours ago, sasa965 said:

 

Elem , guzice u krevet. Ništa kutije , ništa malo mi je bolje , mogu. Krevet !!!

 

Ajd ti to utuvi u glavu ovoj mojoj tvrdoglavoj, ne sluša ni kad je zdrava, a kamoli sad. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Bane said:

Pretpostavljam: da su ruska ili kineska vakcina lose, to bi se do sada vec pokazalo, ne bi moglo da se sakrije obzirom da je veliki broj ljudi vec primio iste.

Mene vise brine zbog putovanja, da neke zemlje jednostavno nece priznati ruske ili kineske vakcine. Politika.

Drugo, zasto su Zapadne kompanije mahom isle na nove tehnologije pri proizvodnji ovih vakcina? Dok su Rusi i Kinezi koristili staru vec oprobanu tehnologiju proizvodnje vakcina? 

Nema te politike koja ce se odreci prihoda od turizma i ugostiteljstva, to su ozbiljne privredne grane koje pune budzet i zaposljavaju armiju nezaposlenih a polukvalifikovanih radnika. To bi bilo kao da zakolju zlatno tele. Da ce ostati negativan test ili potvrda o bilo kojoj vakcini preporucenoj od strane WHO, to verujem. Uostalom, ove vakcine imaju oroceno dejstvo pa ako budu bas toliko blesavi i uvedu kovid pasose - vakcinisacemo se vec prema potrebama. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije ni vakcina na bazi mRNK nova tehnologija, u smislu da se pojavila specijalno zbog kovida 19. 

 

E sad, to što Kina nije vakcinisala svoje stanovništvo a izvozi vakcine, to možda znači nešto (recimo, imaju efikasnije sredstvo - karantin ili vakcina jeste još uvek u eksperimentu). Ako se krajem februara (do tada ovako ili onako moraju da stignu i mutacije) ispostavi (vrlo) nizak procenata zaražavanja među vakcinisanima u Srbiji i zemljama koje su takođe naručile kinesku vakcinu + Fajzer, Moderna i AZ "ratuju" međusobno + Ameri pokušavaju da zadrže sve za sebe, nema bolje propagande i reklame. Samo je pitanje koliko "klasičnih" vakcina može masovno da se proizvede. Koliko sam ja shvatio, proizvodnja mRNK vakcina je mnogo jednostavnija, čista hemija, ništa organsko.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam odakle je krenula ta priča da Kina ne vakciniše svoje stanovništvo, a oni su drugi iza USA po ukupnom broju datih vakcina. USA 25 miliona, a Kina 15. Oni moraju da vakcinišu bar sto miliona da bi se pojavili na onoj listi vakcinisanih na sto stanvnika, ali to ne znači da ne vakcinišu ljude. Evo ovd može da se odabere i ukupni broj vakcinisanih i broj vakcinisanih na sto stanovnika.

 

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...