Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 hours ago, stray_cat said:

 

Može li neki link za tu vakcinu?

 

A ovo što je otkucao @Milenko Puzigaca, jbg ako si u situaciji da mož' da čekaš ili da se uopšte ne vakcinišeš, to ti je mnogo dobro. Neki su u svakodnevnom bliskom kontaktu sa gomilom ljudi, ne znam šta je alternativa (generalno) "sirotinjskom" Sinofarmu, jedino da se svakodnevno unosi gomila suplemenata, ivermektin i slično.

 

S obzirom da su Fajzer i Moderna počeli da zatežu sa isporukama (očigledno 'oće još para), nepoznato je kada će još neka vakcina u ovoj zemlji biti realno u opticaju za puk, možda ruska, ali oni nemaju kapacitete. Jedino da se Evropa uključi u proizvodnju, možda i hoće, čitam da su Evropljani ppzdli i da kreću u pregovore sa Putinom. Ako se to i desi, opet mora da prođe neko vreme.

Sirotinjski Sinefarm je najskuplja vakcina trenutno, 140$ obe doze. Nije u pitanju alavost, tako kazu, vec tehnologija....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoe Bg said:

1378/7549/18

 

Na respiratoru 178

 

Raste broj na respiratoru 😞

 

Pitanje za one koji znaju zasigurno - da li se u brojeve pozitivnih u Srbiji racunaju samo oni potvrdjeni testom (PCR i antigen)?

 

Sta je s onima koji nisu testirani, ali se kao kontakti nekog pozitivnog, zbog nekih simptoma koje imaju, racunaju u pozitivne i moraju u izolaciju? 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Pletilja said:

Sirotinjski Sinefarm je najskuplja vakcina trenutno, 140$ obe doze. Nije u pitanju alavost, tako kazu, vec tehnologija....

Covek zivi u Kini. 

 

Valjda je prvobitna cena bila sumanuto velika i onda je KPK rekla ne sme da bude toliko skupo i tih 145$ stavila kao maximum cene i onda se to prenelo dalje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Raste broj na respiratoru [emoji20]
 
Pitanje za one koji znaju zasigurno - da li se u brojeve pozitivnih u Srbiji racunaju samo oni potvrdjeni testom (PCR i antigen)?
 
Sta je s onima koji nisu testirani, ali se kao kontakti nekog pozitivnog, zbog nekih simptoma koje imaju, racunaju u pozitivne i moraju u izolaciju? 
 
Uskacem I ako nisam prva ruka ali više puta su davali izjave da su brojke te koje saopstavaju, da je to broj testiranih, br pozitivnih od tih testiranih Itd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Uskacem I ako nisam prva ruka ali više puta su davali izjave da su brojke te koje saopstavaju, da je to broj testiranih, br pozitivnih od tih testiranih Itd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Hvala!

 

Znaci, ove pozitivne, a nepotvrdjene testom, ne uracunavaju. 

 

Sin od brata od strica je pozitivan, a brat je imao jedan dan temperatutru, rekli mu da je i on sigirno pozitivan, ali ga nisu testirali....zato sam i pitala uracunavaju li i takve, kojima "odokativno" ocene da su pozitivni, u te brojke

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Raste broj na respiratoru 😞

 

Pitanje za one koji znaju zasigurno - da li se u brojeve pozitivnih u Srbiji racunaju samo oni potvrdjeni testom (PCR i antigen)?

 

Sta je s onima koji nisu testirani, ali se kao kontakti nekog pozitivnog, zbog nekih simptoma koje imaju, racunaju u pozitivne i moraju u izolaciju? 

 

Kontakti se ne računaju kao pozitivni, ali moraju u izolaciju.

 

Moja supruga za sada sasvim ok, evo 12 dana od simptoma mojih. Nadam se da neće ni oboleti, a virus je sigurno pokupila od mene, mad akontam malu količinu.

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Raste broj na respiratoru 😞

 

Pitanje za one koji znaju zasigurno - da li se u brojeve pozitivnih u Srbiji racunaju samo oni potvrdjeni testom (PCR i antigen)?

 

Sta je s onima koji nisu testirani, ali se kao kontakti nekog pozitivnog, zbog nekih simptoma koje imaju, racunaju u pozitivne i moraju u izolaciju? 

 

Kontakti se ne računaju kao pozitivni, ali moraju u izolaciju.

 

Moja supruga za sada sasvim ok, evo 12 dana od simptoma mojih. Nadam se da neće ni oboleti, a virus je sigurno pokupila od mene, mad akontam malu količinu.

Link to comment
Share on other sites

@John Terry

 

Mom bratu su vadili krv i rekli da po rezultatima i zbog temperature (1 dan), a i zato sto mu je sin pozitivan, i on je sigurno pozitivan.

 

Njegova poruka:

"Imao sam 38 C u petak i odem da me pregledaju, pluća ok, nisu me testirali, ali pošto je Dušan pozitivan i meni su dali istu dijagnozu"

 

Ali, ocito, takve slucajeve, ne racunaju u zvanicno pozitivne, jer nije testiran

 

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

 

 

Inace, P&B su EU prvobitno ponudili 400-500 miliona doza, ovi potpisali ugovor na 200+100 miliona doza.

Moderna je prvobitno ponudila EU  miliona doza, ovi potpisali ugovor na 60+miliona doza.

 

Prica je da je upravo Sanofi-GSK uticao da se ne potpisu veci ugovori s ove dve kompanije, kao i da se ni ne pocnu razgovori s Novavax.

 

Pa valjda je normalno da evropska unija stiti svoje interese i finansira P&B zbog nemaca i Sanofi zbog francuza, ostali iz EU mislim da ne rade na vakcini.

Nije se ocekivalo da ce Pfizer da zeza evropu

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John Terry said:

Moja supruga za sada sasvim ok, evo 12 dana od simptoma mojih. Nadam se da neće ni oboleti, a virus je sigurno pokupila od mene, mad akontam malu količinu.

 

Tako i moj otac, majka je bila pozitivna i imala (hvala Bogu) blazi oblik, a on prosao bez ikakvih simptoma iako su sve vreme bukvalno bili zajedno. To je izgleda potpuno uobicajena situacija.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

EU narucivanje vakcina: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/public-health/coronavirus-vaccines-strategy_en

 

8 January 2021

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_9

 

dakle:

1. ugovor potpisan s AstraZeneca 14.8.2020, za 300+100 miliona doza = 400 miliona doza

2. ugovor potpisan s Sanofi-GSK 18.8.2020. na 300 miliona doza

3. ugovor potpisan s Johnson and Johnson 7.10.2020 na 200+200 miliona doza = 400 miliona doza

4. ugovor potpisan s BioNTech-Pfizer 11.11.2020 na 200+100 miliona doza = 300 miliona doza

5. ugovor potpisan s CureVac 19.11.2020. na 225+180 miliona doza = 405 miliona doza

6. ugovor potpisan s Möderna 25.11.2020 na 80+80 miliona doza = 180 miliona doza

 

8.1. potpisan dodatni ugovor s BioNTech-Pfizer na dodatnih 200+100 miliona doza = 300 miliona doza , sto je sad ukupno 600 miliona doza.

 

 

Inace, P&B su EU prvobitno ponudili 400-500 miliona doza, ovi potpisali ugovor na 200+100 miliona doza.

Moderna je prvobitno ponudila EU  miliona doza, ovi potpisali ugovor na 60+miliona doza.

 

Prica je da je upravo Sanofi-GSK uticao da se ne potpisu veci ugovori s ove dve kompanije, kao i da se ni ne pocnu razgovori s Novavax.

 

negde se izgubilo u kucanju. ispravka:

Quote

 

Inace, P&B su EU prvobitno ponudili 400-500 miliona doza, ovi potpisali ugovor na 200+100 miliona doza.

Moderna je prvobitno ponudila EU 300 miliona doza, ovi potpisali ugovor na 80+80 miliona doza.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Svrstah se u redove...
Vakcinisanje live...emoji382.png1159b925cb177e5dc9bb0086e5ede41b.jpg

 

Upomoc!

 

Zar su forumasi tako nepazljivi!?

Kako je moguce da niko nije primetio!? Constantin je spijun!

Eeeeeeej:

 

Xzg7jji.jpg

 

Al-Quaida!!!

 

Pazite na avione! Najverovatnije ce na Genex toranj, ne d'o bog u BG/H2O!

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da vam javim da smo mama i ja odustale. Čitala je sinoć po netu o kineskoj vakcini. Pročitala da je za uzrast od 18-60. Ona ima 68 i neće da rizikuje, tako kaže.

 

I ja ne bih, ne mogu da dobijem pravi odgovor -mogu li uopšte da primim tu vakcinu, jer pijem AD. 

 

Čekaćemo da nas pozovu. Nema razloga da žurimo.

 

Nemamo obaveze i van naselja idemo jednom, eventualno dva puta mesečno. Sa sestrom se viđamo jednom u 10 dana, možda i ređe ( izuzetak je slava ). Čujemo se tel i preko Fejsbuk mesindžera vidimo.

 

Ukratko, nemamo brojne kontakte, ne idemo negde u gužvu, ne vozimo se gradskim prevozom. 

 

Ali, imam pitanje za vas iz unutrašnjosti Srbije-van Beograda: Ako ste dobili vakcinu, koja je vakcina u pitanju? 

 

Da li je samo aktuelna kineska, i koliko je onda uvezeno Phizer i Sputnik V vakcina?  

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...