Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, stray_cat said:

primer Izraela koji platio 56$ za Fajzera u odnosu na 39$ koliko je platila (unapred) EU; primer:

Nije Izrael samo platio, nego je i ponudio Pfizeru da bude njihov testing site bukvalno, da im daju sve podatke nakon vakcinisanja, zato i dobijaju dovoljno.

43 minutes ago, Cyrus Smith said:

Otkud ovo? Na twiteru videh neki graf gde su USA treće u svetu posle država liliputanaca Izraela i nekih Arapa. Ili su tamo neki izostavljeni pa zato?

Ako gledamo procente 5ta (izrael, UAE, Bahrain, UK). Trebalo je do kraja 2020 vakcinisati 20 mill a oni su tek sada na 9 mill. Jako sporo.

I to zbog ovakvih bedastoca sa grandstanding guvernera. Sad im je FDA i CDC rekao da bi trebalo da olade i da prosire prioritetne grupe, pa cemo videti da li ce to ubrzati distribuciju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Popunih i ja upitnik za vakcine sa sebe i moje matorce, ali nisam dobio ništa na mail, samo SMS. Kako je kod vas ostalih?

Meni je par ljudi reklo da im je otišlo direktno u spam i označeno kao phishing poruka 😄

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam ove klince kroz prozor sankaju se na nizbrdici između zgrada. Mislim se nešto kako KŠ dozvoljava ovo sankanje, čak sam par puta video dvoje dece iz različitih domaćinstava na istim sankama.
Baš uživaju u snegu klincu, dakle KŠ pod hitno da zabrani iz epidemioloških razloga.

Opštepoznata činjenica da svako uživanje mora biti sankcionisano!
 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Hrvati:

 

U ponedjeljak kreće škola, online svi osim nižih razreda i maturanata

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2245897

 

Crnogorci:

 

Prva sedmica škole onlajn

 

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/502233/prva-sedmica-skole-onlajn

 

Srbi:

 

U ponedeljak Ruby Rhod (koji lebdi) krece u skolu. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nije Izrael samo platio, nego je i ponudio Pfizeru da bude njihov testing site bukvalno, da im daju sve podatke nakon vakcinisanja, zato i dobijaju dovoljno.

 

 

To su radile mnoge zemlje, pristale su na testiranje u njihovim zemljama da bi imali prednost pri nabavci.

 

U Srbiji je problem sto je i vlast antivakserska, sto se umesto vax vodi antivax kampanja u medijima.

 

Ako se svega 10-20% medicinskog kadra prijavilo, o cemu dalje da pricamo? To znaci da nam je struka gomila budaletina, polusveta, poltrona ala Grujicic ili Nestorovic.

 

Ono sto je valjalo ode za Dojcland, ostala stara garda ala uvalio sam ceru u kc Todorovic, Kon onaj Pelemis i partijski botovi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima neko slučajno video ili link prema izjavi Kona?
Ne mogu da poverujem, sve se mislim ova nova.rs preteruje u clickbait naslovima, pa da čujem svojim ušima.

Ukoliko je tačno, pa ljudi ovakvo nešto i meni ne bi palo na pamet da javno kažem ili napišem ovde, ma jel` on to doziva neke proteste, štrajkove, nemoguće da je ovakva izjava "na suvo" krije se iza nje neka poruka...

Link to comment
Share on other sites

Super vest!!

 

https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-receives-application-conditional-marketing-authorisation-covid-19-vaccine-astrazeneca

 

"EMA has received an application for conditional marketing authorisation (CMA) for a COVID-19 vaccine developed by AstraZeneca and Oxford University. The assessment of the vaccine, known as COVID-19 Vaccine AstraZeneca, will proceed under an accelerated timeline. An opinion on the marketing authorisation could be issued by 29 January..."

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...