Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Bukvalno je pitanje dana kada će se pad broja slučajeva zaustaviti i krenuti novi talas, pad broja novozaraženih ove subote u odnosu na prošlu je svega 8,3% (pozitivnih 17,8%, a prošle 18,7%), a prošle u odnosu na pretprošlu je bio 19%.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

Bukvalno je pitanje dana kada će se pad broja slučajeva zaustaviti i krenuti novi talas, pad broja novozaraženih ove subote u odnosu na prošlu je svega 8,3% (pozitivnih 17,8%, a prošle 18,7%), a prošle u odnosu na pretprošlu je bio 19%.

I onda će to zaustavljanje pada pripisati činjenici da su ukinute mere, pa eto. 

 

14 minutes ago, Angelia said:

Isti slucaj ovde. Interesuje me logicno objasnjenje za to.

Među nama, ali nemoj da pročitaju ovi drugi u pravu je @erwin.  Pitanje je dana kad će novi talas. 

Link to comment
Share on other sites

Trend je nažalost vrlo očigledan.

 

Procentualni pad broja novozaraženih u odnosu na isti dan prethodne nedelje (dakle ova subota u odnosu na prošlu, ova nedelja u odnosu na prošlu itd.):

 

25.2.    49,2% novozaraženih manje nego 18.2.
26.2.    48,1% novozaraženih manje nego 19.2.
27.2.    45,0%
28.2.    39,7%
1.3.    37,1%
2.3.    35,1%
3.3.    29,5%
4.3.    21,8%
5.3.    19,0%
6.3.    23,0%
7.3.    17,5%
8.3.    10,3%
9.3.    16,5%
10.3.    18,4%
11.3.    10,9%
12.3.    8,3% novozaraženih manje nego 5.3.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su za trecu dozu poslali sms , trebalo je da je primim krajem Novembra ( nisam bio u mogucnosti ), pa sam krajem Januara otisao u novu opstinu u Subotici gde se daju vakcine, i primio trecu dozu. Kazu da se za Fajzer ne moras prijaviti dok za modernu je trebala prijava i onda dok se nakupi potreban broj zainteresovanih za nju jave kad da dodjes. 

Link to comment
Share on other sites

U Spaniji sve brojke izgleda i dalje u padu, ali s maskama u zatvorenom i dalje nema zezanja. Na otvorenom nisu obavezne, ali ih mnogi nose, posebno stariji.

Usla sam jucer na kratko i u V.Britaniju, menjala let u Liverpoolu, i maske nisu trebale nigde osim za sam ulazak u avion. U Stockholmu jednog tipa nisu pustili na taj let jer nije imao popunjen onaj ”passengers locator” obrazac, a posle ga u Liverpoolu nisu ni trazili. U Spaniji ga traze, nema ulaska bez toga.

Link to comment
Share on other sites

Situacija u Italiji :

 

Pozitivnih dnevno :

 

04.03.2022 - 35663 (minimum od 24.12.2022)

12.03.2022-  46714 

 

Broj ljudi na intenzivnoj nezi :

 

04.03.2022: 625

12.03.2022: 513

 

Situacija prosle godine:

 

Broj zarazenih 12.03.2020 : 21852

Broj ljudi na intenzivnoj nezi: 2914

 

Izvor:

 

https://lab24.ilsole24ore.com/coronavirus/

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji zato brate, korona pobeđena, nema je više. Jutros kod Trpkovića (a zna se kakva je gužva tamo) samo ja i još jedan lik od svih, prodavačice included, nosili masku. 

 

Ja doduše samo dok nisam navalio na burek, tad je morala da padne 😀

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Eddard said:

U Srbiji zato brate, korona pobeđena, nema je više. Jutros kod Trpkovića (a zna se kakva je gužva tamo) samo ja i još jedan lik od svih, prodavačice included, nosili masku. 

 

Ja doduše samo dok nisam navalio na burek, tad je morala da padne 😀

 

kolko ja vidim , po celoj evropi mere nestaju kao snegom odnesene.. 

 

kao sto sam i rekao ... svet sad ima novu zanimaciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

U Srbiji zato brate, korona pobeđena, nema je više. Jutros kod Trpkovića (a zna se kakva je gužva tamo) samo ja i još jedan lik od svih, prodavačice included, nosili masku. 

 

Ja doduše samo dok nisam navalio na burek, tad je morala da padne 😀

U Queensland-u niko ne nosi maske nigde, osim u javnoz prevozu, bolnicama i takvim mestima. Niti je nosim ni ja, @urosg3 će da mi pozavidi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

U Srbiji zato brate, korona pobeđena, nema je više. Jutros kod Trpkovića (a zna se kakva je gužva tamo) samo ja i još jedan lik od svih, prodavačice included, nosili masku. 

 

Ja doduše samo dok nisam navalio na burek, tad je morala da padne 😀

Ma koji burek? apfelstrudel je zakon!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darko said:

U Queensland-u niko ne nosi maske nigde, osim u javnoz prevozu, bolnicama i takvim mestima. Niti je nosim ni ja, @urosg3 će da mi pozavidi.

Do pre vikenda ovde sam I vidjala ljude sa maskama iako je mandat ukinut, I jos su zbunjeno gledali one sto ne nose, sad za vikend mi gledamo njih kad se neko pojavi sa maskom 😁u fazonu ovaj propustio memo...

Inace sam primetila da su ljudi veseliji.

 

U gradu ima vise onih koji imaju problem odvajanja od maski. Da se ne cudite, PA je pala na ispod 1,000 slucajeva dnevno, Fili je valjda na ispod 150 ne pratim bas.

 

Za poredjenje sa SR, PA ima 12.5 mil stanovnika. Nadam se da nece biti novog talasa, bar dok ja ne napustim kraj 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...