Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Sunshine State said:

 

Drzi se, Uki!!

 

Kako gospodja?

Svi su odlično, pošto sam mogao da zakeram a nestalo kajmaka u kući, onda sam ih iscimao da odu kupe kajmajk, pa suvi vrat, a imalo se sjeničkog sira pa sam čak i večerao sinoć  🙂
The Mlađa beži od mene ona ide u Čačak iduću vikend repezentacija Srbije u odbojci imaju neki dvodnevni skup "mlade nade odbojke" pa kako je dobila poziv ona ide tamo i ne želi da tu krene nešto naopako, pa beži od nas zabarakadirala se u sobu 🙂

Moram taj test da uradim, ali da idem da čekam one redove kano klisurine ne pada mi na pamet. Naleteće neko od mojih lekara kod mene danas u toku dana da me pogleda, možda i izburgijamo neki test.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, urosg3 said:

Juče ujutro probudim se sa temperaturom, 38 tačno. Hajde sednem za komp, ne osećam ništa osim te temperature, čak me ne boli ni grlo ma ništa. Hajde kao odradim par call-ova, računam  nema mrdanja od kuće.
I onda stvar krene da eskalira, počinje groznica opušteno skoči na na 39,5. Zabodem u krpe ugasim  komp. I tako u tom izmaglicama groznice prođe ceo dan i noć. Zadnji put merio oko ponoći ispalo 38,9.

Ujutro probudim se mokar kao u reku da sam upao.

Testirao se nisam, neko od devojaka će danas da mi kupi RAT da vidimo šta kaže, onaj PCR od pre neki dan je bio negativan. Nemam pojma jel Covid ili nije. Da idem kod lekara zasad nema svrhe čuo sam se sa ekipom u poliklinici kažu sedi di si, videćemo danas.
Sve u svemu do sad nisam imao iskustvo kako izgleda kad te pregazi valjak, ali mislim da bi bilo nešto slično.

 

nadam se da ce sve dobro proci i sto pre.

kad si primio buster?

drzim pesnice :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

 

nadam se da ce sve dobro proci i sto pre.

kad si primio buster?

drzim pesnice :thumbsup:

E mrzi da jurim neki oktobar još je bilo lepo vreme. Svi smo u kući osim The Mlađe III doze ona je dve nije još prošlo vremena za treću.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, urosg3 said:

Juče ujutro probudim se sa temperaturom, 38 tačno. Hajde sednem za komp, ne osećam ništa osim te temperature, čak me ne boli ni grlo ma ništa. Hajde kao odradim par call-ova, računam  nema mrdanja od kuće.
I onda stvar krene da eskalira, počinje groznica opušteno skoči na na 39,5. Zabodem u krpe ugasim  komp. I tako u tom izmaglicama groznice prođe ceo dan i noć. Zadnji put merio oko ponoći ispalo 38,9.

Ujutro probudim se mokar kao u reku da sam upao.

Testirao se nisam, neko od devojaka će danas da mi kupi RAT da vidimo šta kaže, onaj PCR od pre neki dan je bio negativan. Nemam pojma jel Covid ili nije. Da idem kod lekara zasad nema svrhe čuo sam se sa ekipom u poliklinici kažu sedi di si, videćemo danas.
Sve u svemu do sad nisam imao iskustvo kako izgleda kad te pregazi valjak, ali mislim da bi bilo nešto slično.

 

prvo sam pročitao kako izgleda kad te pregazi vinjak, reko' da, to je otprilike to

 

brz oporavak!

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eddard said:

 

Voleo bih da čujem šta iz prve ruke misli @drperce o ovome što koleginica piše? 

Meni su to sve dobra resenja ali i kad bi se sve to vec za par dana organizovalo mi smo puno zakasnili jer je sada cirka pola ljudi u Srbiji zarazeno. Previse se lako prenosi, a mi premalo kao narod postujemo mere (nosenje maski, provera covid propusnica) da sumnjam da bi ove mere bilo sta pomogle u u ovom trenutku. Vise bih razmisljao na temu kako da se poveca broj vakcinisanih:

1. Obavezna vakcinacija zaposlenih u javnim sluzbama (osim ako imaju medicinski opravdan razlog)

2. Covid propusnice su se pokazale kao dobra stvar kad su ih uveli jer  dosta mladih vakcinisalo u tom periodu. Samo bih znacajno poostrio njihovu primenu - nemogucnost ulaska u restorane, hale, koncerte bez posedovanja sertifikata

3. Regulisati bolovanja - ako se vakcinisan razboli da prima 100%, ako se nevakcinisani razboli da prima zakonski min 65%

 

Kad budem imao vremena mozda se jos malo raspisem, sad sam skoncentrisan na sudjenje 😂

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

« Instead, countries should leave more time between booster programs and tie them to the onset of the cold season in each hemisphere, following the blueprint set out by influenza vaccination strategies, the agency said. »

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juče ujutro probudim se sa temperaturom, 38 tačno. Hajde sednem za komp, ne osećam ništa osim te temperature, čak me ne boli ni grlo ma ništa. Hajde kao odradim par call-ova, računam  nema mrdanja od kuće.
I onda stvar krene da eskalira, počinje groznica opušteno skoči na na 39,5. Zabodem u krpe ugasim  komp. I tako u tom izmaglicama groznice prođe ceo dan i noć. Zadnji put merio oko ponoći ispalo 38,9.

Ujutro probudim se mokar kao u reku da sam upao.

Testirao se nisam, neko od devojaka će danas da mi kupi RAT da vidimo šta kaže, onaj PCR od pre neki dan je bio negativan. Nemam pojma jel Covid ili nije. Da idem kod lekara zasad nema svrhe čuo sam se sa ekipom u poliklinici kažu sedi di si, videćemo danas.
Sve u svemu do sad nisam imao iskustvo kako izgleda kad te pregazi valjak, ali mislim da bi bilo nešto slično.
Dok ne uradiš test, nećeš znati ali može lako da bude i grip. Kaži da ta temp nastupa naglo kod njega a kod korone ne toliko.
U svakom slučaju, drž se. Imaš tri ženske osobe da te paze i maze i da ti prinose sve što ti treba. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da sam negde naleteo na članak (možda i ovde) da su neki ljudi koji su primili vakcinu primetili da su im nakon toga nestali neki kožni problemi, alergije, šta već, koje su pre imali ali se nisam udubio već samo preleteo preko naslova. Ako je neko to video ili postovao bio bih zahvalan da me uputi. Kratko guglanje mi nije pomoglo jer kad ubacim ove ključne reči uglavnom mi izbacuje alergijske reakcije na samu vakcinu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djole said:

Čini mi se da sam negde naleteo na članak (možda i ovde) da su neki ljudi koji su primili vakcinu primetili da su im nakon toga nestali neki kožni problemi, alergije, šta već, koje su pre imali ali se nisam udubio već samo preleteo preko naslova. Ako je neko to video ili postovao bio bih zahvalan da me uputi. Kratko guglanje mi nije pomoglo jer kad ubacim ove ključne reči uglavnom mi izbacuje alergijske reakcije na samu vakcinu.

 

Možda ovo:
https://www.webmd.com/lung/what-are-covid-toes#1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Div said:

Ne ne, možda nisam bio jasan.

 

Pitam zato što ja od pre jedno 4,5 godina imam ekcem na nadlanici koji mi izlazi svake zime praktično. Prvo je bilo samo na desnoj a onda je krenulo od prošle zime i na levoj. Rukavice, kreme, pomaže to, ali ipak i dalje se vidi u nekoj meri.

 

Ove zime - ništa (vakcinu primio letos, treću dozu pre nekih mesec dana). Nikakve kreme nisam mazao, niti bilo šta uzimao za to. A čini mi se da sam negde video takav članak. Pa sad ne znam da li da se radujem ili brinem 😄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Posto se ovde potezala tema oko moje zene. Danas je rodila Minu ❤️ 🤩😘

 

Samim tim sam postao tata,sve je ok.Kazu da je prelepa i da vec prica :)) xe xe...

 

Ziveli 🏀

 

 

 

Dobrodošla, Mina! Čestitke! 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

Ne ne, možda nisam bio jasan.

 

Pitam zato što ja od pre jedno 4,5 godina imam ekcem na nadlanici koji mi izlazi svake zime praktično. Prvo je bilo samo na desnoj a onda je krenulo od prošle zime i na levoj. Rukavice, kreme, pomaže to, ali ipak i dalje se vidi u nekoj meri.

 

Ove zime - ništa (vakcinu primio letos, treću dozu pre nekih mesec dana). Nikakve kreme nisam mazao, niti bilo šta uzimao za to. A čini mi se da sam negde video takav članak. Pa sad ne znam da li da se radujem ili brinem 😄

 

Da, pročitao sam malo površno tvoj post i učinilo mi se poznato, a na ovaj članak sam sačuvao link, i o tome je neko pisao ovde, na temi.

Raduj se, za brigu ima vremena. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Devil In My Pants said:

Posto se ovde potezala tema oko moje zene. Danas je rodila Minu ❤️ 🤩😘

 

Samim tim sam postao tata,sve je ok.Kazu da je prelepa i da vec prica :)) xe xe...

 

Ziveli 🏀

 

Mini i mami želimo puno zdravlja, sreće i radosti. Tebe da iscepamo kako dolikuje, volimo vas sve!

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Jel si bolje sada?

U odnosu na juče jesam, i to mnogo. U odnosu na normalno pa i nisam. Čekam ovog docu da dođe posle 17 da popunim rupe u znanju u saznam jel` Covid ili nije, koliko god taj test može da potvrdi, pa da me @zoe Bg utefteri u sutrašnjem raportu. 
Deca se razbežala od kuće, k`o vele neće me ovaj matori zaraziti, pa se mislim ako mi sutra bude kao danas da zapalimo na Kosmaj, em vazduh em sami smo tamo.
Kako sad stoji sa propisama koliko traje izolacija?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...