Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 hours ago, Eddard said:

Exactly. Ja ga jesam koristio (tačnije, dao ženi 😁, kao pokusnom kuniću), da li je pomogao, ne znam. Da sam tada znao ovo što znam sada, ne bih to radio. Ali u strahu je razum pomućen...

 

A moras priznati i da ti je zena prosla mnogo bolje nego ti 😉

 

E sad, da si tad znao da ces ti proci kako si prosao, da li bi ga i ti uzeo?

 

Naravno, sve to nista ne znaci, milioni i milioni prodju s lakim simptomima i bez ikakvih lekova

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Jedno pitanje, za one koji su primili pfizer ili za one koji znaju nešto o sledećem: supruga je primila u utorak ujutro booster dozu (posle dva kineza u februaru/martu) i od reakcije na vakcinu imala bol u ruci, blagu glavobolju i temp oko 37, prvih dan/dva. U tih dan dva se stvorio otok na mestu uboda, crvenilo i bol ispod pazuha te ruke. Glavobolja i temperatura su nestali posle 48 sati ali je bol ispod pazuha nastavio da bude prisutan do juče a otok i crvenilo, kao i blagi bol na mestu uboda su i danas tu. Pri tome je ta oteklina postala nešto tvrđa i povremeno i svrbi i ne smanjuje se u veličini (to je negde u prečniku kao loptica za tenis, debljine negde 10ak mm).

 

Ima li da je neko imao slično ili da je čuo/pročitao opisanu reakciju?

 

Ja npr ni posle kineza ni posle bustera pfizer-om nisam na mestu uboda imao ama baš nikakvu vidljivu reakciju.

 

To su tzv. injection site reaction, i tretiraju se hladnim oblogama, analgeticima i, ako ima svrab, crvenilo, moze i neki antihistamin

 

Inace, i ja sam imala otok ispod pazuha desetak dana nakon prvog Pfizera

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
A moras priznati i da ti je zena prosla mnogo bolje nego ti [emoji6]
 
E sad, da si tad znao da ces ti proci kako si prosao, da li bi ga i ti uzeo?
 
Naravno, sve to nista ne znaci, milioni i milioni prodju s lakim simptomima i bez ikakvih lekova
Hvala i tebi i @ras kass i@AgroLaki za info.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo sedim i razmisljam da li mi je pametno da odem i uzmem Modernu kao booster, nakon dva Pfizera

 

U US sam, mogu da odem da se vakcinisem, njima bi to bilo kao da dobijam prvu dozu (jer se nisam ovde vakcinisala do sad), a meni bi to, ustvari, bio booster. Naravno, treba posle da upisem u Nemackoj da sam dobila i ovu.

 

Nisam pametna..... Imam dosta antitela (provereno u septembru), mozda bolje da pricekam jos koji mesec....oh, prokleta mogucnost izbora (.....mora da postoji 😄 )

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sunshine State said:

Evo sedim i razmisljam da li mi je pametno da odem i uzmem Modernu kao booster, nakon dva Pfizera

 

U US sam, mogu da odem da se vakcinisem, njima bi to bilo kao da dobijam prvu dozu (jer se nisam ovde vakcinisala do sad), a meni bi to, ustvari, bio booster. Naravno, treba posle da upisem u Nemackoj da sam dobila i ovu.

 

Nisam pametna..... Imam dosta antitela (provereno u septembru), mozda bolje da pricekam jos koji mesec....oh, prokleta mogucnost izbora (.....mora da postoji 😄 )

Prijavi se i u Sremskoj Mitrovici, za svaki slucaj.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pisali mi vec:

 

"Postovani, radi ocuvanja nivoa imuniteta protiv Covid-19, neophodno je da JMBG 20xxxxxxx primi 3. dozu vakcine. Javite se najblizem DZ u najkracem roku. eUprava"

"Očuvanje imuniteta" je eufemizam za nekoliko @erwin citata raznih studija koliko je puta manja verovatnoća za ... 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Hvala, da..za pet dana idemo kod doktora pa cemo sa njim analizirati situaciju. Citali smo sta kazu doktori, uglavnom cenim da ce biti kako vi zelite, ali iskreno ocekujem direktan odgovor i icu cu na to.


Direktan odgovor o njegovom stavu i preporuci je korektno da dobiješ. Jasno i direktno uputstvo manje verovatno. Inace nadam se da će vas savetovati da se vakcinisete tj tvoja supruga. Kaže zenina snajka, koju su u utorak otpustili nepuna 4 dana posle carskog reza, da je bilo zaraženih trudnica sa njom. Kasnije ih odvoje ali dok su čekale trudnice na prijem čekale su sve zajedno, tek su kasnije odvojili tu pozitivnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.lci.fr/politique/election-presidentielle-2022-pass-sanitaire-pas-obligatoire-pour-assister-aux-meetings-politiques-incomprehensible-pour-les-medecins-2199767.html

 

" Le pass sanitaire est obligatoire pour aller à un concert ou au musée... mais pas pour assister à un meeting politique "

 

" zdravstvena propusnica obavezna je za odlazak na koncert ili u muzej ... ali ne i za prisustvovanje političkom sastanku "

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

...............

U US sam, mogu da odem da se vakcinisem, njima bi to bilo kao da dobijam prvu dozu (jer se nisam ovde vakcinisala do sad), a meni bi to, ustvari, bio booster. Naravno, treba posle da upisem u Nemackoj da sam dobila i ovu.

 

Nisam pametna..... Imam dosta antitela (provereno u septembru), mozda bolje da pricekam jos koji mesec....oh, prokleta mogucnost izbora (.....mora da postoji 😄 )

 

Sunshine, verovatno znas vise od mene. I ja sam u USA, ali imam totalno kontradiktorne informacije - isto kao da nemam nikakve.

 

Primio sam 2 doze Moderne. Drugu pocetkom maja. Dakle, jos nije 6 meseci. Treca ili jos ne?

Dalje, citam da 3. dozu daju onima preko 65, pa rizicnim grupama ove ili one vrste, pa...

Za razliku od Srbije, koja to bolje radi nego mi u USA (ajd' bar u necemu), mene nece niko zvati i reci kada da dodjem.

 

Ne znam da li da zovem i zajebavam nekoga ko ima posla preko glave i bez mene - ili da cekam da prodje 6 meseci i da procitam da mogu i mladji od 65.

 

Ti mozes ako hoces da dobijes 3. dozu ovde mada si ispod 65 jer oni za prve 2 ne znaju.

 

Eh, juce citam da CDC razmislja da promeni definiciju "fully vaccinated" sa dve doze na tri. Kako bi ti dokazala da si komplet vakcinisana ako si primila 2 doze tamo a trecu ovde? I do kada ce biti zajebato putovati ako nisi "fully vaccinated?"

 

Nisam pametan, zbunjen sam do zla boga.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoran59 said:

 

Sunshine, verovatno znas vise od mene. I ja sam u USA, ali imam totalno kontradiktorne informacije - isto kao da nemam nikakve.

 

Primio sam 2 doze Moderne. Drugu pocetkom maja. Dakle, jos nije 6 meseci. Treca ili jos ne?

Dalje, citam da 3. dozu daju onima preko 65, pa rizicnim grupama ove ili one vrste, pa...

Za razliku od Srbije, koja to bolje radi nego mi u USA (ajd' bar u necemu), mene nece niko zvati i reci kada da dodjem.

 

Ne znam da li da zovem i zajebavam nekoga ko ima posla preko glave i bez mene - ili da cekam da prodje 6 meseci i da procitam da mogu i mladji od 65.

 

Ti mozes ako hoces da dobijes 3. dozu ovde mada si ispod 65 jer oni za prve 2 ne znaju.

 

Eh, juce citam da CDC razmislja da promeni definiciju "fully vaccinated" sa dve doze na tri. Kako bi ti dokazala da si komplet vakcinisana ako si primila 2 doze tamo a trecu ovde? I do kada ce biti zajebato putovati ako nisi "fully vaccinated?"

 

Nisam pametan, zbunjen sam do zla boga.

 


Zorane, ja sam mladja od 65 i primila sam booster pre zvaničnog datuma i pre isteka 6 meseci od druge. Pitala sam da li mogu jer je suprug pripadao kategoriji onih koji mogu, a ja živim s njim. Takodje smo putovali i bili smo zabrinuti. Rekli su neće me odbiti ako zahtevam. U to vreme su dozvoljavali samo istu kao i prve dve. Da sam imala izbora, izabrala bih Modernu za booster nakon Pfizera. Znajući da ću biti više izložena zarazi zbog putovanja, a i nakon što sam videla i vidim ponašanje ovde, smatram da sam pravilno postupila. Taj booster mi je puno značio psihički.

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Sunshine State said:

 

Na bazenu sam, ne proucavam klinicke studije kad sam na odmoru 😄

 

Potrajace malo dok ne dodjemo do zvanicnih podataka..... Kud zurite? Posle ce biti "nedovoljno ispitan, zbrzan, za godinu dana, itd.... 😄

Cuj na bazenu. Gdje ovo ima , duso ti na bazenu a kriza u drzavi.🙃

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, urosg3 said:

Pa vidi jedno mesec dana mi je Diklofenak IM značio život, san, svašta nešto. On, Midokal, vitamin B. Brate valjao mi ihaa...

Urose brate diklofenak je odlican lijek. Ali isto tako je mnogo opasan. To moze najbolje da objasni Eddard.  Ubica bubrega, opasan za srcane bolesnike.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koca popovic said:

Urose brate diklofenak je odlican lijek. Ali isto tako je mnogo opasan. To moze najbolje da objasni Eddard.  Ubica bubrega, opasan za srcane bolesnike.

Sve jasno. Ali kad imaš akutni problem, nekako mi je ok da tih 30 injekcija primim, pa neću da se navlačim na Diklofenak 🙂
Ono ko zna šta budućnost nosi u ovih 5 decenija mi je 30 injekcija valjda sasvim prihvatljiv rizik.
Trenutno sam sasvim funkcionalan, hodam, vozim sve kao uvek. Stoni tenis sam zasad na pauzi, ali po nekoliko puta na dan sevne gluteus i butni mišić opominje. Malo ću još da usporim da vidim kakve su mi opcije ni to nisam do kraja izgurao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Sve jasno. Ali kad imaš akutni problem, nekako mi je ok da tih 30 injekcija primim, pa neću da se navlačim na Diklofenak 🙂
Ono ko zna šta budućnost nosi u ovih 5 decenija mi je 30 injekcija valjda sasvim prihvatljiv rizik.
Trenutno sam sasvim funkcionalan, hodam, vozim sve kao uvek. Stoni tenis sam zasad na pauzi, ali po nekoliko puta na dan sevne gluteus i butni mišić opominje. Malo ću još da usporim da vidim kakve su mi opcije ni to nisam do kraja izgurao.

Ma brate razumijem te. Ne znam sta je razlog tvog koristenja diklofenaka. Nikakav problem da ga koristis akutno. Opasno je koriscenje na duzi period. Poznato mi je zato sto sam imao sam velikih problema sa lijekovima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...