Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@zoe Bg pokojni B92 kaže 195 respiratora.

 

Ponovo jedan broj slabiji od prošlonedeljnog.

Kontam da ćemo pratiti britansko izraelski grafik. Pad slučajeva jedno 2 nedelje pa tavorenje na 4-5k slučajeva dnevno.

 


 

Quote

 

Što bi rek`o pokojni Šuntavilo
"od prirodne ruke, prirodni materijali, sve prirodno."


 

 

Nema nikakvih dimenzija ćist bakar!

 

 

Edited by CheshireCat
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2021 at 10:41 PM, Eddard said:


Kod mene u bolnici je tako od početka pandemije.

 


Da. Ako odeš u rizično područje za koje postoji Reisewarnung (RKI) i vratiš se zaražen… selber Schuld, neće poslodavac da ti plati.

 

Mala ispravka, doture - ovo se odnosi samo na nevakcinisane, tako da mi vakcinisani mozemo i dalje da putujemo 🙂

 

"Diese Regelung soll nun spätestens ab 1. November für nicht geimpfte Menschen, für die eine Impfempfehlung vorliegt, nicht mehr gelten, wenn sie als Kontaktpersonen von Corona-Infizierten oder als Reiserückkehrer aus einem Risikogebiet im Ausland in Quarantäne müssen und nicht zur Arbeit dürfen. Für vollständig Geimpfte gelten in der Regel keine Quarantäne-Anordnungen."

 

https://www.tagesschau.de/inland/lohnersatz-ungeimpfte-101.html

Link to comment
Share on other sites

Jedna francuska studija iz laboratorije za viruse u Tuluzu je objavila rezultate studije izmedju broja antitela i verovatnoce ponovnog zarazavanja vakcinisanih ili onih koji su imali koronu i podelili u tri nivoa :

Ukratko :

 

Broj antitela :          zastita :

manji od 141            12,4 %

141 - 1700               90%

veci od 1700          100%

 

Po njima dobra je ideja da se izmere antitela pre bustera da bi se videlo da li treba ili ne treca doza

 

https://www.journalofinfection.com/article/S0163-4453(21)00483-7/fulltext

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, CheshireCat said:

@zoe Bg pokojni B92 kaže 195 respiratora.

 

Ponovo jedan broj slabiji od prošlonedeljnog.

Kontam da ćemo pratiti britansko izraelski grafik. Pad slučajeva jedno 2 nedelje pa tavorenje na 4-5k slučajeva dnevno.

Džaba se tešiš, opet je preko 30% pozitivnih.


Mozemo mi i da smanjimo broj testiranih, na nekih 15ak hiljada, pa ce onda i dnevna brojka da padne, na tih 4-5k

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo procitah jedan tekst baziran na intervjuu sa sefom Moderne, (Stephan Bancel)   kako pandemija covid ustvari nece biti zavrsena jer ne moze da se zavrsi skroz cak i ako u jednom momentu i ne bude slucajeva to ce verovatno biti privremeno jer ce u zivotinjskom svetu nastaviti da postoji pa ce se ponovo pojaviti i kod ljudi. Make sense nazalost. Po njemu u jednom momentu ce se deklarisati da je pandemija zavrsena i po njemu to ce biti krajem 2022, pretpostavlja da ce situacija biti otprilike kao sada u Danskoj, relativno malo slucajeva i proglasi se kraj iako kraja nema.

On kaze da misli da ce najgore proci Kina i Australija zbog svoje teznje nula slucajeva i izolacije.

Znaci jos godinu dana, dobro je imati neku orijentaciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

 

 

I u NL slicno:

 

"Biggest decrease in Covid-19 patient total in 7 weeks; Amsterdam infections falling fast"

 

NL od 25. septembra ukida i distance rule - ostaju maske u javnom prevozu i klubovi se otvaraju:

 

"The 1.5 meters social distancing requirement will be dropped from this date, while nightclubs will be permitted to reopen.

While masks are no longer required in indoor public spaces, including train stations, everyone over 13 is still required to wear one in airports on aircraft, trains, buses, trams and metros, in taxis and on other commercial passenger transport."

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

 

Mislim da je 10 dana prerano za ocenu uspeha, jer i kod nas nije bilo skoka 10 dana nakon Exita, Guče, Love, Arsenal i ostalih festova, pa evo stativa sada.

 

Pa razlika je u broju vakcinisanih u Danskoj i u Srbiji.

Danci su vakcinisali skoro 80 % (ako se secam).

 

U Holandiji nemaju mere (otvaranje nocnih klubova i nije neka mera) vec dva meseca, pa im brojevi padaju - nije u pitanju 10 dana. Eno gore u mom postu, radi se o padu vec 7 nedelja.

 

Vakcine, vakcine, vakcine!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Danci ne nude trecu dozu jos uvek, osim ljudima sa oslabljenim imunitetom i tezim bolestima.

Pravi test koliko je taj procenat od 80% (mislim stanovnistvo 12+) otporan kad dodje zima, tamo nevembra - decembra.

 

@Sunshine State
Holandjani ne nude booster jos uvek?

 

Ne jos, treba da odluce uskoro, a kad se prica o boosteru, pominju se stariji od 65 i imunokompromitovanim.

 

The Health Council of the Netherlands has announced it will publish its advice in regards to the booster shot by mid-September. The Ministry of Health asked the council for their advice back in June, and the council has already said it is “plausible” that third doses will be administered in the future. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AgroLaki said:

 

Mislim da je 10 dana prerano za ocenu uspeha, jer i kod nas nije bilo skoka 10 dana nakon Exita, Guče, Love, Arsenal i ostalih festova, pa evo stativa sada.

Ma naravno nego Marfijevi zakoni u svoj lepoti se ponovo prikazuju.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ridji said:

Mozemo mi i da smanjimo broj testiranih, na nekih 15ak hiljada, pa ce onda i dnevna brojka da padne, na tih 4-5k

Tačno, realna brojka je veća i zbog malo testiranja i zbog toga što neki ne idu na test. Dvoje koje ja poznajem nisu imali neke ozbiljne simptome i nisu se testirali jer im se nije čekalo ispred kovid ambulante. Samoizolovali se i kraj. To samo znači da prokužavanje prirodnim putem ide brže od tih 7000 na dan.

 

21 minutes ago, Hugo Punch said:

Upao sam, kao Zvezdas, na deo foruma RSB-a o koroni... jebote kakvi likovi tamo pisu, bukvalno 4/5 su avaxi. I to teski avaksi, sa sve teorijama zavere i slicno. Ne idem tamo vise.

Ne znam šta je RSB ali ćerkina drugarica koja je na medicini joj je poslala neke postove sa njihove interne grupe. Budući doktori većinom antivakseri. Novosadski medicinski.

Edited by Cyrus Smith
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...