Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Eh, uvek taj isti argument. Pa svakako ne bi to proizvoljno određivao neki Pera na osnovu toga čija mu se faca sviđa, nego bi postojala lista kriterijuma, koja je prilično dugačka, ali može da se podeli na podliste.

 

Zato sto taj argument stoji. Pogledaj ko ti je na vlasti, pa mi objasni ko ce da nominuje i koga da odredjuje ko je budala i fukara. I to nije samo boljka SR, zato sto svaku drzavu cine i oni koji su u raznom spektru budala i fukara....

Meni je uvek smesno kad neko smisli kako ce drustvo da nam bude bolje a ne uzme u obzir da drustvo, cine ljudi - ovakvi kakvi su nesavrseni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to onako generalno jeste, ali ovo je konkretno - ne postoji nikakav neko ko bi trebalo da određuje ko je budala, nego onaj ko nema nikakve zdravstvene probleme zbog kojih bi odbijao vakcinu, ali je odbija navodeći milion gluposti koje je video na internetu ili negde kao razlog, taj je budala, i takve treba diskriminisati. Eno kao ovi iz te advokatske komore.

 

Ne znam da li bi bilo bolje društvo ako bi se diskriminisale budale, ali bi svakako bila tišina, i ne bi se gubilo vreme na njihove budalaštine. Takvi i tako misle da su ugnjeteni, ponizeni, šta li misle da su, pa im ništa ne bi falilo ni zbog još malo izguravanja prema margini društva, gde u stvari pripadaju.

 

Mogli bi kao ranije, da se okupljaju u podrumima da tamo mrze, i da jedni drugima pričaju ko je danas od koga više ugnjeten. Šta bi im falilo, i tako uživaju u tim zakukavanjima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Zato sto taj argument stoji. Pogledaj ko ti je na vlasti, pa mi objasni ko ce da nominuje i koga da odredjuje ko je budala i fukara. I to nije samo boljka SR, zato sto svaku drzavu cine i oni koji su u raznom spektru budala i fukara....

Meni je uvek smesno kad neko smisli kako ce drustvo da nam bude bolje a ne uzme u obzir da drustvo, cine ljudi - ovakvi kakvi su nesavrseni. 

 

Ko nominuje i odredjuje ko je budala i fukara za druga pitanja u zivotu?

 

Nesavrseni ljudi diktiraju kakva prevozna sredstva mogu ucestvovati u saobracaju i kojom brzinom i stranom ulice se mogu kretati, kada i gdje ce se djeca mobilisati i slati u rat, kojim zanimanjima se mozes baviti, koje uslove moras zadovoljiti da bi vrsio operaciju na mozgu, do koje godine moras obavezno slati djecu u skolu ili im obezbijediti alternativni pristup obrazovanju, koliko se smije zaprasivati krompir protiv zlatice, do koliko sati mogu raditi barovi i restorani, gdje se mogu graditi kuce ( i kolike po dimenzijama ), gdje se moze zivjeti (nema boravka u slivnim podrucjima vodosnabdijevanja), koliko i kojih kucnih ljubimaca mozes drzati, gdje smijes pucati iz pistolja, kakvu hranu mozes servirati gostu u restoranu - sve do toga sta smijes reci na javnom mjestu kao sto je aerodrom... 

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, to onako generalno jeste, ali ovo je konkretno -

Kad je nesto generalno, onda je cesto i partikularno.

Ti sto nisu primili vakcinu iz nekih svojih razloga mozda sede tamo i gledaju nas koji jesmo, i kazu boze kakve budale...stvarno ih treba diskriminisati.

Ali sto ljudi sto cudi :classic_biggrin:

Nemojmo generalisati i te ljude, nisu oni svi 5g i slicne gluposti, i nesto sto su procitali na internetu. Eto znam zensku koja je imala nedavno bebu - pre 3-4 meseca, i lekar joj rekao da ne uzima vakcinu dok doji (pricam o US). Jbga dal je lekar u pravu? Verovatno ne. Ali i neki strucnjaci kazu "nema dovoljno podataka...." pa se posle cudis sto ljudi oklevaju.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ras kass said:

 

Eh pa kako je samo 23 % u starackim domovima I manje  od 20% zaposlenih u istim vakcinisanoi?! Nije da  bas toliko nema vakcina, nego ne zele. Gledao I priloge kako stariji odbijaju astrazeneku. 

 

Ali vlast jeste promasila strategiju. 

Brojke ti nisu tačne, od 26-og Juna 33% su vakcinisani sa dve doze:

https://amp.9news.com.au/article/5fdda18d-e1c9-47f7-9d13-39272b1dcb89

 

Te brojke su još veće danas. Na žalost, i dalje su suviše male. Ali glavni razlog za to je zato što je vlada zajebala stvari. Jedna moja prijateljica radi u aged care i način na koji je ona dobila vakcinu je smejurija. Ovo je postavila na Facebook pre par nedelja kada je vlada htela da svali odgovornost na one koji rade u staračkim domovima:

 

Quote

In defence for these aged care staff

1. They only gave left over number of Pfizer vaccines to staff where I was working( nursing home) . They only vaccinated them on 2 consecutive days (which were not given heads up on) and if you weren’t at work or duty, you wouldn’t have heard about it. 

2.  Staff weren’t priority or even given the option of a vaccine on other day for just staff priority. 

3. Staff didn’t include student carers and nurses and other volunteers 

4. If you were unwell or feeling under the weather, then tough titties, you missed out on getting vaccinated. You’d have to take a day off work to go get vaccinated elsewhere, which many health professionals/workers weren’t even well aware of. 

Poor that the news just keeps on blasting health workers who are actually the ones putting their lives at risk, and aren’t even considered that they’re helping sick people everyday which is already hard enough. When the pandemic first happened, I was out in the community with barely any mask and sanitiser, because guess what, it was scarce and you couldn’t buy any at the shops. It took me 3 months to get a shipment for work, and had to use my own personal stuff because my work struggled to get any. 

Lose lose situation for health professionals. The media is always being disappointed and giving so much crap to aged care workers . I want to see a journalist wipe a patients bottom, help transfer them out of bed into a chair and be patient enough to feed them because they have a swallowing problem. Oh and another one, trying to remind a patient who has dementia to stay in their room so they don’t infect the whole ward and staff. Oh and maybe they can see how it feels to get hit by a walking stick or verbally abused because someone has cognitive issues. Guess they don’t report on that. 

Shut up. We are doing the best we can. We need support not criticism rather from the community/news. Shame on them! 

Enough is enough. Sick of people bashing on nursing homes then they don’t have an ounce of understanding what goes behind the scenes. 

Rant over 🙂 ( please feel free to share as I’m sick and tired of aged care/health workers getting a bad wrap for taking care of the sick population) xo

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gospoja i moja malenkost preksinoć prijehali nazad u Grčku. Na granici kod Evzonija gladak prolaz da glatkije ne može biti. Carinik tražio PLF, mi mu pokazali odštampanu verziju, dobio i odštampane verzije izveštaja sa drugog vakcinisanja (nismo hteli da mu damo da nam pipa mobilne za prikaz sertifikata, koji nimo stigli da odštampamo) i sve O.K., trajalo tri minuta i "wellcome, have a nice vaccation". Čak nismo radi privilegovanog prolaza pokazali ni grčka dokumenta boravka, znači smatrao nas je običnim turistima i svejedno smo glat prošli. Sam prilaz granici je ipak malo trajao, tako da nisam siguran da druge možda ipak nisu i malo maltretirali. Neki punkt za uzimanje briseva na Evzoniju nije bio nama vidljiv, što ne znači da ga nije bilo.

 

Turista ni približno koliko smo očekivali. Na dve plaže, koje smo stigli da koristimo u ova dva dana manje ljudi nego prošle godine. Doduše, nije ni čudo kad su digli obaveznu konzumaciju za dvoje sa 10 na 20 Eura. Za četvoročlanu porodicu to i nije zanemarljivo. Ono, što smo na brzaka u prvim nabavkama i u prolazu videli indikuje poskupljenje mnogo čega. Jedino lanac Family Market uglavnom drži stare cene ili čak za ponešto snizio cene, ostali mu ga daju po cenama. Jedino Lidlu pun parking, kod ostalih tek nešto više vozila nego prošle godine. Ali to je tek prvi pogled, videćemo vremenom kako stvarno stoje stvari. Mada izgleda da pokušavaju da nadoknade gubitke po svaku cenu. Turska, Albanija i CG će se veseliti tom grčkom logikom. I, za razliku od pozitivnog carinika veselnika, ovo ostalo od Grka što smo videli sve je nešto mrko raspoloženo, na momente sa naslućenim elementom ksenofobije. a možda je samo generalna mrzovolja.

 

U maloprodajnim objektima se nose maske, na ulici tek poneko. Prodavci bilo na otvorenom, bilo na zatvorenom nose maske. U kafićima i kafanama pre naguranost (stolova, za sada ne i gostiju) nego distanca, u beach barovima ostao prošlogodišnji razmak od 4 metra između suncobrana i još uvek ne smeju više od dve lažaljke po suncobranu (inače po mnogim beach barovima išlo 4 ležaljke ili bar dve ležaljke i jedna do dve stolice za stvari). 

 

Nekako čudna atmosfera, koja uopšte ne podseća na Halkidiki. Na to je još i more malo mutno što se bez jakog vetra do sada nije dešavalo. Nije ni čisto. Daleko, naravno od "cvetanja mora" (trade mark by CG) ali nije ono što smo navikli. Kao da smo bili odsutni godinu dve a ne tri meseca. Jedna drugarica Grkinja nam dala malo čudno objašnjenje: do sada su bile masovno meduze prisutne, sada odlaze i more će se raščistiti. Šta god to značilo. 

 

Sve u svemu, nekako osećaj da se više sada osećaju posledice lockdowna, nego dok je stvarno bio na snazi. Malkice turobno, ali to je subjektivni osećaj.

 

 

 

 

Edited by Akiro
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako se neko čudio velikom broju Indijaca po Beogradu, dobili smo tik pred polazak iz Beograda objašnjenje. Mi dopuštamo Indijcima da odrade dve nedelje karantina u Beogradu (tokom kojeg oni masovno špartaju po gradu), kako bi oni posle toga smeli da nastave ka svojoj destinaciji. Šta onda naša vlast i njeni predstavnici pričaju da još nije sve završeno, da treba biti pažljiv i da nas čeka veselje u septembru, kada oni potencijalne nosioce indijskog soja puštaju masovno u zemlju mesto da za Indijce, bar za one nevakcinisane, spuste rampu. PCR, kao što znamo, i ne znači baš mnogo. Ali ne, mi izigravamo za neku siću tranzit stanicu za Indijce.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod turizma meni je Pariz (grad u kom zivim vec mnogo godina) neobican, na prvi pogled stari Pariz sa ljudima na ulici i prepunim kaficima i restoranima kao pre korone, ali neobicno je da se na ulici sem francuskog jezika cuje iskljucivo ruski (ne razlikujem ukrajinski, mozda oba) i arapski (takodje ne razlikujem turski ili albanski ili neki od jezika koji vuku na arapski) - uvek do sada na ulicama Pariza leti od stranih jezika dominira na prvom mestu engleski  (americki turisti) a zatim nemci, italijani... sada se ti evropski jezici uopste ne cuju. To me podsetilo na CG gde sam bila pre nekih mesec dana, i tamo se od stranih (nelokalnih) jezika culo u ogromnoj vecini arapski (turski i albanski pretpostavljam najvise) i ruski ali to je koliko sam shvatila u CG vec dosta godina unazad, u Parizu sam prvi put primetila tendenciju.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2021 at 1:49 PM, Angelia said:

Vakcina nije obavezna, pa tako ne mozes ni da diskriminises ljude na osnovu toga, to je prisila.

 

 

Pa, govorimo o tome da treba da bude obavezna.

I nije diskriminacija ako se u cilju zaštite stanovništva ograniči kretanje ili neko drugo pravo pojedincu koji predstavlja potencijalnu opasnost. To se može urediti zakonima, negde i jeste uređeno, ali postoje razlike od države do države, nema smisla sad navoditi zakone, citirati pojedine odredbe, jednostavno može se ograničiti na određen period neko pravo ako se time štiti opšti interes. Uostalom, manje-više, svaki zakon predstavlja u neku ruku ograničenje opštih prava.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.theguardian.com/science/2021/jul/16/huge-study-supporting-ivermectin-as-covid-treatment-withdrawn-over-ethical-concerns

 

Lazirana jedna od studija koje su isle u prilog efikasnosti Ivermektina. Problemi studije su gotovo komicni, ali rezultati su usli u metaanalize i zbog svoje izrazite naklonjenosti Ivermektinu uticali su i na te studije. Stavise:

 

Ivermectin has gained momentum throughout Latin America and India, largely based on evidence from preprint studies. 

 

Sto me navodi na sledece. Prvo, ima razloga zasto postoji peer review. Drugo, racunati preprint kao uspesan rad je jednako ishrani sirovom ribom. Mozda bi ono 'pre-' trebalo da bude hint ljudima da ne citiraju preprintove kao objavljene radove.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Akiro said:

Šta onda naša vlast i njeni predstavnici pričaju da još nije sve završeno, da treba biti pažljiv i da nas čeka veselje u septembru, kada oni potencijalne nosioce indijskog soja puštaju masovno u zemlju mesto da za Indijce, bar za one nevakcinisane, spuste rampu. PCR, kao što znamo, i ne znači baš mnogo. Ali ne, mi izigravamo za neku siću tranzit stanicu za Indijce.

Mislim da je mnogo veci problem obim saobracaja sa Rusijom, jer tamo drasticno vise zarazenih nego u indiji, procentualno gledano, naravno. Ne znam kakav je obim  avio saobracaja sa UK I Spanijom, jer su te dve zemlje takodje drasticno veci rasadnik virusa od Indije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Mislim da je mnogo veci problem obim saobracaja sa Rusijom, jer tamo drasticno vise zarazenih nego u indiji, procentualno gledano, naravno. Ne znam kakav je obim  avio saobracaja sa UK I Spanijom, jer su te dve zemlje takodje drasticno veci rasadnik virusa od Indije.

To već ne znam, ali generalno ne bismo trebali da izigravamo tranzit stanicu za putnike iz ugroženih zemalja, kojima druge zemlje tek dopuštaju ulaz, ako su prethodno karantin negde drugde odradili. Nije nam potreban taj rizik, bio on sad malo veći ili manji, niti su to baš neke velike pare za turizam. Bilo da su Indija, Rusija ili UK u pitanju, ulaz samo sa vakcinom ili da negde drugde u nekoj manje ugroženoj zemlji odrade karantin i taze PCR. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

 

Pa, govorimo o tome da treba da bude obavezna.

I nije diskriminacija ako se u cilju zaštite stanovništva ograniči kretanje ili neko drugo pravo pojedincu koji predstavlja potencijalnu opasnost. To se može urediti zakonima, negde i jeste uređeno, ali postoje razlike od države do države, nema smisla sad navoditi zakone, citirati pojedine odredbe, jednostavno može se ograničiti na određen period neko pravo ako se time štiti opšti interes. Uostalom, manje-više, svaki zakon predstavlja u neku ruku ograničenje opštih prava.

 

 

Vrtimo se u krug, poenta je da vakcina nije obavezna. Zakonski uslovi za to sto govoris ne postoje. Kad naprave zakonske uslove, onda mozemo da pricamo. 

Ali nijedna drzava to ne radi, mislim cak ni Vucko to nije probao. Mozda se to promeni, ali imaju oni razloge zasto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo šta kažu naučnici

 

Quote

Ostali znanstvenici upozorili su da bi se i druge zemlje mogle povesti za britanskim primjerom.

"Ono čega se bojim je da bi mnoge američke savezne države mogle pratiti britanski primjer, to bi značilo pobjedu nekih od najgorih nagona koje imamo", rekao je dr. William Haseltine, bivši istraživač s Harvarda i znanstvenik na čelu njujorškog think-tanka Access Health International.


Doktor Vilijam smatra da je potreba za slobodom, slobodnim kretanjem ljudi po našoj planeti, druženje i kontakt homo sapiensa - pobeda najgorih nagona koje imamo. Da li je bezbedno da ljudi ovakvih shvatanja uopšte odlučuju o nečemu?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije nikakav volej, jer čovek samo hoće da kaže da su nedostatak samokontrole, discipline i strpljenja neki od najgorih nagona, što je tačno, a nije pominjao slobodu i to ostalo. Čak i zveri imaju više discipline i samokontrole i strpljenja od skoro svih ljudi. Npr, fascinantno je posmatrati bilo kog grabljivca, i ove koji love u čoporu, ali naročito onog koji lovi sam, svejedno da li je gmizavac ili sisar itd, kako je u stanju da satima vreba u mestu i maltene ne mrda i ne trepće, samo diše i čeka trenutak, za razliku od skoro svih dvonožnih koji ne mogu da se strpe ni par sati a da se ne vrpolje i ne lude. A takvi maltretiraju ceo svet, u svemu, od kad su pušteni iz rupa, jer su se svi kriterijumi o svemu srozali na njihov nivo, svuda. Treba pritezati to, ne popuštati mu, jer kad mu se popušta, samo se podstiče da ludi i dalje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nije nikakav volej, jer čovek samo hoće da kaže da su nedostatak samokontrole, discipline i strpljenja neki od najgorih nagona, što je tačno, a nije pominjao slobodu i to ostalo. Čak i zveri imaju više discipline i samokontrole i strpljenja od skoro svih ljudi. Npr, fascinantno je posmatrati bilo kog grabljivca, i ove koji love u čoporu, ali naročito onog koji lovi sam, svejedno da li je gmizavac ili sisar itd, kako je u stanju da satima vreba u mestu i maltene ne mrda i ne trepće, samo diše i čeka trenutak, za razliku od skoro svih dvonožnih koji ne mogu da se strpe ni par sati a da se ne vrpolje i ne lude. A takvi maltretiraju ceo svet, u svemu, od kad su pušteni iz rupa, jer su se svi kriterijumi o svemu srozali na njihov nivo, svuda. Treba pritezati to, ne popuštati mu, jer kad mu se popušta, samo se podstiče da ludi i dalje.

Ne bih se složio, hajde da analiziramo.
čovek se protivi ukidanju propisanih epidemiološčkih mera u situaciji kada (obećana) vakcinacija dostiže preko 80% stanovništa ima proceduru iza sebe, preko 60% obe doze. Još jednom, ista ta nauka je obećala da je vakcinacija izlaz i sada čovek ima nešto protiv tog izlaza. Think thank, jašta.

Niko ne spominje samokontrole i discipline, to je na pojedincu na volju i izboru, on se protivi ukidanju propisanih mera, i smatra da je to pobeda najboljih nagona.
Hvala na pitanju, svi smo pismeni, pa možemo ceo članak pročitati a eno i pisma na Lancet-u.
Suštinski razumem zabrinutost, epidemija se veselo, a neočekivano i nepredviđeno širi i među vakcinisanim, razumem potrebu za oprezom, ono što ne razumem je korišćenje ovakvog rečnika.
Potreba za ukidanjem mera nije pobeda najgorih nagona nego legitimna potreba, zašto se poseže za ovakvim rečima je nepojmljivo.
Malo pažnje u javnom nastupu, malo manje distopijskih retorika i umerenosti, dalo bi na kredibilitetu. Upravo ovako se gubi kredibilitet.
 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio, hajde da analiziramo.
čovek se protivi ukidanju propisanih epidemiološčkih mera u situaciji kada (obećana) vakcinacija dostiže preko 80% stanovništa ima proceduru iza sebe, preko 60% obe doze. Još jednom, ista ta nauka je obećala da je vakcinacija izlaz i sada čovek ima nešto protiv tog izlaza. Think thank, jašta.

Niko ne spominje samokontrole i discipline, to je na pojedincu na volju i izboru, on se protivi ukidanju propisanih mera, i smatra da je to pobeda najboljih nagona.
Hvala na pitanju, svi smo pismeni, pa možemo ceo članak pročitati a eno i pisma na Lancet-u.
Suštinski razumem zabrinutost, epidemija se veselo, a neočekivano i nepredviđeno širi i među vakcinisanim, razumem potrebu za oprezom, ono što ne razumem je korišćenje ovakvog rečnika.
Potreba za ukidanjem mera nije pobeda najgorih nagona nego legitimna potreba, zašto se poseže za ovakvim rečima je nepojmljivo.
Malo pažnje u javnom nastupu, malo manje distopijskih retorika i umerenosti, dalo bi na kredibilitetu. Upravo ovako se gubi kredibilitet.
 

Zbog ovakvih ‘naucnika panicara’ i imamo sve ovo. Da su malo koristili mozak, terali politicare da pristupe problemu na drugaciji nacin, svi bi mnogo bolje prosli. Od postovanja mera do vakcinacije.

Ja ne razumem i dalje sta se ti dusebriznici pitaju. Kada ima vakcina za sve, nema vise razgovora. Dizes zabrane, ko se nije vakcinisao sa pao sam se ubio.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dzoni_m said:


Zbog ovakvih ‘naucnika panicara’ i imamo sve ovo. Da su malo koristili mozak, terali politicare da pristupe problemu na drugaciji nacin, svi bi mnogo bolje prosli. Od postovanja mera do vakcinacije.

Ja ne razumem i dalje sta se ti dusebriznici pitaju. Kada ima vakcina za sve, nema vise razgovora. Dizes zabrane, ko se nije vakcinisao sa pao sam se ubio.

Iskreno ja krivu za UK ne razumem. ponaša se kao da vakcinacija ne postoji, i to lagano baca senku. Da, znam, ima relativizijućih argumenata mnogo, ali kriva se ponaša kao bilo koji talas do sada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...