Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 hours ago, Div said:

 

Ne može nevakcinisani u metro, autobus, avion, na koncert u restoran ne šalter banke, neka koristi alternativne načine da obavi svoje potrebe, neka pokazuje test ne stariji od dva dana kad mora kod lekara ili tako negde.

 

Vakcina nije obavezna, pa tako ne mozes ni da diskriminises ljude na osnovu toga, to je prisila.

6 hours ago, vilhelmina said:

 

Dok ne vidim da bandoglavci koji odbijaju vakcinaciju primenjuju bar pola od gore navedenog, ne priznajem im ni pravo na kvalifikovano misljenje po pitanju opasnosti i benefita za sopstveno telo. 

Boze Vili pa pravo na odlucivanju o svom telu, ne znaci da su odluke uvek ispravne. Zamisli na sta bi licilo kad bi nam drzava odlucivala o tome sta je dobro za nas?

Npr kao u Kini, sto je odlucivala o reprodukciji gradjana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

Ja sam negde preleteo pogledom da je delta soj poprilici prehladica.

 

Za godinu i nešto smo se naslušali gluposti a silni ljudi su poumirali tako da nisam sklon da baš poverujem.

 

Znate li nešto o toj tvrdnji oko delta soja?

Otprilike to pisu i francuzi, broj zarazenih se bitno povecava ali broj hospitolizovanih ne mrda a ni umrlih. Ali nikad se ne zna u sta ce da se pretvori - to je neki narativ ovde

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

OK, postoji određena rezerva, moguće negativne posledice primanja vakcine, pravo pojedinca na izbor, makar i pogrešan, strah političara da uvedu obavezu, imam utisak da poneko obavezu poistovećuje sa prisilom, što nije isto, ali ima i druga strana. Ako su nevakcinisani odlučili sami koristeći svoje pravo da se ne vakcinišu, ja bih da koristim moje pravo da da me nadležni zaštite, da mi umanje rizik zaražavanja ograničenjima pristupa nevakcinisanima nekim prostorima, događajima... Onaj procenat rizika da se i vakcinisani zarazi i da bude prenosilac bi se dodatno smanjio ako nevakcinisani ima ograničen pristup u zatvorene prostore ili vrlo restriktivan, uz obaveznu zaštitnu opremu. Nije to nikakav atak na slobodu pojedinca, to je zaštita mnogo drugih pojedinaca, makar i ne bila potpuna, neka je samo smanjenje rizika za nekoliko puta.

Ne može nevakcinisani u metro, autobus, avion, na koncert u restoran ne šalter banke, neka koristi alternativne načine da obavi svoje potrebe, neka pokazuje test ne stariji od dva dana kad mora kod lekara ili tako negde.

 

Tacno to je u Fra rekao predsednik pre neki dan. Koliko odmah posle toga prijavilo se novih milion za vakcinisanje - inace je vakcinacija takoreci stala na nekih 40% vakcinisanih. Sada vec su ta pravila : vakcinisani-nevakcinisani pomerene da ce vaziti od 15 og Septembra. Ko zna sta ce biti do 15 og septembra.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Vakcina nije obavezna, pa tako ne mozes ni da diskriminises ljude na osnovu toga, to je prisila.

Naravno da možeš, jer civilizacija i postoji da bi prisilom naterala slobodare i razne budaletine da se ponašaju normalno. Ko je to uopšte smislio da je prihvatljivo da se sigurno preki 50% ukupnog vremena troši na ubeđivanje sa budalama u vezi raznih tema. A takvi ništa drugo i ne rade osim što stalno prave probleme. Šta je sa normalnima koji ne prave probleme? Fukaru i treba diskriminisati, to je dobro, samo dobijaju šta su zaslužili.

 

Eto, kao što kod vas diskriminišu pušače pa im određuju mesta za pušenje što dalje. I to je prisila pa se niko ne buni, pretpostavljam. Ni nepušenje nije obavezno pa ipak pušače tretiraju kao da su kužni, pa šta. Kome smeta ne mora da radi u toj firmi. Tako isto i slobodari ne moraju da dolaze u objekat X ako ih tu neće, šta sad. Naka ih tužu ako im se ne sviđa što ih vlasnik ne pušta u svoj objekat ako ne ispunjavaju određene kriterijume. U zakonima protiv diskriminacije nema da piše da je zabranjeno diskriminisati budale.

 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Vakcina nije obavezna, pa tako ne mozes ni da diskriminises ljude na osnovu toga, to je prisila.

Boze Vili pa pravo na odlucivanju o svom telu, ne znaci da su odluke uvek ispravne. Zamisli na sta bi licilo kad bi nam drzava odlucivala o tome sta je dobro za nas?

Npr kao u Kini, sto je odlucivala o reprodukciji gradjana.

 

Svasta, pa gde sam ja to rekla da drzava treba da odlucuje umesto bilo koga? Samo sam konstatovala da ima supljoglavog sveta koji prosipa s neta pokupljene fraze o ljudskim pravima, kontroli nad sopstvenim telom i slicno, nemajuci pri tome blagog pojma o cemu prica, i dokazujuci svoju supljoglavost na hiljadu raznih nacina, svakog minuta svog zivota. I nije stvar u tome da se njih na bilo sta natera nego da se normalan svet od njih zastiti.

A sto se diskriminacije tice, ko god zeli o njoj da prica, trebalo bi prvo da nauci sta je to, i kako se definisu osnovi za diskriminaciju. Nevakcinisanost ne ispunjava ni minimum uslova za to, bas kao ni pusenje koje gosn Puzigaca pominje. Ali se zato moze sankcionisati zabranom pristupa odredjenim mestima i ocigledno s tim u buducnosti treba racunati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno da možeš, jer civilizacija i postoji da bi prisilom naterala slobodare i razne budaletine da se ponašaju normalno. Ko je to uopšte smislio da je prihvatljivo da se sigurno preki 50% ukupnog vremena troši na ubeđivanje sa budalama u vezi raznih tema. A takvi ništa drugo i ne rade osim što stalno prave probleme. Šta je sa normalnima koji ne prave probleme? Fukaru i treba diskriminisati, to je dobro, samo dobijaju šta su zaslužili.

 

Eto, kao što kod vas diskriminišu pušače pa im određuju mesta za pušenje što dalje. I to je prisila pa se niko ne buni, pretpostavljam. Ni nepušenje nije obavezno pa ipak pušače tretiraju kao da su kužni, pa šta. Kome smeta ne mora da radi u toj firmi. Tako isto i slobodari ne moraju da dolaze u objekat X ako ih tu neće, šta sad. Naka ih tužu ako im se ne sviđa što ih vlasnik ne pušta u svoj objekat ako ne ispunjavaju određene kriterijume. U zakonima protiv diskriminacije nema da piše da je zabranjeno diskriminisati budale.

 

 

Ovo pusaci-nepusaci je odlican primer! Ni ja ne bi ovo bolje reko!

A budale treba diskriminisati. To je dobro! 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam negde preleteo pogledom da je delta soj poprilici prehladica.
 
Za godinu i nešto smo se naslušali gluposti a silni ljudi su poumirali tako da nisam sklon da baš poverujem.
 
Znate li nešto o toj tvrdnji oko delta soja?
Juče pročitam da to tvrdi i dr. Ana Gligić.
Osim naših nekoliko dr. to nigde drugde nisam pročitao.
Pre svega, trenutno po Evropi se masovno zarazavaju mlađa populacija u odnosu na prethodne talase jer je to najmanje vakcinisan deo stanovništva. Kod njih je i prethodno dominantni soj (britanski) ili originalni bio manje opasan. Negde sam video da je prosečna starost zaraženih 27 godina. Normalno da manje ljudi umire. Na sve to dodaj vakcine koje u ne baš maloj meri deluju i protiv delta soja i eto zašto trenutni talas izgleda kao talas prehlade.
U prilog tome govori i činjenica da je u Indiji taj soj uzrok ogromnog broja smrti i hospitalizacija a tamošnje stanovništvo je gotovo potpuno nezasticeno bilo na početku širenja tog soja, što sa virusom koji uzrokuje prehladicu ne bi nikako bio slučaj.

Čitajući vesti ovih dana o KŠ i merama, očekujem da će prvog avgusta da objave da će određene grupe ljudi koji su primili sinopharm da dobijaju i treću dozu na jesen. Koje grupe? Verovatno osobe sa određenim hroničnim bolestima ili grupama zdravstvenih stanja koja predstavljaju povećan rizik od teškog oblika covid-a. Moguće da odrede i neku starosnu granicu. Ne znam kakvi su kriterijumi u UAE gde su prvi krenuli sa trećom dozom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Vakcine ni u US nisu prosle redovno odobravanje FDA, nisu testirane dovoljno, a neki ovde vriste kako treba da budu obavezne, pa to je uzasno opasno za svakog politicara da proba, sta ako ljudi krenu da umiru? Zato su i unapred zastitili farmaceute. Mi na sopstveni rizik primamo vakcine. Pa kad je tako onda je i odluka licna.


Ova mantra da nisu testirane dovoljno jednostavno nije tačno. Na brzaka preleteh preko faze 3 studije vakcine protiv HPV virusa, znači nešto novije iz ovog veka, na deci i adolescentima (!), GSK vakcina, imala je oko 22k subjekata, na osnovu čega je odobrena. Pfizer/Biontech je imao ca. 77k subjekata. 3 puta više. Da ne poredimo sa procedurom odobravanja MMR vakcine iz 60ih godina.

To što vremenski nije prošlo nekoliko godina, ne znači da nije dovoljno testirana.

Btw, kad su slobode i prava u pitanju, uvek navodim obaveznu vakcinaciju dece kao primer, jer ako za decu ovo važi, zašto bi bilo išta drugačije za odrasle, a jedna važeća presuda iz tvoje zemlje kaže:

The family itself is not beyond regulation in the public interest, as against a claim of religious liberty. And neither rights of religion nor rights of parenthood are beyond limitation. ... Its authority is not nullified merely because the parent grounds his claim to control the child's course of conduct on religion or conscience. Thus, he cannot claim freedom from compulsory vaccination for the child more than for himself on religious grounds. The right to practice religion freely does not include liberty to expose the community or the child to communicable disease or the latter to ill health or death.

Dakle, država može, u cilju zaštite javnog interesa, da propiše obaveznu vakcinaciju, i svi ti slobodari bi mogli samo da joj pljunu pod prozor.

A ako može da bude uslov za upis u školu, znači da nekome uskratiš obrazovanje, jedno od osnovnih ljudskih prava, na osnovu vakcinisanja, možeš i apsolutno (skoro) sve ostalo.
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vilhelmina said:

 

Svasta, pa gde sam ja to rekla da drzava treba da odlucuje umesto bilo koga? Samo sam konstatovala da ima supljoglavog sveta koji prosipa s neta pokupljene fraze o ljudskim pravima, kontroli nad sopstvenim telom i slicno, nemajuci pri tome blagog pojma o cemu prica, i dokazujuci svoju supljoglavost na hiljadu raznih nacina, svakog minuta svog zivota. I nije stvar u tome da se njih na bilo sta natera nego da se normalan svet od njih zastiti.

A sto se diskriminacije tice, ko god zeli o njoj da prica, trebalo bi prvo da nauci sta je to, i kako se definisu osnovi za diskriminaciju. Nevakcinisanost ne ispunjava ni minimum uslova za to, bas kao ni pusenje koje gosn Puzigaca pominje. Ali se zato moze sankcionisati zabranom pristupa odredjenim mestima i ocigledno s tim u buducnosti treba racunati.

Znaci ako te ja pravilno razumem ti zastupas ideju da ljude koji koriste heroin treba prisilno zatvoriti u sanatorijume? I zabraniti im pristup "normalnom svetu".

Doci cemo i do kolonija leproznih izgleda 😞

 

Interesatno kako su ljudska prava i integritet naprasno postale "fraze". 

4 minutes ago, Eddard said:


A ako može da bude uslov za upis u školu, znači da nekome uskratiš obrazovanje, jedno od osnovnih ljudskih prava, na osnovu vakcinisanja, možeš i apsolutno (skoro) sve ostalo.

 

Odlicno, ali to je u slucaju gde su vakcine proglasene za obavezne. Za to postoji procedura, i kad se to desi, sve ovo ce biti moguce. A to znaci da farmaceuti i politicari preuzmu odgovornost.

 

Do tada, ostaje licni izbor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ovo pusaci-nepusaci je odlican primer! Ni ja ne bi ovo bolje reko!

A budale treba diskriminisati. To je dobro! 

Nama pušačima uopšte ne smeta što neko drugi ne puši. Tolerancija  je izlaz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Znaci ako te ja pravilno razumem ti zastupas ideju da ljude koji koriste heroin treba prisilno zatvoriti u sanatorijume? I zabraniti im pristup "normalnom svetu".

Doci cemo i do kolonija leproznih izgleda 😞

 

 

Ne razumes me pravilno. Da li s nemerom ili bez nje, u to ne bih da ulazim. Ali te najlepse molim da ne ucitavas, posebno ne ovakve budalastine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

 U zakonima protiv diskriminacije nema da piše da je zabranjeno diskriminisati budale.

 

 

A ko odredjuje ko je budala I fukara?

Nemam pojma odakle bilo kome ideja da namece nekom drugom sta ce raditi sa svojim telom. Mene neko ko nije vakcinisan ne ugrozava, ja sam vakcinisana. Isto kao sto me pusac ne ugrozava kad to radi za sebe. Da sutra postoji vakcina za rak pluca, ne bi me ugrozavao ni kad sedi pored mene. Tako da je paralela losa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vilhelmina said:

 

Ne razumes me pravilno. Da li s nemerom ili bez nje, u to ne bih da ulazim. Ali te najlepse molim da ne ucitavas, posebno ne ovakve budalastine.

Dajem ti primer na koji mozes da primenis tvoj stav, to se zove napraviti paralelu, a ne ucitavanje. Ako tvoj stav nije isti za heroinske zavisnike, objasni mi zasto. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Znaci ako te ja pravilno razumem ti zastupas ideju da ljude koji koriste heroin treba prisilno zatvoriti u sanatorijume? I zabraniti im pristup "normalnom svetu".

 

Ne citam to na isti nacin - cini mi se da se ovdje pise da ljudi koji koriste heroin ne mogu raditi na mjestima na kojima bi to ugrozavalo javnu bezbjednost - recimo ne mogu biti komercijalni piloti... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, urosg3 said:

Nama pušačima uopšte ne smeta što neko drugi ne puši. Tolerancija  je izlaz.

 

A vidis, meni smeta sto na radnom mestu nemam prostoriju za pusenje i sto moram da izlazim na ulicu na -20 da bih zapalila posle rucka. I sto me pri tome neki gledaju kao gubavca. Ali se mirim s tim i stavise, zahvalna sam sto i to mogu jer ima radnih mesta gde je i to zabranjeno. Prosto nemas nikakvih mogucnosti da pusis u radno vreme, pa izvoli, nadji posao gde se bar na neki nacin tolerise. U restorane ne idem osim ako nemaju bastu u kojoj je dozvoljeno pusenje. U bioskopu i pozoristu se nekako prepatim, isto i u avionu. Zato na gejt uvek dotrcavam poslednja, da stignem jos jednu napolju. Bus cekam 20 metara od stanice, na kisi, vetru, suncu, jer je i na stanicama zabranjeno pusenje.

I nevakcinisani bi mogli tako, sto da ne? Setaj po sumi, ali u pozoriste ne mozes. Radi tamo gde ne postoji zahtev da budes vakcinisan, ali ne mozes tamo gde postoji. Idi kolima na odmor i kampuj do mile volje, ali u avion i u hotel ne mozes. Itd.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

A vidis, meni smeta sto na radnom mestu nemam prostoriju za pusenje i sto moram da izlazim na ulicu na -20 da bih zapalila posle rucka. I sto me pri tome neki gledaju kao gubavca. Ali se mirim s tim i stavise, zahvalna sam sto i to mogu jer ima radnih mesta gde je i to zabranjeno. Prosto nemas nikakvih mogucnosti da pusis u radno vreme, pa izvoli, nadji posao gde se bar na neki nacin tolerise. U restorane ne idem osim ako nemaju bastu u kojoj je dozvoljeno pusenje. U bioskopu i pozoristu se nekako prepatim, isto i u avionu. Zato na gejt uvek dotrcavam poslednja, da stignem jos jednu napolju. Bus cekam 20 metara od stanice, na kisi, vetru, suncu, jer je i na stanicama zabranjeno pusenje.

I nevakcinisani bi mogli tako, sto da ne? Setaj po sumi, ali u pozoriste ne mozes. Radi tamo gde ne postoji zahtev da budes vakcinisan, ali ne mozes tamo gde postoji. Idi kolima na odmor i kampuj do mile volje, ali u avion i u hotel ne mozes. Itd.

sve je to posledica izražene netolerancije nepušača. Nama čak ni najbenignije stvari ne padaju na pamet, tipa promocija pušenja etc. 
p.s. kod nas u firmi imamo prostoriju za pušenje, sa tragovima mog laptopa na jednom mestu, i tragovima  moje fotelje na parketu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

sve je to posledica izražene netolerancije nepušača. Nama čak ni najbenignije stvari ne padaju na pamet, tipa promocija pušenja etc. 
p.s. kod nas u firmi imamo prostoriju za pušenje, sa tragovima mog laptopa na jednom mestu, i tragovima  moje fotelje na parketu. 

 

Pa ne radi se tu o toleranciji nego o odbijanju nepusaca da budu trovani dimom iz moje i tvoje cigarete. A mi sto to radimo sopstvenom voljom treba da prihvatimo posledice toga.

To sto antipusacka kampanja zna da preraste u totalnu histeriju je neka sasvim druga prica. Ovde govorimo o sasvim normalnom zahtevu nepusaca da ne udisu tudji dim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

Pa ne radi se tu o toleranciji nego o odbijanju nepusaca da budu trovani dimom iz moje i tvoje cigarete. A mi sto to radimo sopstvenom voljom treba da prihvatimo posledice toga.

To sto antipusacka kampanja zna da preraste u totalnu histeriju je neka sasvim druga prica. Ovde govorimo o sasvim normalnom zahtevu nepusaca da ne udisu tudji dim. 

a ja se po običaju zezam 🙂 
p.s. hedonizam nije posledica nego vrednost po sebi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

a ja se po običaju zezam 🙂 
p.s. hedonizam nije posledica nego vrednost po sebi

 

Vrednost koja sa sobom nosi neke posledice. Pojela sam cetiri knedle sa sljivama i sad me boli stomak. Nikoga nisam ugrozila, ali svaki izbor se placa, zar ne? Pa tako lepo i ovi sto nece da se vaknisu neka prihvate posledice u vidu raznih zabrana. Javlja mi se da ce mnogi tako dva puta razmisliti da li im je bas toliko do kontrole nad sopstvenim telom. U svakom slucaju bolja strategija od onog suludog placanja, tri hiljade za gospodina. Citam da psiho sad pominje i neku lutriju :krstipd4:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ters said:

Ne citam to na isti nacin - cini mi se da se ovdje pise da ljudi koji koriste heroin ne mogu raditi na mjestima na kojima bi to ugrozavalo javnu bezbjednost - recimo ne mogu biti komercijalni piloti... 

Ona je rekla mestima, a ne poslovima. Nadam se da se slazes da heroinski zavisnici statisticki ugrozavaju javnu bezbednost I kad nisu piloti. Ali ih niko ne primorava da prestanu da se bodu. 

Sto se tice poslova, koji zahtevaju bezbednost nemam nista protiv, recimo da se zdravstvenim radnicima trazi obavezna vakcinacija, njima se to ovde ionako trazi kao obavezno za gomilu vakcina, koje mi civili ne primamo. Medjutim ne trazimo to za pacijente, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Ona je rekla mestima, a ne poslovima. Nadam se da se slazes da heroinski zavisnici statisticki ugrozavaju javnu bezbednost I kad nisu piloti. Ali ih niko ne primorava da prestanu da se bodu. 

Sto se tice poslova, koji zahtevaju bezbednost nemam nista protiv, recimo da se zdravstvenim radnicima trazi obavezna vakcinacija, njima se to ovde ionako trazi kao obavezno za gomilu vakcina, koje mi civili ne primamo. Medjutim ne trazimo to za pacijente, zar ne?

Ako je moguce uvesti obavezu da svi moraju biti odjeveni na javnim mjestima "radi zastite javnog morala", onda je moguce uvesti obavezu da svi moraju biti vakcinicani radi zastite javnog zdravlja.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Darko said:

Samo da ti kažem, ovo jednostavno nije tačno. Glavni problem u Australiji nije vaccine hesitancy, nego sporost vakcinisanja zbog lack of supply/logistike. Velika većina Australijanaca hoće vakcinu, to sam već nekoliko puta spomenuo ali pretpostavljam da nisi videla ili si zaboravila.

Za sada nije ali bice. Eto i tamo kruze neke peticije da vakcina ne bude obavezna. Kad ih budu imali dovoljno mislim da ce i tamo jedva dobaciti do 60%. A to nije dovoljno za sticanje kolektivnog imuniteta.

Onda bi po meni trebalo jednostavno ukinuti sve mere. I ko hoce da vakcinise - hoce a ko nece - neka prirodna selekcija ucini svoje! Ali da jednom ovom dodje kraj, inace ovo ovako moze da traje u nedogled. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vilhelmina said:

 

Vrednost koja sa sobom nosi neke posledice. Pojela sam cetiri knedle sa sljivama i sad me boli stomak. Nikoga nisam ugrozila, ali svaki izbor se placa, zar ne? Pa tako lepo i ovi sto nece da se vaknisu neka prihvate posledice u vidu raznih zabrana. Javlja mi se da ce mnogi tako dva puta razmisliti da li im je bas toliko do kontrole nad sopstvenim telom. U svakom slucaju bolja strategija od onog suludog placanja, tri hiljade za gospodina. Citam da psiho sad pominje i neku lutriju :krstipd4:.

Jašta da se plaća ali je nagrada motiv. nećemo ovde o hedonizmu, inače omiljenoj mi temi, da ne trolujemo topik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...