Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Znači 10k mrtvih u 2020. godini ali mi opet ne znamo koliko imamo mrtvih od korone do danas. Upravo ono što se i pričalo svo ovo vreme da mi dobijamo lažne podatke kako bi se naš faraon hvalio kako smo najbolji. Ako pretpostavimo da u ove pola godine imamo jedno 3.000 mrtvih to mu ga dođa 1850 mrtvih na milion stanovnika što nas stavlja na vrh tabele. Otprilike negde oko 20. mesta gde je i SAD. A smejali su se SAD i prenosili umobolne vesti naši kako oni ne znaju šta će sa mrvim telima.

 

Pa vi sad verujte zvaničnoj statistici. Oni su praktično u koronu brojali samo one kojima je utvrđena korona a poredili se sa ostalima koji su poštovali standarde koje je SZO postavio.

Link to comment
Share on other sites

@broj mrtvih

 

Pisao sam već, to je zapravo jedini broj koji nisu smeli da fejkuju. Ovi ostali brojevi ionako služe samo za svrhe epidemiološkog praćenja, kriva gore krva dole kurac palac. Broj mrtvih smo masTno fejkovali sve vreme.

 

I sad čitam izlapotinu Radovanovića koji kaže da smo prikazivali verno brojeve mrtvih, više ljudi bi se pazilo. Druže, kako da ti kažem, ne da se ne bi pazili više nego bi narod isto boleo tuki kao što ga i sada boli. Do nas je, jbg. Ko danas još nosi masku i poštuje pravila? 90% i jače su ljudi koji su ili vakcinisani ili preležali. Ovi koji nisu, jebe im se. I takvom narodu treba da služe istinite brojke? Malo sutra. 

 

Uđite samo (na sopstvenu odgovornost) na komentare na bilo koju vest na b92 oko korone/vakcine/delta soja. Pa čitajte. I sve vam bude jasno.

 

Tako da, da smo objavljivali da je umrlo 4 puta više nego što je stvarno i da ima 5 puta više zaraženih nego što stvarno ima, efekat na debilni narod bi bio isti, jbg.

 

Ko je pametan će se čuvati, ko je debil sve i da mu daš najistinitije cifre, neće.

 

A o skotovima koji su, mimo toga što to nema efekta, fejkovali brojeve da bi svoja dupeta čuvali....sve najgore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš naprotiv, ovim priznanjem vlade je potvrđeno da se samo Radovanoviću i ostalima koji nisu pod kontrolom faraona može verovati a da su svi ostali portparoli SNS u vreme epidemije.

 

Da je broj mrtvih realno objavljivan ljudi bi se sigurno više čuvali. Baš zato što je sve vreme korona relativizovana preko Nestorovića i sličnih idiota zato smo i prošli ovako kako smo prošli. Šta će ljudi krenuli u šoping u Milano i umrli.

Link to comment
Share on other sites

da su ljudi edukovani od pcoetka, i da su im davane rpave informacije, znaci, kako s eensto sazna, mozda bi ljudi ovo malo ozbiljnije shvatili..medjutim, nestoovic sa jedne, i Vucic sa svojims izofrenim porukama s adruge strane, su ucinile svoje..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

@broj mrtvih

 

Pisao sam već, to je zapravo jedini broj koji nisu smeli da fejkuju. Ovi ostali brojevi ionako služe samo za svrhe epidemiološkog praćenja, kriva gore krva dole kurac palac. Broj mrtvih smo masTno fejkovali sve vreme.

 

I sad čitam izlapotinu Radovanovića koji kaže da smo prikazivali verno brojeve mrtvih, više ljudi bi se pazilo. Druže, kako da ti kažem, ne da se ne bi pazili više nego bi narod isto boleo tuki kao što ga i sada boli. Do nas je, jbg. Ko danas još nosi masku i poštuje pravila? 90% i jače su ljudi koji su ili vakcinisani ili preležali. Ovi koji nisu, jebe im se. I takvom narodu treba da služe istinite brojke? Malo sutra. 

 

Uđite samo (na sopstvenu odgovornost) na komentare na bilo koju vest na b92 oko korone/vakcine/delta soja. Pa čitajte. I sve vam bude jasno.

 

Tako da, da smo objavljivali da je umrlo 4 puta više nego što je stvarno i da ima 5 puta više zaraženih nego što stvarno ima, efekat na debilni narod bi bio isti, jbg.

 

Ko je pametan će se čuvati, ko je debil sve i da mu daš najistinitije cifre, neće.

 

A o skotovima koji su, mimo toga što to nema efekta, fejkovali brojeve da bi svoja dupeta čuvali....sve najgore.

 

Problem s covidom je "mala" smrtnost - koliko god se slagali da je i jedan covek previse, procenat umrlih je relativno mali u odnosu na neke druge viruse, SARS i MERS, recimo.

Da je pocelo da umire 20-30 %, dozvali bi se svi caskom u pamet - setimo se variole - nije trebalo mnogo ubedjivati ljude da treba da se vakcinisu, jer je smrtnost bila velika i nije birala odredjene starosne grupe.

Ovde od pocetka (na globalnom nivou) ide prica da deca i mladji ne oboljevaju (tesko), da je najveca smrtnost medju starijim ljudima, tako da se veliki procenat ljudi nije nesto isprepadao, vise su se iscimali zbog novog nacina zivota, nego sto su se uplasili smrti od covida. 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

 A smejali su se SAD i prenosili umobolne vesti naši kako oni ne znaju šta će sa mrvim telima.

 

:classic_blink: Pa da je tako bilo i u US se ne bi svadjali oko politike. Bukvalno ovo sto Sunshine kaze, smrtnost na kraju krajeva i nije tako velika. A i zato sto pogadja odredjenu ranjivu grupu, da je napadalo mlade, i zdrave, da vidis kako bi se drugacije reagovalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sunshine State said:

 

Problem s covidom je "mala" smrtnost - koliko god se slagali da je i jedan covek previse, procenat umrlih je relativno mali u odnosu na neke druge viruse, SARS i MERS, recimo.

Da je pocelo da umire 20-30 %, dozvali bi se svi caskom u pamet - setimo se variole - nije trebalo mnogo ubedjivati ljude da treba da se vakcinisu, jer je smrtnost bila velika i nije birala odredjene starosne grupe.

Ovde od pocetka (na globalnom nivou) ide prica da deca i mladji ne oboljevaju (tesko), da je najveca smrtnost medju starijim ljudima, tako da se veliki procenat ljudi nije nesto isprepadao, vise su se iscimali zbog novog nacina zivota, nego sto su se uplasili smrti od covida. 

 

 

Danas pricam sa komsijem, koji je prelezo koronu u Januaru posle zajednicke proslave Nove godine. Inace on se nece vakcinisati, ali kaze sta i ovi nasi politicari jedu govna, ako je zaista tako strasno, onda nek uvedu obaveznu vakcinaciju i stvar resena. Neces da se vakcinises eto otkaz. Ovako sve izgleda neozbiljno kako on kaze.

Link to comment
Share on other sites

Sinopharm vakcina, druga doza početak februara. Nakon 5 meseci (22 nedelje) igg antitela na S protein (test iz konzilijuma) rezultat je 272 (>50 je pozitivan).
Nedelju dana nakon druge doze rezultat u istoj laboratoriji je bio oko 1800.

Vidim već treću dozu u oktobru... To ću da jurim Fajzera.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Sinopharm vakcina, druga doza početak februara. Nakon 5 meseci (22 nedelje) igg antitela na S protein (test iz konzilijuma) rezultat je 272 (>50 je pozitivan).
Nedelju dana nakon druge doze rezultat u istoj laboratoriji je bio oko 1800.

Vidim već treću dozu u oktobru... To ću da jurim Fajzera.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Here we are again!!

 

Pa nije to jedino merilo imuniteta 😄

No, nije lose boost-ovati s Fajzerom

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites



 
Ovo je netacno. Pise Fajzer-Bajontek u zutim knjizicama koje dobijete prilikom vakcinacije. 


Nope. Meni piše Comirnaty.

Btw, RKI tj. STIKO preporučuje vakcinisanima sa AZ da drugu dozu prime mRNA jer je dokazano efikasnije nego 2x AZ.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Znači 10k mrtvih u 2020. godini ali mi opet ne znamo koliko imamo mrtvih od korone do danas. Upravo ono što se i pričalo svo ovo vreme da mi dobijamo lažne podatke kako bi se naš faraon hvalio kako smo najbolji. Ako pretpostavimo da u ove pola godine imamo jedno 3.000 mrtvih to mu ga dođa 1850 mrtvih na milion stanovnika što nas stavlja na vrh tabele. Otprilike negde oko 20. mesta gde je i SAD. A smejali su se SAD i prenosili umobolne vesti naši kako oni ne znaju šta će sa mrvim telima.

 

Pa vi sad verujte zvaničnoj statistici. Oni su praktično u koronu brojali samo one kojima je utvrđena korona a poredili se sa ostalima koji su poštovali standarde koje je SZO postavio.

 

 

Ako je višak umrlih u 2020 bio 14000 i nešto, a sada su priznali 10 i nešto, a prvih 5 meseci 2021 ima 11600 umrlih viška...

Ako možemo da koristimo proporcije to bi bilo preko 18000 do prvog juna.

 

 

Ako je ona estimacija o 0,6% smrtnosti suvisla to bi značilo da je nešto preko pola stanovništva prošlo kroz koronu. + kontam postoji neki dodatak vakcinisanih.

 

 

PS. Inače brojevi novozaraženih koje objavljuju su stali. Praktično iste brojke kao prošle nedelje. Do sada je bio konstantan pad.

Edited by CheshireCat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Here we are again!!
 
Pa nije to jedino merilo imuniteta [emoji1]
No, nije lose boost-ovati s Fajzerom
Znam. Prezvakano 100 puta ali dao sam samo primer (lični) za tu vrstu antitela i tu vakcinu.
Samo da pristanu da mi daju na jesen...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Znam. Prezvakano 100 puta ali dao sam samo primer (lični) za tu vrstu antitela i tu vakcinu.
Samo da pristanu da mi daju na jesen...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Zar   nije bilo reci da ce se proveravati antitela da se vidi da li treba i ko da dobije?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da oni prate neku studiju INEP-a u kojoj se videlo da osobe preko 60 ili 65 imaju nešto slabiji imunji odgovor a mislim da gledaju i šta rade UAE i još neki koji daju sinofarm.
Teško da će se rešiti da miksuju proizvođače (a bilo bi dobro).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, NMX said:

Ko danas još nosi masku i poštuje pravila?

 

Sve manje ljudi nosi masku u gradskom prevozu. Išla sam danas na drugi kraj grada. U autobusu br. 18 nije bilo gužve. možda nas dvadesetak.

 

Od tih 20tak ljudi, maske smo nosili nas sedam, možda najviše osam. 

 

Išla sam na jedan ručak porodični, i da nije bilo moje tetke posvađala bih se sa konobarom.

 

Jedino što poštuju to je udaljenost između stolova 2m i imaju sredstvo za dezinfekciju ruku na svakom stolu.

 

Konobar je bio zapanjen kada me je video sa maskom. On nije nosio masku, kao ni ostalo osoblje ali se nije mnogo približavao stolu, bukvalno smo ustajali da bi nam dodao piće, hranu.. 

 

Sedeli smo u bašti, ja nisam htela unutra, mada je postojala rezervacija za sto unutra. Pila sam Koka-Kolu sa slamčicom i sama sam otvorila tu slamčicu.

 

 Kada sam ustala od stola ponovo sam stavila masku i opet je konobar bio zapanjen.

 

Tetka me je sve vreme smirivala rečenicom "Ćuti, mi smo vakcinisani, ovo je dobra kafana, dobra je hrana i ko još nosi maske "..meni je bilo smešno. 

 

Posle je rekla blago mami i meni jer smo se vakcinisali Fajzerom, a ona i teča moraju verovatno u septembru ponovo jer su primili kinesku vakcinu...i ako bude mogla da bira uzeće Fajzer.

 

Ja se sada pitam- zašto moja majka i ja koje smo vakcinisane Fajzerom i revakcinisane 30.05. poštujemo sva pravila tj nosimo maske u prevozu, u zatvorenom prostoru, a nekim drugima to nije važno, i krše i te minimalne mere? 

 

Pitam se da li preterujem? 

 

I razmišljam kako će epidemija koronavirusa sa sojevima A, B, C, D, F...trajati još dugo u Srbiji jer ljudi neće da se vakcinišu i neće ni minimum mera da ispoštuju. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto kažeš da si sama otvorila cevčicu i ako prskaš alkoholom sve živo (času u kafani, limenku koju otvaras, papirnate maramice koje kupis, itd) onda preteruješ, baš ko moja žena. :classic_biggrin:

Nego sad kad je u drugom stanju ima opravdanja za ekstremni oprez, da ne kažem strah. 

A to koliko će trajati u Srbiji, pa trajace manje više približno kao u citavom svetu. Teško da drasticno ranije ili kasnije neka zemlja može potpuno da se izvuče iz ovog ludila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je EU uvela digitalne sertifikate za putovanja i juce pricam sa kolegom iz Berlina. On se taman naostrio da ide na Krit, skinuo taj certifikat, poneo i papirnu kopiju za svaki slucaj, kad na aerodromu mu kazu da ne moze da se ukrca jer se nije prijavio grckim vlastima i trazio neku "dozvolu". Covek sav u soku. Nije pojma imao da to treba da uradi, niko mu nije rekao kada je uzimao kartu, a raspitivao se kod avio kompanije.

Dok se ovo ne zavrsi ne planiram putovanja, osim nazad za Kanadu i to ako bas moram. Firma je jedno vreme razmisljala da krene sa raznim skupovima ali koliko vidim, za sada  su svi virtuelni, osim jedne konferencije zakazene za oktobar u Torontu.Kako ce ovi iz Evrope ili Centralne Amerike da dodju do Toronta, za sada niko nema pojma.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Vidim da je EU uvela digitalne sertifikate za putovanja i juce pricam sa kolegom iz Berlina. On se taman naostrio da ide na Krit, skinuo taj certifikat, poneo i papirnu kopiju za svaki slucaj, kad na aerodromu mu kazu da ne moze da se ukrca jer se nije prijavio grckim vlastima i trazio neku "dozvolu". Covek sav u soku. Nije pojma imao da to treba da uradi, niko mu nije rekao kada je uzimao kartu, a raspitivao se kod avio kompanije.

Dok se ovo ne zavrsi ne planiram putovanja, osim nazad za Kanadu i to ako bas moram. Firma je jedno vreme razmisljala da krene sa raznim skupovima ali koliko vidim, za sada  su svi virtuelni, osim jedne konferencije zakazene za oktobar u Torontu.Kako ce ovi iz Evrope ili Centralne Amerike da dodju do Toronta, za sada niko nema pojma.

 

Tvoj kolega je ocigledno propustio da ispuni zdravstvenu deklaraciju, tj jedan formular koji vecina EU zemalja trazi. Ima ih na netu, mogu da se popune najranije 48 sati pre putovanja i sadrze tvoju izjavu da si zdrav, kao i podatke gde ces biti na destinaciji, adresa, kontakt telefon i tako to. To je postojalo i pre testova, a ocigledno ce se i nastaviti. Pretpostavljam da je razlog pracenje kontakata, ako zatreba. Uglavnom, kad to popunis i posaljes online, u roku od par minuta dobijes od njih potvrdu (”dozvolu”), koju odstampas i pokazujes onom ko trazi.

 

Od pocetka pandemije nijednom nisam putovala u privatnoj reziji vec iskljucivo s turistickim agencijama, i to unutar EU. Razlog je bas ta sigurnost, da znam sta tacno treba da uradim. U mom sopstvenom stanu u Ohridu se izredjelo pola Srbije, ali ja tamo nisam bila od januara 2020. Znam koja pravila tamo vaze za gradjane Srbije, ali ne i za mene, pa nisam htela da rizikujem. Agencije su do maja ove godine mejlom obavestavale o svim potrebnim koracima pred putovanje, sa sve linkovima za bukiranje vremena za subvencionirani covid test i formular za ulazak u pojedinu zemlju (zdravstvena deklaracija).

Ali sad se i to menja. Agencije ne uspevaju da uprate situaciju jer se zahtevi brzo menjaju, pa daju opste informacije i pozivaju na licnu odgovornost. Npr u ovom trenutku nekome ko iz Svedske putuje u Spaniju, ne treba test, potvrda o vakcinaciji ili bilo sta slicno, ali i dalje treba ona deklaracija. Ali, ako ides na Kanarska ostrva, onda treba i test, i to ne za ulazak u zemlju, vec da ga pokazes u hotelu, oni traze. Dakle, prilican haos.

Sto se digitalnih certifikata tice, oni se od pre par dana u Svedskoj izdaju, ali to ne znaci i da ih sve EU zemlje priznaju. One i dalje imaju pravo da traze sta i kako hoce. I da pravila menjaju od dana do dana.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Vidim da je EU uvela digitalne sertifikate za putovanja i juce pricam sa kolegom iz Berlina. On se taman naostrio da ide na Krit, skinuo taj certifikat, poneo i papirnu kopiju za svaki slucaj, kad na aerodromu mu kazu da ne moze da se ukrca jer se nije prijavio grckim vlastima i trazio neku "dozvolu". Covek sav u soku. Nije pojma imao da to treba da uradi, niko mu nije rekao kada je uzimao kartu, a raspitivao se kod avio kompanije.

Dok se ovo ne zavrsi ne planiram putovanja, osim nazad za Kanadu i to ako bas moram. Firma je jedno vreme razmisljala da krene sa raznim skupovima ali koliko vidim, za sada  su svi virtuelni, osim jedne konferencije zakazene za oktobar u Torontu.Kako ce ovi iz Evrope ili Centralne Amerike da dodju do Toronta, za sada niko nema pojma.

Kad ne cita B92 sajt i odeljak putovanja. Da cita znao bi da treba taj sertifikat prijava Grckim vlastima. Sertifikat se dobije dan ranije. Isto sertifikat je trebao i kad se ide u Svajcarsku. ali se on dobija odmah na email.

 

Grci ovo traze jos od pocetka pandemije, i stvarno trebao posetiti sajt Grcke ambasade u Nemackoj ili tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna crtica o tome kako se sve brzo menja, da ne editujem gornji post. Putovala sam na Gran Canaria 7.juna. Tada se trazio pcr test ne stariji od 72 sata, pa sam to obavila 5.juna ujutro, nekih 55 sati pre planiranog sletanja u Las Palmas. U metrou na putu kuci dobijem mejl da su pravila promenjena i da se sad trazi antigen test ne stariji od 48 sati. I naravno, presecem se 😀. Ali onda procitam nastavak i tamo pise da se mi koji smo vec uradili pcr test ne sekiramo, jer je agencija sredila da i to vazi. Posto je test subvencioniran, javili su ovlascenoj laboratoriji da od trenutka kad udju u 48 sati pre dolaska na destinaciju predju na antigen testove, tako da na kraju niko od putnika nije imao problema. Jedino sto su ovima sa antigenom vratili razliku u parama jer je taj test jeftiniji od pcr. Dakle, loodilo 😀.

Btw, moja cerka je sad na Kritu, otisla u ponedeljak 28/6, naravno iz Svedske. Trebao joj je antigen i zdravstvena deklaracija. Sin ide sledece nedelje u sredu na Teneriffe. Treba mu to isto. Bar za sada, ali sve vreme proverava na sajtu agencije, za slucaj da se opet nesto promeni.

Edited by vilhelmina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jos jedan dokaz koliko je sve ovo birokratizovano i nema neke veze sa sprecavanjem epidemije. Sa ovim papirom mozes tamo, a ne mozes ovamo i obratno, a virus je valjda isti svuda i napada na isti nacin i to je veliki razlog zasto se dosta ljudi ne preidrzava mera, jer vidi da je njihvo cilj samo birokratizavija, a ne resavanje stvarnog problema.

 

Po mom shvatanju moras da budes bas mazohista da bi isao negde gde sve to traze, ako postoji alternativa. Ok, mozda ljudi iz Svedske i drugih zemalja nemaju izbor, ali bar za nas koji imamo mogucnost ici u zemlje gde ne traze nista od papirologije, zasto bi neko sebi priedio to maltretiranje i skupljanje papira, kad moze kao covek, kao pre epidemije, otici na odmor?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Romantik said:

Ovo je jos jedan dokaz koliko je sve ovo birokratizovano i nema neke veze sa sprecavanjem epidemije.

Nije da nema veze sa sprečavanjem nego nijedna birokratija na svetu nije idealna, pre obrnuto, i sve su delom politizovane, naprimer ruska vakcina i otezanje oko njenog prihvatanja u EU. 

 

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Sve manje ljudi nosi masku u gradskom prevozu. Išla sam danas na drugi kraj grada. U autobusu br. 18 nije bilo gužve. možda nas dvadesetak. Od tih 20tak ljudi, maske smo nosili nas sedam, možda najviše osam.

Nisam bio nigde od kako se nose maske pa nemam meru za poređenje ali kod nas se maske nisu nosile pravilno u jedno 30% slučajeva. Verovatno i više. 

 

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Pitam se da li preterujem? 

 

I razmišljam kako će epidemija koronavirusa sa sojevima A, B, C, D, F...trajati još dugo u Srbiji jer ljudi neće da se vakcinišu i neće ni minimum mera da ispoštuju.

Verovatno preteruješ, epidemija je svuda u svetu, povremeno se razmaše i na mestima koja su se dobro držala (Tajvan recimo). Ništa se tu Srbija ne pita i ne utiče.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...