Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

I ja gledam UK pa sam malo nostalgičan prema romantičnom vremenu kad se verovalo da poštovanje mera, nošenje maske i držanje distance predstavlja spas dok ne dođe vakcina.
Pa tako je i bilo...[emoji41]

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

sto bi rekao Boris Johnson - zivote spasava lockdown.

evo situacije sa vakcinacijom u UK onako po zanimljivim pitanjima,
izgleda da je novi talas podstakao ove neodlucne da pohitaju po vakcine

 

Vaccine hesitancy has significantly dropped in the UK's Black and Asian communities, Vaccines Minister Nadhim Zahawi says

He tells a Downing St briefing 82% of all adults in the UK have had a first vaccine dose and three in five have had both jabs

Only a week after the programme opened to all adults on Friday, one third of 18-24-year-olds have had their first doses, he adds

In January, the vast majority of hospital admissions were aged over 65 but now just a third are, Zahawi says

This really does show the importance of getting the jab and, critically, getting the second dose, he says

Meanwhile, scientists are trialling whether a drug called Ivermectin could help treat Covid symptoms

Questions are being asked over whether Wembley should host the Euro 2020 final, amid concerns over Delta variant cases in the UK

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, djura.net said:

Meanwhile, scientists are trialling whether a drug called Ivermectin could help treat Covid symptoms

 

Ma sta kazes?!

 

Salim se, nije to na tvoj racun....

 

The University of Oxford in the UK has added ivermectin to the Platform Randomised Trial of Treatments in the Community for Epidemic and Pandemic Illnesses (PRINCIPLE) study for the treatment of Covid-19

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cyber said:

 

E, to je nalicje uredjenosti razvijenog drustva - za sve postoje regulative i ako ih slepo pratis uvek imas alibi ukoliko nesto krene po zlu. Ako mislis svojom glavom onda mozes i da - figurativno - platis glavom. Mi zivimo u svetu gde se svi vrsioci raznih duznosti kriju iza utvrdjenih shablona za vrsenje istih, a sto ih stiti i oslobadja odgovornosti kad se nesto nezeljeno desi - samo prebace loptu na pravila sluzbe koje su ispostovali, sve regularno prema vazecem policy. Postmoderna varijanta onog "ni po babu, ni po stricevima" (razumno) koje se tu i tamo obije o nekog nesretnika ko nije ni luk jeo ni luk mirisao (nerazuman epilog). 

Koliko god uzivala beneficije uredjenog drustva, uvek sam se zalila kad naletim na birokrate i kada to pracenje reda, ide do imbecilnosti. Kad mozes iz aviona da vidis monkey-see-monkey-do, neka budala koja uopste nije razumno razmislila, pre pisanja regulative bukvalno vodi inteligentne ljude, i niko ne podigne glas da kaze da to nema smisla.

Odem danas u prodavnicu, udjem sa maskom, i nakon 5 munta skontam da niko ne nosi masku, ukljucujuci zaposlene, pridjem onom za pultom i pitam, kaze nasa opstina je rekla da pratimo CDC i posto vakcinisani ne moraju da nose maske....eto. Mislim se super, njihova interpretacija, i pravilna (svaka prodavnica za sebe).

Odem u banku, gde sam se prosle nedelje lepo iscaskala sa sluzbenicom, sedele u kancelariji odvojene plexiglasom, bez maske - vakcina, masku nosis samo dok ulazis. Kad danas sednem, a ona kaze jel mozes molim te da stavis masku, ukratko, u poseti im je neka menadzerka iz filadelfije, i kod njih su obavezne maske, iako kod nas nisu i naterala celu filijalu da nose maske - dok ne ode :classic_biggrin: Mislim, ona ne zna da je to dok ne ode, i da je sve radnike dovela u malo problematicnu situaciju, jer su vec ranije dali klijenteli da ne nose maske.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi mogu da se opuste i da i dalje budu pažljivi. 

Kao dva puta vakcinisana osećam se dosta komfornije nego pre da putujem ili sednem u restoran.

Mogu da govorim za ovde kod nas, utisak od prošlih par nedelja je da je šarenilo kao što Angelia navodi primere gore. Znaci na vratima biznisa stoje, većinom da je CDC rekomendacija da vakcinisani ne moraju nositi maske, ostali da. Ovde idemo (kao gradjani) na poverenje, a svesni smo da nisu svi pošteni, stoga i dalje oprez. Poneka mesta insistiraju na maskama, medjutim naidje se na makar jednu osobu bez i koliko sam videla niko ne ide da ih juri van. Ali, da se ogradim, ja sam ozbiljna osoba, ne izlazim kasno uveče ili na mesta gde su gužve, tako da nisam najbolji primer, a i svi živimo u svojim mehurima. Nisam lično naišla na svadje izmedju prodavaca i mušterija, npr. ili gore od toga, ali pročitam neku vest tu i tamo. Kada sam letela avionom, moram da priznam da sam se setila primera nekih ludih putnika i pomalo strepela, ali sve je prošlo u najboljem redu. 

Htela bih da dodam da su mi utisci da su ljudi zaista željni odmora i da sam razmenila dosta prijatnih razgovora sa istima bilo da je to bilo na stazama ili ostalim javnim mestima, vrlo dobre volje, jako primetljivo. Ali, eto možda je to samo moj utisak i sigurno ne mora biti pravilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ControlFreakZa sve vreme pandemije nisam videla nijednu svadju oko maske, to sam samo videla u vestima. Videla sam, cak se I meni desilo, da neko jednostavno zaboravi ali na prvu opomenu od nekog, stavlja se maska. 

Jedinu agresivnost sam videla od onih koji su nosili masku  ispod nosa, ili onih koji vole da ti disu za vratom. Ako im kazes da se odmaknu odmah te pogledaju krvavo. 

Ali kao sto si rekla, mozda je do okruzenja.

Naravno da sam u slucaju bankarke, cim mi je tiho objasnila njen problem, stavila masku. Tehnicki filijala jeste u administrativnim granicama Filadelfije, bukvalno je na City Line koja odvaja moju opstinu od grada. Besmisleno, ali tako je. Juce sam u gradu bila u dva restorana, poslovno, nijedan nije zahtevao masku.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Sunshine State said:

 

 

O uzasa....dodjes da vidis oca na samrti i smeste te u karantin 14 dana!! Btw,  karantin od 14 dana je prestao jos pre godinu dana u vecini normalnih drzava.

 

Razumem ja njihove strahove, ali ovo je uzasno na individualnom nivou 😞

 

Evo ih opet u vandrednoj situaciji....lol

 

https://youtu.be/iP0kYLrOuSQ.       

 

 

 

 

 

 

 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ras kass said:

 

Evo ih opet u vandrednoj situaciji....lol

 

https://youtu.be/iP0kYLrOuSQ.       

 

 

 

 

 

 

 

 

Poseban nivo ludila, hvala lepo, ne bih bas volela da sam u AUS tokom ove pandemije.

 

Razumem da je nekima jako bitno da se osecaju sigurno, ali ne moze se zivot provesti u bubble-u!

Drugar iz Australije, ciji roditelji zive u NS, i koje nije video vec dve godine (a stari su, imaju preko 80) je ocajan. Pise danas:"Malo zatvor, malo sloboda. Nista od putovanja, jos uvek su zatvorene granice"

 

Ja pakujem prnjice, eto me na Fruskoj za 3 nedelje!!

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djura.net said:

po svemu sudeci i Izrael vraca obavezu nosenja maski u zatvorenom jer ce cele nedelje broj novih slucajeva biti 100+

 

a cini se da je i Rusija blize lockdownu nego ikada.

Ja sad obisla kraj I sve manje ljudi vidim sa maskama. Na vratima prodavnice skinut poster "maske obavezne". Cekam da dobijem za klinca novi pasos, pa cemo I mi da gledamo dal mozemo do Kosmaja. Naravno ako ukinu I zajebanciju sa pcr za letove preko EU 

A cula sam da ce I Izrael olaksati ulazak za strance, valjda ce da ukinu pcr za vakcinisane.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

A cula sam da ce I Izrael olaksati ulazak za strance, valjda ce da ukinu pcr za vakcinisane.

ja sad videh da su to odlozili za 1. avgust,

a za svoje gradjane koji putuju u zemlje gde bukti epidemija kao sto su Rusija, Juzna Afrika, Brazil, Argentina i Indija bice spremljene ozbiljne kazne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sunshine State said:

 

Poseban nivo ludila, hvala lepo, ne bih bas volela da sam u AUS tokom ove pandemije.

 

Razumem da je nekima jako bitno da se osecaju sigurno, ali ne moze se zivot provesti u bubble-u!

Drugar iz Australije, ciji roditelji zive u NS, i koje nije video vec dve godine (a stari su, imaju preko 80) je ocajan. Pise danas:"Malo zatvor, malo sloboda. Nista od putovanja, jos uvek su zatvorene granice"

 

Ja pakujem prnjice, eto me na Fruskoj za 3 nedelje!!

 

 

19 minutes ago, Angelia said:

Ja sad obisla kraj I sve manje ljudi vidim sa maskama. Na vratima prodavnice skinut poster "maske obavezne". Cekam da dobijem za klinca novi pasos, pa cemo I mi da gledamo dal mozemo do Kosmaja. Naravno ako ukinu I zajebanciju sa pcr za letove preko EU 

A cula sam da ce I Izrael olaksati ulazak za strance, valjda ce da ukinu pcr za vakcinisane.

 

Shopping list:

  • Jagnje 2 kom
  • Zelenis za salatu
  • Hleb domaci
  • Rakija
  • Pivo
  • Soda voda
  • Neki krsteni rizling ili grasevina
  • Soci za sitnu decu
  • Cumur za razanj
  • Deca da oribaju razanj i resetku.
  • PP Aparat ako onoj nesreci Urosu padne na pamet da potpaljuje maske naftom.

Ostalo u hodu

:s_d:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

Ja sad obisla kraj I sve manje ljudi vidim sa maskama. Na vratima prodavnice skinut poster "maske obavezne". Cekam da dobijem za klinca novi pasos, pa cemo I mi da gledamo dal mozemo do Kosmaja. Naravno ako ukinu I zajebanciju sa pcr za letove preko EU 

A cula sam da ce I Izrael olaksati ulazak za strance, valjda ce da ukinu pcr za vakcinisane.

 

Pa ne treba ti PCR ako letis preko Amsterdama.

Evo pogledaj ovde sta se trazi za koju zemlju:

 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ne treba ti PCR ako letis preko Amsterdama.

Evo pogledaj ovde sta se trazi za koju zemlju:

 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Mislim da zavisi od sporazuma medju drzavama.

Danas cuh da su Srbija i Holandija potpisale Ugovor o medjusobnom prihvatanju COVID sertifikata.

Reko`: eto nama Sose odma` amo!

A i ovde te pelcovali.:lala2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kronostime said:

 

 

Shopping list:

  • Jagnje 2 kom  prase
  • Zelenis za salatu
  • Hleb domaci
  • Rakija
  • Pivo
  • Soda voda
  • Neki krsteni rizling ili grasevina
  • Soci za sitnu decu
  • Cumur za razanj
  • Deca da oribaju razanj i resetku.
  • PP Aparat ako onoj nesreci Urosu padne na pamet da potpaljuje maske naftom.

Ostalo u hodu

:s_d:

Ja sam ti skromni gastos

28 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ne treba ti PCR ako letis preko Amsterdama.

Evo pogledaj ovde sta se trazi za koju zemlju:

 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Nisam gledala Amsterdam, dobre konekcije su mi obicno nemacka, UK, Swiss .... ali pogledacu 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Ja sam ti skromni gastos

Nisam gledala Amsterdam, dobre konekcije su mi obicno nemacka, UK, Swiss .... ali pogledacu 

Prase ovde dodje k`o korov: koliko god ga trebis - uvek raste!

Nece da se baci! :s_d:

Nego, nesto mi na pamet dodje: ako nam se pridruzi i Akiro, ovo bi bilo u Sopotu ili Madenovcu.

Ako nas ne spali pre toga 100% Etanolom.

Dok stignu ovi iz Alabame  i Caliifornije - najebasmo  Bate.\

4l2.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

 

 

 

  • Jagnje 2 kom
  • Zelenis za salatu
  • Hleb domaci
  • Rakija
  • Pivo
  • Soda voda
  • Neki krsteni rizling ili grasevina
  • Soci za sitnu decu žuti i crni sok
  • Cumur za razanj
  • Deca da oribaju razanj i resetku.
  • PP Aparat ako onoj nesreci Urosu padne na pamet da potpaljuje maske naftom.

Ima da bude žurka decenije, sa pevanjem, pucanjem, ritualnim spaljivanjem. Da odlepe 5g čipovi u junačkim mišicama!
Novo žarište - Kosmaj, zadnja pošta Koraćica. Žarište ispod ražnja jamačno!

p.s. imam pp aparat, ne pitaj zašto 🙂

1 hour ago, Angelia said:

Ja sam ti skromni gastos

Nisam gledala Amsterdam, dobre konekcije su mi obicno nemacka, UK, Swiss .... ali pogledacu 

Anđo ima PG Milosavljević svi im prasići odlični, i svi pogođeni "prase paradoksom" Samo najavi dva dana unapred sve organizujemo 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...