Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

Šta god, dobro je. Dosadan kakav jesam, samo te časove na 45 minuta da vrate, pa makar i od septembra, u zamenu dajem žurke, klubove, živu "muziku"

 

Takođe je rekao i da će ove laissez faire mere pomoći virusu da preživi do jeseni i da ćemo tada, ako ne bude dovoljnog obuhvata vakcinacijom, sve jovo-nanovo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, shonke said:

Al si zapeo za te časove. Deca idu u školu još dva dana... Do septembra imaćemo još bar jedan talas...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Jao jesam, znam da sam dosadan. Eto kad bi moglo od septembra bilo bi odlično još bi bolje bilo na simboličkom nivou da se najavi sada i odmah. Imam dete u tim nekim ključnim godinama kada je škola glavna tema, pa me opasno svrbi. Ogromna je šteta ovakvo obrazovanje ogromna.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam davno negde rekao da je bilo bolje da su celu školsku godinu otkazali. Ovo ovako je samo papir na svedočanstvu/diplomi. Znanje teži nuli.
Ovaj moj prvi gimnazije na granici da bude odličan. Ja da sam tako malo učio svojevremeno, imao bi bar 5 kečeva u srednjoj.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta je ovo sa Francuskom, čujem ukidaju PČ a kao i da nisam dobro čuo, ali da proverim - ukidaju i maske??? 
Francuzi javljate!

22 minutes ago, Clash said:

Nisam pisao odavno ali kako vidim jos uvek samo ja i Djokovic na vrhu svih lista, niko ni blizu?

Ma ne znam šta Torlak mrljavi da krene proizvodnja pa kupuj domaće 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

Šta je ovo sa Francuskom, čujem ukidaju PČ a kao i da nisam dobro čuo, ali da proverim - ukidaju i maske??? 
Francuzi javljate!

Ma ne znam šta Torlak mrljavi da krene proizvodnja pa kupuj domaće 🙂

Nema bocica, ceka se da ITijevci plate porez pa da se nabavi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

 

Takođe je rekao i da će ove laissez faire mere pomoći virusu da preživi do jeseni i da ćemo tada, ako ne bude dovoljnog obuhvata vakcinacijom, sve jovo-nanovo...

nije bas rekao da cemo sve jovo nanovo, ali da postoji rizik, postoji..sto e skola tice, slozio bih se..sto se mene tice, ilineka otkazu sledecu godinu, ili neka radi skola normalno, ali, nema splavovi, nemaskijalista, puni busevi,  koncerti..sve ne moze..mislim, moze, ali, onda se vrtimo oko istog..

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bila je, sad je ukidaju.

Dodala sam na koje nosenje maski se odnosi, posto nisi precizirao 🙂

Neki siromašan portal čitam na odvikavanju sam od pokojnog B92, trese me kriza 🙂
 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Šta je ovo sa Francuskom, čujem ukidaju PČ a kao i da nisam dobro čuo, ali da proverim - ukidaju i maske??? 
Francuzi javljate!

Ma ne znam šta Torlak mrljavi da krene proizvodnja pa kupuj domaće 🙂

Suvise lepo da bih mogla da poverujem tek tako - moci cemo da se setamo ulicama vakcinisani i bez maski jupiiiii i bez policijskog cas jupiiii - btw mislim da se Makron najvise uziveo u ulogu ja pa ja i opet ja, prevazisao je i av koliko god to izgledalo nemoguce

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vakcina nemačkog proizvođača Curevac efikasna svega 47%.
Eu je unared naručila 405 miliona doza tih vakcina. Ova vakcina može da se čuva mesecima u običnom frižideru. Rna vakcina je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno razocaravajuci rezultati za Curevac, iskreno sumnjam da ce ova vakcina dobiti zeleno svetlo bilo gde. Sad je jasno zasto su toliko odugovlacili sa rezultatima. Vidim da se predstavnici kompanije 'vade' na silne varijante virusa, ali s druge strane Novavax je dokazao da je moguce proizvesti efikasnu vakcinu koja ce efikasnost pokazati u dodiru sa razlicitim varijantama coronavirusa tokom testiranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Direktorka kovid bolnice u Batajnici: Najmanje hospitalizovanih do sada

 

Direktorka kovid bolnice u Batajnici Tatjana Adžić Vukičević izjavila je danas da je u toj bolnici trenutno najmanji broj hospitalizovanih do sada, a da je u najtežem stanju 30-godišnjak koji je na respiratoru.

„Ovo je najmanji broj hospitalizovanih ikada u našoj bolnici, od ovih 75 bolesnika 60 se nalazi u jedinicama poluintenzivnog lečenja, 15 u jedinicama intenzivnog lečenja, a intubirana su tri bolesnika“, kazala Adžić Vukičević za Radio-televiziju Srbije (RTS).

 

Ona je rekla da većina pacijenata ne zna precizno gde se zarazila i dodala da niko od pacijenata koji sada leže u bolnici u Batajnici nije vakcinisan.

 

„Različitih su starosnih grupa i polova. Trenutno naš najteži pacijent je 1991. godište, ima samo 30 godina, i to je neko za koga smo se borili osam prethodnih dana da ga ne stavimo na respirator i to smo morali da uradimo u nedelju uveče, jer on više nije imao snage da diše“, navela je Adžić Vukičević.

 

tenor.gif

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom da se izvinim ljudima koji su radili (verovatno danonocno) na razvoju Sputnjika sto sam ih ismevao ovde svojevremeno... U ovakvim situacijama ne trebaju se zauzimati blokovske podele, jer i kineski i ruski i americki i nemacki i engleski i svi drugi strucnjaci rade na spasavanju ljudskih zivota. Kako ce se to posle politicki koristiti nije njihova odgovornost. 

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, urosg3 said:

 

Ja se slazem sa Radovanovicem.

Kineska vakcina je odradila posao kad je bilo gusto (i na tome joj hvala), sad kada je na raspolaganju sirok spektar savremenih i efikasnijih vakcina, mozda je vise ne bi trebalo razmatrati, ili je ograniciti na tipa polulaciju 18-40. 

Tu nema nista od price "komunjarska vakcina, kineska bofl roba", prosto sam za to da se u datom trenutku primi ono sto je dostupno, a ako je puno vakcina dostupno, onda za onu koja je efikasnija. Pocetkom godine je gorelo pod nogama, daj prvo gasi pozar i izvodi decu, a posle brini o namestaju. U februaru sam primio Sinofarm jer mi je bilo vazno da se sto pre imunizujem. Ako tamo u septembru-oktobru idem na revakcinu (mada cemo ocigledno svi ici po trecu dozu), normalno da cu birati Fajzer, Sputnik ili Modernu ukoliko budu dostupne. U konacnici, sigurno ce i znacaj Sinofarm vakcine biti uvazen u gasenju pandemije, kao prvi pionirski korak ka kraju ove posasti kod nas. I to sto u Bataji nemamo nijednog pacijenta koji je vakcinisan, svakako govori mnogo izmedju ostalog i o doprinosu Sinofarma zaustavljanju virusa. 

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...