Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

ove popustene mere, u nacelu, vec i nisu ni dosada bile psotovane, sad je to smao ozvaniceno..generalno s eveci deo naseg sveta ponasa kao da s enista ne desava,niko ne jebe zivu silu..ono sto je prednost, jeste sto se situacije od novemba i feburara do jeseni tesko mogu ponoviti..kakva ce jesen biti, zavisi od toga hocemo li namoliti nekkaodotle jos barem nesto manje od milion da se vakcinise..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

@urosg3

 

Dachovi imaju neki plan/timeline 🙂

 

"All coronavirus restrictions will be released and life will return back to normal once 85 percent of the eligible population has received their first shot of a Covid-19 vaccine, and the Covid-19 hospital patient total falls steeply. "

 

"Sva ograničenja za koronavirus će biti ukinuta i život će se vratiti u normalu kada 85 posto populacije koja ispunjava uslove primi prvu injekciju vakcine protiv Covid-19, a ukupan broj Covid-19 pacijenata u bolnici naglo padne."

 

Netherlands to relax many lockdown rules on June 26: Reports

Stah me da ne zakasne kao UK koji su očigledno zakasnili jer im se širi indijac. Da su na vreme preduzeli mere ne bi se širio ovako 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Stah me da ne zakasne kao UK koji su očigledno zakasnili jer im se širi indijac. Da su na vreme preduzeli mere ne bi se širio ovako 🙂

A inace si trebao da ides za 2 nedelje u Eindhovven na Godisnju skupstinu on-line rostiljdzija, pa si ostecen? :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Kolega koji je pre 3 meseca bio pozitivan i imao upalu pluća, doduše preležao je kući, opet pozitivan. Prekjuče se žalio da je malaksao ida se ne oseća dobro. Otišao u jednu od privatnih klinika i nakon pregleda krvne slike mu savetovali da se javi u kovid ambulantu. Tamo uradio antigenski i dobio pozitivan rezultat. Za sada nema nekih većih problema, mislim da nije imao ni temperaturu. Nije se vakcinisao jer je mislio da je zaštićen još neko vreme. U prošli ponedeljak i utorak smo bili na tim bildingu, pa je možda tamo pokupio. Bazen, spa centar,...Doduše niko drugi se ne žali a bilo nas je skoro 30. Pored mene je sedeo većinu vremena koju smo proveli za stolom. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Kolega koji je pre 3 meseca bio pozitivan i imao upalu pluća, doduše preležao je kući, opet pozitivan. Prekjuče se žalio da je malaksao ida se ne oseća dobro. Otišao u jednu od privatnih klinika i nakon pregleda krvne slike mu savetovali da se javi u kovid ambulantu. Tamo uradio antigenski i dobio pozitivan rezultat. Za sada nema nekih većih problema, mislim da nije imao ni temperaturu. Nije se vakcinisao jer je mislio da je zaštićen još neko vreme. U prošli ponedeljak i utorak smo bili na tim bildingu, pa je možda tamo pokupio. Bazen, spa centar,...Doduše niko drugi se ne žali a bilo nas je skoro 30. Pored mene je sedeo većinu vremena koju smo proveli za stolom. 

 

tim bilding za vreme epidemije je bas onako egzibicija na granici sa cirkusom

iskreno bas jako ludilo in my book

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Knipex said:

Nije se vakcinisao jer je mislio da je zaštićen još neko vreme.

 

Ne znam šta su mu tada rekli u kovid ambulanti za vakcinisanje.

 

Zetu i sestričini su rekli da se vakcinišu kad prođe mesec dana od korone.

 

Ona dr sa Tvitera koja je sada član Udruženja "Ujedinjeni protiv kovida" piše da se što pre treba vakcinisati..posebno mogu oni koji posle korone imaju taj postkovid sindrom, tj osećaju se i dalje malaksalo, kašlju.. Ne navodi kada treba da se vakciniše neko ko je imao koronu..

 

Ne znam da li postoji neki zvanični protokol kada se treba vakcinisati posle preležane korone.  Čini mi se da ne postoji.

 

Takođe ne razumem zašto mog zeta još vode kao bolesnog iako je odavno imao koronu. Pitao je zašto ne može da ide kod svog lekara opšte prakse pa da dobije upute za kardiologa, etc..rekli su mu da ima taj postkovid sindrom i da je još njihov pacijent.   

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Slovenija proglasila kraj pandemije, pre Vučića. Oh well, roštilj na Rožniku, mmmm 🙂

Ma Vucic je mala maca:

Triumphant Cuomo blows kisses as he declares NY's pandemic OVER: Gov. lifts all remaining COVID restrictions after 70% of the Empire State's adults are vaccinated and says, 'we can return to life as we know it'

 

On nije primetio da mu svako vece u nyc rostiljaju grupno na nekom mestu vec neko vreme. Slave veceras sa vatrometom....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Ma Vucic je mala maca:

Triumphant Cuomo blows kisses as he declares NY's pandemic OVER: Gov. lifts all remaining COVID restrictions after 70% of the Empire State's adults are vaccinated and says, 'we can return to life as we know it'

 

On nije primetio da mu svako vece u nyc rostiljaju grupno na nekom mestu vec neko vreme. Slave veceras sa vatrometom....

Da nisam paranoičan pomislio bih da se dogovorili da pobede virus. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako sam propustio Šeklera valjda juče bio, nije ni bitno, a komentariše ukidanje mera. Rečenica glasi, otprilike ovako:
"Popuštanje mera je samo legalizovanje stanja, onoga što se stvarno dešava" i stavljeno je u negativni kontekst, jel`da, kako narativ nalaže.

Ispada da se stvarno dešava nešto što nije poželjno, ali to što se stvarno dešava i nepoželjno je  - uzrokovalo je povoljniju epidemiološku situaciju, pa smo u prilici da legalizujemo.

Jel` samo meni logika ovde gličuje?
 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Harmonika said:

Sekler je samo rekao da je ozvaniceno ono sto je vazilo, manje vise..

Šta god, dobro je. Dosadan kakav jesam, samo te časove na 45 minuta da vrate, pa makar i od septembra, u zamenu dajem žurke, klubove, živu "muziku"

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2021 at 3:35 PM, Devojka Luke Razića said:

Ovaj deo je posebno zanimljiv:

 

" Najbizarniji momenat u svemu i dalje predstavlja to što se „žrtvama korone" smatraju i umrli „od korone" i umrli „sa koronom". Da stvar bude još nebuloznija, kao „žrtve korone" se računaju i ljudi koji su umrli i 10 nedelja posle infekcije. "

 

U vezi boldovanog: Možda su imali teže posledice posle korone..moždani ili srčani udar ili neku drugu, treću bolest pa se zato vode kao žrtve korone.

 

Ali verovatno se nisu ponovo zarazili tako brzo posle prve infekcije koronom, pa su umrli i kao uzrok smrti se navodi koronavirus.

 

Ne znam, samo onako laički razmišljam..

ne umru svi 4 sedmice posle zarazavanja, neki su dugo na intenzivnoj, pa na respiratoru, pa se to oduzi i na 10 sedmica pre nego sto umru.

takodje, neki posle par meseci tek izadju s intenzivne, i preteknu, pa onda sledi mukotrpna i dugotrajna rehabilitacija.

 

U Nemackoj konkretno prvih nekoliko meseci uopste nisu radili autopsije umrlih "sa koronom" (tj. onih koji su bili u bolnici i leceni od zaraze korona viirusom, pa umrli). Sto ne znaci da ti nisu umrli zbog korone (samo sto je nekima otkazalo srce, drugima pluca, trecima nesto trece - a sve uzrokovano otkazivanjem sistema zbog infekcije virusom). Konkretno zbog ovoga se u izvestajima pise da su umrli "sa koronom" (poznata nemacka preciznost). Ne znam da li sada rade autopsije svakog ko umre "sa koronom" da provere tacno koji organ je otkazao (tj. da su umrli tacno "od korone").

 

Takodje, nesto verujem da svi koji su umrli od korone su umrli u bolnici lececi se od korone. Prosto: bolest ne deluje tako kao npr. srcani udar ili mozdani udar, tj. trenutno. Pored toga bolnice nikada nisu bile pretrpane, pa da su odbijale inficirane, pa da su ovi umrli na pragu bolnice ili kod kuce jer im je bilo odbijeno lecenje. Tako da ne mislim da je konkretno za Nemacku napravljena greska sto se tice brojanja umrlih zbog/od korone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta god, dobro je. Dosadan kakav jesam, samo te časove na 45 minuta da vrate, pa makar i od septembra, u zamenu dajem žurke, klubove, živu "muziku"
Al si zapeo za te časove. Deca idu u školu još dva dana... Do septembra imaćemo još bar jedan talas...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...