Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja sam procitala vise puta u Fra da je naziv vakcine Comirnaty a naziv proizvodjaca Pfizer ali ne koristi se Comirnaty, a ne pisu mnogo tj uopste ni Biontech i uglavnom se cuvaju da napisu da nemci imaju bilo kakve veze sa njom nego je to americko, valjda da se ne bi povuklo pitanje sto nemci mogu a francuzi ne ...

Link to comment
Share on other sites

U Svedskoj se sve to zove jednostavno vakcina protiv kovida 😀. Razlicite vrste vakcine nisu predmet diskusije ni u medijima, ni medju obicnim svetom. Za strucne krugove na znam.

Jedina koja se ponekad imenuje je AZ, a i to samo medju populacijom 65+, nakon sto je receno da je za njih bezbedna, a sve to nakon sto je pukla bruka sa trombozama. Sad neki odbijaju da je prime, ali im se ne nudi nikakva alternativa.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, urosg3 said:

Juče vodio The Mlađu Princezu na Ortopedsku, na treningu nezgodno dohvatila loptu i kažiprst otekao kao babura. Čekam je ispred na čistom zraku uz cigaretu, kad nailazi par, gospođa u poznim godinama gips na nozi, gura je očigledno sin u kolicima oboje uredno maske i rukavice. Kao u vremeplov da sam upao.

 

Rukavice? Stvarno si upao u vremeplov. 🙂 Da li je moguće da neki ljudi još nose rukavice? 

 

Nadam se da je Mlađoj Princezi bolje. Želim joj brz oporavak. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Rukavice? Stvarno si upao u vremeplov. 🙂 Da li je moguće da neki ljudi još nose rukavice? 

 

Nadam se da je Mlađoj Princezi bolje. Želim joj brz oporavak. 

 

 

Ma sve ok, samo ne sme da igra pa je ljuta 😞 Na oči joj ne izlazimo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prodje i moj odmor u Srbiji. Pa evo cisto da vam napisem kako je tekao moj povratak u Svajcarsku. Od 31. maja za ulazak u Svajcarsku ne treba PCR test ni taj formular za ulazak ako ste vakcinisani ili ako ste prelezali Covid. Turisticka putovanja iz 'trecih zemalja' nisu dozvoljena, bez radne dozvole ne mozete ni pasosku kontrolu na aerodromu u polasku da prodjete. Dobio sam i mail od avio kompanije koji potvrdjuje sve to. Dolazim juce na aerodrom u Beograd i ovi nasi naravno nisu u toku. Traze test i  PLF na predaji prtljaga i kasnije na ulasku na gate. Nista od toga nisam imao, ali posto sam ocekivao tako nesto, odstampao sam tu odluku sa sajta OFSP-a (institut za javno zdravlje Svajcarske) i uz potvrdu o vakcinaciji i malo objasnjavanja prosao kontrolu. U stvari, morao sam da popunim taj formular jer mi je lik pred kontrolu rucnog prtljaga rekao:'Kako ne treba bre?:classic_biggrin: i 'ajde popuni za svaki slucaj'. Ne nadrkano, nego onako iznenadjeno. Ovo su uslovi za ulazak u Svajcarsku.

spacer.png

 

Ulazak u Svajcarsku: Jel' imate PCR test? Ne, ali sam vakcinisan. Pogleda covek potvrdu, dovidjenja prijatno. Naravno, onaj formular koji sam popunio ' za svaki slucaj' niko mi nije trazio.

 

Sve u svemu, stvari se polako vracaju u  normalu. Putovanje u Srbiju i nazad, bez testova, bez potpisivanja nekih izjava, ostavljanja podataka i slicno. Ipak stvari idu napred zahvaljujuci vakcinaciji. Kontrole su i dalje pojacane i ima tih neslaganja izmedju drzava ,npr da sam leteo iz Bazela, aerodrom je u Francuskoj, skroz druga prica. Ali razlika u odnosu na pre par meseci je ogromna i tek se najavljuju olaksice za vakcinisane. Ne samo za putovanja.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

Načuo sam da se najozbiljnije razmatra da se mature i ostale svečanosti dozvole. Divno. Istovremeno čas ostaje na 30 minuta. Ma jesam samo ja poludeo ili ovde nešto debelo nije u redu?

 

Ucitelji, i onako, idu na raspust, a kafane se nece same napuniti - sto se odrazava na ekonomiju u gradovima.

 

1265179_0503zorana-jevtic_ls.jpg

 

:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Načuo sam da se najozbiljnije razmatra da se mature i ostale svečanosti dozvole. Divno. Istovremeno čas ostaje na 30 minuta. Ma jesam samo ja poludeo ili ovde nešto debelo nije u redu?

 

Ne zezaj, bas ce 7 dana pred kraj skolske godine da vracaju casove na staro. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ne zezaj, bas ce 7 dana pred kraj skolske godine da vracaju casove na staro. 

Ono moglo je i ranije. Nema veze daj da klubovi rade da se posvetimo važnim pitanjima 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ono moglo je i ranije. Nema veze daj da klubovi rade da se posvetimo važnim pitanjima 🙂

 

To si u pravu, nema sta, slazem se. Samo ima razlike izmedju toga sto je moglo da se desi i toga sto ce se mozda tek desiti ;) 

Link to comment
Share on other sites

Hoće neko da prokomentariše zašto nakon finala ABA lige u punom Pioniru, gde gotovo niko nije nosio masku, i gde se pevalo, skandiralo u zatvorenom prostoru dva i više sata nije desilo apsolutno ništa.

Ono nije da je zaključak očigledan nego vrišti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Hoće neko da prokomentariše zašto nakon finala ABA lige u punom Pioniru, gde gotovo niko nije nosio masku, i gde se pevalo, skandiralo u zatvorenom prostoru dva i više sata nije desilo apsolutno ništa.

Ono nije da je zaključak očigledan nego vrišti.

Nije se jos zavrsio KLS - sabracemo za 15 dana.:default_coffee:

 

giphy.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...