Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

17 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ama niko ne kaze da je neko namerno pustio virus, nego da su se komunjare raskokodakale, sto i jeste tacno, i da nije lose da se malo distancira od njih. Ali da se i dalje tamo valja roba, i otuda da se uvozi. A za drugo distanca.

 

I kako to da se sve tamo gde komunjare vode kolo desavaju neki tako veliki propusti koji poharaju pola sveta? Onomad Černobil, sad virus, sledeće ko zna šta će biti. Činjenica je da je virus otuda došao, da li je pobegao iz laboragorije, ili je sa pijace gde kolju kučiće, svejedno je. Otuda je, a i krili su u početku.

 

Da se to vrati gvozdena zavesa, nema druge. Politička. Uostalom komunjare su same to trazile. Putler 20 godina kuka kako je to loše što je nestao bipolarni svet. Dajte ljudima šta traže, to je bizmis.

Pa jbg sta ces kad se i sad plase komunizma pa izmisljaju koikakve havarije, pandemije.

 

eto ti Japan i havarija Fukosima, 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam citao clanak u dnevnim novinama da je njihov novinar dosao do saznanja ( ima i snimak razgovora) kako je neka firma iz Emirata (neka je drzava sa seicima) nekim putevima kupovala vakcine direktno od ruske firme (zvanicne , koja je pronasla i proizvodi) i prodaje siromasnim zemljama. Konkretno je navedena Ghana. U ovoj znimljivoj prici se spominje jedan norvezanin, seik, Stiven Sigal ( da onaj glumac) i mnogi drugi. Nisam procitao bas sve precizno ali spominju se i braca Karic itd,itd...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@koca popovic Nisam čitala o preprodaji vakcine, ali sam čitala nešto drugo. 

 

https://rs.n1info.com/vesti/nova-rs-u-kragujevcu-privremena-nestasica-prve-doze-sputnjika-v/

 

Čitala sam i komentare, čini mi se na Tviteru, kako su ljudima pomerali datum revakcinacije Sputnikom.

 

Ne znam da li se to dešavalo samo u Kragujevcu.   

cuo sam nest ovih dana..verovatno su to doze koje stizu ovih dana..Sputnjik nije ista pva i druga doza..zato se nije mogla cuvati rezerva..ali, da su idioti sto kasne, jesu..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Nemoj da mi kazes da je Tramp imao tvoje poverenje pre toga? 

Pričam za kovid, mada mi je lik uvek smrdio jer je običan populista. Iskreno, nisam imao neko jako mišljenje pošto me politika manje više ne zanima. Ali kovid je pokazao neke stvari. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, implant said:

A jel običaj i u Rusiji i USA (npr.) da se laboratorije tog tipa smeštaju u višemilionske gradove? Nešto mi se čini da ih obično bace u neku pripizdinu, mada nisam siguran...

 

Mali problem je što je taj institut s polovine 20. veka, pedesete/šezdesete, kada je sam Vuhan bio manji od Beograda. Tako da ga nisu smestili u višemilionski grad nego je višemilionski grad nastao kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Harmonika said:

se ti koco zaebavas, ili😁

Ne . Koliko sam shvatio radi se o nekoj grupi sto koristi priliku za brzu i veliku zaradu. Spominje se da je vakcina 10 dolara u nabavci , Ghana ih kupila za 20. a narod kupuje za 40 dolara (naravno po komadu). Ovi iz novina tvrde da imaju dokaze za to njihovo pisanje.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

 

Mali problem je što je taj institut s polovine 20. veka, pedesete/šezdesete, kada je sam Vuhan bio manji od Beograda. Tako da ga nisu smestili u višemilionski grad nego je višemilionski grad nastao kasnije. 

 

Ok, jasna stvar, a što ga nisu premestili u odgovarajuću pripizdinu kada je Vuhan počeo da uvećava stanovništvo? Ili, zašto se takva ustanova uopšte pravi u gradu? Znam da ti nemaš tačne odgovore, nego onako, razmišljam glasno...doduše, vidim da je i Gamaleja u sred Moskve:

 

IMG_20201117_123649.jpg.26df84a87d0778a23bbc6247bb7afb5d.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koca popovic said:

Ne . Koliko sam shvatio radi se o nekoj grupi sto koristi priliku za brzu i veliku zaradu. Spominje se da je vakcina 10 dolara u nabavci , Ghana ih kupila za 20. a narod kupuje za 40 dolara (naravno po komadu). Ovi iz novina tvrde da imaju dokaze za to njihovo pisanje.

brate, izvini, ali post ti zvuci kao citat sa balkn info...Karici, Norvezani, seici, Sigal..samo fale drekavci, karakondzule i vaskrsli Arkan😄

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam završila i poslala e mail  E Upravi.  Dobila sam termin za revakcinaciju u DZ Voždovac u 12.50, mama u 09.20 takođe u DZ Voždovac.

 

U DZ Voždovac vakcinišu i revakcinišu samo Sinopharm vakcinom, a mama i ja smo dobile Fajzer, i to u ambulanti DZ Voždovac koja se nalazi u naselju Stepa Stepanović.

 

U toj ambulanti u Stepi, dobile smo i termin za revakcinaciju. Sutra nam je termin.

 

Slažem se da je organizacija na punktovima za vakcinaciju odlična, ali zato E uprava pravi  greške.

 

Pre slanja mejla E Upravi zvala sam DZ Voždovac. Rečeno mi je da drugu dozu vakcine primam tamo gde sam primila prvu dozu.

 

Oni u DZ imaju samo kinesku vakcinu, a pre toga su imali Sputnik V.   

 

Možda i zbog ovakvih stvari dolazi do toga da neko primi prvu dozu jednom, a drugu dozu drugom vakcinom.. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Moram s vama nesto da proverim oko ulaska nasih drzavljana iz Nemacke. Ako dolaze avionom i imaju dve doze fajzera, da li je potreban test pre puta ili neke prijave po dolasku? Citao sam zvanicni sajt, ali je malo neobicno napisano pa moram da budem siguran.

Link to comment
Share on other sites

citam u tehran times -u, da dve evropske i tri drzave iz regiona (u pitanju je naravno region irana)

zele da otkupe novu iransku vakcinu :classic_unsure:

 

za regionalne sam sigurna da su to liban, irak, sirija...ali za eu drzave ne znam ko bi mogao biti osim...svasta pada mi napamet srb, ali nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

koliko je teheran tajms pouzdan izvor?

 

Prvi su izvestili o iranskom stealth avionu i o susretu Ahmadinedzada sa vanzemaljcima na kosmodromu podno planine Damavand. Znaci, poprilicno su pouzdani.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

inace u USA juce najmanji broj novozarazenih jos od marta prosle godine.

 

na drugoj strani, UAE i posebno Bahrein imaju drastican porast novih slucajeva, u Bahreinu nije bilo ovako lose od pocetka epidemije, a vakcinisali su preko 50% stanovnistva. bas me zanima prica iza ove vesti, o cemu se zapravo radi.

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, handys said:

Moram s vama nesto da proverim oko ulaska nasih drzavljana iz Nemacke. Ako dolaze avionom i imaju dve doze fajzera, da li je potreban test pre puta ili neke prijave po dolasku? Citao sam zvanicni sajt, ali je malo neobicno napisano pa moram da budem siguran.

 

Imas ovde. Stavka 9, boldovano. Rekla bih iz napisanog da je dovoljna vazeca potvrda o primljenim vakcinama.

 

https://www.mfa.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

 

Quote

на држављане Републике Србије и стране држављане који имају одобрен привремени боравак или стално настањење у Републици Србији који су потпуно вакцинисани (вакцинисани са две дозе, односно са једном дозом – акo су вакцинисани са AstraZeneca COVID-19 vaccine) који о томе поседују потврду издату од стране надлежне здравствене установе, односно органа државе у којој се лице вакцинисало.

 

Edited by Plavi Golub
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, djura.net said:

inace u USA juce najmanji broj novozarazenih jos od marta prosle godine.

 

na drugoj strani, UAE i posebno Bahrein imaju drastican porast novih slucajeva, u Bahreinu nije bilo ovako lose od pocetka epidemije, a vakcinisali su preko 50% stanovnistva. bas me zanima prica iza ove vesti, o cemu se zapravo radi.

niska dosadasnja prokuzenost, turizam, kineske vakcine se sporije pale..a mozda su i stvarno djubre, znamo vc da ce neko reci..anyway, valjalo bi istraziti koliki procenat stanovnistva kod nas danas ima antitela, to nije radjeno od oktobra jos..mislim da su procene tadasnje o 20% ipak bile preterane..s tim sto sad vec mislim da je taj procenat vrlo visok, bar 40%, ako ne i mnogo vise..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...