Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

57 minutes ago, NMX said:

E0n-AESXIAUNNLR?format=jpg&name=900x900

 

Inače sutra u Ušću za prvih ne znam koliko vakcinisanih dele vaučere za šoping. Eto šorke u najavi k'o kad se deli česnica na Božić

Oklen ova da sad kao poziva nekoga kad se pre par godina borila protiv MMR vakcina?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al ste vi svi zahtevni, ccc, mi samo na obecanje za otvaranje granica i mogucnost pijenja piva u kafani koje cemo sami da platimo odmah na vakcinisanje svi happy :classic_laugh:

Edited by ciao
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

E0n-AESXIAUNNLR?format=jpg&name=900x900

 

Inače sutra u Ušću za prvih ne znam koliko vakcinisanih dele vaučere za šoping. Eto šorke u najavi k'o kad se deli česnica na Božić

 

jujujujujuju gospodjo, pa sta vam bi???

 

😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, urosg3 said:

Sejšeli vraćaju mere imaju 500 novozaraženih, u zadnjih par dana, Preko 60% vakcinisano, sa obe doze.
Oko trećine novozaraženih su uredno vakcinisani.

 

Moj badza je "iz tog kraja", kazu da su na raspolaganju prvenstveno imali indijsku AZ i nesto kineske, ali manje. Dosta se ljudi tamo vakcinisalo, medjutim kako cujem na Sejselima ionako vole iglu (ako me razumete). 

Verovatno ih je roknuo neki novi soj, AZ ograniceno deluje na juznoafricku varijantu. A i nisu bas disciplinovani, po prici sam siguran da nisu ispostovali pravilo "revakcina + 2 nedelje".

Nego daj ti na sunce podatke koje imas o nama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moj badza je "iz tog kraja", kazu da su na raspolaganju prvenstveno imali indijsku AZ i nesto kineske, ali manje. Dosta se ljudi tamo vakcinisalo, medjutim kako cujem na Sejselima ionako vole iglu (ako me razumete). 

Verovatno ih je roknuo neki novi soj, AZ ograniceno deluje na juznoafricku varijantu. A i nisu bas disciplinovani, po prici sam siguran da nisu ispostovali pravilo "revakcina + 2 nedelje".

Nego daj ti na sunce podatke koje imas o nama.

Imaću u petak tek 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kronostime said:

Knjige, braco, knjige.... a i pecenje je dobro.....

Da ispričam anegdotu od pre par godina na ovu temu. Biblioteka u mom mestu je bila privremeno preseljena, zato što je srušena zgrada gde je bila i pravila se nova višespratnica, u prostorije koje im je obezbedio fudbalski klub gde je manji kompleks objekata u sklopu kog se nalazi i manje, da kažem pomoćno odeljenje osnovne škole sa 5 učionica i malom sportskom halom koju uz đake koriste folkloraši. Škola je tom halom odvojena od prostorija fudbalskog kluba ali se iz zbornice vidi jedan deo, baš taj u koji je izmeštena biblioteka. U školi je radila suprugina prijateljica koja je iz susednog mesta. Danima je iz zbornice posmatrala kako matorci cirkulišu u tom pravcu u povelikom broju. Zove suprugu posle par dana i priča joj šokirana kako nije imala pojma da su ljudi ovde toliko emancipovani i vole knjige. Supruga uz grohotan smeh joj kaže draga moja pa vrata preko puta biblioteke su vrata birtije za koju znaju samo ti emancipovani matorci :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

kod nas od ponedeljka izjednacavaju ljude s negativnim corona testom i one koji su potpuno vakcinisani, odnosno koji su prelezali coronu. Dakle, ako se hoce u prodavnicu ili kod frizera itd. onda umesto negativnog testa moze da se pokaze:

- da su se bar pre 14 dana vakcinisali 2. dozom vakcine (kod nas je tekvih nesto preko 7%)

- imaju pozitivan PCT test ne stariji od 6 meseci i ne "mladji" od 28 dana.

- imaju jedna stariji PCR test i dobili su 1. dozu vakcine.

 

takodje ne moraju u karantin ako dolaze iz rizicnih zemalja, s tim sto ovi koji su prelezali coronu moraju da pokazu i negativan pcr test (ne moze antigenski).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li covek prestaje da bude zarazan nakon negativnog PCR testa? Pisao sam vec da je pre oko 2 i po nedelje Gospodjina baba zakacila koronu, a deda se vec nedelju dana leci kod kuce iako je i prosle srede i danas bio PCR negativan.

 

(By the way, baba je stabilno, bez temperature, kiseonik je prvo bio na 12 litara, pa na 6, a sada na 3. Deda je ok, malo je malaksao, temperatura uglavnom izmedju 37 i 37,5)

 

Pitanje iz prvog pasusa je zbog tasta i taste, dedu sutra ujutru vode kod lekara (naravno, maske i sve ostalo), a mi bismo popodne isli kod njih. Inace su em prelezali em revakcinisani, a Gospodja i ja takodje revakcinisani pre jace od mesec dana. Deda ne zivi sa njima u kuci. 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivi ovi Sejseli,

Uspeli su da vakcinisu vise od Izraela, cak 70% stanovnistva,

A od pocetka pandemije virus je potvrdjen kod 6.2k ljudi, od toga 500 danas!

Inace imaju I nisku stopu preminulih, od pocetka pandemije 28 ljudi je umrlo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

Zanimljivi ovi Sejseli,

Uspeli su da vakcinisu vise od Izraela, cak 70% stanovnistva,

A od pocetka pandemije virus je potvrdjen kod 6.2k ljudi, od toga 500 danas!

Inace imaju I nisku stopu preminulih, od pocetka pandemije 28 ljudi je umrlo.

Malecki su, ni sto hiljada ljudi ( 98,858)

Link to comment
Share on other sites

Nešto se mislim prošle godine dobili 100 jura nizašta takoreći, sada daju 25 jura da se vakcinišemo jer je interes svih nas, strateški projekat zemlje.
100 jura nizašta 25 za najvažniji projekat ove države.
Il` sam ja lud ili Vođi štuca strategija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

Zanimljivi ovi Sejseli,

Uspeli su da vakcinisu vise od Izraela, cak 70% stanovnistva,

A od pocetka pandemije virus je potvrdjen kod 6.2k ljudi, od toga 500 danas!

Inace imaju I nisku stopu preminulih, od pocetka pandemije 28 ljudi je umrlo.

 

Otvorili su se za turiste, Rusi npr. masovno idu tamo. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ras kass said:

 

Otvorili su se za turiste, Rusi npr. masovno idu tamo. 

Kako ti zli turisti ne udare u zid od 60% vakcinisanih sa dve doze i još neki procenat koji su preležali i još neki procenat asimptomatskih, a Izrael i UK sa tim zidom sasvim lepo žive ili...
 

Link to comment
Share on other sites

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/biden-covid-vaccine-patent-waiver-b1842731.html

 

US announces support for patent waiver on Covid vaccines

Biden administration backs effort to waive intellectual property provisions to boost global vaccine access

 

:smiley58::Hail::s_w::classic_love::bravo:

 

 

PS

 

Evo i na srpskom;

 

https://rs.n1info.com/svet/bajdenova-administracija-podrzava-ukidanje-patenata-za-vakcine-protiv-korone/

Edited by Laki21
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Clash said:

Ako ce ovo da doprinese rastu broja vakcinisanih svaka cast, daj sta god samo da je broj sto veci.

Jedino mi ostavlja gorak ukus ova cifra od 3000 dindzi, jos od Palminih tri iljade za gospodina, preko glasova na izborima do vakcine.

Izgleda da nam je to cena, nemere ni dinara vise pa ga jebi.

 


Meni zao sto nisu stavili manju sumu, da se vidi za koliko mogu ljudi da se “prodaju” 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...