Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

10 minutes ago, urosg3 said:

Sad još neko da ponudi i pivo i paklu pljuga i život je ponovo lep 🙂

 

Pajdo uz vakcinu, pajdo uz revakcinu...  i eto nama nikad lepše sezonske vakcine.  A i dobro za ekonomiju.

 

Što reče onaj stari dobri vic - "U neku ruku da, u neku ruku ne..."

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Moje dve pare, nadam se da me necete pogresno razumeti:

 

Ne budite gadljivi na tu kintu, jer hteli - ne hteli, svi cete posle morati da vracate taj kredit. Pa kad je tako, bolje da ih uzmete, nego da dozvolite da neko od njih to metne u svoj dzep. Kupite detetu igracku/gajbu piva i dva kila pecenja/donirajte u dobrotvorne svrhe... Ali ne dozvolite da vas duplo opljackaju.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, NMX said:

Da, još nešto...hoće da ukinu plaćeno bolovanje ljudima koji se razbole od korone a koji se nisu vakcinisali.

 

Podržavam ovako iz loženja zbog potrebe da se vakcinišu ljudi...ali je ovo jako problematično iz perspektive zakona i ustavnosti takve odluke. Dokle god vakcinacija ne bude obavezna. 

 

Neka reše zakonski, sve 5.

 

O tome trubim od početka, ako si glup, budi glup na svoj račun a ne na moj i ostalih poreskih obveznika. Glupost jednostavno mora biti naplaćena.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Citao juce tekst sa naslovom, parafraziram, "Evo kako vakcina AZ moze (may) izazvati krvne ugruske"...

 

Cool, ja se sav popalim na naucni tekst. A u tekstu..."moguce je da vakcina nekako natera trombocite da se medjusobno "zbiju" i tako izazovu ugruske"... i ja se userem od smeha. Jebem te u naucno objasnjenje.

 

A u nastavku teksta sledece. 1 u 30 000 ljudi u svetu ce tokom ove godine dobiti krvni ugrusak. Kod vakcinisanih je taj odnos izmedju 1 u 150 000 i 1 u 230 000... doooobro... 

 

Naucni tekst... vazi... kao da ga je pisao onaj majmun Vucicevic u informeru. Toliko je naucan. Usrali se od nauke. Ja kapiram da oni moraju i "malom Djokici" da objasne mehanizme, ali neka se ugledaju na Engleze i njihove radove. Ono su naucni radovi a objasnjeni da i lik sa 4 razreda osnovne razume.

 

Citao sam kuci, sad sam na poslu pa nemam link. Ali bas kad dodjem poslacu vam da se nasmejete kako i sta neko predstavlja kao "scientific explanation".... pazi MOZDA MOGU NEKAKO DA NATERAJU TROMBOCITE DA SE NEKAKO ZBIJU!!! #Tiebammamkataglupa

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ako ce ovo da doprinese rastu broja vakcinisanih svaka cast, daj sta god samo da je broj sto veci.

Jedino mi ostavlja gorak ukus ova cifra od 3000 dindzi, jos od Palminih tri iljade za gospodina, preko glasova na izborima do vakcine.

Izgleda da nam je to cena, nemere ni dinara vise pa ga jebi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/drustvo/ko-se-vakcinise-u-uscu-od-6-maja-dobija-i-poklone/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

Quote

"Obaveštavamo Vas da u četvrtak, 6. maja zvanično kreće proces vakcinacije za sve građane u UŠĆE Šoping centru, a u saradnji sa Vladom Republike Srbije i Gradom Beogradom", stoji na sajtu šoping centra.

 

Quote

„Pozivamo Vas da prvi iskoristite ovu mogućnost, koja će biti na raspolaganju i svim posetiocima centra, svakoga dana od 9 do 21 čas. Proces vakcinacije će se odvijati na III spratu UŠĆE SC (u prostoru iznad bioskopa Cineplexx)“, navodi se dalje.

 

U četvratk 6. maja za prvih 100 vakcinisanih biće obezbeđeno 100 šoping vaučera u vrednosti od 3.000 rsd za kupovinu u Ušću.

 

U petak, 7. maja za prvih 50 vakcinisanih biće obezbeđeno 50 šoping vaučera u vrednosti od 5.000 rsd za kupovinu u Fashion & Friends radnjama, dok će u subotu 8. maja za prvih 100 vakcinisanih biti obezbeđeno 100 poklon paketa kompanije BG Electronic.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Pa, ovaj Psiho je upravo objavio da država daje 3.000 dinara svakom vakcinisanom do 31.05. 

 

Sine, kad krene navala sada, nećemo imati vakcine :roflmao:

 

 

Valjda ce bit jedan Fajzer, tj 2 za mene kad dodjem

Link to comment
Share on other sites

Moj tast je protiv vakcina, standardna priča čipovanje, ubijaju nas itd... Gleda on danas tv i izlazi to za 3000. Ja mu kažem a pa eno u Austriji daju 40 000 evra ko se vakciniše AZ, mogu i ljudi iz drugih zemalja ne moraju samo njihovi državljani, čovek skoči, poče da se pakuje. 🤓

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Da, još nešto...hoće da ukinu plaćeno bolovanje ljudima koji se razbole od korone a koji se nisu vakcinisali.

 

Podržavam ovako iz loženja zbog potrebe da se vakcinišu ljudi...ali je ovo jako problematično iz perspektive zakona i ustavnosti takve odluke. Dokle god vakcinacija ne bude obavezna. 

Kod mene u firmi, svi koji su se zarazili su za vreme bolovanja dobili 100% od plate dok oni koji su na bolovanje otišli zbog drugih bolesti dobijali su umanjenu platu, standardno 65%.

 

Pri svemu tome, velika većina se zarazila van firme.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa 3000+ za vakcinisane.....tja, sta da vam kazem: AV nam lepo odredio cenu i moram da priznam, precenio nas, ja takvo smece ne bih ni za dzabe ali sta da se radi, svaka roba nadje svog kupca.

Potpuno sam bespomocna pred cinjenicom da mi upadaju u bankovni racun kad i koliko hoce....skidaju novac, uplacuju....na kraju cu stvarno da zavrsim kao anarhista sa Molotovljevim koktelom u rukama. Baba anarhista, pa sta, nikad nije kasno da se bude ne pravoj strani.

  • Like 5
  • Love 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Pletilja said:

Ovo sa 3000+ za vakcinisane.....tja, sta da vam kazem: AV nam lepo odredio cenu i moram da priznam, precenio nas, ja takvo smece ne bih ni za dzabe ali sta da se radi, svaka roba nadje svog kupca.

Potpuno sam bespomocna pred cinjenicom da mi upadaju u bankovni racun kad i koliko hoce....skidaju novac, uplacuju....na kraju cu stvarno da zavrsim kao anarhista sa Molotovljevim koktelom u rukama. Baba anarhista, pa sta, nikad nije kasno da se bude ne pravoj strani.

 

Handmaid's Tale: Belgrade. Nesto kao GTA: San Andreas (a ima i tamo molotovljevih) 🙃

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Sad još neko da ponudi i pivo i paklu pljuga i život je ponovo lep 🙂

Meni otkljucali granice moci cu da odem u Bg, jos samo dve nedelje pa cu posle 7 meseci moci ponovo da popijem i pojedem nesto na nekoj terasi u Parizu:87:  - kako nam je malo potrebno da budemo ponovo happy 😀

Edited by ciao
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Antivakseri ne nasedaju na ovakve price. Traze da im se jasno da rok do kog ce pare biti uplacene. Boje se da se iza ove najave ne krije neka zavera.

Naravno, prvo pare da legnu na racun, tek onda vakcinacija. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...