Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Eto, sad postadosmo i migranti 😞

 

Dijaspora, gastarbajteri, migranti.... what is next?

 

Ne znam shvatate li da su to drzavljani Australije, isto kao sto je i tvoj ujak i baba-tetka? 

 

 

 

Sunčice, nisam mislila na tebe. Nisam mislila na prave državljane Australije. Mislila sam na migrante kojih ima u Aust, ima ih po celom svetu i niko ne zna kada će zbog njih ponovo biti neki teroristički napad...

 

Na te migrante mislim. Ne voli ih ni moja porodica u Melburnu, a ne voli ih ni moja sestra koja živi u Kanadi.

 

Kao direktor jedne srednje škole muči muku i sa učenicima, ali ima mnogo veću muku sa njihovim roditeljima. Jedan čovek se drao na nju jer "Žena ne može da bude direktor i žene ne treba da se mešaju u tim ozbiljnim poslovima"...

 

 

 

1 hour ago, Darko said:

Maske se ne nose (bar u Sidneju), @urosg3 bi plakao od sreće :wink2: 

 

Za ovo drugo - to nisu migranti, to su državljani Australije koji su ostavljeni na cedilu. Malčice drukčija situacija.

 

Da... znam...to je već drugačija situacija.

 

Što se maski tiče, ne nose ih ni u Melburnu. 

 

1 hour ago, Darth Bane said:

 

Ali ljudima jesu isprani mozgovi sa ovim lockdownom i zatvaranjem granica. Vecina razmislja tako kao sto je svoje rodjake opisala Devojka Luke Razica. Ipak mislim da dobar deo populacije nije zadovoljno, Australijanci vole da putuju.

 

Tako razmišljaju moji baba tetka i deda teča...Ujak i ujna se bune. Oni obožavaju da putuju i sve ih ovo sa koronom. sa zatvaranjem nervira- najviše zbog putovanja.

 

 

1 hour ago, McLeod said:

Ali posto nisu proste, svaka vrsta represije i surovog kaznjavanja je dobrodosla i trebalo je da nastupi na samom pocetku, mnogo pre kineskog zavarivanja vrata, sto bi rezultiralo da 90% tog krda umobolnika se danas i ne seca kako se bese zove onaj lazni virus iz 2020, a usput bi se spasilo i nekoliko stotina hiljada zivota, sitnica.

 

Evo, konačno da se složim sa tobom. 🙂 

 

Da se tako radilo, pandemija bi možda i ranije bila završena...ali ovde kod nas još ima onih koji tvrde da virus ne postoji, da su u vakcinama čipovi... 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
slovna greškica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Jos kad ga opajas pivom i uljem dok se vrti na raznju, a cuje se skripa bagremovog raznja o raklje i pucketanje zara ispod, a ti u sorcu i majici kvasis s`vremena na vreme grlo zidarskim `ladnim k`o tastin pogled.......

 

:classic_biggrin:

ma kažem ti ja neki doživljaji su neprocenjivi, pojedine aktivnosti su svetinja. Smisao života takoreći 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Mislila sam na migrante kojih ima u Aust, ima ih po celom svetu i niko ne zna kada će zbog njih ponovo biti neki teroristički napad...

Nije mesto za polemiku, ali najmanje terorističkih napada se dešavalo zbog migranata, a razloge zašto su migranti izloženi mržnji treba tražiti pre u propagandi nekih grupa u zemljama imigracije i tranzita.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

 

Ha! Fora je u tome sto medju njima verovatno ima  i onih sa "alienom u grudima".

A sto ne bi ostali u zemlji u kojoj su se zatekli, u pristojnim karantinskim uslovima na teret domacina, zasto se ne uspostavi konsenzus na medjunarodnom nivou jer je u interesu svih, i trenutnog domacina i zemlje porekla, valjda nam je svima u interesu da ova muka sto pre prodje u svacijoj kuci a ne samo u svojoj?  Na kraju svih krajeva, takva lica mogu da se pozovu na status  apatrida i zahtevaju pravnu i svaku drugu zastitu u zatecenim zemljama. Nije prvi put u istoriji da se, u vreme velikih kriza, svi zatvaraju u svoje granice i medjunarodna solidarnost se suspenduje pod odma'. Sta bi sa geslom modernog liberalizma "brze, vise, jace"- do ekstraprofita? Povratak na nacionalnu ekonomiju u smislu zavisnosti od iskljucivo nacionalnog trzista nije moguc, to je kraj, krah nacina zivota koji poznajemo i otvaranje Pandorine kutije....tako da bi bilo najbolje da se ovi sto drmaju svet lepo i sto pre dogovore sta ce i kako ce..... inace sam na korak da poverujem u mantru o  "zlatnoj milijardi".....

Ne, nema onih sa Alienom u grudima, zato sto je ovo virus, koji sada znamo kako se siri, i sta radi. Nije cudoviste koje iskoci i ne moze da se zaustavi, znaci zato sam iskoristila tu metaforu.

 

A sto ne bi ostali u zemlji u kojoj su se zatekli, u kazes pristojnim karantinskim uslovima na teret domacina? mislim, razumes da mi pricamo o Indiji, i znas valjda sta se tamo desava? totalni kolaps sistema. Koju zastitu apatrida, kad tamo policija otima kiseonik i ventilatore od "manje vrednih" za one sa boljim vezama?

 

Znaci gradjani AUS zasluzuju zastitu svoje drzave, za to su placali kretenske cinovnike koji ih se sad odricu, jer ce da kosta. nemoj da se pravimo blesavi da to sve nije politicki i monetarno motivisano, a ne nekom brigom o zdravlju.

3 hours ago, McLeod said:

 

Da "gradjani" nije = krdo umobolnika, drzava ne bi morala nista da radi. Ne bi morala da im zavaruje vrata, ne bi morali da ih cuvaju zatvorski cuvari, koji opet imaju seks sa karantiniranima i onda prosire virus po populaciji.


Stvari bi bile mnogo proste.

 

Ali posto nisu proste, svaka vrsta represije i surovog kaznjavanja je dobrodosla i trebalo je da nastupi na samom pocetku, mnogo pre kineskog zavarivanja vrata, sto bi rezultiralo da 90% tog krda umobolnika se danas i ne seca kako se bese zove onaj lazni virus iz 2020, a usput bi se spasilo i nekoliko stotina hiljada zivota, sitnica.

Ti bas imas lose misljenje o ljudskoj vrsti. I nadam se da se nikad neces kandidovati za neku javnu funkciju, posto je takvo misljenje odlican pocetak za tiraniju.

Drzavu cine gradjani, i ako su oni krdo umobolnika onda je to i drzavni aparat, a ti bi da ti krdo umobolnika kreira sta je ispravno a sta ne? Hvala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo da ista ekipa forumaša koja već godinu dana ponavlja da maske nemaju efekta, karantin nema efekta, izolacija nema efekta... sada tvrde da Australija treba da primi 9000 potencijalno zaraženih ljudi i da im daju maske i stave ih u izolaciju i da će tako sprečiti širenje virusa.

Ajte se ljudi prvo dogovorite sami sa sobom, malo ste mi kontradiktorni.😄

Edited by Wookie
  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je vrlo tesko da se razumemo medjusobno obzirom da se pisu poruke relativno kratke, a pisu ljudi vrlo razlicitih godina i zivotnih iskustava. Sto rece neko : izmedju onog sto ja hocu da kazem, sto mislim da sam rekao i sta jesam rekao i onog sto neko hoce da cuje i sto cuje ponekad je ogromna razlika. Tesko je razumeti se medjusobno ali vrlo je vazno imati dobru volju da pokusamo.

Edited by ciao
  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Meni se cini da je vrlo tesko da se razumemo medjusobno obzirom da se pisu poruke relativno kratke, a pisu ljudi vrlo razlicitih godina i zivotnih iskustava. Sto rece neko : izmedju onog sto ja hocu da kazem, sto mislim da sam rekao i sta jesam rekao i onog sto neko hoce da cuje i sto cuje ponekad je ogromna razlika. Tesko je razumeti se medjusobno ali vrlo je vazno imati dobru volju da pokusamo.

Velika istina, pogotovo kada me mrzi da kucam na telefonu, a to skoro pa stalno kada nisam na kompu, recimo za praznik 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wookie said:

Meni je zanimljivo da ista ekipa forumaša koja već godinu dana ponavlja da maske nemaju efekta, karantin nema efekta, izolacija nema efekta... sada tvrde da Australija treba da primi 9000 potencijalno zaraženih ljudi i da im daju maske i stave ih u izolaciju i da će tako sprečiti širenje virusa.

Ajte se ljudi prvo dogovorite sami sa sobom, malo ste mi kontradiktorni.😄

 

A ti si tu da zakljucis ko spada u koju grupu?

 

Bold: hajde sad lepo napisi / citiraj gde je to neko napisao na prethodnim stranama!!

 

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Wookie said:

Meni je zanimljivo da ista ekipa forumaša koja već godinu dana ponavlja da maske nemaju efekta, karantin nema efekta, izolacija nema efekta... sada tvrde da Australija treba da primi 9000 potencijalno zaraženih ljudi i da im daju maske i stave ih u izolaciju i da će tako sprečiti širenje virusa.

Ajte se ljudi prvo dogovorite sami sa sobom, malo ste mi kontradiktorni.😄

Potpuno pogresna interpretacija, niko nikad nije rekao da izolacija bolesnih nije efikasna. Valjda je savrseno razumno da kod svih virusa izolacija obolelog, na ovaj ili onaj nacin, od ostale populacije sprecava sirenje virusa na nekog sledeceg? Drugo ovde se ne radi o tome kako ce oni dovesti svoje ljude, to je vec njihov izbor - da li ce da ih stave u karantin ili sta, nego da imaju obavezu da ih dovedu. I ko je pomenuo da im daju maske?

 

Znaci nista nije kontradiktorno, nego si ti sebi objasnio nesto sto niko nije rekao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tomiprunet said:

Pa kako sad? zar niste neki ovde na forumu i na onom starom da je pojedinac vazniji od zajednice? Da je zajednica pogubna za sistem i tako to?

Ja to i sada tvrdim, ali takođe neću da me nekakav sumanuti slobodar zarazi ne kovidom, nego ni kijavicom, zato što je on necivilizovan i nema nikakvu samokontrolu niti samodisciplinu, pa ne može da sačeka da se neka kriza reši, nego baš tad mora da radi ovo i ono. Civilizacija, ili neka bude "zajednica" postoji baš zato da se ograniče "slobode" takvima. Vezati to treba.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja to i sada tvrdim, ali takođe neću da me nekakav sumanuti slobodar zarazi ne kovidom, nego ni kijavicom, zato što je on necivilizovan i nema nikakvu samokontrolu niti samodisciplinu, pa ne može da sačeka da se neka kriza reši, nego baš tad mora da radi ovo i ono. Civilizacija, ili neka bude "zajednica" postoji baš zato da se ograniče "slobode" takvima. Vezati to treba.

 

Pa ako se ti dobro cuvas i pazis (maska, distanca, higijena) kako ce te nekakav sumanuti slobodar zaraziti?

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2021 at 2:28 PM, Sunshine State said:

 

Curfew was necessary but did not cut hospital admissions, IC chief says

 

 

Tri meseca policijskog časa nisu imale nikakvog uticaja na broj prijema u bolnice u Holandiji u vezi sa koronavirusom, ali je mera bila potrebna da bi se usporilo širenje virusa, rekao je šef holandskog udruženja za intenzivnu negu. Ernst Kuipers je u srijedu uveče rekao za televizijsku emisiju Beau da je policijski čas bio suštinski, ali „nekontrolisani eksperiment“ koji je „morao biti izveden“.

 

Ipak je curfew imao neki rezultat u NL (osim sto nije imao nikakvog uticaja na broj prijema u bolnice):

 

"Three-month curfew generates €9m in fines for the treasury"

 

https://www.dutchnews.nl/news/2021/04/three-month-curfew-generates-e9m-in-fines-for-the-treasury/

 

Cudi me da su ukinuli, obzirom da im donosi prihod, a ne kosta ih mnogo... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja to i sada tvrdim, ali takođe neću da me nekakav sumanuti slobodar zarazi ne kovidom, nego ni kijavicom, zato što je on necivilizovan i nema nikakvu samokontrolu niti samodisciplinu, pa ne može da sačeka da se neka kriza reši, nego baš tad mora da radi ovo i ono. Civilizacija, ili neka bude "zajednica" postoji baš zato da se ograniče "slobode" takvima. Vezati to treba.

Pa ko ti je kriv sto se kreces tamo gde su slobodari :) znas sta treba da radis, budi na svojoj strani ulice i niko te nece ugroziti.

Link to comment
Share on other sites

Dodje i taj dan - ostajte mi svi u dobrom zdravlju, cuvajte se, vakcinisite ako vec niste...

Mislim da sam za ovih godinu i nesto ovde nadrobila i vise nego sto treba, uglavnom mi je prijalo da citam sta pisete, da pisem ono sto mi je na srcu i u glavi......sad cu malo da uzivam u real life, nemam vise zivaca da citam/pisem o covidu.

 

Nemojte sta zameriti!

 

p.s. ne odlazim s foruma, samo cu se malo povuci s topica; ako nesto vazno budem saznala, pisacu na onom naucnom topicu 🙂

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ako se ti dobro cuvas i pazis (maska, distanca, higijena) kako ce te nekakav sumanuti slobodar zaraziti?

 

Veruj mi, za držanje distance su potrebne dve strane. A u ovoj zemlji nema pristojnosti da, ako već ne držiš distancu, ne moraš u nečijoj neposrednoj blizini da urlaš u mobilni ili sa nekim, koji te prati, ne moraš da glasno da govoriš nad nečijom glavom/kafom/hranom, i mnogo toga drugog. Neki stranac bi mogao da pomisli ili da su ovde svi gluvi pa moraju tako da urlaju ili da se stalno svađaju.

 

Da bi necivilizovani slobodno divljali, oni koji hoće da su sigurni, bi morali doborovoljno da se zaključaju u kuće i ne mrdaju iz njih. Zbog koga, zbog slobode stoke da slobodno bude necivilizovana stoka?

 

Samo jedan skoriji primer: konobara, koji nam je donosio kafu, je zaustavio neki deda bez maske (tipičan primer sorte niko nam ništa ne može, jači smo od sudbine, garantovano nevakcinisan) i da bi mu postavio pitanje, tako nam se napljuvao u kafu, koju je ovaj nosio, da se to po suncu čak i videlo. Tako se i konobaru napljuvao u lice, tu je pitanje koliko hirurška pomaže protiv i pljuca i aerosola direktno ti usmerenih u facu. Ili dok sedimo za stolom prilazi neka devojka bez maske brzinom munje i naginje se nad nas i nad sto da pozajmi upaljač. Bez šanse i da stigneš da navučeš masku, koja ti je na bradi. Pazi, kao da pita, a već se nagnula nad sto i nad nas i pružila ruke ka upaljaču. Oterali to u tri ne baš lepe. E, takav ti je naš "narod" (izraz necivilizovana stoka je mnogo primereniji), zbog takvih sam pre odlaska u Grčku ozbiljno hteo da nabavim bezbol palicu. Da ne nabrajam dalje primere, imaš toga koliko hoćeš na dnevnoj bazi. Sva sreća, prošlo tri nedelje od revakcinacije pa takve samo počastim pozdravom bližoj i daljoj rodbini. Biće daljom progresijom vakcinacije sve bolje i bolje, ali bazično smo jednostavno necivilizovana stoka, i neko, ko iz nekog zdravstvenog razloga ne sme da se vakciniše, može da strada zbog našeg standardnog svakodnevnog "slobodarskog" ponašanja (za antivaksere i junačine me baš briga, oni bi dobili tačno šta zaslužuju, i svet bi postao bolje mesto, ali neće grom , na žalost, u koprive).

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Australiji ne moraš da paziš kojom stranom ulice ideš.

 

Ako su aus vlade (glavna i regionalne) očigledno, po postovima forumaša, nesposobne da odrade karantin onih koji dolaze iz inozemstva, onda bi baš to trebalo da bude razlog da se ne dozvoli ulazak australijskih državljana koji su trenutno u Indiji.

 

Jeste bruka što krše osnovna prava svojih državljana, ali koja je cena da ne bi bila bruka?

Pustiš ih da uđu, indijski kovid19 probije karantin. Šta obični građani imaju od toga što će vlade da budu krive zbog toga? Koronu takođe zabole uvo ko je kriv.

 

A da li je korona elien ili nije, to se još uvek ne zna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

SAGE, neko WHO telo, izbacilo podatke o Sinopharmu. Efikasnost zabelezena u trecoj fazi se vrti oko 78 odsto, kao sto je i ranije objavljeno, a objavili su i podatke iz Bahreina gde je efektivnost 14 dana nakon obe doze kod starijih od 18 godina 90 posto, a starijih od 60 godina 91 posto. Potvrdjena i sposobnost neutralizacije juznoafrickog soja. Doduse, neko pametniji bi trebalo da baci oko i protumaci podatke do kraja.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Pa ko ti je kriv sto se kreces tamo gde su slobodari :) znas sta treba da radis, budi na svojoj strani ulice i niko te nece ugroziti.

Pa ja i idem svojom stranom ulice, ili stepenista, nego ovi drugi bas svuda moraju da guraju svoj nos. Neko im je nekad rekao da vise ne treba da ih bude sramota sto postoje, da je OK da izgmižu, i da je prihvatljivo da svuda sire svoju necivilizovanost, i sad su sve preplavili. Npr, pre nekoliko godina, bas da krenem uz stepenice u jednoj prodavnici, kad ono odozgo ide jedan dobro uhranjen i zadrigao, suprotnom stranom, tj stranom za penjanje. Tako, 13, 14 godina. I bas sam pomislio, zasto neko nije naucio ovog utovljenog kako se hoda stepenistem (i da smrša malo), kad se ovaj iskijao pravo prema meni. I naravno, dobio sam kijavicu. I onda kad sam posle pricao ovu pricu "kako sam dobio kijavicu" kad iz principa izbegavam većinu ljudi, kazu, to zvuci kao Džon Dou iz 7, ona prica "danas mi je u metrou prisao covek, obican covek, verovatno je samo bio usamljen; poceo je da prica o vremenu, a meni se smucilo od njegove banalnosti, toliko da sam se ispovracao po njemu; on je bio zgranut, a ja nisam mogao da prestanem da se smejem". Moguće, ama Džon Dou (smc) ili ne, vezati to treba. Zasto, pa takvi se lože na ognjišta, neće u NATO, glasaju za miloševiće, bacaju đubre pored kontejnera, pljuju, kijaju prema ljudima, i negiraju nauku. Zar je potreban još neki razlog? :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ja i idem svojom stranom ulice, ili stepenista, nego ovi drugi bas svuda moraju da guraju svoj nos. Neko im je nekad rekao da vise ne treba da ih bude sramota sto postoje, da je OK da izgmižu, i da je prihvatljivo da svuda sire svoju necivilizovanost, i sad su sve preplavili. Npr, pre nekoliko godina, bas da krenem uz stepenice u jednoj prodavnici, kad ono odozgo ide jedan dobro uhranjen i zadrigao, suprotnom stranom, tj stranom za penjanje. Tako, 13, 14 godina. I bas sam pomislio, zasto neko nije naucio ovog utovljenog kako se hoda stepenistem (i da smrša malo), kad se ovaj iskijao pravo prema meni. I naravno, dobio sam kijavicu. I onda kad sam posle pricao ovu pricu "kako sam dobio kijavicu" kad iz principa izbegavam većinu ljudi, kazu, to zvuci kao Džon Dou iz 7, ona prica "danas mi je u metrou prisao covek, obican covek, verovatno je samo bio usamljen; poceo je da prica o vremenu, a meni se smucilo od njegove banalnosti, toliko da sam se ispovracao po njemu; on je bio zgranut, a ja nisam mogao da prestanem da se smejem". Moguće, ama Džon Dou (smc) ili ne, vezati to treba. Zasto, pa takvi se lože na ognjišta, neće u NATO, glasaju za miloševiće, bacaju đubre pored kontejnera, pljuju, kijaju prema ljudima, i negiraju nauku. Zar je potreban još neki razlog? :lol_2:

Pa to sto ti opisujes nisu "slobodari" nego jednostavno nepristojni ljudi, kojih ima svuda ali jako mnogo u SR. Samo sto to meni nije dozvoljeno da komentarisem, jer ce odma da me optuze za snobizam dijaspore.:classic_biggrin: To oni, ima ih ovde, sto kad stojis u redu za kasu, sve uredno nose masku i disu ti za vratom.

Ili desilo se meni gledala stariju zenu u kafeu, spustila masku ispod brade, i pola sati sedi i kaslje i kija.... Nije ona slobodar, nego jednostavno neosetljiva na svoju okolinu iako je svi gledamo sa odvratnoscu...sedi i kucka u telefon i svakih dva minuta kine ili se iskaslje.

Kakve to veze ima sa ovom celom listom u boldu, nemam pojma. Zato sto oni sto zastupaje svoje slobode ne moraju da imaju nijedan od tih stavova.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

Eto, razvode se Bil i Melinda Gejts. Potrovali covecanstvo vakcinama, sad svako na svoju stranu. Pametnom dosta.

Melinda primila Sputnjik, nije htela ovu njegovu sa cipom i odma razvod.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...